[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

Egyebkent a mocsaras idoszakosan vizzel boritott teruletet szerette a magyar. Az egesz karpatmedence akkor meg egy hatalmas nagy mocsar volt szinte... A dunantul meg ugy ahogy alkalmas volt "varosi" falusi eletformara meg a karpatok es a hegyek egy resze de a tobbseg nem ezert nem akartak a romaiak sem megszerezni... De a honfoglalo magyarsagnak tokeletes elohely volt a nagyszamu allatallomany miatt...
Istvan meg abbol vigeckedett amit az elodei osszeraboltak es ennek a letformanak koszonhetoen megteremtettek... Kesobb mar csapoltak a mocsarakat... Igen sokat lecsapoltak. Hatranya egy halban vadban es legelobem szegemyebb elet de gabonaba gazdagabb lett... Nagyon gazdag a pihent foldeknek hala.... Ugrott is egyet ujra ugymond a gazdasag... A tatarjarasra meg mar annyira be volt torve a nep hogy nem akart es nem is nagyon tudott a regi rendszerre visszallni /igazabol a keresztrshadjaratokat ezert nem is eroltettek nekunk nehogy leterjunk az utrol veletlenul es a regi rendhez forduljunk vissza.../ pl siman szetvertunk tobb olyan keresztrshadat ami at akart volna kelni rajtunk /amit bizanc nem mert meglepni pedig nagyon jol tudtak hogy oket aztan tenyleg veszejezteti..../ szetkaptuk mint a sicc a papa meg csak szot se mert emelni ellene mikozbe sokkal kissebb dolgokert is allandoan kiatkoztak nyugati kirajokat hercegeket.../
 
Meg egy kis adalek. Annyi fa volt az orszagba hogy faszennel tuzeltek az emberek. Meg a kozepkorban is... /kivagtak a fat nem altak neki fureszelgetni darabolgatni egyszeruen egyforgattak legajaztak hagytak szaradni majd foldet ra es begyujtottak. A megmarado faszenet meg elvitzek...

A kozepkorban ezert tudtak pl kemenynelkuli hazakban elni...
 
Csúsztatsz rendesen!
Nem asztrálmitológus, hanem végzettségét tekintve diplomát szerzett művészettörténész! Szakmabeli!

Ha gondolod hagyatkozz csak nyugodtan az olyanok véleményére, akik szerint nem tudható, hogy Árpád magyarjai milyen nyelven beszéltek!
Nem szakmabeli! A művészettörténész, és nem történész! Nem találsz szakmabelit aki elfogadja az Illig féle 300 éves betoldást!

Nem tudjuk milyen nyelven beszélt Árpád népe, annyit tudunk Biborbanszületett Konstantin tudósítása alapján legalább két nyelvet beszéltek a törzsszövetség keretein belül: a kabarok „a kazárok nyelvére is megtanították ezeket a türköket, és mostanáig használják ezt a nyelvet, de tudják a türkök másik nyelvét is."(DAI)
 
Csak szólók hogy van ám a kantinba magyar történelem topic ezt ott is lehetne folytatnotok mert itt már szörnyen unalmasra offoltátok vele a topicot hogy kinek az apukája(történésze) az erősebb,okosabb. Mellesleg ha én írok egy őstörténeti könyvet azt is lesz aki kanyar nélkül benyeli de legalább csorog majd a pénzecske nekem is belőle.
 
Srácok! Forrást kérek, meg dátumot, helyszínt!
Én egyetlen egyről sem hallottam a tanulmányaim folyamán!
Morvák:
Annales Fuldenses: "894. Szvatopluk, a morvák fejedelme és minden hitszegés okozója, utolsó napját szerencsétlenül lezárta, miután emberi vérre szomjazva a vele szomszédos területeket csellel és ravaszsággal bejárta, utoljára is arra buzdítva őket, hogy ne a békét szeressék, hanem inkább maradjanak ellenségei földijeiknek. A magyaroknak nevezett avarok ebben az időben a Dunán túl kóborolva sok szörnyűséget követtek el. Ugyanis a férfiakat és az idős nőket mind egy szálig legyilkolva, a fiatal nőket kéjvágyuk kielégítésére barmokként magukkal hurcolva az egész Pannóniát teljesen kiirtva elpusztították."
Bíborbanszületett Konstantin:"a türkök tehát megfutamodván, földet kerestek, ahol megtelepedhetnének, s oda érkezvén elűzték Régi(Magna) Morávia lakóit, s megszállták azok földjét, amelyen a türkök most is mindmáig laknak"
"Miután ennek a Szvatopluknak a halála(894) után egy esztendőt békességben töltöttek, viszály és meghasonlás támadt közöttük, belháborút indítottak egymás ellen, jöttek a türkök(magyarok), teljesen tönkretették őket és elfoglalták országukat, amelyben most is laknak. A (morva) nép maradékai szétszéledve a szomszédos népekhez, a bolgárokhoz, türkökhöz, horvátokhoz és a többi néphez menekültek."

A morva föld pusztulásáról más kútfő(Naum legenda) is hírt ad:"„Nem sok év múltán eljöttek az ugrok, egy peon nép és elfoglalták földjüket és elpusztították azt.Akiket(a morvák közül) az ugrok(magyaro) nem ejtettek foglyul, a bolgárok közé futottak. És elnéptelenedett földjük az ugrok hatalmában maradt."
Liudprand, aki azt állítja, hogy a magyarok „maguknak követelték a morvák népét, amelyet Arnulf király az ő vitézségük segítségével igázott le."
A bizánci császár és a Naum legenda egyértelműen a déli Ómorávia pusztulásáról számoltak be.

Bolgárok:
VI.(Bölcs) Leó császár:"...a türköket szövetségesként használtuk fel a bolgárokkal szemben, akik megszegték a békeszerződést és Thrákia vidékét lerohanták... a mi haderőnk el volt foglalva a szaracénokkal...az isteni gondviselés a türköket vetette harcba a bolgárok ellen... majd miután a császári hajóhad "átszállította őket a Dunán, és velük együtt harcolt, három csatában tönkreverték a bolgároknak gonoszul fegyvert fogó seregét"
Ugye közvetlen forrásadatunk nincsen a KM-i bolgár telepek elleni hadjáratról, de ellentmondana a logikának miközben Bolgáország szívében hadakozunk, ne rohantuk volna le a hódításra kiszemelt területeiket. A vitatott hitelességű Anonymus két bolgár vezér(Glád és Salán) legyőzéséről is beszámol.

A frankok számítottak a magyarok támadására, ezt az is jelzi, hogy Arnulf császár 896-ban "Pannónia védelmét Mosaburggal együtt vezérére, Braszlavra bízta"
Theotmár salzburgi érsek 900 tavaszán a pápához írt levelében arról számolt be, hogy ők, vagyis a frankok-a szlávok vádja szerint-'a magyarokkal a katolikus hitet megsértettük, és kutyára vagy farkasra és más istentelen és pogány dolgokra esküt tettünk és békét kötöttünk velük, valamint pénzt adtunk nekik, hogy Itáliába menjenek". A frankok a pénz mellett még egyszerű lenből való ruháikat is a magyaroknak ajándékozták, csakhogy "vadságukat valamelyest megszelidítsük, és hogy üldözésüktől nyugtot szerezhessünk."
 
Értem egy meseírónak van egy neked elfogadható kijelentése és már az az etalon, holott most, hogy jobban rákerestem valószínűleg nem is hasselnek hívták a fickót.
Legalább annyira hiteles mint az Index, Origó, HVG, Világbankár, stb....
Elősször olvasd el legalább három könyvét és azután próbáld meg eldönteni hogy igaz-e vagy sem. Gondolom te a Sorstalanságban leírtakat is mind megkérdőjelezed.
 
Legalább annyira hiteles mint az Index, Origó, HVG, Világbankár, stb....
Elősször olvasd el legalább három könyvét és azután próbáld meg eldönteni hogy igaz-e vagy sem. Gondolom te a Sorstalanságban leírtakat is mind megkérdőjelezed.
Komolytalan vagy, hogy jön ide a sorstalanság?
Amúgy az ahnenerbe tényleg foglalkozott árja kutatással majd ezt egy meseíró kiszínezte "Jézus árja volt" kijelentéssel, hogy bagatellizálja az ahnenerbétől megmaradt kutatások valóságtartalmát. Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Pogány
Igazabol ameg a szakemberek sem fogjak fel hogy 7 torzs volt /minimum/ es nem eggy ami a nemzetet alkotta/ja. Addig ezek a szakemberek is csak egyhelyben topiznak es vitatkoznak mind a maga igazat bizonygatva./mikozben valoszinuleg az osszesnek igaza van.../ csak keptelenek ertelmezni a 7 torzs jelenteset... /nincs ezzel akkora baj begulis hisz jo par evtizede ez megy.../ pedig diplomas embereknek elvileg kellene annyi esze legyen hogy kulonbseget tegyen 1 es 7 kozott.
Tisztában vannak vele, hogy legalább kettő, de inkább három biztosan más nép volt.
 
A kettő nem függ össze.
De igen!
Akinek nem esik le, hogy az európai történelembe csak akkor tud berakni vagy kivenni 300 évet, ha a többi régió/kultúra történetébe is berakja/kiveszi, egyébként nem fognak stimmelni az időpontok, az álmodozó, nem tudós.
És akkor még nagyon udvariasan fogalmaztam!