KMW APVT úszóképes harcjármű

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
A KMW új fejlesztése a Puma futómű és egyéb alkatrészeinek felhasználásával egy piaci rés "betömésére". Olyan vevőknek ajánlják, akik szeretnének úszó páncélozott szállító harcjárművet, illetve ilyen platformon különböző járműveket. Érdekessége a gumihevederes lánctalp és a jó vízi üzemi jellemzők. A gyár állítása szerint 20 mm-es távirányított gépágyúval szerelhető fel, illetve 5 tonnás terhelhetőséggel bármilyen más funkciójú jármű kialakítására alkalmas. Az alap konfiguráció 2+8 fős személyzet, STANAG 4569 védelem a maximumnál kettővel gyengébb, mert MLC 30.
APVT-KMW-002.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 421
113
A KMW új fejlesztése a Puma futómű és egyéb alkatrészeinek felhasználásával egy piaci rés "betömésére". Olyan vevőknek ajánlják, akik szeretnének úszó páncélozott szállító harcjárművet, illetve ilyen platformon különböző járműveket. Érdekessége a gumihevederes lánctalp és a jó vízi üzemi jellemzők. A gyár állítása szerint 20 mm-es távirányított gépágyúval szerelhető fel, illetve 5 tonnás terhelhetőséggel bármilyen más funkciójú jármű kialakítására alkalmas. Az alap konfiguráció 2+8 fős személyzet, STANAG 4569 védelem a maximumnál kettővel gyengébb, mert MLC 30.
APVT-KMW-002.jpg
Nah eddig erre a jószágra úgy néztem, mint a Noé a 3. tevére. Ezzel a PUMA kompatibilitással viszont megvan az új kedvencem! :rolleyes::D
Erről 'bizisten nem tudtam! Mindig tanul az ember!
A másik, hogy eddig csak amolyan PTSZ-ként fegyvertelenül hirdették. Ez a 20-as viszont sokat dob az APC lehetőségein.
A STANAG MAX.-2 az értelmezésem szerint STANAG 4, igaz? Azért az mondjuk egy úszóképes járműtől elég brutál.
Ezzel a háttal betolatunk a vízbe módszerrel azért még vannak fenntartásaim! :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 421
113
D9gRrXSXsAEDYOP.jpg

A gumihevederes lánctalp kisebb darabokból van fém kapcsokkal összeillesztve, így a sérülések könnyebben javíthatóak. Az ilyen lánctalp maximális terhelhetősége 42 tonnás harcjármű tömeget enged meg, jelenleg.
Én meg mint a gumihevederes technika nagykövete, nyilván be is húzok még egy strigulát a neve mellé.
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 421
113
STANAG 4569 védelem a maximumnál kettővel gyengébb, mert MLC 30.
Mondjuk ezt az összefüggést nem annyira értettem meg. Az MLC 30 ugye azt jelenti, hogy 30t-ig úszóképes. Ez egy ekkora ilyen páncélzattal rendelkező járműnél, csak úgy lehetséges, ha a PUMA-nál megismert könnyűfém ötvözetből készül a vázszerkezet.
Biztos vagyok benne, hogy ez (mármint a könnyűfém ötvözet) lesz az MGCS alapja is.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Nah eddig erre a jószágra úgy néztem, mint a Noé a 3. tevére. Ezzel a PUMA kompatibilitással viszont megvan az új kedvencem! :rolleyes::D
Erről 'bizisten nem tudtam! Mindig tanul az ember!
A másik, hogy eddig csak amolyan PTSZ-ként fegyvertelenül hirdették. Ez a 20-as viszont sokat dob az APC lehetőségein.
A STANAG MAX.-2 az értelmezésem szerint STANAG 4, igaz? Azért az mondjuk egy úszóképes járműtől elég brutál.
Ezzel a háttal betolatunk a vízbe módszerrel azért még vannak fenntartásaim! :rolleyes:

Én is így vagyok vele, olyan "fokhagymásfagyinak" tűnik, nem igazán tudtam eddig elképzelni, hogy ki a rosseb venné meg.
De a kezembe került néhány adat egy kezdetleges gyári prospektusból, gondolom publikus:
- motorteljesítmény: 600 KW (MTU)
- maximális sebesség: 70 km/h földúton / 13, 2 km/h vízen
- gyorsulás 0-70 km/h-ra: 28 s / 115 m
- fékezés 70-0 km/h: 18 s / 25 m
- vízbe hajtás/kihajtás szöge: 60 % / 30 %
- merülés: 2,1 m
- méretek (h x sz x m): 9,4 m x 3,1 m x 2,7 m
- hatótáv (közút / vizi üzem): 550 km / 54 km

Itt már kiegészítő páncéllemezeket látni rajta:
APVT-KMW-004.jpg


A gyártó szerint a páncélvédelme azért lehet viszonylag jó, mert a vastagabban páncélozott deszanttér nem túl nagy (belül a testen), míg a lánctalpak feletti rész vékony lemezből készül, szerepe inkább a felhajtóerő termelésben van.
Egy Puma vagy más KMW termékeket rendszeresítő haderő láthat benne fantáziát..... ;)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Minél több összetevő, alkatrész kompatibilis a Puműval, annál jobban alkalmazható egy logisztikai rendszerben azzal. Esetleg sok olyan változat kialakítható belőle, ami a Pumából nem vagy csak drágábban.
Ilyen lehetne szerintem:
- sebesültszállító;
- páncélozott vezetési pont;
- önjáró aknavető;
- műszaki akadályelhárító harcjármű;
- hídvető harcjármű;

Persze ez csak költségoldalról történő megközelítés. Alkalmazáselméleti szempontból, - mivel nem annyira hasonlít rá, és jóval nagyobb -, nem biztos, hogy annyira jó ötlet.

Akár a Dunából is kijöhetne. ;)
sddefault.jpg
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
Én is így vagyok vele, olyan "fokhagymásfagyinak" tűnik, nem igazán tudtam eddig elképzelni, hogy ki a rosseb venné meg.
De a kezembe került néhány adat egy kezdetleges gyári prospektusból, gondolom publikus:
- motorteljesítmény: 600 KW (MTU)
- maximális sebesség: 70 km/h földúton / 13, 2 km/h vízen
- gyorsulás 0-70 km/h-ra: 28 s / 115 m
- fékezés 70-0 km/h: 18 s / 25 m
- vízbe hajtás/kihajtás szöge: 60 % / 30 %
- merülés: 2,1 m
- méretek (h x sz x m): 9,4 m x 3,1 m x 2,7 m
- hatótáv (közút / vizi üzem): 550 km / 54 km

Itt már kiegészítő páncéllemezeket látni rajta:
APVT-KMW-004.jpg


A gyártó szerint a páncélvédelme azért lehet viszonylag jó, mert a vastagabban páncélozott deszanttér nem túl nagy (belül a testen), míg a lánctalpak feletti rész vékony lemezből készül, szerepe inkább a felhajtóerő termelésben van.
Egy Puma vagy más KMW termékeket rendszeresítő haderő láthat benne fantáziát..... ;)
Készülünk valahol partraszálló hadműveletre? Mondjuk a Ferenc József-földet erőből visszafoglalhatnánk az oroszoktól. Úgy elképzelem amint csapataink partraszállnak.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Mondjuk ezt az összefüggést nem annyira értettem meg. Az MLC 30 ugye azt jelenti, hogy 30t-ig úszóképes. Ez egy ekkora ilyen páncélzattal rendelkező járműnél, csak úgy lehetséges, ha a PUMA-nál megismert könnyűfém ötvözetből készül a vázszerkezet.
Biztos vagyok benne, hogy ez (mármint a könnyűfém ötvözet) lesz az MGCS alapja is.

Vagy úgy, ahogy írta, hogy van egy belső jól páncélozott rész, meg egy külső vékony lemezekből kialakított úszótest. Olyan, mint egy tengeralattjáró.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
Minél több összetevő, alkatrész kompatibilis a Puműval, annál jobban alkalmazható egy logisztikai rendszerben azzal. Esetleg sok olyan változat kialakítható belőle, ami a Pumából nem vagy csak drágábban.
Ilyen lehetne szerintem:
- sebesültszállító;
- páncélozott vezetési pont;
- önjáró aknavető;
- műszaki akadályelhárító harcjármű;
- hídvető harcjármű;

Persze ez csak költségoldalról történő megközelítés. Alkalmazáselméleti szempontból, - mivel nem annyira hasonlít rá, és jóval nagyobb -, nem biztos, hogy annyira jó ötlet.

Akár a Dunából is kijöhetne. ;)
sddefault.jpg
Attól, hogy vannak közös rendszerei a Pumával, még nem kezdenék egy kimondottan a vizi átkelésre/partraszállásra tervezett járműből semmi mást kialakítani. Ahhoz ez túl speciális. Ahogy egy toronydaruból sem akarok kamionmentőt csinálni, még ha mindkettőből van Steyer is és gondolom alkatrész szinten előfordulhat közös is, mondjuk csavar szintjén.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Készülünk valahol partraszálló hadműveletre? Mondjuk a Ferenc József-földet erőből visszafoglalhatnánk az oroszoktól. Úgy elképzelem amint csapataink partraszállnak.

Vannak itt a fórumon, akik nagyon szeretnének úszóképes harcjárművet. Tekintve, hogy keresztül kasul szelik a magyar tájat a kisebb-nagyobb vízfolyások, mocsaras részek, lehet benn valami. Viszont az úszóképesség általában a védelem rovására megy, a mai világban, ahol STANAG Level 6 szintekkel dobálóznak IFV-knél valamiről le kell mondani. Ha jól értem ez level 4.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and L.O.B

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
Igen, level 4. Dunai meg Tiszai átkelés ok, de arra egy specializált (csak arra jó) járművet fenntartani? Kiképzéssel, stb? Vagy meglepjük az ellent a Balatonfelvidéken, mert nem nyugat/kelet felől érkezünk, hanem délről! Hahahaha..... (sátáni kacaj).

Mondjuk mocsaras rész már nem sok van, olyan folyó amin meg nem lehet gázlón átkelni meg a Duna+Tisza.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and endre

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Attól, hogy vannak közös rendszerei a Pumával, még nem kezdenék egy kimondottan a vizi átkelésre/partraszállásra tervezett járműből semmi mást kialakítani. Ahhoz ez túl speciális. Ahogy egy toronydaruból sem akarok kamionmentőt csinálni, még ha mindkettőből van Steyer is és gondolom alkatrész szinten előfordulhat közös is, mondjuk csavar szintjén.

Manapság a járműveket platformnak tekintik. Minél modulárisabb, annál könnyeb különböző változatokat kialakítani, esetleg azokat később át- és vissza alakítani, az igényektől függően. A Boxer egy jó példa erre, ott komplett felépítmény cserével hamar átalakulhat egy jármű. Viszont szerintem annál a valóságban csak kevés felépítményt érdemes cserélgetni. Például a vezetőkiképzőből érdemes lehet sebesültszállítót csinálni, egyik békében, másik háborúban kell, így kicsit hatékonyabb lehet a rendszer.
Viszont ez a jármű szerintem nem ez. Ez még csak egy demó változat.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
Manapság a járműveket platformnak tekintik. Minél modulárisabb, annál könnyeb különböző változatokat kialakítani, esetleg azokat később át- és vissza alakítani, az igényektől függően. A Boxer egy jó példa erre, ott komplett felépítmény cserével hamar átalakulhat egy jármű. Viszont szerintem annál a valóságban csak kevés felépítményt érdemes cserélgetni. Például a vezetőkiképzőből érdemes lehet sebesültszállítót csinálni, egyik békében, másik háborúban kell, így kicsit hatékonyabb lehet a rendszer.
Viszont ez a jármű szerintem nem ez. Ez még csak egy demó változat.
Szerintem nagyjából egyről beszélünk. Nem azt mondtam, hogy a moduláris jármű hülyeség. Sőt. De egy baromira speciálisra tervezett jármű, ami ránézésre, és a műszaki leírás szerint is egyfeladatos, abból nem csinálunk moduláris felépítést. Persze a gyár mondhatja, hogy csinál belőle akármit, de a papír sokmindent elbír. Elég ha végignézzük az elmúlt x évtized hadiipari fejlesztéseit oldaltól függetlenül. Szóval rakhatunk ennek a tetejére egy hídvető készletet, de attól még egy hüyeséget kapunk végeredményként.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
K

kamm

Guest
Ez gyakorlatilag arra probal valamifele valaszt adni, amit mi feszegetunk itt: Koszep-Europa tele van folyokkal, arterekkel, egyszeruen muszaj minimum gazlokepes IFV-t fontolora venni, akkor meg ugye "hogyhogy nincs mas opcio, mint a Patria/Rosomak"...?

Hat jol nem sikerult. Kutyaul nez ki, a fukncionalitasa messze van a Patriatol, viszont legalabb kevesbe pancelozott.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Tehát a deszant frontálisan az ellenséges tűzbe száll ki. Sose gondoltam volna, hogy a XXI. században kifejlesztenek egy olyan nyugati harcjárművet, aminél a BTR is jobb kialakítású! Az se pite, hogy ott, ahol a legkeményebb páncélzat kellene legyen egy ajtó van!

Akkor ezt a hülyeséget felejtsük is el. Kuka!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and kamm

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A KMW új fejlesztése a Puma futómű és egyéb alkatrészeinek felhasználásával egy piaci rés "betömésére". Olyan vevőknek ajánlják, akik szeretnének úszó páncélozott szállító harcjárművet, illetve ilyen platformon különböző járműveket. Érdekessége a gumihevederes lánctalp és a jó vízi üzemi jellemzők. A gyár állítása szerint 20 mm-es távirányított gépágyúval szerelhető fel, illetve 5 tonnás terhelhetőséggel bármilyen más funkciójú jármű kialakítására alkalmas. Az alap konfiguráció 2+8 fős személyzet, STANAG 4569 védelem a maximumnál kettővel gyengébb, mert MLC 30.
APVT-KMW-002.jpg
Nálunk Wesselényi néven kell rendszeresíteni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 421
113
Tehát a deszant frontálisan az ellenséges tűzbe száll ki. Sose gondoltam volna, hogy a XXI. században kifejlesztenek egy olyan nyugati harcjárművet, aminél a BTR is jobb kialakítású! Az se pite, hogy ott, ahol a legkeményebb páncélzat kellene legyen egy ajtó van!

Akkor ezt a hülyeséget felejtsük is el. Kuka!
:D:D
Ezek szerint te ezzel most találkozol először...
Az deszant ajtó a jármű hátulján van. Az a furcsaság a járművön, hogy a vízben "hátrafelé" mozog. Miután kihajt a vízből, egyszerűen megfordul. Tulajdonképpen nem is hátrafelé megy, hanem 2 eleje van.:rolleyes:
 
K

kamm

Guest
:D:D
Ezek szerint te ezzel most találkozol először...
Az deszant ajtó a jármű hátulján van. Az a furcsaság a járművön, hogy a vízben "hátrafelé" mozog. Miután kihajt a vízből, egyszerűen megfordul. Tulajdonképpen nem is hátrafelé megy, hanem 2 eleje van.:rolleyes:

Igen, kiallitottak par eve, de attol meg tenyleg nagyon szar a design. :D