Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 917
113
116911565_2899532203490937_192776549033360936_o.jpg
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Magyar orvoscsoport beszámolója a tegnapi Németországban lezajlott tüntetésről, ahol állítólag több mint egy millió ember jelent meg:
https://mediaforras.com/magyar-orvo...NaxVcJ0Pf4ph54i2gxOgbjsVR6soDE0zDqFEhW3x-aBuI

Ezúton szeretnék gratulálni a "chemtrailes szektád" "híreihez". Ez lesz az új fő irányvonal a járványok topicban ? :D:D:p (mert hogy én addig biztosan nem írok semmi érdemit ide, amíg ti itt vagytok ! ;) )

Egyébként olyan pocsék és "hoaxos" ez a "hírforrás", hogy nekem meg sem engedi nyitni ezt a hulladékot amit linkeltél... :D:D Amúgy meg az ne zavarjon, hogy minden szakembernek és normális embernek a tiétekkel homlokegynest ellentéte a véleménye !!!! Tényleg, az ő diplomáikat nem akarjátok bevonatni ???? Ugyanis ellentétes a szektáitok álláspontjával ! :D:D:D Nem is írok többet, mert a végén még figyelmeztetnek, hogy "bántok egy védett állatfajt"...:):cool:
 
S

Shektor11

Guest
Ezúton szeretnék gratulálni a "chemtrailes szektád" "híreihez". Ez lesz az új fő irányvonal a járványok topicban ? :D:D:p (mert hogy én addig biztosan nem írok semmi érdemit ide, amíg ti itt vagytok ! ;) )

Egyébként olyan pocsék és "hoaxos" ez a "hírforrás", hogy nekem meg sem engedi nyitni ezt a hulladékot amit linkeltél... :D:D Amúgy meg az ne zavarjon, hogy minden szakembernek és normális embernek a tiétekkel homlokegynest ellentéte a véleménye !!!! Tényleg, az ő diplomáikat nem akarjátok bevonatni ???? Ugyanis ellentétes a szektáitok álláspontjával ! :D:D:D Nem is írok többet, mert a végén még figyelmeztetnek, hogy "bántok egy védett állatfajt"...:):cool:

"Ezúton szeretnék gratulálni a "chemtrailes szektád" "híreihez"."
Chemtrailről én még nem olvastam ezen az oldalon.
"(mert hogy én addig biztosan nem írok semmi érdemit ide, amíg ti itt vagytok ! ;) )"
A te döntésed és egyben felelősséged, hogy hova miket írkálsz.
"Amúgy meg az ne zavarjon, hogy minden szakembernek és normális embernek a tiétekkel homlokegynest ellentéte a véleménye !!!!"
Ez nem igaz. https://szeged365.hu/2020/05/08/dr-...vanyt-gyakorlatilag-legyozte-interju-hanggal/
Az meg, hogy ki számít normálisnak, és ki nem, szerencsére nem te döntöd el.
"Tényleg, az ő diplomáikat nem akarjátok bevonatni ????"
Nem.
"Ugyanis ellentétes a szektáitok álláspontjával !"
Nincs szektám, de ha lenne is, akkor sem akarnám bevonni az ellentétes véleményen lévő szakemberek diplomáját.
"Nem is írok többet, mert a végén még figyelmeztetnek, hogy "bántok egy védett állatfajt"...:)"
Ez a provokatív stílus visszataszító számomra. Én egyszer sem használtam ilyen durva szavakat, vagy minősítéseket, amiket te rendszeresen megengedsz magadnak.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
"Ezúton szeretnék gratulálni a "chemtrailes szektád" "híreihez"."
Chemtrailről én még nem olvastam ezen az oldalon.
"(mert hogy én addig biztosan nem írok semmi érdemit ide, amíg ti itt vagytok ! ;) )"
A te döntésed és egyben felelősséged, hogy hova miket írkálsz.
"Amúgy meg az ne zavarjon, hogy minden szakembernek és normális embernek a tiétekkel homlokegynest ellentéte a véleménye !!!!"
Ez nem igaz. https://szeged365.hu/2020/05/08/dr-...vanyt-gyakorlatilag-legyozte-interju-hanggal/
Az meg, hogy ki számít normálisnak, és ki nem, szerencsére nem te döntöd el.
"Tényleg, az ő diplomáikat nem akarjátok bevonatni ????"
Nem.
"Ugyanis ellentétes a szektáitok álláspontjával !"
Nincs szektám, de ha lenne is, akkor sem akarnám bevonni az ellentétes véleményen lévő szakemberek diplomáját.
"Nem is írok többet, mert a végén még figyelmeztetnek, hogy "bántok egy védett állatfajt"...:)"
Ez a provokatív stílus visszataszító számomra. Én egyszer sem használtam ilyen durva szavakat, vagy minősítéseket, amiket te rendszeresen megengedsz magadnak.
Tedd már ignorra és nem fog idegesíteni ! Én amióta megtettem elértem , azt ír és annak meg úgy ahogyan akarja ! Pont lexarom .
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Tisztel olvasók, akik szerették a híreimet amiket hoztam ide.

Mától befejeztem az érdemi postolást ebbe a topicba, meg úgy általánosan is. De van három "titán", akik majd pótolják a végleges kiesésem. :) (a post írója és a lelkes lájkolója) Hogy hogyan, az már más kérdés. :)

Üdvözlettel Leonidas

megj.: a részletekről más topicban lehet olvasni, akit érdekel az majd utánanéz.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Szervusz, én hasznosnak tartottam, de sajnálatos módon a működésed együtt járt egy olyan mértékű intoleranciával, verbális agresszióval, aminek általában minden civilizáltabb emberi közösségben ez a vége. Vannak ugyan olyan kultúrkörök, ahol simán belefér ez a kissé ripacskodós, odab@szós stílus, én pl kezdetben kiakadtam rajta, de már megtanultalak értelmezni. Azért nem bírom ki, hogy meg ne kérdezzem, Letoha dr. is chemtrailes, szektás arc lenne Nálad itt a fórumon? :) Én amondó vagyok, hogy maradj, és égj takaréklángon, sosem lehetünk annyira biztosak az igazunkban, hogy egymás torkának essünk. Üdv!


Tisztel olvasók, akik szerették a híreimet amiket hoztam ide.

Mától befejeztem az érdemi postolást ebbe a topicba, meg úgy általánosan is. De van három "titán", akik majd pótolják a végleges kiesésem. :) (a post írója és a lelkes lájkolója) Hogy hogyan, az már más kérdés. :)

Üdvözlettel Leonidas

megj.: a részletekről más topicban lehet olvasni, akit érdekel az majd utánanéz.


Ezúton szeretnék gratulálni a "chemtrailes szektád" "híreihez". Ez lesz az új fő irányvonal a járványok topicban ? :D:D:p (mert hogy én addig biztosan nem írok semmi érdemit ide, amíg ti itt vagytok ! ;) )

Egyébként olyan pocsék és "hoaxos" ez a "hírforrás", hogy nekem meg sem engedi nyitni ezt a hulladékot amit linkeltél... :D:D Amúgy meg az ne zavarjon, hogy minden szakembernek és normális embernek a tiétekkel homlokegynest ellentéte a véleménye !!!! Tényleg, az ő diplomáikat nem akarjátok bevonatni ???? Ugyanis ellentétes a szektáitok álláspontjával ! :D:D:D Nem is írok többet, mert a végén még figyelmeztetnek, hogy "bántok egy védett állatfajt"...:):cool:
Tisztel olvasók, akik szerették a híreimet amiket hoztam ide.

Mától befejeztem az érdemi postolást ebbe a topicba, meg úgy általánosan is. De van három "titán", akik majd pótolják a végleges kiesésem. :) (a post írója és a lelkes lájkolója) Hogy hogyan, az már más kérdés. :)

Üdvözlettel Leonidas

megj.: a részletekről más topicban lehet olvasni, akit érdekel az majd utánanéz.
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Szervusz, én hasznosnak tartottam, de sajnálatos módon a működésed együtt járt egy olyan mértékű intoleranciával, verbális agresszióval, aminek általában minden civilizáltabb emberi közösségben ez a vége. Vannak ugyan olyan kultúrkörök, ahol simán belefér ez a kissé ripacskodós, odab@szós stílus, én pl kezdetben kiakadtam rajta, de már megtanultalak értelmezni. Azért nem bírom ki, hogy meg ne kérdezzem, Letoha dr. is chemtrailes, szektás arc lenne Nálad itt a fórumon? :) Én amondó vagyok, hogy maradj, és égj takaréklángon, sosem lehetünk annyira biztosak az igazunkban, hogy egymás torkának essünk. Üdv!
Ne állok le már válaszolni sem. Nem szokatlan az sem amit írsz. Olvass egy kis Churchillt. Mindig azt támadják, akinél a labda van. És nem is szeretné egy kicsit sem lesüllyedni addig, ahonnan ezek csesztettek. :) Nincsenek itt előzmények nélküli dolgok, ez kódolva volt, főleg ez az ogretankHU 1 héttel ezelőtti mocskolódására, amiért egy szikra büntetést sem kapott, és szépen eltüntették a mocskát. Agresszív, és az is marad, ahogy másik kettő is. Ma is kimutatta a foga fehérjét az agresszivitásába.. Egyébként "saját szórakozásból és gőgből, aljasságból eset nekem 1 héttel ezelőtt, amikor másokkal beszélgettem. "Mert megteheti" "Védett"...:) Ez nem az első eset volt, és azóta itt is kitört a cirkusz, persze itt sem lettek megfékezve, csak eltakarítva a mocskuk, az ellenük szóló egyértelmű bizonyítékok. Köszönöm, de ebből én többet nem kérek ! :) Amúgy is sok a dolgom, ráadásul ezt csak önzetlenül csináltam. Majd hozza más a híreket, ha meg nem, mehet mindenki utána akit érdekel. Egyéni szoc probléma. :D:cool: Majd hoznak híreket dögivel a járványellenes tüntetésekről, a három "díszmadár". Már belengette valamelyik, hogy itt tüntetni fognak. Talán még innen is fog menni a szervezés ! Ehhez minden résztvevőnek innét is szeretnék gratulálni ! :D:D:D:cool: Na üdv neked ! :) De nem térek vissza hogy érdemben foglalkozzak itt bármivel. Amúgy fogok én tenni más fontos dolgokat amik az ország érdekeit szolgálják. Különben erre nem is maradna elvileg időm, csak én ragaszkodtam hozzá.
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33
Magyar orvoscsoport beszámolója a tegnapi Németországban lezajlott tüntetésről, ahol állítólag több mint egy millió ember jelent meg:
https://mediaforras.com/magyar-orvo...NaxVcJ0Pf4ph54i2gxOgbjsVR6soDE0zDqFEhW3x-aBuI

Jó kis (dez)információs oldal ez, egy névtelen cikk állít dolgokat.
A rendőrség szerint 17000 résztvevő volt. (A Love Parade-n, na ott voltak millióan, de az látszott is.)
Semmit nem lehet tudni erről a "magyar orvoscsoportról". Titkos dolog?
A "FRISS HÍREK : A rendőrség beavatkozott a békés berlini tüntetésen!" cikkben pedig "Ez pedig az RT német csatorna élőközvetítése a helyszínről:" címmel linkelnek egy Russia Today videót. :)
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
4535 fertőzött (+9)
71 kórházban (-2)
7 lélegeztetőgépen (+1)
549 aktív eset (-16)
3389 gyógyult (+25)
597 elhunyt (+/-0)
344997 mintavétel (+2110)
7436 hatósági házi karanténban (-346)
818is27u2pcw2jxjhgt1.jpeg
4544 fertőzött (+9)
74 kórházban (+3)
7 lélegeztetőgépen (+/-0)
534 aktív eset (-15)
3413 gyógyult (+24)
597 elhunyt (+/-0)
346962 mintavétel (+1965)
7657 hatósági házi karanténban (+221)
t6aeuzhyupjeyvnvsa8s.png
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
241
1 238
93
Ne állok le már válaszolni sem. Nem szokatlan az sem amit írsz. Olvass egy kis Churchillt. Mindig azt támadják, akinél a labda van. És nem is szeretné egy kicsit sem lesüllyedni addig, ahonnan ezek csesztettek. :) Nincsenek itt előzmények nélküli dolgok, ez kódolva volt, főleg ez az ogretankHU 1 héttel ezelőtti mocskolódására, amiért egy szikra büntetést sem kapott, és szépen eltüntették a mocskát. Agresszív, és az is marad, ahogy másik kettő is. Ma is kimutatta a foga fehérjét az agresszivitásába.. Egyébként "saját szórakozásból és gőgből, aljasságból eset nekem 1 héttel ezelőtt, amikor másokkal beszélgettem. "Mert megteheti" "Védett"...:) Ez nem az első eset volt, és azóta itt is kitört a cirkusz, persze itt sem lettek megfékezve, csak eltakarítva a mocskuk, az ellenük szóló egyértelmű bizonyítékok. Köszönöm, de ebből én többet nem kérek ! :) Amúgy is sok a dolgom, ráadásul ezt csak önzetlenül csináltam. Majd hozza más a híreket, ha meg nem, mehet mindenki utána akit érdekel. Egyéni szoc probléma. :D:cool: Majd hoznak híreket dögivel a járványellenes tüntetésekről, a három "díszmadár". Már belengette valamelyik, hogy itt tüntetni fognak. Talán még innen is fog menni a szervezés ! Ehhez minden résztvevőnek innét is szeretnék gratulálni ! :D:D:D:cool: Na üdv neked ! :) De nem térek vissza hogy érdemben foglalkozzak itt bármivel. Amúgy fogok én tenni más fontos dolgokat amik az ország érdekeit szolgálják. Különben erre nem is maradna elvileg időm, csak én ragaszkodtam hozzá.

Sajnos egyet kell értsék, a válaszaid személyeskedőek és sértőek. Nem kell, hogy előzménye legyen, ha valaki olyan posztot ír be, ami nem egyezik a véleményeddel, akkor rögtön elkezded sértegetni. Lásd például az én első bejegyzésemet. Írtam egy (szerintem) kultúrált hangvételű bejegyzést, amire ismeretlenül kaptam egy szellemi képességeimet pocskondiázó bejegyzést tőled. És sajnos ugyanezt látom másokkal szemben is. Egy kultúrált vitának nem erről kell szólnia. Nem személyekről kell szólnia. Lehet egyetérteni, vagy nem egyetérteni a vírushisztivel vagy a maszkviseléssel, de bármilyen olyan megjegyzés, aminek célja egy másik fórumozó minősítése, szerintem nem idevaló.
 
S

Shektor11

Guest
Jó kis (dez)információs oldal ez, egy névtelen cikk állít dolgokat.
A rendőrség szerint 17000 résztvevő volt. (A Love Parade-n, na ott voltak millióan, de az látszott is.)
Semmit nem lehet tudni erről a "magyar orvoscsoportról". Titkos dolog?
A "FRISS HÍREK : A rendőrség beavatkozott a békés berlini tüntetésen!" cikkben pedig "Ez pedig az RT német csatorna élőközvetítése a helyszínről:" címmel linkelnek egy Russia Today videót. :)

2006-ban pedig 500-an voltak a Kossuth téren. Nézz képeket, eléggé látszik, hogy nem 17.000 résztvevő volt, hanem nagyságrendekkel több.
 
S

Shektor11

Guest
Dr. Pócs Alfréd a koronavírus oltásról, a koronavírusról, a PCR tesztek megbízhatatlanságáról, és az orvosok ellenállásról, meg még sok minden másról:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
A szakértők szerint erre időben fel kell készíteni a közvéleményt, mert ha az emberek tudnak róla, elfogadóbbak vele. Ha viszont ezt elhallgatnák, az az oltáselleneseket erősítené.
Szinte biztos, hogy a covid elleni védőoltásoknak kellemetlen mellékhatásai lesznek

Csak aki lesz olyan hatökör, hogy beadat magának egy ilyen vadiúj "kitudjamilyen" koktélt. Amely mögött nem áll több éves tapasztalat arról, hogy biztonságos lenne!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Nem az van az első helyen. De mist a használata is egy szempont.

Attól még hogy hordasz maszkot, azt csinálhatsz amit akarsz.
Most úgy látom abban az irányban megyünk, mivel minden ország felkészültebb a járványra, mint marciusban, nem lesz teljes határzár, negatív tesztekkel szabad lesz.
Én is igy oldottam meg a nyaralásom.

Én azt érzem, ti azt gondoljátok, hogy aki maszkot hord az fosik. Pedig sztem nem, csak felelősen jár el.
Sztem pont forditva van. Aki nem hord maszkot, az fosik, a többi ember vélemenyétől. Sokan azért nem hordanak maszkot, mert mit szól a szomszéd , a haverok, a boltos. Azt gondolják beszari hülyegyerek vagyok.
Nálam ez qrvára nem szempont, mit gondolnak, nektek sem legyen az.

Én pl. nem azért nem hordom mert tartok bárki véleményétől, vagy hogy "keménynek" látszódjak. Hanem egyszerűen azért nem, mert nem vagyok beteg.
Nem köhögök, nem tüsszögök. Nem cigizek, nem vagyok szénanáthás stb. Ha úgy esik, hogy fogok, akkor majd felteszem.
..
Szerintem az hordja, aki beteg és érzi, hogy bujkál benne valami!
Ha nem lógsz bele a másik aurájába amúgy, akkor nem fogod megfertőzni. Beszélgetni is lehet kulturáltan, úgy hogy nem mászol bele a másik arcába!
..
Amúgy aki ismerősöm beteg volt és említettem már nektek, annak az élettársa nem kapta el. Pedig a nővel igen szoros kontaktus volt. Közös hálószoba, közös ágy, közös autókázás ide-oda úgy hogy ő meg erősen köhögött, mindez legalább másfél héten át mielőtt bekerült a kórházba. És ez biztos, mert csináltatott vérvételes antitest tesztet később, mert kíváncsi volt, hogy ő átesett-e vajon már rajta!
..
Szóval kizártnak tartom, hogy ez a koronavírusnak elnevezett akármi, ez így terjedjen, ahogy azt a hírekben előadják nekünk.
Na meg milyen influenza az, ami 30+ fokos száraz nyári időben így fertőz!??
..
Nem akarok megint konteózni (mert nem tudom a válaszokat), de vegyünk észre legalább annyit, hogy ez az egész sztori nem erről szólhat eredendően!
Ha ugyanis nem lett volna cél, hogy hetekre takaréklángra tegyék a világot, akkor ezt a zárlatot nem tették volna meg velünk! Még akkor sem, ha felbukkan egy újfajta influenza ágens! Ha azt akarták volna, akkor eltussolták volna, és be sem került volna a hírekbe jószerével!
De nem ezt akarták valamiért...
Kínában pl. két-három tucat eset van ma, ennek ellenére nincs napirenden, hogy több tízmillió embert bezárjanak újra, mint az attrakció elején január 22-én!
Akkor még el kellett ezt játszani valamiért, most már nem!
..
De tegyük fel, hogy igaz a sztori, úgy ahogy a média előadja az elejétől és nincs itt semmilyen oldalsó szándék, meg machináció. Hanem ez tényleg egy újfajta influenzavírus csak, ami a denevérektől jött. De itt lesz már velünk évtizedekig!
Na most akkor szétverjük erre az emberi civilizációt - még akkor is, ha amúgy egy sz@rkupac sok tekintetben az egész - és ősztől-tavaszig megállítjuk az életet?
Gallyra vágjuk százezrek, milliók egzisztenciáját? Romba döntünk országokat, ami miatt majd háborúk indulnak, konfliktusok keletkeznek?
Látjuk, hogy mi lesz Dél-Európával, mert megszűnt az idegenforgalom?
 
W

Wilson

Guest
Én pl. nem azért nem hordom mert tartok bárki véleményétől, vagy hogy "keménynek" látszódjak. Hanem egyszerűen azért nem, mert nem vagyok beteg.
Nem köhögök, nem tüsszögök. Nem cigizek, nem vagyok szénanáthás stb. Ha úgy esik, hogy fogok, akkor majd felteszem.
..
Szerintem az hordja, aki beteg és érzi, hogy bujkál benne valami!
Ha nem lógsz bele a másik aurájába amúgy, akkor nem fogod megfertőzni. Beszélgetni is lehet kulturáltan, úgy hogy nem mászol bele a másik arcába!
..
Amúgy aki ismerősöm beteg volt és említettem már nektek, annak az élettársa nem kapta el. Pedig a nővel igen szoros kontaktus volt. Közös hálószoba, közös ágy, közös autókázás ide-oda úgy hogy ő meg erősen köhögött, mindez legalább másfél héten át mielőtt bekerült a kórházba. És ez biztos, mert csináltatott vérvételes antitest tesztet később, mert kíváncsi volt, hogy ő átesett-e vajon már rajta!
..
Szóval kizártnak tartom, hogy ez a koronavírusnak elnevezett akármi, ez így terjedjen, ahogy azt a hírekben előadják nekünk.
Na meg milyen influenza az, ami 30+ fokos száraz nyári időben így fertőz!??
..
Nem akarok megint konteózni (mert nem tudom a válaszokat), de vegyünk észre legalább annyit, hogy ez az egész sztori nem erről szólhat eredendően!
Ha ugyanis nem lett volna cél, hogy hetekre takaréklángra tegyék a világot, akkor ezt a zárlatot nem tették volna meg velünk! Még akkor sem, ha felbukkan egy újfajta influenza ágens! Ha azt akarták volna, akkor eltussolták volna, és be sem került volna a hírekbe jószerével!
De nem ezt akarták valamiért...
Kínában pl. két-három tucat eset van ma, ennek ellenére nincs napirenden, hogy több tízmillió embert bezárjanak újra, mint az attrakció elején január 22-én!
Akkor még el kellett ezt játszani valamiért, most már nem!
..
De tegyük fel, hogy igaz a sztori, úgy ahogy a média előadja az elejétől és nincs itt semmilyen oldalsó szándék, meg machináció. Hanem ez tényleg egy újfajta influenzavírus csak, ami a denevérektől jött. De itt lesz már velünk évtizedekig!
Na most akkor szétverjük erre az emberi civilizációt - még akkor is, ha amúgy egy sz@rkupac sok tekintetben az egész - és ősztől-tavaszig megállítjuk az életet?
Gallyra vágjuk százezrek, milliók egzisztenciáját? Romba döntünk országokat, ami miatt majd háborúk indulnak, konfliktusok keletkeznek?
Látjuk, hogy mi lesz Dél-Európával, mert megszűnt az idegenforgalom?

Én nem osztom a maszk viseléséről vallott nézeteidet de nem vagyunk egyformák te így látod ezt a kérdést.Abban viszont biztos. vagyok,hogy nem volt itt semmilyen összeesküvés megjelent egy ismeretlen vírus amely egyes gócpontokban magas halálozási mutatókat produkált az országok pedig bezárkóztak csak ennyi történt nem érdemes mást belelátni.
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

moreau

Member
2019. március 21.
27
42
13
Én pl. nem azért nem hordom mert tartok bárki véleményétől, vagy hogy "keménynek" látszódjak. Hanem egyszerűen azért nem, mert nem vagyok beteg.
Nem köhögök, nem tüsszögök. Nem cigizek, nem vagyok szénanáthás stb. Ha úgy esik, hogy fogok, akkor majd felteszem.
..
Szerintem az hordja, aki beteg és érzi, hogy bujkál benne valami!
Én ezt továbbra sem értem. Eléggé sokszor elmondták már szerintem hogy a vírus a lappangási időben is fertőzhet, vagyis tünetmentes ember is átadhatja a vírust még egészséges embernek. Te tulajdonképpen ezt tudod cáfolni bizonyíthatóan (klinikai kísérlet, stb)?
 
  • Tetszik
Reactions: laiki