[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Mire nem jó a Forma 1.
Jól mérhető, hogyan válik kontraproduktivcá a BLM. Az elején csak kevés karakán pilota maradt állva, legutóbb már majdnem a fele.
Az állók közül többen már büszkén előre néznek, nem birka módra lehajthák a fejüket. Az igazi faszagyerek a csípőre tett kézzel áll, totálisan lexarja!! Ha jól látom Bottas, Hamilton csapattársa.:)

"Ezúttal Haasi Kevin Magnussen, a két Alfa Romeo sofőr Antonio Giovanozzi és Kimi Raikonnen, Carlos Sainz a McLarenből, Charles Leclerc a Ferraritól, Daniil Kvyat az Alfa Tauriból és Max Verstappen a Red Bullból bojkottálta a térdelést, illetve Hamilton csapattársa Valtteri Bottas."

Várom mikor fog Hamilton egyedül térdelni.
Ez jó jel Trump számára is!
https://www.vadhajtasok.hu/2020/08/...it-nagydijon-nott-a-nem-terdelo-pilotak-szama
8-an maradtak állva – A Brit Nagydíjon nőtt a nem térdelő pilóták száma
d51b5709921e559a0242d4d4a931f5c6-1596375056.jpg

Az igazán f*szagyerek Bottas a szezon első futamát megnyerve ereszkedett villámgyorsan térdre...
Szóval ő még ezzel csak 50-50-re hozta ki.Ha nem vennék fel a pólót, az lenne valamilyen lépés.

Messzemenő következtetést nem vonnék le.Csak kettővel maradtak többen állva, mint Ausztriában.Bottas és Magnussen álltak fel, de Kvjat volt az egyetlen, aki rendesen beleállt és kimondta, hogy miért nem térdel.Ő megmondta, hogy szembemegy az orosz mentalitásával.Egy orosz csak az isten, a haza és a zászló előtt térdel.
A többi sumákol.

Trumpot nem értem hogyan csatlakozik a dologhoz, mert oda nem is megy az F1.Pedig a választási hajrában mentek volna.Igazából ott nem sok vizet zavar az F1.Ami nagyot szólhatna az a baseball, kosárlabda vagy épp az amcsi foci.Csak hát ott meg több a fekete, mint a fehér.Eleve onnan indult a térdelő ökörség.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Az igazán f*szagyerek Bottas a szezon első futamát megnyerve ereszkedett villámgyorsan térdre...
Szóval ő még ezzel csak 50-50-re hozta ki.Ha nem vennék fel a pólót, az lenne valamilyen lépés.

Messzemenő következtetést nem vonnék le.Csak kettővel maradtak többen állva, mint Ausztriában.Bottas és Magnussen álltak fel, de Kvjat volt az egyetlen, aki rendesen beleállt és kimondta, hogy miért nem térdel.Ő megmondta, hogy szembemegy az orosz mentalitásával.Egy orosz csak az isten, a haza és a zászló előtt térdel.
A többi sumákol.

Trumpot nem értem hogyan csatlakozik a dologhoz, mert oda nem is megy az F1.Pedig a választási hajrában mentek volna.Igazából ott nem sok vizet zavar az F1.Ami nagyot szólhatna az a baseball, kosárlabda vagy épp az amcsi foci.Csak hát ott meg több a fekete, mint a fehér.Eleve onnan indult a térdelő ökörség.
Hokit kell nézni, ott nem térdelnek. Mondjuk nem is nagyon van fekete, a nézők között sem nagyon.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Az igazán f*szagyerek Bottas a szezon első futamát megnyerve ereszkedett villámgyorsan térdre...
Szóval ő még ezzel csak 50-50-re hozta ki.Ha nem vennék fel a pólót, az lenne valamilyen lépés.

Messzemenő következtetést nem vonnék le.Csak kettővel maradtak többen állva, mint Ausztriában.Bottas és Magnussen álltak fel, de Kvjat volt az egyetlen, aki rendesen beleállt és kimondta, hogy miért nem térdel.Ő megmondta, hogy szembemegy az orosz mentalitásával.Egy orosz csak az isten, a haza és a zászló előtt térdel.
A többi sumákol.

Trumpot nem értem hogyan csatlakozik a dologhoz, mert oda nem is megy az F1.Pedig a választási hajrában mentek volna.Igazából ott nem sok vizet zavar az F1.Ami nagyot szólhatna az a baseball, kosárlabda vagy épp az amcsi foci.Csak hát ott meg több a fekete, mint a fehér.Eleve onnan indult a térdelő ökörség.

Verstappen, Raikönen, Kvyat, és Leclerc 1x sem térdelt le. Nekik van gerincük az egész kompániában. Magyarországon meg már nem is volt nyilvános térdelés, még hamilton se mert a himnusz alatt térdelgetni. Valószínű szóltak neki, itt ez nem divat, hanem hatalmas sértés.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Verstappen, Raikönen, Kvyat, és Leclerc 1x sem térdelt le. Nekik van gerincük az egész kompániában. Magyarországon meg már nem is volt nyilvános térdelés, még hamilton se mert a himnusz alatt térdelgetni. Valószínű szóltak neki, itt ez nem divat, hanem hatalmas sértés.

Nem követem a Forma 1-et, de én 2 pilótáról olvastam akik végig állva maradtak, ebből Kvyat volt az aki nyilvánosan is elküldte őket a búsba aminek messzire menő sajtóvisszhangja lett és felrobbant a twittere a pozítiv hozzászólásoktól.
Innentől borult a bili. Ha nincs egy ruszki köztük még verseny közben is térdepelnének.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Az igazán f*szagyerek Bottas a szezon első futamát megnyerve ereszkedett villámgyorsan térdre...
Szóval ő még ezzel csak 50-50-re hozta ki.Ha nem vennék fel a pólót, az lenne valamilyen lépés.

Messzemenő következtetést nem vonnék le.Csak kettővel maradtak többen állva, mint Ausztriában.Bottas és Magnussen álltak fel, de Kvjat volt az egyetlen, aki rendesen beleállt és kimondta, hogy miért nem térdel.Ő megmondta, hogy szembemegy az orosz mentalitásával.Egy orosz csak az isten, a haza és a zászló előtt térdel.
A többi sumákol.

Trumpot nem értem hogyan csatlakozik a dologhoz, mert oda nem is megy az F1.Pedig a választási hajrában mentek volna.Igazából ott nem sok vizet zavar az F1.Ami nagyot szólhatna az a baseball, kosárlabda vagy épp az amcsi foci.Csak hát ott meg több a fekete, mint a fehér.Eleve onnan indult a térdelő ökörség.
Amit írtál azzal majdnem egyetértek, csak arra reagálok miért kevertem ide Trumpot.
Persze az F1-nek nincs semmilyen hatása Amerikára. Én a térdelés lélektanára gondolok, ez pedig Amerikából jön, az F1 csak tünet, de talán a BLM kezd kifulladni. Ugye az elején a térdelés "kötelező" volt akkora volt a médiaterror. Még aki utálta az is lemenz kutyába vagy túlkompenzált. De a többség csak egy újabb trendi dolgot látott ezért csinálta. Lényegében egy Trump ellenes tüntetés volt. Öt utálni nagyon trendi.

Aztán ahogy telik az idő, minden kötelező dolog xar lesz és kezd az apolitikus többség kihátrálni belőle és marad a térdelő kemény mag.

Én az várom Hamilton térdel majd az utolsó futamon 19 fekete pilóta előtt. :cool:
( jó tudom ilyen nem lesz...)
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 874
11 144
113
Python rakta be a videót ! Megnézted vagy csak oltogatós kedvedben vagy ? Akkor is majdnem lehülyéztél amikor azt állítottam , hogy nálatok másképpen veszik a halottakat , oszt tényleg ! Annyi legyen mentségedre , hogy beismerted és volt bocsesz is !

Ha meg bent van egy videó ami pont azt hozza fel amire reflektáltam hát ne én legyek már a barom ! KETTŐS MÉRCE Őrnagy Úr ?

Nem, nem kettos a merce, egyszeruen mar nincs kedvem elolvasni azokat a kommenteket amik ezzel kezdodnek (elnezest, valoszinuleg nem pontosan idezem): Rettegj, féljél és borzadj, szörnyű sárkány körme nagy! ...

Kicsit kontraproduktiv lett ez mar toled. Szemelyed ellen nincs kifogas, sok mindenben azonos platformon vagyunk, de ezt a jarvany koruli allaspontod kicsit tultoltad akkor is :D
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://www.origo.hu/nagyvilag/20200803-ket-fiatal-lannyal-lattak-clintont-epstein-szigeten.html
"Két fiatal lánnyal látták Bill Clintont Epstein pedofil szigetén
Jeffrey Epstein egyik feltételezett bűntársának, Ghislaine Maxwellnek a perében a bíróság olyan adatokat hozott nyilvánosságra, amelyben az őket vádló egyik nő, Virginia Giuffre azt állítja, hogy Epstein „pedofil szigetén" látta Bill Clintont két fiatal lány társaságában. A helyszínen jelen lévő nőnek azt mondta Epstein, hogy „Clinton tartozik neki", de nem árulta el, hogy mivel. Virginia Giuffre egyébként András brit herceget vádolja azzal, hogy őt szexuális aktusra kényszerítette, amikor még csak 17 éves volt. Bill Clinton személyesen nem szólalt meg az ügyben, a szóvivőjén keresztül azonban tagadta a történteket. Nem nehéz belátni, hogy az azóta már öngyilkosságot elkövetett Epstein pedofilbotránya hatással lehet a baloldali Demokrata Pártra, ez a közelgő elnökválasztás kapcsán különösen problematikus lehet Joe Biden számára is...
...Jeffrey Epstein és bűntársa, Ghislaine Maxwell ügyében a New York-i bíróság olyan dokumentumokat hozott nyilvánosságra, amelyben Virginia Giuffre azt állítja:egyszer látta Bill Clinton volt demokrata párti amerikai elnököt Epstein szigetén „két fiatal New York-i lánnyal"– közölte a Mandiner a Newsweek cikkére hivatkozva. A beszámolóból a lányok életkora nem derül ki.
Amikor Jack Scarola ügyvéd – aki Epstein és társai hét női áldozatának az érdekeit képviseli – faggatta Guiffre-t, a nő azt vallotta:Emlékszem, hogy Jeffrey-től megkérdeztem: mit csinál itt Bill Clinton az Epstein-szigeten? Erre ő nevetett, és azt felelte: Ő tartozik nekem.
„Azt persze soha nem mondta el, milyen szívességekkel tartozik neki Clinton"
– folytatta Guiffre – „Soha nem tudtam eldönteni, hogy komolyan beszélt-e vagy csak viccelt". Guiffre hozzátette:Epstein mindig azt mondta neki, hogy mindannyian egymás zsebében vannak.
A Newsweeknek nyilatkozott a téma kapcsán Bill Clinton szóvivője, Angel Urena, aki tagadta a nő állításait, elmondása alapján, a volt elnök „soha nem járt a szigeten". A szóvivő hozzátette: „Jóval azelőtt megszakították a kapcsolatot, hogy a szörnyű bűncselekmények nyilvánvalóvá váltak" (a körmönfont megfogalmazás azért érdekes, mert nem azt mondja, hogy a szörnyű bűncselekmények megtörténte előtt szakította meg a kapcsolatot, csak a nyilvánvalóvá válása előtt)...
...Epsteinnek a közeli barátainak nevét tartalmazó naptárjában olyan ismert emberek szerepeltek, mint Bill Clinton vagy András herceg, aki ellen szintén nyomozás folyik. Valamennyiükről azt feltételezik, hogy jártak a „pedofil szigeten"..."
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Verstappen, Raikönen, Kvyat, és Leclerc 1x sem térdelt le. Nekik van gerincük az egész kompániában. Magyarországon meg már nem is volt nyilvános térdelés, még hamilton se mert a himnusz alatt térdelgetni. Valószínű szóltak neki, itt ez nem divat, hanem hatalmas sértés.

Szólni nem szólt neki senki nálunk, csak nem készítették elő a placcot a majomkodáshoz.Aztán ki is verte a hisztit, hogy márpedig ezt be kell emelni a hivatalos ceremóniába, mert nálunk csak a boxban volt megtartva és ott is csak úgy összecsapva, mert senki nem szólt neki, hogy nem a rajtrácson lesz a kínlódás helye.Úgyhogy az elmúlt 2 hétben mindenkivel összeveszett (Jackie Stewarttal, Mario Andrettivel), kiosztotta az érdekvédelmi szervezet elnökét (Grosjean, aki ráadásul egyébként is térdelős).Ebből lett az, hogy most már olyan része a ceremóniának, mint a himnusz vagy a felvezetőkör.Adják is a TV-ben.Ha jól rémlik, akkor nálunk nem adták a közvetítésben egyik térdelést sem.Itt kell megjegyezni, hogy nálunk amúgy is csak 5 perccel a felvezető előtt szokás bekapcsolni az élőt, így legalább itthon nem kell nézni a TV-ben.

Kíváncsi leszek, hogy mondjuk az orosz nagydíjon mi lesz ebből így, hogy már kötelező elem lett belőle.

Amit írtál azzal majdnem egyetértek, csak arra reagálok miért kevertem ide Trumpot.
Persze az F1-nek nincs semmilyen hatása Amerikára. Én a térdelés lélektanára gondolok, ez pedig Amerikából jön, az F1 csak tünet, de talán a BLM kezd kifulladni. Ugye az elején a térdelés "kötelező" volt akkora volt a médiaterror. Még aki utálta az is lemenz kutyába vagy túlkompenzált. De a többség csak egy újabb trendi dolgot látott ezért csinálta. Lényegében egy Trump ellenes tüntetés volt. Öt utálni nagyon trendi.

Aztán ahogy telik az idő, minden kötelező dolog xar lesz és kezd az apolitikus többség kihátrálni belőle és marad a térdelő kemény mag.

Én az várom Hamilton térdel majd az utolsó futamon 19 fekete pilóta előtt. :cool:
( jó tudom ilyen nem lesz...)

Én arra várok, hogy mikor lesz a fekete autóban olyan fekete versenyző, akinek fekete szerelők és mérnökök helyezik fel a kereket.Hamilton meg még csak nem is igazi fekete :)

Amerikában valami nagyon félrement.A Nascarban ugye volt a fekete versenyző (az is csak 50%-os), hisztije egy egyszerű kötél miatt.Még az FBI is megállapította, hogy köze nem volt a huroknak ahhoz, hogy ő fekete, mert tavaly ősszel is már ott volt a hurok.A mai napig abból él, hogy őt márpedig fel akarták akasztani.
Tartok tőle, hogy ez a "trendiség" megmarad a választásokig és ez fogja uralni részben az egészet.A fekete sportolók már-már abból űznek sportot, hogy ki tud jobban szenvedni a többség meg be is áll mögéjük annyira félti a pozícióját.

Trumpnak minden a nyakába zúdult idén.A koronavírus, BLM és az amúgy is megosztó személyisége kiszámíthatatlanabbá tette a választásokat, mint 2016-ban volt. Pedig az mekkora volt, amikor sorra jöttek az eredmények :D

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 888
113
Soros már meg is hálálta a McCloskey családra rárontó ügyész munkáját
"Hamar kiderült, hogy a körzeti ügyész 2016-ban pályázott a pozícióra, és komoly támogatásokat kapott a tőzsdespekulánstól. A The Missouri Times című lap akkor arról írt, hogy Gardner több mint 67 ezer dollárt kapott a Soroshoz köthető Safety and Justice nevű politikai akcióbizottságtól (PAC). Az összeg egy részéből Gardner egy reklámkampányt finanszírozhatott. Mivel idén Gardnernek ismét meg kell mérettetnie magát az ügyészi választáson, a Soros-hálózat beindult és szép kis summát utalt annak a politikai akcióbizottságnak, amely az ügyésznőt is támogatja."
https://888.hu/gazemberek/soros-mar...key-csaladra-raronto-ugyesz-munkajat-4265379/
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD