War Thunder (Gaijin Entertainment)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Itt egy gyönyörű orosz videó, hogy milyen bugokkal van teleszórva a Gaijin által a WT. Amit a legelején mutat néha random nem regisztrálja az ATGM találatot, máskor a lövedék modellje buggol be és az átütés helyett lepattanást jelez pedig az adatok alapján biztosan átmenne, néha egyszerűen eltűnik a kilőtt lövedék és van amikor meg a parancsnokod simán túléli azt ha egy 152 millis malac telibe keresztülmegy rajta. 8:51-nél megtudhatjuk, hogy az AH-1G simán ellenáll egy 122 millis lövedéknek majd 9:40-nél egy Il-2 röhögi telibe az ATGM-et
Ok, ahogy arcade , de azért ATGM vs repcsi esete elég vicces, hogy maga a rávezetés megy.
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Helikopterek rendszerint túlélik az APFSDS lövedékeket, akkor is ha a hossztengelyén keresztül át lőtted. Abszolút nevetséges.

Bár ettől függetlenül általában helikopterezni elég nagy szívás, néha van 1-2 meccs ahol nincs az ellenségben értelmes SAM / jet user és akkor nagyokat lehet tarolni, viszont ha hamar spawnolsz helibe és lelőnek akkor kb. bukta a meccs.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
shot+2020.08.03+10.18.12.jpg


shot+2020.08.03+10.30.32.jpg


shot+2020.08.03+10.29.54.jpg


shot+2020.08.03+10.29.32.jpg


shot+2020.08.03+10.26.37.jpg
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Elég sokat mentem a játékban. Régen a wot után egy végre jó játék volt, aztán mikor a wotot kicsinálták a mindennek a szétcseszésével, akkor átment a warthunderbe a sok kis pistike, akik miatt a wotot szétkúrták. Először ott sírtak fel hogy a németek túl erősek, ezért a wotban középmotorsak lettek a német tankok, viccesen papír páncélzattal, amire aztán jöttek még nerfek, amik elviselhetetlenné tették. Onnantól ha fizettél, jó voltál, ha nem, akkor szopó lett. Na, én inkább thundereztem, aztán megjelentek ezek a kis psitikék, akik még fizetve is bénák voltak és elsírták magukat, mert túl jó volt a játék, tehát értelemszerűen túl nehéz nekik. Szóval azóta, mivel általuk akkor megugrott a játékosszám, elkezdték patchről patchre szétbaszni az egészet. Gyakorlatilag mára miután vissztértem bele kb két év kihagyás után, azt kellett tapasztalnom, hogy olyan szinten nincs már a játékosnak köze a csatái 75%-hoz, kivéve, ha minden fizethetőt fizet és néha még akkor is beszopatja, hogy elhatároztam, hogy amíg a silver tart, néha megyek egyet, aztán megszűntetem a fiókot is. Egyrészt ugye begyűrűzött a wotos alapprobléma ebbe is, a vh-s tankok cold war era ellen, a cold war era modern warfare ellen és már az mm hányinger, ha kilencven százalékban uptiert megy az ember. Ehhez jön az ebben is bevezetett RNG amiért meg kellene ölni aki kitalálta ezekbe a játékokba a használatát. A bugok mellett gyakorlatilag ezen múlik a lövéseid hatékonysága. Lehetsz jó játékos, jó tankos, ha egyszer nem tudod átütni akkor sem, ha megőrülsz, ő meg rádköhög és elszállsz. Mondjuk tizedjére. :D Rohadt élvezetes. Persze egy jó helyezkedéssel ezt még meg lehetne szívatni mert a jó tankos újra tud lőni, de gondolom ennek a kiküszöbölésére vetették be amit azóta tapasztalok, hogy pár hete megint játszani kezdtem vele, mert hát, hátha jobb lett. Nem lett. A megfigyelésem, hogy egy algoritmus figyeli a járművek egymástól való távolságát és a menetteljesítményeket, illetve a fegyverzet mozgását annak megfelelően befolyásolja, amit az rng eldöntött, vagy maga ez az algoritmus, hogy kinek milyen meccse lesz. És csak mész és mész, hiába van spot, hiába tudod, honnan mire számíts, a tankod nem fordul csak kínkeservesen. Eléred a frontot, meglátod az ellent, fogcsikorgatva fordítod rá a lövegedet, de mivel nem osztott killt neked a játék, pont kilövik mire befogtad rendesen. Ezt egymás után simán ötven meccsben is megtapaszthatjátok. B verzió, neked osztotta a killt a meccs, ugyanott ahol szenvedtél, hirtelen tökéletesen fordulsz, RB-ben árkád tempóval mész, sitty-sutty odaérsz pont jókor pont tökéletesen hogy kilődd az ellent, ő meg közben anyázik mert nem ment és fordult a gépe. Ha mást nem tud tenni a játék, mert már annyira tudod, hogyha balra fordulsz jobbról kapsz váratlant, ha jobbra akkor balról és emiatt olyan útvonalakat válastasz ahol sokat kell dolgoznia a proginak és felborítod az addig kiszámolt halálodat, akkor kapsz egy lövést a semmiből amit pont annyi ideig javíthatsz, amennyi idő alatt odaér másodpercre pontosan kilőni valamelyik ellen. Volt akit olyan tank szedett ki, ami nem is volt bent a játékban. :D Korábban ezt a lövéstől pont addig szerelsz dolgot erőltették mindig, de túl nyílvánvaló lett, szóval átálltak a találkozás manipulálására. Ahol aztán ha mondjuk német géppel tolod, mindegy melyikkel, egy lövés bárhonnan, bárhová és vitte a tornyot, löveget, a következő pedig over. Nagyon nagyon jó játék lehetne, szeretem a légvédelmet is benne, nem sírok, bár anyázok a sok repcsi miatt, de hosszú évek munkájával a profitmaximalizálás megölette ezt a játékot is a készítőivel.
 
M

molnibalage

Guest
évek munkájával a profitmaximalizálás megölette ezt a játékot is a készítőivel.
Mint a Wargame ALB és RD. Detto ugyanez.
Amikor Jugoszlávia jobb harckoicsival bír, mint az USA...
Ott tettem le. Ott is esküdtek, hogy mi nem lesz soha. Oszt beletettek pl a cbu rocket arty-t...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Mint a Wargame ALB és RD. Detto ugyanez.
Amikor Jugoszlávia jobb harckoicsival bír, mint az USA...
Ott tettem le. Ott is esküdtek, hogy mi nem lesz soha. Oszt beletettek pl a cbu rocket arty-t...


Néha elmerengek rajta, hogy lehetne egy normális ilyet csinálni, ötleteim is vannak, csak hát kicsi vagyok ehhez. :D
 
M

molnibalage

Guest
Néha elmerengek rajta, hogy lehetne egy normális ilyet csinálni, ötleteim is vannak, csak hát kicsi vagyok ehhez. :D
A RD összes hulyesege fixalhato lenne az ALB rendszethez visszatéréssel de a jo fejlesztések adaptalasaval. Log chain, kétéltű hadviselés marad, de unicorn egysegek es es buffolt statokat is vissza kéne csinálni...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
A RD összes hulyesege fixalhato lenne az ALB rendszethez visszatéréssel de a jo fejlesztések adaptalasaval. Log chain, kétéltű hadviselés marad, de unicorn egysegek es es buffolt statokat is vissza kéne csinálni...

Végső soron mindegyiknél annyi lenne a jó játék alapja, hogy lehetőleg törekszik a legteljesebb realizmusra és hagyja hogy a játékos érvényesüljön a tudásával. Ez is megoldható lenne úgy, hogy bevételt nyújtson a játék a fejlesztőknek, de inkább elszarják őket. Szomorú, hogy ennyire képes a kultúra.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 891
113
Én akkor hagytam abba, amikor meguntam, hogy az elitre grindelt járműn valamit változtattak, és grindelhettem ki újból és újból néha az egész szart. Nálam az elit az elit. Ha megvan fullra minden, akkor ne kelljen már minden patch után valamit kigrindelni, ha picit is változtattak bármelyik modulon.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Azt tudja esetleg valaki, hogy a strv 103-akat megheggesztették-e, vagy még mindig broken? Mmint a hull aiming.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
Jól működik a modellezés :D
A T-34 sofőrjének búvónyílása évekkel ezelőtt is egy hatalmas bug volt, de nem sikerült továbbra se kijavítani
A személyzet meg az .50 lőszert is simán kibírja fejbe
Viszont egy Type 90 már nem
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Jól működik a modellezés :D
A T-34 sofőrjének búvónyílása évekkel ezelőtt is egy hatalmas bug volt, de nem sikerült továbbra se kijavítani
A személyzet meg az .50 lőszert is simán kibírja fejbe
Viszont egy Type 90 már nem
Jó ideje nem léptem be, mert agyvérzés közeli állapotban léptem ki utoljára belőle. :D A Stalinium az csak egy probléma, de annyi van még egyéb, hogy olykor elviselhetetlen. :D
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
Jó ideje nem léptem be, mert agyvérzés közeli állapotban léptem ki utoljára belőle. :D A Stalinium az csak egy probléma, de annyi van még egyéb, hogy olykor elviselhetetlen. :D
Nekem az volt a mázlim hogy egy idő után a régi gépem még ultra low beállítások mellett se tudta futtatni és így önkéntelenül is jelentős szemvedésektől mentett meg :D Mára igazából csak a youtube shitpostokat meg összeállításokat nézem WT-ról és tényleg ami el tud romlani, az itt el is fog. 20-30 milliméteres Minengecschoß és 23 milliméteres szovjet szimplán lepattan, de a .50BMG még a cirkálókat is leszedi. Plusz ahogy szokták mondani a szervereket kb mókuskerekes hörcsögök futtatják és a Packet Loss miatt játszhatatlan az egész. Ja és az észak-amerikai szerverekre az Enlisted bétát is ráengedték, az meg még jobban elviszi az erőforrásokat
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
A svéd Strv 122A még az AGM-65 Maverick-et is kibírja :D
Ahogy Kruppstahl Hans is