[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
HAUBAGOI mondta
"Ez a mondat úgy érzem nekem van célozva. Nos, Oroszország kedvét nem venné el, de Putyinnak nincs meg hozzá az ereje, ha az oligarchák nem támogatják ebben. Márpedig az oligarchák kedvét igenis elveszik a szankciók! Viszont Oo. nemcsak az oligarchákból áll, a hadsereg, az orthodox egyház stb. is tényezők. De vajon ez elég-e a beavatkozáshoz? Mer-e tud-e az orosz hadsereg lépni Putyin jóváhagyása nélkül? (Mint a Krím esetében és Donyeckben!)"

Tud-e? Tud. Ha katonai oldalát nézzük. Harckészültségi gyakorlatok lépten nyomon Pont a nyugati területeken.
Mer-e? Putyin jóváhagyása nélkül, nem. De jóvá fogja hagyni. Ha a nyugat viszi Minszket Putyin megy a levesbe az oroszok szemében. Nem a medvén lovagoló tökös legény lesz, hanem a pelenkába pisilő síró kisgyerek. Nekünk foteltábornokoknak (bár én csak fotel al segéd helyettes honvéd vagyok) is az lenne a jó ha maradna a jelenlegi állapot. Bármi változás jelentősen kiélezné a helyzetet a NATO és Oroszország között. Az pedig kell a fenének.
Az az oligarchák-ról. Inkább Putyin felé húznak. Már akik otthon vannak még. Ugyan is az USA akkor szankcionálja őket amikor akarja. Szerintem kimentették a vagyonuk jelentős részét nyugatról.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 792
30 574
113
HAUBAGOI mondta
"Ez a mondat úgy érzem nekem van célozva. Nos, Oroszország kedvét nem venné el, de Putyinnak nincs meg hozzá az ereje, ha az oligarchák nem támogatják ebben. Márpedig az oligarchák kedvét igenis elveszik a szankciók! Viszont Oo. nemcsak az oligarchákból áll, a hadsereg, az orthodox egyház stb. is tényezők. De vajon ez elég-e a beavatkozáshoz? Mer-e tud-e az orosz hadsereg lépni Putyin jóváhagyása nélkül? (Mint a Krím esetében és Donyeckben!)"

Tud-e? Tud. Ha katonai oldalát nézzük. Harckészültségi gyakorlatok lépten nyomon Pont a nyugati területeken.
Mer-e? Putyin jóváhagyása nélkül, nem. De jóvá fogja hagyni. Ha a nyugat viszi Minszket Putyin megy a levesbe az oroszok szemében. Nem a medvén lovagoló tökös legény lesz, hanem a pelenkába pisilő síró kisgyerek. Nekünk foteltábornokoknak (bár én csak fotel al segéd helyettes honvéd vagyok) is az lenne a jó ha maradna a jelenlegi állapot. Bármi változás jelentősen kiélezné a helyzetet a NATO és Oroszország között. Az pedig kell a fenének.
Az az oligarchák-ról. Inkább Putyin felé húznak. Már akik otthon vannak még. Ugyan is az USA akkor szankcionálja őket amikor akarja. Szerintem kimentették a vagyonuk jelentős részét nyugatról.
Szerintem igazábol mindenkinek nagyon jó lenne,ha Belorusz tövábbra is betöltené a kényelmes kis csendes pufferzóna szerepét.kutya se akar háborúzni.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Éreztem hogy fakenews!
Lehet hogy valaki látott két teherautót kelet fele tartani és továbbgondolta. Várjunk ezzel a kijelentéssel azért néhány napot. Ha romlik a helyzet akkor a lengyelek számíthatnak nagyszámú menekültekre.
De lehet azért dobták be a hírt (és akkor tényleg fakenews) hogy az oroszok reakcióját teszteljék. Vagy szimplán növelje az oldal látogatottságát.
Bármi lehet most még.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Szerintem igazábol mindenkinek nagyon jó lenne,ha Belorusz tövábbra is betöltené a kényelmes kis csendes pufferzóna szerepét.kutya se akar háborúzni.
Oroszország akar pufferzónát a NATO nem. A NATO szűkiteni akarja az orosz mozgásteret, természetesen az oroszok nagyan nem akarják ezt. Néhány nap és kiderül ki kerül ki győztesen ebből a sakkpartibol. A beloruszok már vesztettek, gyakorlatilag esélyük sem volt hogy beleszoljanak. Nem Minszkben döntenek. Az egész ország feláldozható a a globális sakkjátszmában. Mint Ukrajnában.
Szerintem
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
W

Wilson

Guest
Ezt a ma esti cikket most olvastam a Kommersant orosz lapban.Sebtében fordítottam le,kéretik így nézni.

A Belarusz Köztársaság Tanácsának elnöke, Natalya Kochanova, a Belarusz Köztársaság elnöke , Alekszandr Lukasenko nevében megígérte, hogy foglalkozik a fogva tartásokkal. Elmondása szerint több mint ezer embert engedtek szabadon azzal a kötelezettséggel, hogy ne vegyenek részt illetéktelen eseményekben. A Belarusz 1 TV-csatorna közvetítésében azt mondta, hogy a beloruszoknak „nincs szükség harcra, nincs háborúra szükségük”.

„Az elnök meghallgatta a munkatársai véleményét, és utasította őket, hogy vizsgálják meg az elmúlt napokban bekövetkezett fogva tartások összes tényét, és most intenzív munka folyik ezen az irányban. Már ma este este több mint ezer embert engedtek el azzal a kötelezettséggel, hogy ne vegyenek részt jogosulatlan eseményekben, a kiskorúakat pedig átvételi elismervény ellenében adták át szüleiknek.

Jurij Karaev, a belorusz belügyminisztérium vezetője vállalta a felelősséget és elnézést kért a véletlenszerűen megsérült emberek miatt amelyek a tüntetők szétszórása során történtek. Azt is kijelentette, hogy nem tartja forradalomnak az ország jelenlegi helyzetét.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Óriási ökörség lenne a lengyelektöl,ha bevonulnának Beloruszba.Értelmetlen ökörség.Szerintem ez csak fikció

Csapatmozgások lehetnek, hadgyakorlat van ugye az USA -val közösen Lengyelországban. Egy kis fokozott határvédelem némi átcsoportosításokkal bőven lehetséges. Az szinte biztos, hogy a lengyel mélységi felderítők meg a gumitalpúak (a katonai és a polgári hírszerzés...) ilyenkor át-át ruccannak némi SIGINT/ELINT/HUMINT feladatokra, kb. 10-15 km mélységben fedésben hírszerzési célokkal. De hogy felvonulna a teljes Lengyel Haderő a közös határon, azt nagyon kétlem.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 792
30 574
113
Oroszország akar pufferzónát a NATO nem. A NATO szűkiteni akarja az orosz mozgásteret, természetesen az oroszok nagyan nem akarják ezt. Néhány nap és kiderül ki kerül ki győztesen ebből a sakkpartibol. A beloruszok már vesztettek, gyakorlatilag esélyük sem volt hogy beleszoljanak. Nem Minszkben döntenek. Az egész ország feláldozható a a globális sakkjátszmában. Mint Ukrajnában.
Szerintem
Szerintem meg nem.A nyugatnak nem kell Belorusz.Mit kezdene vele?Gazdaságilag púp lenne a hátán.Stratégiailag felesleges a balti államok ott vannak.Cserjoznom ott már nincs.Max munkaerőt tudnának kiszedni,de ahoz meg felesleges az egész hóbelebancot a nyakukba venni.Azt egy sima munkavállalási egyezménnyel elintézik,ha akarják.
kutya se akarja Oo szétesését.A világ második számú atomhatalma káoszba sűllyedjen?Rágondolni is rossz.Tartsák be a nyugati jogi normákat,és garantálják a befektetések és a kereskedés jogi biztonságát.Ennyit kéne csak megtenniük,és a kutyát nem érdekelné,hogy közben Putyin mekkora vonalzóval méri a farkát.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 792
30 574
113
Csapatmozgások lehetnek, hadgyakorlat van ugye az USA -val közösen Lengyelországban. Egy kis fokozott határvédelem némi átcsoportosításokkal bőven lehetséges. Az szinte biztos, hogy a lengyel mélységi felderítők meg a gumitalpúak (a katonai és a polgári hírszerzés...) ilyenkor át-át ruccannak némi SIGINT/ELINT/HUMINT feladatokra, kb. 10-15 km mélységben fedésben hírszerzési célokkal. De hogy felvonulna a teljes Lengyel Haderő a közös határon, azt nagyon kétlem.
Kémek,ügynökök tutti ott vannak.De egyenruhás katonai egységek biztos,hogy nem.
 
W

Wilson

Guest
A Pravda egy cikkében így látja Svetlana Tikhanovskaya videóüzeneteit,érdekes hasonlatot használnak Lukasenkóra.

"Don Corleone szelleme"

"Abban a videóban, amelyben Svetlana Tikhanovskaya arra buzdította honfitársait, hogy hagyják abba az utcai tiltakozásokat, és egy lapról olvassa fel a szöveget , inkább a közel-keleti terroristák túszának tűnt, mint Fehéroroszország elnökjelöltének.

Egy másik videóban, ahol egy nehéz választásról beszél, könnyű kitalálni, hogy az a személy Don Corleone stílusában tett ajánlatot neki,és amelyet egyszerűen nem tudott visszautasítani. Mivel a belarusz elnökjelölt gyermekeket említette beszédében, nem nehéz a zsarolás tényét feltételezni. Bizonyára a férjéről, akit a jelenlegi kormány valójában túszul tart, és letartóztatott támogatóiról beszélt."
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113



„Olyan, mintha középkorban élnénk.” Itt a hangfelvétel tegnap estéről a minszki fogvatartási központ közeléből, ahol több száz / ezer embert tartanak fogva bel- és kültéren. Sikolyokat és nyögéseket lehet hallani a verésektől.



Lukasenkóék jószándékuk jeleként úgy döntöttek, hogy a fogvatartott tinédzsereket kiengedik:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 575
113
Szerintem meg nem.A nyugatnak nem kell Belorusz.Mit kezdene vele?Gazdaságilag púp lenne a hátán.Stratégiailag felesleges a balti államok ott vannak.Cserjoznom ott már nincs.Max munkaerőt tudnának kiszedni,de ahoz meg felesleges az egész hóbelebancot a nyakukba venni.Azt egy sima munkavállalási egyezménnyel elintézik,ha akarják.
kutya se akarja Oo szétesését.A világ második számú atomhatalma káoszba sűllyedjen?Rágondolni is rossz.Tartsák be a nyugati jogi normákat,és garantálják a befektetések és a kereskedés jogi biztonságát.Ennyit kéne csak megtenniük,és a kutyát nem érdekelné,hogy közben Putyin mekkora vonalzóval méri a farkát.

Nagyon is kell nekik.
Már a Keleti Partnerség program célja az volt, hogy fokozatosan leválasszák Oroszországról a volt szovjet tagköztársaságokat. Még 2014-ben leírtam, hogy a következő Belorusszia lesz. Belorusszia után jönnek az örmények.