[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 341
113
Nem,belorusz Tweetek videó felvételein ez a csaj is látható ahogy mások mellett kiengedik a börtönből.

Bocsi.. én nem azt kérdőjeleztem meg, hogy a nőt begyűjtötték, hanem azt, hogy amit állít, azt valóban elkövették volna rajta...
Az, hogy börtönbe volt azt bizonyítja, hogy engedetlen volt a hatósági felszólításokkal szemben... semmi többet.
Ha a hatóság azt mondja, hogy erről a területről oszoljon mindenki, akkor jobban teszed ha megteszed, ellenkező esetben jönnek a "kényszerítő eszközök" , de akkor viszont nem kell sírni, ríni, mintegy fürdős kurva.
Megnyugtatlak: ez nem csak fehéroroszba van így, hanem a világ minden civilizált országában ahol rendőrség működik.

Én is tudnék nem egy videót linkelni Németo-ból, francia.-ból hogy verik az engedetlen tüntetőket... olyat is tudnék, ahol ököllel ütik a tüntetőt... igen, és mindezt az Eu-ban. Nyugaton.


Tessék...
És ezt így kell csinálni... nagyon ügyesek, példamutató módon járnak el a német rendőrök.

Persze, ha ezt nálunk mernék megtenni a rendőrök, olyan hörgés, tajtékzás, ájvékolás lenne a baloldalról, hogy azonnal a legvéresebb diktatúra lenne lefestve az országról.

Ez az undorító kettős mérce a nyugat részéről.

Meg amit a fehéroroszok irányába mutat... ott sem lehet most ezt, mert leakarják váltani Lukát és egy nyugathoz hű bábkormányt szeretnének.

Ennyi.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Bocsi.. én nem azt kérdőjeleztem meg, hogy a nőt begyűjtötték, hanem azt, hogy amit állít, azt valóban elkövették volna rajta...
Az, hogy börtönbe volt azt bizonyítja, hogy engedetlen volt a hatósági felszólításokkal szemben... semmi többet.
Ha a hatóság azt mondja, hogy erről a területről oszoljon mindenki, akkor jobban teszed ha megteszed, ellenkező esetben jönnek a "kényszerítő eszközök" , de akkor viszont nem kell sírni, ríni, mintegy fürdős kurva.
Megnyugtatlak: ez nem csak fehéroroszba van így, hanem a világ minden civilizált országában ahol rendőrség működik.

Én is tudnék nem egy videót linkelni Németo-ból, francia.-ból hogy verik az engedetlen tüntetőket... olyat is tudnék, ahol ököllel ütik a tüntetőt... igen, és mindezt az Eu-ban. Nyugaton.


Tessék...
És ezt így kell csinálni... nagyon ügyesek, példamutató módon járnak el a német rendőrök.

Persze, ha ezt nálunk mernék megtenni a rendőrök, olyan hörgés, tajtékzás, ájvékolás lenne a baloldalról, hogy azonnal a legvéresebb diktatúra lenne lefestve az országról.

Ez az undorító kettős mérce a nyugat részéről.

Meg amit a fehéroroszok irányába mutat... ott sem lehet most ezt, mert leakarják váltani Lukát és egy nyugathoz hű bábkormányt szeretnének.

Ennyi.

Kettős mérce? Éppen gergényi-modszereit mosdatjátok!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and SilvioD

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 557
113
Bocsi.. én nem azt kérdőjeleztem meg, hogy a nőt begyűjtötték, hanem azt, hogy amit állít, azt valóban elkövették volna rajta...
Az, hogy börtönbe volt azt bizonyítja, hogy engedetlen volt a hatósági felszólításokkal szemben... semmi többet.
Ha a hatóság azt mondja, hogy erről a területről oszoljon mindenki, akkor jobban teszed ha megteszed, ellenkező esetben jönnek a "kényszerítő eszközök" , de akkor viszont nem kell sírni, ríni, mintegy fürdős kurva.
Megnyugtatlak: ez nem csak fehéroroszba van így, hanem a világ minden civilizált országában ahol rendőrség működik.

Én is tudnék nem egy videót linkelni Németo-ból, francia.-ból hogy verik az engedetlen tüntetőket... olyat is tudnék, ahol ököllel ütik a tüntetőt... igen, és mindezt az Eu-ban. Nyugaton.


Tessék...
És ezt így kell csinálni... nagyon ügyesek, példamutató módon járnak el a német rendőrök.

Persze, ha ezt nálunk mernék megtenni a rendőrök, olyan hörgés, tajtékzás, ájvékolás lenne a baloldalról, hogy azonnal a legvéresebb diktatúra lenne lefestve az országról.

Ez az undorító kettős mérce a nyugat részéről.

Meg amit a fehéroroszok irányába mutat... ott sem lehet most ezt, mert leakarják váltani Lukát és egy nyugathoz hű bábkormányt szeretnének.

Ennyi.

Franciaországot is ide kell sorolni, ahol halottak is voltak a rendőri brutalitás miatt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 691
90 786
113
Most ezzel elég durván belegázoltál az itteni balos propagandisták lelkébe... nem ezért linkelik orrvérzésig ezeket a videókat... az érzékenyítés a céljuk, nem az, hogy ily szívtelen módon bedurvulj.. :D:D:D
Nem vagyok balos propagandista, de sztem többet árt a jobboldalnak az, aki Lukasenko rendőrterrorját védi, mint a vélt balos propaganda. Emlekezz 2006-ra és a rendőrcsürhére!! Ez annál durvább!!
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
A válaszaim alább kiemelve vastaggal:

-A belorusz vasat a tűzben tartani (olcsó olajjal, vagy akár tankokkal) nem gondolom h ne lenne erőforrása az oroszoknak, max a nemzetközi reakciókat nem akarja bevállalni. - Itt lehet elveszett a kontextus, de akkor segítek - az "olcsó olaj" és sok minden más amit írtam (tankokat viszont pont nem) az a két ország közötti együttműködésre volt példa. (Csak) ezért miért kapnának az oroszok "nemzetközi reakciókat"? Illetve amennyiben kapnának az kinek a "szegénységi bizonyítványa lenne vajon?

-"katonai erővel megtámadni oroszországot" normális politikus ilyet nem nagyon tesz, és nem is tervez. - a tényszerűség kedvéért: olyat nem írtam és nem is utaltam rá, hogy "normális politikus" tenne ilyet. Ugyanakkor volt már rá példa a nem is oly távoli múltban. Igaz?

-"minél több frontot nyitni" nem tudom, a katonai kolosszus grúzokra célzol? - Nem. Ez hogy jön az idézett részhez? A magyar nyelvben a frontot több mindenre is használjuk. Egyébként a hsz -emben korábban ezt fejtegettem is bővebben - itt ugyanazt írtam le más szavakkal: "... de Oroszország nem tud egyszerre egy időben annyi vasat a tűzben tartani ...". Avagy Te a meteorológiai frontokra is orosz/szovjet tank-hadosztályokat vizionálsz?

-"semmiből feltűnő rakétarendszerek" feltételezem a román-lengyel pattiotokra, vagy a finn-litván nasamsra cêlzol (ha nem akkor ìrd ki mire). A fenti országok hogyan oldhatnák meg a légtérvédelmüket? azért mi csak vegyük meg azt a nasams-ot! - Például ugyanúgy csak "pepitában", mint Kanada, Mexico, Kuba, Nicaragua stb. stb. :) Úgy egyébként a NASAMS ebből a szempontból irreleváns - az "az ellen nem véd" ... Az oroszokat sem érti a fene sem, hogy miért aggályoskodnak, ha a határaik környékén megszaporodnak az ilyen-olyan puccs folyamán társadalmilag- és gazdaságilag széteső országokban megjelennek légvédelmi, nukleáris csapásmérő és egyéb rakétarendszerek valamint komoly NATO csapatok. Ki érti ezt?

-"nyugatnak nem kell semilyen termék vagy szolgáltatás csak az erőforrások" elég önellentmondás. Ha piaci alapon működsz akkor kivihetsz bármit (tokaji, szilvapálinka, a rába gyár cucai, csak vâllalható minőségben kell gyártani. - Miért is ellentmondás? Nézzük meg az egész mondatot (ne csak ami ki lett ragadva - bár abban sincs ellentmondás). Leegyszerűsítve:

- ami nem kell a nyugatnak: semmilyen termék- illetve szolgáltatás,
- ami kell(het) a nyugatnak: legfeljebb az erőforrásaik illetve max. hely a katonai támaszpontoknak meg "élőhús a darálóba". Az már a mostani kiegészítésem, hogy az "erőforrások" lehetnek: földek, nyersanyag (bányák), közüzemi szolgáltatók, munkaerő (akár olcsó, akár "agyelszívás") de akár a helyi "Szerencsejáték Zrt" ésatöbbi ésatöbbi

Na most ebből hogy jön össze az ellentmondás? "... piaci alapon működsz ..." - ugye Te nem versenyszektorban tevékenykedsz? Persze a dolgok kicsit másképpen működnek, mint a nemzetgazdasági szinten - de azért már az előbbinél sem így működnek a dolgok. De szép is volna ...

Ja, és hogy a "legfontosabbat" ki ne hagyjam, ami a hozzászólásod elején volt. Mi ez a "csillámpónis" dolog - egy becsípődés Nálad? Sebaj, majd kinövöd ... (vagy nem)




Ez lehet kimaradt nálam, de hol volt illetve ki által definiálva "a Lukasenko-rendzer alapján is volt definiálva, mi is az, hogy "illiberális demokrácia"" ? Ez tényleg nem kötözködés - nem tudom. Ugyanakkor lehet válasz is lenne sokmindenre. Még linkelni sem kell (persze az is jöhet) - akár pár szóban is jöhet a válasz. Előre is köszönöm.

Nagyon szeretsz rébuszokban beszélni.
Milyen frontok vannak nyitva.
Melyik -fondorlatos módszerekkel szétvert- országokban jelentek meg rakéták, atomok, csapatok stb.
Az meg h mi kell a nyugatnak, korrektül leírtad, gazdasági közösség, munka-tőke-szolgáltatások szabad áramlàsa. Szabad piac/køkemény kapitalizmus. Ez az ár azért amre nekünk van szükségünk (technológia, mûködőtőke,) életszínvonal. Egyszer már leírtamcitt, mi nagyon szeretünk kuruckodni, de azt labanc életszínvonalon szeretnénk, belarusz kb ugyanez pepitában, jó lenne ha putyin megfinanszírózná, de ne pofázzon bele a hkcs dolgaiba. Kiderül mennyire jön be.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 691
90 786
113
Franciaországot is ide kell sorolni, ahol halottak is voltak a rendőri brutalitás miatt.
ViszOnt az egyik nem menti a másikat. Én qrvára nem vagyok ellene, hogy a rendőr basszon oda ha kell stb.
Még a guantanamoi kínzások egy részét is el tudom fogadni, ha terroristákból csak úgy lehet kulcsfontosságú információt kiszedni.
De itt látni kell, hogy más a helyzet.

Egy volt komcsi pszichopata védi a hatalmát fegyvertelen civilekkel szemben.
A megfélemlítő rendőrkínzások meg a legalja.
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 341
113
Kettős mérce? Éppen gergényi-modszereit mosdatjátok!

A nyugat semmilyen retorziót nem helyezett kilátásba az akkori balos-kormánnyal szemben, sőt, nem is kommentálta. Nem volt azzal problémája a nyugatnak, ha balos kormány van az verheti az embereket... hozzátartozik a demokráciához. /szerintük/

Kell lennie egy határnak nyilván, és szerintem a mai magyar rendőrség lehetne a minta sok nyugati államnak, főleg francia és németországnak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Szerintem meg nem.A nyugatnak nem kell Belorusz.Mit kezdene vele?Gazdaságilag púp lenne a hátán.Stratégiailag felesleges a balti államok ott vannak.Cserjoznom ott már nincs.Max munkaerőt tudnának kiszedni,de ahoz meg felesleges az egész hóbelebancot a nyakukba venni.Azt egy sima munkavállalási egyezménnyel elintézik,ha akarják.
kutya se akarja Oo szétesését.A világ második számú atomhatalma káoszba sűllyedjen?Rágondolni is rossz.Tartsák be a nyugati jogi normákat,és garantálják a befektetések és a kereskedés jogi biztonságát.Ennyit kéne csak megtenniük,és a kutyát nem érdekelné,hogy közben Putyin mekkora vonalzóval méri a farkát.

"kutya se akarja Oo szétesését"

Ez egyébként konkrétan nem igaz.

1) Habsburg Ottó kifejezett célja volt Oroszország szétszedése, hogy az Urálon inneni területeit be tudják venni az Európai Unióba.

2) Konkrétan olvastam olyan könyvet, amelyiknek az volt az alaptézise, hogy Oroszország birodalmiságát meg kell törni, és az orosz birodalomból 2-3 Lengyelország méretű nemzetállamot kell faragni (a többi területet önállósítani), mert a birodalmi orosz tudat veszélyes. A könyv címe:
Oroszország elrablása
Szilágyi Ákos
Helikon Kiadó, 1999
 
W

Wilson

Guest
Bocsi.. én nem azt kérdőjeleztem meg, hogy a nőt begyűjtötték, hanem azt, hogy amit állít, azt valóban elkövették volna rajta...
Az, hogy börtönbe volt azt bizonyítja, hogy engedetlen volt a hatósági felszólításokkal szemben... semmi
Ha a hatóság azt mondja, hogy erről a területről oszoljon mindenki, akkor jobban teszed ha megteszed, ellenkező esetben jönnek a "kényszerítő eszközök" , de akkor viszont nem kell sírni, ríni, mintegy fürdős kurva.
Megnyugtatlak: ez nem csak fehéroroszba van így, hanem a világ minden civilizált országában ahol rendőrség működik.

Engedetlen,akkor mondok neked egy személyes példát 2006-n az ismerősömet tőllem egy utcányira kapták el a rendőrök és vitték be ahol aztán tisztességesen leápolták úgy,hogy rá sem lehetett ismerni pedig nem csinált semmit éppen hazafelé tartott de pechjére,két utcánnyira pár ezer ember az kiabálta,hogy "Gyurcsány Takarodj".A személyes példám is azt mutatja nem kell ahoz tüntetni,hogy így járj,visszatérve a Fehéroroszországhoz látva az erőszakot Lukasenko karhatalmistáihoz képest Gyurcsányék rendőrei első áldozós kislányok.
 
  • Tetszik
Reactions: Python and haubagoi

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 341
113
Nem vagyok balos propagandista, de sztem többet árt a jobboldalnak az, aki Lukasenko rendőrterrorját védi, mint a vélt balos propaganda. Emlekezz 2006-ra és a rendőrcsürhére!! Ez annál durvább!!

Bonyolultabb ez ennél...

Valószínűleg akik ma a tüntetéseket szervezik ott, azaz érdek és ideológiai kör, akik 2006ban itthon kormányon voltak.

Ha sikerül a nyugati felforgatás, semmi jó nem vár a fehéroroszokra... ukrajna a példa... max jó sok imf hitel, buzifelvonulás és jópár profitéhes amcsi oligarcha /biden, soros/ vár rájuk..

+ egy újabb háború Európára, mert az oroszok nem fogják hagyni magukat körbe bástyázni.

Ez viszont már senkinek sem jó, Európának semmiképp.
Az usának lehet...
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Engedetlen,akkor mondok neked egy személyes példát 2006-n az ismerősömet tőllem egy utcányira kapták el a rendőrök és vitték be ahol aztán tisztességesen leápolták úgy,hogy rá sem lehetett ismerni pedig nem csinált semmit éppen hazafelé tartott de pechjére,két utcánnyira pár ezer ember az kiabálta,hogy "Gyurcsány Takarodj".A személyes példám is azt mutatja nem kell ahoz tüntetni,hogy így járj,visszatérve a Fehéroroszországhoz látva az erőszakot Lukasenko karhatalmistáihoz képest Gyurcsányék rendőrei első áldozós kislányok.

Az semmi, az én ismerősöm pont Kaliforniában nyaralt amikor elkapták a magyar rendőrök és gyíkká változtatták.
De már jobban van.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nagyon is kell nekik.
Már a Keleti Partnerség program célja az volt, hogy fokozatosan leválasszák Oroszországról a volt szovjet tagköztársaságokat. Még 2014-ben leírtam, hogy a következő Belorusszia lesz. Belorusszia után jönnek az örmények.

"Belorusszia után jönnek az örmények."

Jönnek... De miért hagyjátok?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 691
90 786
113
"kutya se akarja Oo szétesését"

Ez egyébként konkrétan nem igaz.

1) Habsburg Ottó kifejezett célja volt Oroszország szétszedése, hogy az Urálon inneni területeit be tudják venni az Európai Unióba.

2

Habsburg Ottó meg a céljai... Jó hogy nem engem idézel. :)

Bocs, de ezen most jót röhögtem.

Ettől függetlenül akarhatják szétverni Oroszországot, de jelenleg komolyan ilyen elhatározást nem látok.
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 341
113
ViszOnt az egyik nem menti a másikat. Én qrvára nem vagyok ellene, hogy a rendőr basszon oda ha kell stb.
Még a guantanamoi kínzások egy részét is el tudom fogadni, ha terroristákból csak úgy lehet kulcsfontosságú információt kiszedni.
De itt látni kell, hogy más a helyzet.

Egy volt komcsi pszichopata védi a hatalmát fegyvertelen civilekkel szemben.
A megfélemlítő rendőrkínzások meg a legalja.

Ugyanabba a hibába esel, mint líbia, irak, szíria meg ukrajna esetén...azokat a vezetőket is démonizálta a nyugat... azóta meg több százezer ember meghalt ott különféle polgárháborúkban, mert nincs aki rendet tartson, ezek a "kilőtt" emberek viszont rendet tartottak, mégha európai szemmel olyanok is, amilyenek.. "diktátor"-ok.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 691
90 786
113
Bonyolultabb ez ennél...

Valószínűleg akik ma a tüntetéseket szervezik ott, azaz érdek és ideológiai kör, akik 2006ban itthon kormányon voltak.

Ha sikerül a nyugati felforgatás, semmi jó nem vár a fehéroroszokra... ukrajna a példa... max jó sok imf hitel, buzifelvonulás és jópár profitéhes amcsi oligarcha /biden, soros/ vár rájuk..

+ egy újabb háború Európára, mert az oroszok nem fogják hagyni magukat körbe bástyázni.

Ez viszont már senkinek sem jó, Európának semmiképp.
Az usának lehet...
Sztem senkinek nem célja egy második Ukrajna. Ez a dolog most nem a buzifelvonulásról szól, annál alapabb célokért. Nem véletlen, hogy a lengyel kormány is támogatja a változásokat, akik nem a kulturmarxista politikájukról hiresek.

Az oligarcha váltás meg a többséget nem érinti. A felső 10.000 játszótere.

Ami nekem kínos a magyar kormány hallgatása. Minden eltelt nap kinosabb. Nem ez az elso, de nem is az utolsó.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Ugyanabba a hibába esel, mint líbia, irak, szíria meg ukrajna esetén...azokat a vezetőket is démonizálta a nyugat... azóta meg több százezer ember meghalt ott különféle polgárháborúkban, mert nincs aki rendet tartson, ezek a "kilőtt" emberek viszont rendet tartottak, mégha európai szemmel olyanok is, amilyenek.. "diktátor"-ok.

Lukasenko más. Ott rend lenne ha engedné a demokráciát, nem úgy, mint az arab államokban.
Sőt jó eséllyel jobban élnének, mint jelenleg.
Őt el kell távolítani, de nem így, erőszakkal.

EU és Oroszo. vezetőinek le kell ülnie vele és kész tények elé állítani, hogy vagy szabad választások lesznek jövőre, vagy csöndben el lesz távolítva, miközben mindenki épp másfele néz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 691
90 786
113
Ugyanabba a hibába esel, mint líbia, irak, szíria meg ukrajna esetén...azokat a vezetőket is démonizálta a nyugat... azóta meg több százezer ember meghalt ott különféle polgárháborúkban, mert nincs aki rendet tartson, ezek a "kilőtt" emberek viszont rendet tartottak, mégha európai szemmel olyanok is, amilyenek.. "diktátor"-ok.
Európát be keverjük Afrikával, Ázsiával.
A szerbek is jól elvannak Milosevic nélkül. Még Koszovó is az övék lenne, ha előbb váltanak.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Halfdan

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 341
113
Engedetlen,akkor mondok neked egy személyes példát 2006-n az ismerősömet tőllem egy utcányira kapták el a rendőrök és vitték be ahol aztán tisztességesen leápolták úgy,hogy rá sem lehetett ismerni pedig nem csinált semmit éppen hazafelé tartott de pechjére,két utcánnyira pár ezer ember az kiabálta,hogy "Gyurcsány Takarodj".A személyes példám is azt mutatja nem kell ahoz tüntetni,hogy így járj,visszatérve a Fehéroroszországhoz látva az erőszakot Lukasenko karhatalmistáihoz képest Gyurcsányék rendőrei első áldozós kislányok.

Ne haragudj, ez nagyon demagóg.
Pláne ez a tipikus "van egy ismerősöm" érvelés.. vagy így volt, vagy nem.

A témánk szempontjából nem ad hozzá és nem vesz el.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Habsburg Ottó meg a céljai... Jó hogy nem engem idézel. :)

Bocs, de ezen most jót röhögtem.

Ettől függetlenül akarhatják szétverni Oroszországot, de jelenleg komolyan ilyen elhatározást nem látok.

A második pontra miért nem reagáltál? Az a könyv (címét is megadtam, olvasd el!) konkrétan azt feszegeti, hogy miért kell Oroszországból 2-3 Lengyelo. területű nemzetállamot faragni - erre miért nincs reakció?

És azt hiszed, hogy a Habsburgok, meg az itteni Monarchia 2.0-s követőik meg nemzetközi köreik az semmi? Lehet, hogy Habsburg Ottó csak kimondta, amit az EU tervez és nem egyedül ő akarta.

"de jelenleg komolyan ilyen elhatározást nem látok"

Mit kellene még látnod? Utána vagyunk az ukrán Majdannak, zajlik a belarusz Majdan... mégis milyen elhatározást kellene még látnod megvalósulni, hogy elhidd?