[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

August1

New Member
2020. augusztus 26.
13
8
3
Aki "le akar morzsolódni", vagy elhagyja magát, gyermekeit és emiatt morzsolódik le az bizony le fog morzsolódni!
Akinek meg van magyar identitása, az megmarad magyarnak!
..
Kérdem én! Meg kell menteni és tartani magyarnak bárkit is annak akarata ellenére?
Az ilyen emberek románnak, szlováknak se lesznek valódi románok, szlovákok.
Ami erőfeszítést megtesz a magyar kormány, Rákóczi Szövetség, civil és társadalmi szervezetek stb. azt meg folytatni kell!
Na de akarata ellenére senkit nem lehetséges identitásában megtartani!
..
Eredményeket meg ne várjunk pár évek alatt. Igen, ezek az évszázad második felére fognak kiderülni, hogy hogy állunk!
..
Az irány jó. Az erőbedobást lehet fokozni. És kell is!

Kétlem hogy le akarnának morzsolódni.Csak van egy olyan mentalitás hogy a legjobbat akarja a gyerekeinek, legfőképpen hogy ne érjék őket hátrányos megkülönböztetések odakint. Sajnos nem igazán kapnak támogatást. A szép szavak innen Magyarországról pedig az ő helyzetüket nem fogja jobbá tenni. Jó az irány amit a magyar politika próbál tenni, csak sajnos kevés és súlytalan. De az irány az jó.
Sokakkal ellentétben a legfontosabb különbség ahogy én látom hogy az idő nem nekünk dolgozik. ..
Örüljünk annak hogy a románok morzsolódnak lefele, csak sajnos 15-20 éven belül további 300ezer magyarral fog csökkenni Erdély magyarsága is.Előrejelzések szerint.
Megteszi sajnos a hatását ez a rohadt román kisebbségi politika.
Ezért utálom én őket
 

August1

New Member
2020. augusztus 26.
13
8
3
Olvasom régóta a fórumot, nem szóltam eddig hozzá, csak leírom a véleményem mert már egy ideje ezek a dolgok felgyülemlettek bennem.
De ha bárkit megbántottam avval amit írtam akkor elnézést senkire nem gondolok rosszal
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 387
8 947
113
Nem értem a kérdést mire célzol
Kifejthetnéd

Olvasom régóta a fórumot, nem szóltam eddig hozzá, csak leírom a véleményem mert már egy ideje ezek a dolgok felgyülemlettek bennem.
De ha bárkit megbántottam avval amit írtam akkor elnézést senkire nem gondolok rosszal

Egy kis értetlenkedés elsőre ... hmmm. Namost, ha egy ideje olvasod a fórumot - akár ezt a topikot - akkor kb. tisztában lehetsz vele, hogy az alább említett kolléga pont ezzel a szöveggel "melegített" be (nálam az első mondatod után már elfogott egy "deja vu érzés" - de ez végig fokozódott). Aztán ez a jóember lenyomott vagy 5 oldalnyi durván személyeskedő meg magyargyalázó flood -ot ide, amire Ulippo pl. a fénykorában sem vetemedett szerintem. Ugye az illető az alábbi miatt (ezt több hozzászólásban is mélységeiben fejtegette) lett elküldve két hónap pihenőre, de kb. másik 5 dolog miatt is lehetett volna ...

Tag: erdifefe1
Vétség: "magyarnál gusztustalanabb népséget soha nem láttam"
Büntetés: 2 hónap kitiltás

Aztán elolvastam még egyszer az első két hozzászólásod. Tök ugyanazon elírások bizonyos szavakban, ugyanazok a stilisztikai hibák stb. Itt nem a hibák a lényeg, hanem, hogy ugyanazok ... Nekem itt vált egyértelművé. Kb. a lottóötös kategóriája, hogy személyedben nem erdifefe1 kollégát üdvözölhetjük ...

Apróság, de pont erdifefe1 kollégából nézném ki a gátlástalansága és "szorgalma" terén, hogy mondjuk annyi erkölcsi és morális tartása sincs, hogy a kiszabott penitenciát (2 hónap pihenő) ne töltse ki és egy új acc regisztrálásával újrakezdje ... Igazából még 2 nap "szuszanásnyit" sem.

Aztán megnéztem, hogy mi újság az acc -okkal. erdifefe1 két hónap pihenőre lett büntetve tegnap 8:21 -kor. Aztán ezt követően lettél beregisztrálva te - aztán jött is az említett két hsz ...

Tudod én hiszek a fatális véletlenekben, de nem ennyire ... :) A részemről amíg nem teszel hozzá érdemben a fórumhoz - akár más topikban - addig maradsz a erdifefe1 dobozban nálam. Ennyire is veszem komolyan az eddigi írásaidat (semennyire).
 
W

Wilson

Guest
Olvasom régóta a fórumot, nem szóltam eddig hozzá, csak leírom a véleményem mert már egy ideje ezek a dolgok felgyülemlettek bennem.
De ha bárkit megbántottam avval amit írtam akkor elnézést senkire nem gondolok rosszal

Szerintem nem kell elnézést kérned te kultúráltan elmontad a véleményedet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

August1

New Member
2020. augusztus 26.
13
8
3
Egy kis értetlenkedés elsőre ... hmmm. Namost, ha egy ideje olvasod a fórumot - akár ezt a topikot - akkor kb. tisztában lehetsz vele, hogy az alább említett kolléga pont ezzel a szöveggel "melegített" be (nálam az első mondatod után már elfogott egy "deja vu érzés" - de ez végig fokozódott). Aztán ez a jóember lenyomott vagy 5 oldalnyi durván személyeskedő meg magyargyalázó flood -ot ide, amire Ulippo pl. a fénykorában sem vetemedett szerintem. Ugye az illető az alábbi miatt (ezt több hozzászólásban is mélységeiben fejtegette) lett elküldve két hónap pihenőre, de kb. másik 5 dolog miatt is lehetett volna ...



Aztán elolvastam még egyszer az első két hozzászólásod. Tök ugyanazon elírások bizonyos szavakban, ugyanazok a stilisztikai hibák stb. Itt nem a hibák a lényeg, hanem, hogy ugyanazok ... Nekem itt vált egyértelművé. Kb. a lottóötös kategóriája, hogy személyedben nem erdifefe1 kollégát üdvözölhetjük ...

Apróság, de pont erdifefe1 kollégából nézném ki a gátlástalansága és "szorgalma" terén, hogy mondjuk annyi erkölcsi és morális tartása sincs, hogy a kiszabott penitenciát (2 hónap pihenő) ne töltse ki és egy új acc regisztrálásával újrakezdje ... Igazából még 2 nap "szuszanásnyit" sem.

Aztán megnéztem, hogy mi újság az acc -okkal. erdifefe1 két hónap pihenőre lett büntetve tegnap 8:21 -kor. Aztán ezt követően lettél beregisztrálva te - aztán jött is az említett két hsz ...

Tudod én hiszek a fatális véletlenekben, de nem ennyire ... :) A részemről amíg nem teszel hozzá érdemben a fórumhoz - akár más topikban - addig maradsz a erdifefe1 dobozban nálam. Ennyire is veszem komolyan az eddigi írásaidat (semennyire).
Nos akkor hogy reagáljak érdemben eme hozzászólásodhoz ha így rámugrasz, és még mindig nem értem mi bántott meg a hozzászólásomban, mit vettél te magadra ennyire,pedig senkiről nem szólt csak a személyes nap mint nap megtapasztalt dolgaimról, mástól nem tapasztaltam ilyesfajta reagálást irányomba.
Tizenéve olvasom a HTKA t. Érdekel a haditechnika.Fórumozni eddig soha nem fórumoztam .
Nem nagyon foglalkoztatott eddig ez a biztonságpolitikai rész amibe beletartozik a társadalmi folyamatok változása ,politikai dolgok ésatöbbi... Többnyire ezen oldalakon tényeket nagyon nem lehet olvasni nem is nagyon foglalkoztatott, a haditechnikai részben ott ugymond tényekkel alá lehet támasztani dolgokat kommenteket ,itt ezeken az oldalakon többnyire csak "elmélkedés" zajlik hogy ki mit gondol mi fog történni. A jelenleg zajló társadalmi politikai folyamatok miatt rövid ideje olvasgatom ezeket a biztonságpolitikai részeket is bár nem sokat. Nem tudom ki az az erdifefe és miért útálja a magyarokat. Én itt születtem ,itt is éltem le az eddigi életemet, vannak székely felmenőim, mint emlitettem, nemtudom ki miért útálja a magyarokat.Én nem wikipédiáról lesem az adatokat hogy mi történik a külhoni magyarokkal amit leírtam,hanem nap mint nap látom és tapasztalom. Ha ez tégedet és az esetleges wikipédiás tudásodat sérti, meg nem egyezik a te világról alkotott képeddel akkor elnézést kérek.
Hogy miért hasonlítasz valakihez aki nem tudom mit csinált, nagyjából írtál róla dolgokat, hogy nem szereti a magyarokat, és hogy milyen hibák vannak az írásomban ezt még mindig totál nem értem hogy kapcsolódik.
Hol írtam én azt hogy nem szeretem a magyarokat?? (Fejvakarás)
Nemtudom hogy vajon ugyanígy reagálsz e minden új kommentelőre aki nem rakott hozzá e fôrumhoz "annyi" értéket mint te (direkt kisbetűvel a te amíg nem változtatsz irányomba a stílusoddal) .
A kedvedért utánanézek hogy mit kommentelt korábban az erdifefe meg az ulippo és majd reagálok neked egy véleménnyel róluk.Gondolom az acc alapján rá lehet keresni a kommentjeikre.
Végezetül annyit ehhez még hozzátennék
hogy nem reagálok senki véleményére ilyen formában ahogy te teszed, tiszteletben tartom mindenki mit gondol, tapasztal. Javaslom neked is ezt kellene tenni pozitívabban látnád a világot..
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 387
8 947
113
Nos akkor hogy reagáljak érdemben eme hozzászólásodhoz ha így rámugrasz, és még mindig nem értem mi bántott meg a hozzászólásomban, mit vettél te magadra ennyire,pedig senkiről nem szólt csak a személyes nap mint nap megtapasztalt dolgaimról, mástól nem tapasztaltam ilyesfajta reagálást irányomba.
Tizenéve olvasom a HTKA t. Érdekel a haditechnika.Fórumozni eddig soha nem fórumoztam .
Nem nagyon foglalkoztatott eddig ez a biztonságpolitikai rész amibe beletartozik a társadalmi folyamatok változása ,politikai dolgok ésatöbbi... Többnyire ezen oldalakon tényeket nagyon nem lehet olvasni nem is nagyon foglalkoztatott, a haditechnikai részben ott ugymond tényekkel alá lehet támasztani dolgokat kommenteket ,itt ezeken az oldalakon többnyire csak "elmélkedés" zajlik hogy ki mit gondol mi fog történni. A jelenleg zajló társadalmi politikai folyamatok miatt rövid ideje olvasgatom ezeket a biztonságpolitikai részeket is bár nem sokat. Nem tudom ki az az erdifefe és miért útálja a magyarokat. Én itt születtem ,itt is éltem le az eddigi életemet, vannak székely felmenőim, mint emlitettem, nemtudom ki miért útálja a magyarokat.Én nem wikipédiáról lesem az adatokat hogy mi történik a külhoni magyarokkal amit leírtam,hanem nap mint nap látom és tapasztalom. Ha ez tégedet és az esetleges wikipédiás tudásodat sérti, meg nem egyezik a te világról alkotott képeddel akkor elnézést kérek.
Hogy miért hasonlítasz valakihez aki nem tudom mit csinált, nagyjából írtál róla dolgokat, hogy nem szereti a magyarokat, és hogy milyen hibák vannak az írásomban ezt még mindig totál nem értem hogy kapcsolódik.
Hol írtam én azt hogy nem szeretem a magyarokat?? (Fejvakarás)
Nemtudom hogy vajon ugyanígy reagálsz e minden új kommentelőre aki nem rakott hozzá e fôrumhoz "annyi" értéket mint te (direkt kisbetűvel a te amíg nem változtatsz irányomba a stílusoddal) .
A kedvedért utánanézek hogy mit kommentelt korábban az erdifefe meg az ulippo és majd reagálok neked egy véleménnyel róluk.Gondolom az acc alapján rá lehet keresni a kommentjeikre.
Végezetül annyit ehhez még hozzátennék
hogy nem reagálok senki véleményére ilyen formában ahogy te teszed, tiszteletben tartom mindenki mit gondol, tapasztal. Javaslom neked is ezt kellene tenni pozitívabban látnád a világot..

Nem kell betojni. Ahogy látom lesz itt olyan aki etetni fog - akár csak azért is, mert "éhes vagy". Nagyon kedves ez az apró "csúsztatásokkal" teli hsz -ed. Csak egyet emelnék ki, hogy én olyat állítottam volna, hogy nem szereted a magyarokat. Ugye pontosan azt írtam, hogy egy ugyanilyen bemelegítés után jött az a bizonyos oldalakig tartó személyeskedő és gyűlölködő kommentcunami.

Az is örömmel tölt el, hogy "wikipédiás tudás" -ozol, mikor pont a tudásomat nem "csillogtattam" irányodban. A "kisbetűs te" -vel meg simán együtt élek, ha az tőled jön. Ugye az első hozzád szólásomban is ez ment az irányodban. Amennyiben megnézed a fórumban a hsz -eimet, akkor láthatod, hogy kb. te vagy a "jubileumi első" akivel ezt megejtem.

Még egy tárgyi tévedés. A véleményt tiszteletben tartom bárkitől is jön. Én téged nem tartalak semmibe se - a "véleményeddel együtt". Na szevasz ...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

August1

New Member
2020. augusztus 26.
13
8
3
Nem kell betojni. Ahogy látom lesz itt olyan aki etetni fog - akár csak azért is, mert "éhes vagy". Nagyon kedves ez az apró "csúsztatásokkal" teli hsz -ed. Csak egyet emelnék ki, hogy én olyat állítottam volna, hogy nem szereted a magyarokat. Ugye pontosan azt írtam, hogy egy ugyanilyen bemelegítés után jött az a bizonyos oldalakig tartó személyeskedő és gyűlölködő kommentcunami.

Az is örömmel tölt el, hogy "wikipédiás tudás" -ozol, mikor pont a tudásomat nem "csillogtattam" irányodban. A "kisbetűs te" -vel meg simán együtt élek, ha az tőled jön. Ugye az első hozzád szólásomban is ez ment az irányodban. Amennyiben megnézed a fórumban a hsz -eimet, akkor láthatod, hogy kb. te vagy a "jubileumi első" akivel ezt megejtem.

Még egy tárgyi tévedés. A véleményt tiszteletben tartom bárkitől is jön. Én téged nem tartalak semmibe se - a "véleményeddel együtt". Na szevasz ...

Hasonlítasz engem valakihez aki nem szereti a magyarokat mintha én lennék. Ergo azt sugallod ,állítod hogy nem szeretem a magyarokat..
. No ennyit rólad .
Ha nem értesz egyet a gondolataimmal nemkell rá reagálni, semmi baj. Személyeskedhetsz tovább ha gondolod, se nem ismersz se nem tudsz rólam semmit,folytathatod remélem boldog leszel tőle ahogy érzed.
Érdekes hogy engem vádolsz személyeskedéssel amikor a legelső kommented másról sem szólt irányomba. Se időm nincs se kedvem ilyen barmokkal személyeskedő dolgokba belemenni, úgyhogy a továbbiakban kímélj meg attól hogy reagálsz bármire amit esetleg írok. !!!
Sajnálom hogy ilyen zárt agyúan közlekedsz és irányulsz másokhoz. Remélem egyszer majd felébredsz.
Na szevasz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 195
92 587
113
Érdekesek ezek a horvát nyaralások.
2 éve jelent meg Orbanról ez a kép egy "vendéglőssel".
7UoPeAXiOCIrDa9qs.png

Nos mint a halála kapcsán számomra most kiderült, ez a "vendéglős" korábban a horvát katonai elhárítás vezetője volt....

"harcolt a polgárháborúban, sőt Sunja város védelmének parancsnoka is volt, később pedig a katonai elhárítás vezetője is volt 2000-ig."
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 277
20 540
113
Többnyire ezen oldalakon tényeket nagyon nem lehet olvasni
ezeken az oldalakon többnyire csak "elmélkedés" zajlik
Ez, így egész egyszerűen nem igaz.
Jó pár olyan fórumtag van, aki elsősorban nem a véleményével színesíti az ittenieket, hanem híreket szállít szerte a világból. Azon területekről, amelyekre figyel.
Rengeteg olyan információ és tényanyag jelenik meg itt amit a magyar források egyikében se találsz meg.
És igen, vannak olyanok, akik nem a híreket szállítják, hanem a véleményüket.
Sőt, még az is megesik, hogy ugyanazon tényekből nem mindenki ugyanazt a következtetést vonja le. Pontosan úgy, mint az élet más területein.
És ez a fórum technikai részében is így van.
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
629
2 650
93
Egy kis értetlenkedés elsőre ... hmmm. Namost, ha egy ideje olvasod a fórumot - akár ezt a topikot - akkor kb. tisztában lehetsz vele, hogy az alább említett kolléga pont ezzel a szöveggel "melegített" be (nálam az első mondatod után már elfogott egy "deja vu érzés" - de ez végig fokozódott). Aztán ez a jóember lenyomott vagy 5 oldalnyi durván személyeskedő meg magyargyalázó flood -ot ide, amire Ulippo pl. a fénykorában sem vetemedett szerintem. Ugye az illető az alábbi miatt (ezt több hozzászólásban is mélységeiben fejtegette) lett elküldve két hónap pihenőre, de kb. másik 5 dolog miatt is lehetett volna ...



Aztán elolvastam még egyszer az első két hozzászólásod. Tök ugyanazon elírások bizonyos szavakban, ugyanazok a stilisztikai hibák stb. Itt nem a hibák a lényeg, hanem, hogy ugyanazok ... Nekem itt vált egyértelművé. Kb. a lottóötös kategóriája, hogy személyedben nem erdifefe1 kollégát üdvözölhetjük ...

Apróság, de pont erdifefe1 kollégából nézném ki a gátlástalansága és "szorgalma" terén, hogy mondjuk annyi erkölcsi és morális tartása sincs, hogy a kiszabott penitenciát (2 hónap pihenő) ne töltse ki és egy új acc regisztrálásával újrakezdje ... Igazából még 2 nap "szuszanásnyit" sem.

Aztán megnéztem, hogy mi újság az acc -okkal. erdifefe1 két hónap pihenőre lett büntetve tegnap 8:21 -kor. Aztán ezt követően lettél beregisztrálva te - aztán jött is az említett két hsz ...

Tudod én hiszek a fatális véletlenekben, de nem ennyire ... :) A részemről amíg nem teszel hozzá érdemben a fórumhoz - akár más topikban - addig maradsz a erdifefe1 dobozban nálam. Ennyire is veszem komolyan az eddigi írásaidat (semennyire).
Ugyanazok a helyesírási hibák minden mondatban, ugyanaz az üzenet (szarok vagytok magyarok, ne reménykedjetek), csak más stílusban előadva, ugyanaz a bomlasztó szándék. Korábban azt a szöveget nyomta itt, hogy miért utálunk mindenkit, megérdemeljük a sorsunkat, persze ő nem utál senkit. Most meg az első hozzászólásában nagyon bizonygatja, hogy ő húdeutálja a románokat. Ennél átlátszóbb terelést nehéz lenne kitalálni.
Még új nevet sem tudott kitalálni magának, csak beírta a mostani hónapot ugyanúgy egy 1-essel a végén és löki ugyanazokat a szövegeket, csak most már "személyes tapasztalatokon" alapulva, amik eddig nem voltak. Csak ebbe a két topikba kommentel, csak ebben a témában.
Nem furcsa, hogy amikor valamennyire is optimista hangnem uralkodik el a fórumon akkor mindig feltűnik valaki, aki szerint mindez tévedés és biztosan tudja személyes tapasztalatok alapján hogy minden szar?
Nálam megy is ignore-ra ez a kis gusztustalankodó.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 362
8 388
113
Én pártiumból származom feleségem székelyföldről. Szerencsére én teljesen mást tapasztalok mint a nyári kolléga. Szerencsém volt az Ottani Magyarországról fenntartott egyetemen tanulni sokakkal, s én azt tapasztalom, hogy ez egy eszméletlen nagy lökést adott egész székelyföldnek. Fel fog virágozni a kulturális, tudományos élet,stb. Szerintem, bár ez teljesen szubjektív mintha több lenne a gyermek is...(legalábbis székelyföldön, pártium, az mást tészta ) Pártium kicsit elfelejtett dolog, mind az autonómia részéről, mind minden részről, pedig határos az anyaországgal.(igazság szerint azért ott is sokkal jobb a helyzet a kultúra szempontjából mint korábban) Valamiért úgy érzem kevésbé fontosnak számít Magyarországról nézve mint mondjuk a székelyföld. De vannak bizony sokan olyanok akik tényleg csak azért adják román iskolába a gyerekeiket, hogy hátha úgy jobban boldogulnak, de akiket én ismerek azoknak mind magyar az anyanyelve max a második lesz a román, ha egyáltalán megtanulja(én mai napig is csak töröm[dacból sem tanultam]). Vannak olyanok akik vegyes házasságba kerülnek s elvesznek, s vannak olyanok is mint én aki azt mondta nekem az ígéret, hogy majd talán egyszer ködös álmainkban visszakerülünk Magyarországhoz nem elég, s lelépnek ide a csonka földre, mert elegük van a rendőrökből, az összes köcsög román hivatalból, a balkáni kultúrából.
Mai napig sem értem ezt a politikát, hogy szülőföldön maradás. Persze szívjál egy életen át hátha egyszer lesz egy olyan vezetés aki visszaveszi ami a miénk. Minek? Az unokákért? Egyszer élünk sajnos, s mérlegre kell tenni mi a fontos.
Ott sem éltem rosszabbul mint itt, itt is ott is dolgozni kell, nem azért jöttem el.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 551
4 722
113
Én pártiumból származom feleségem székelyföldről. Szerencsére én teljesen mást tapasztalok mint a nyári kolléga. Szerencsém volt az Ottani Magyarországról fenntartott egyetemen tanulni sokakkal, s én azt tapasztalom, hogy ez egy eszméletlen nagy lökést adott egész székelyföldnek. Fel fog virágozni a kulturális, tudományos élet,stb. Szerintem, bár ez teljesen szubjektív mintha több lenne a gyermek is...(legalábbis székelyföldön, pártium, az mást tészta ) Pártium kicsit elfelejtett dolog, mind az autonómia részéről, mind minden részről, pedig határos az anyaországgal.(igazság szerint azért ott is sokkal jobb a helyzet a kultúra szempontjából mint korábban) Valamiért úgy érzem kevésbé fontosnak számít Magyarországról nézve mint mondjuk a székelyföld. De vannak bizony sokan olyanok akik tényleg csak azért adják román iskolába a gyerekeiket, hogy hátha úgy jobban boldogulnak, de akiket én ismerek azoknak mind magyar az anyanyelve max a második lesz a román, ha egyáltalán megtanulja(én mai napig is csak töröm[dacból sem tanultam]). Vannak olyanok akik vegyes házasságba kerülnek s elvesznek, s vannak olyanok is mint én aki azt mondta nekem az ígéret, hogy majd talán egyszer ködös álmainkban visszakerülünk Magyarországhoz nem elég, s lelépnek ide a csonka földre, mert elegük van a rendőrökből, az összes köcsög román hivatalból, a balkáni kultúrából.
Mai napig sem értem ezt a politikát, hogy szülőföldön maradás. Persze szívjál egy életen át hátha egyszer lesz egy olyan vezetés aki visszaveszi ami a miénk. Minek? Az unokákért? Egyszer élünk sajnos, s mérlegre kell tenni mi a fontos.
Ott sem éltem rosszabbul mint itt, itt is ott is dolgozni kell, nem azért jöttem el.
Becsüllek! Azért is hogy kimondtad a végén amivel egyet nem értek, de megértem.
Mindezt úgy, hogy horvát iskolába jár mindhárom gyerekem, de igaz magyarnak mondja magát mind. Jól megfér a Kárpátia és a Thomson egy közös autós zenehalgatásnál.
A megmaradás és az asszimiláció haláli elegy. Nákunk a korábbi horvát konzul kisfia és az én fian jó barátok voltak óviban. Na a horvát óviban az echte horvát kissrác 3 hónap alatt megtanult magyarul játék közben. Biztos hogy a Partiumban ez hasonlóan nehéz helyzet!
A horvátok ugyanúgy vesznek el nákunk pedig példaértékü a kormány hozzáállása. A falvakból ha bemennek a többségi városba, akkor elvesznek. Talán annyi, hogy most olyan szülök hozzák a suliba a gyerekeiket, akik nem beszélik a nyelvet. Talán a magyar is vonzóvá tehetö! Szuper ( ez nem szöveg, valóban fullos) magyar iskolák, vegyes tanterv és a legjobb pedagógusok. Akkor lehet egy kis magyar reneszánsz!
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 551
4 722
113
Érdekesek ezek a horvát nyaralások.
2 éve jelent meg Orbanról ez a kép egy "vendéglőssel".
7UoPeAXiOCIrDa9qs.png

Nos mint a halála kapcsán számomra most kiderült, ez a "vendéglős" korábban a horvát katonai elhárítás vezetője volt....

"harcolt a polgárháborúban, sőt Sunja város védelmének parancsnoka is volt, később pedig a katonai elhárítás vezetője is volt 2000-ig."
Nem merted a forrást belinkelni, mi?;):hadonaszos:

Nekem is viszketett a szemem amikor olvastam (444)! De olvastam! :oops::rolleyes: