• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Ez már asszem a bejelentéskor is nyilvános volt.
Ettől a SRAMS még fizikálisan felpakolható lenne a 4x4-es-re. Kérdés, hogy praktikusan is tudnánk-e használni.
Lenne helye ennek is /ne feledjuk az aknaveto plane ha automata./ loelemkepzo szamitogeppel egy igen egyszeru de hatekony eszkoz. 120 as kaliberbe egy kis kozepes konfliktusba is sok szazas nagysagrendbe alkalmazasra kerulo eszkoz...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 471
113
Pontosabban: minden olyan dandárba, ahova a Lynx kerül alapjárműnek. ;)

Az egy dandár lesz, csak annyi Lynx-et veszük, Ez már ki lett számolva.

Egy láncos közepes dandár már nem közepes, ahhoz, hogy mindkettő nehéz legyen kéne még 200 Hiúz és legalább még ennyi Leopárd 2.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
Az egy dandár lesz, csak annyi Lynx-et veszük, Ez már ki lett számolva.

Egy láncos közepes dandár már nem közepes, ahhoz, hogy mindkettő nehéz legyen kéne még 200 Hiúz és legalább még ennyi Leopárd 2.
Azért arra is érdemes figyelni, mit mondtak a bloggerek, akik a Lynx promón a Bakonyban részt vettek. Nem kizárt további megrendelés sem, bár ez tényleg a távoli jövő.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Hát ez érdekes, mert pl. a Keleti-féle 9 dandáros tervben a közepeseknél is lett volna harckocsi (T-55).
Csak amíg használható állapotban vannak. Az öreg T-55-ösök koptak volna ki elsőnek abból a hadrendből és csak akkor kaptak volna váltótípust, ha a nehézdandárokból kikerül a modernizált T-72 egy új harckocsibeszerzés miatt. Igaz, akkor még azért álltunk nagyon jól, mert volt elég felszerelés az első vonal (reagálóerők) és másodvonal (tartalékosok) kategóriákhoz és működött volna rendszer. Nagyjából 2010 és 2020 között nézhettünk volna T-72 váltótípus után. Így utólag már csak szép álom persze.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 099
113
miért nem jó? szerintem menő :cool:

Remélem nem csak menő lessz, hanem jó minőségű is!
Nekem ez nagy félelmem.
Dolgoztam együtt Törökökkel németben, világcégnél ahol a minőség fontos.
Háááát tudnék mesélni. :rolleyes:

Másrészt 10-14 t 4 keréken nekem nem szimpi.
Mindenesetre meglátjuk minek/kinek veszik őket.
Főleg a Yalcin terepen biztos nem egy Toyota landcruiser.
Ezekkel a való életben(ne vegyük figyelembe a gyári promó videókat ahol a gyári tesztember 15 ször megy át egy bukkanón mire annyival megy amennyivel) 15/20k/h val botorkálnak a terepen.

Másrészt a környékünkön járok futni. És minimum 5 helyet tudok ahol ezek a földúton is el fognak akadni, egy közepes eső után.

Az alföldről nem is beszélve.
Ha ezek lesznek atgm hordozók az szerintem nem jó.
Bár valaki egyszer itt azt mondta a brdm-nél jobbak lesznek.
Dehát a szar az nem mértékegység. o_O

Az NMS alatt ha van valami hasonló futómű mint mondjuk az matv alatt akkor elhiszem, hogy a nem laza talajon nem csak botorkál.

Szóval külszolgálat/reptere őrzése/nms talán szolnok/eger.

Szóval van nekik feladat, csak a világban annyi hasonló jó jármű van hogy Dunát lehet velük rekeszteni.
Ilyenkor nem biztos, hogy törökből vennék.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 099
113
én nem értek, hozzá, azért kérdeztem!!
nem próbálta ki valaki a hadseregünkből, mielőtt megvették volna? ha igen, mi a vélemény róla?

Cseh tesztet írnak itt.

De egy normál teszt számomra, olyan mint az ausztrál tender.

Egy barátom azt mondta látta kb 3 éve a Rába ringen.
Én akkor leoltottam, hogy biztos a komondor láttad, de mostmár nem tudom.

Nem mondom, hogy rossz minőségű, csak félek tőle.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Cseh tesztet írnak itt.

De egy normál teszt számomra, olyan mint az ausztrál tender.

Egy barátom azt mondta látta kb 3 éve a Rába ringen.
Én akkor leoltottam, hogy biztos a komondor láttad, de mostmár nem tudom.

Nem mondom, hogy rossz minőségű, csak félek tőle.
Igazából, szerintem az ergonómián kívül nincs gond vele. Meg a belső tér kissé igénytelenebb kialakításán. (mondjuk az oroszhoz képest amihez szoktak az emberek fényévekre van, meg az amcsik levedlett hmwv-ihez képest is)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Na.. csodás gyár kiváló festőüzemes részéről csak annyit, hogy azt úgy hívják: MARKETING és nem kevés pénzt szoktak beleölni.. aztán mêg az sem garancia a sikerre, viszont e nélkül nagyon nehéz eladni , ha nem ismerik a típust, van pár típus ami eladja magát, de az kevés.


Az, hogy tavaly bejelentették, hogy mit és mennyit veszünk... Abból még bàrmi lehet, bár mostanság amit bejelentenek az általában meglesz...

Ne feledjük, kirakat járművet láttunk... Látott már valaki török terméket? Hát nem a minőségellenőrökről híresek, kb mint a Honvèdségi buszok... Azok is átlettek véve, ezek miért ne lennének? További problémám, hogy 190+cm vagyok kb 100kg,.nem a folyós-hályas. Az autóban hátul nem igazán fértem el, a csomagtérből meg teljes félszerelésben nem tudom elképzelni,hogy hogy szállnék ki normálisan. Én max KR járműnek tudom elképzelni, dehogy ezzel bárhová előre..hàt.. értem, hogy moduláris meg fasza kiegészítők vannak hozzá. Én megnéztem volna az Iveco LMV-t vagy valami hasonlót (mert még nem igazán ültem benne) és utána döntöttem volna , szerintem nem ezek mellett. De ez csak az én véleményem, természetesen ha a katonáinknak megfelelő akkor részemről ok, csak akkor remélem, hogy Lynxbe vagy helibe osztanak ha úgyvan, esetleg egy bátor Stewardnak, mert ott talán elférek. . De az mondja meg,hogy milyen legyen aki használja, nekik kell megfeleljen nem egy civilnek.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 568
8 165
113
Csak amíg használható állapotban vannak. Az öreg T-55-ösök koptak volna ki elsőnek abból a hadrendből és csak akkor kaptak volna váltótípust, ha a nehézdandárokból kikerül a modernizált T-72 egy új harckocsibeszerzés miatt. Igaz, akkor még azért álltunk nagyon jól, mert volt elég felszerelés az első vonal (reagálóerők) és másodvonal (tartalékosok) kategóriákhoz és működött volna rendszer. Nagyjából 2010 és 2020 között nézhettünk volna T-72 váltótípus után. Így utólag már csak szép álom persze.
Örülünk, ha 3 dandárt normálisan fel tudunk szerelni és lesz hozzá humánerőforrás is.
Ti álmodoztok.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
A Néphadsereg levedlett technikája.
Nagyon jó kis technika volt az. Nemrég még Benkő örült is neki egy kicsit, hogy a fidesz és a szocik lerohasztották és szétvágták 1998 és 2010 között, mert így most vadonat új német technika jön és nem a Gvozgyikák, BMP-k és T-72 tankok újabb modernizációs csomagján gondolkodunk, mint a csehek és szlovákok!