Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Ingyen még Krisztus koporsóját sem őrizték. Az autógyártók irtózatos profitja nem zavar?
Nem mert azt nem kötelező megvennem, és ha meg is veszem akkor jól érzem magam benne, mert szép, gyors és biztonságos. Ellenben egy valóban letező, de egy műbalhé miatt irtózatosan vészes vírusnak mondott valami ellen köszi de én inkább választom a sport/nocigi/jokaja kombót, de Te csak szúrasd magad nyugodtan....
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
mekkora lenne a halalozasi arany ha engedtuk volna a virust hogy csinaljon amit akar???

ottvan a sved pelda...a szomszed norvegiahoz kepest, ahol voltak valamien korlatozasok, 10x tobb halott volt... es az csak pelda, ki tudja mi lenne igazabol...
Jaj Mónika, nyáron mi a szart csinált a vírus?? Kinyaralta magát?? Akkor érdekes ne fertőzött, még a operatív csoport is pihent, ment a Borkaizas orba szájba, mégse halt meg senki.... De szeptember 1 tol ujde komolyan mindenki meghal lett újra... Komolytalan ez az egesz.... A számok nem hazudnak csak a gyagyàsok nem látják... :)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Ember, de hát pont arról van szó, hogy NINCS abban egyetértés, hogy mindenki profitál belőle, pláne, hogy még meg sincs az oltás, szóval hadd döntse el mindenki akkor, hogy mit akar. Kampányolasról nincs szó, csak beszélgetünk eme vírus társadalmi veszélyességéről és a majdani oltás hasznáról vagy esetleges kockázatairól. Bármi mellett is érvel az ember, van aki kulturáltan van aki a másik véleményét semmibe véve teszi. Tehát nem kéne lebirkázni az oltáspártiakat sem legyilkosozni a kételkedőket, pláne hogy ez sem fekete fehér, hanem mindenkinek egyedi személyes véleménye van, amelyet persze különböző mértékben alakít valami külső forrás, pl mainstream vagy alternatív média.

Nem lesz kötelező, de mivel abból mindenki profitál, ha sokan beoltatják magukat, így nem értem ti miért kampányoltok az oltás ellen. Nem az lenne a legjobb számotokra is, ha csendben maradnátok?
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Biztonságosnak nevezném azt az oltást, amely az elfogadott sztenderdek szerint pl. 10 000 vagy 100 000 vagy 1 000 000 esestből egyszer okoz szövődményeket. A legtöbb oltásnál tudnak ilyen adatot mondani.
Ha már felhoztad a féktelen zabálást :D Szerinted mennyien haltak bele tavasztól Magyarországon? És történt bármilyen megszorító intézkedés?

Fogalmam sincs. De a COVID-19 magyarországi halálozása már jelenleg is 10.000 az 1-hez és ez még romlani fog (1000 halottat számoltam 10.000.000 lakosra). Nagyon szar oltás az, ami ezt a halálozást meghaladja. Mondjuk 2 hét lélegeztetőn meg megfelel egy súlyos de nem halálos oltási szövődménynek (távolról sem leányálom és nem fütyörészve megy utána az ember haza a kórházból és nem csak 70 évesen hanem 40 évesen sem).
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Régen azért voltak durvábbak, mert annyival gyengébb volt az orvostudomány. Most viszont mindenki élni akar(persze jogosan) a fejlett orvostudománynak köszönhetően, még a krónikus betegek is!;) Ha ezzel nem értesz egyet, miért nem állsz ki a főtér közepén egy hordóra és terjeszted a meggyőződésedet?
Nem érdekel se te se senki más mindenki azt csinál amit akar, felőlem retteghetsz, oltasd magad, vonulj fel a hegyre nem érdekel.... De az nagyon fel tud idegesíteni ha valaki még akarja mondani mit csináljak, pl hogy kötelezően oltassam be magam valami ellen ami ellen én nem akarom!!! Ennyi az egész. Ez az én véleményem..
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Fogalmam sincs. De a COVID-19 magyarországi halálozása már jelenleg is 10.000 az 1-hez és ez még romlani fog (1000 halottat számoltam 10.000.000 lakosra). Nagyon szar oltás az, ami ezt a halálozást meghaladja. Mondjuk 2 hét lélegeztetőn meg megfelel egy súlyos de nem halálos oltási szövődménynek (távolról sem leányálom és nem fütyörészve megy utána az ember haza a kórházból és nem csak 70 évesen hanem 40 évesen sem).
10000 az 1 hez.... Reggelig tudnám sorolni az összes jelenlegi halalokot ami messze meghaladja ezt.... Most komolyan, erre kell a kötelező oltást beadni majd fejenként soktizezer forintért??? Mi ez ha nem az evszazad üzlete?? Mert hogy nem egeszmegőrzes az tuti
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
1. Kinek a pénzéből?
2. Manapság sajnos a gyógyszeripari vállalatoknál is csak a megtermelt és azonnali haszon számít, vagyis az év végi osztalék (tisztelet a kivételnek)
3. A szellemi tőke semmit sem ér ha rossz irányba terelik.
4. Azok akik jövőre beoltatják magukat gyakorlatilag kísérleti nyulak lesznek. Nyilván valamikorra ki lesz fejlesztve az elfogadhatóan biztonságos oltás, csak az a kérdés, hogy ez a (legyen) kovid nevezetű valami jelent e akkora veszélyt az emberiségre mint amekkora felhajtás történik körülötte?

Pont ez lényeg a vakcinafejlesztő óriás cégek nem engedhetik meg,hogy az embereket használják kísérleti nyulaknak mert ha akkor derül ki,hogy gond van a vakcinával akkor bukják a profitot és a kifejlesztésére fordított hatalmas összegeket.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Jaj Mónika, nyáron mi a szart csinált a vírus?? Kinyaralta magát?? Akkor érdekes ne fertőzött, még a operatív csoport is pihent, ment a Borkaizas orba szájba, mégse halt meg senki.... De szeptember 1 tol ujde komolyan mindenki meghal lett újra... Komolytalan ez az egesz.... A számok nem hazudnak csak a gyagyàsok nem látják... :)

lattom megint nem sikerult a gondolkodas...

persze hogy fertozott....csak ilyen nagyokosok mint te szetmentetek horvatba stb nyaralni es hazavitettek a virust egy olyan orszagba ahol tavaszal eleg jol sikerult kivedeni a nagyobb jarvanyt...

es azert is szivjatok most, mert nyaron nagyon okos volt mindenki...

ps, nem vagyok magayrorszagi... voltam tavaszal ott, nagyon jol csinaltatok akorjaba...miert kellet azt elkurni nem ertem...
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Pont ez lényeg a vakcinafejlesztő óriás cégek nem engedhetik meg,hogy az embereket használják kísérleti nyulaknak mert ha akkor derül ki,hogy gond van a vakcinával akkor bukják a profitot és a kifejlesztésére fordított hatalmas összegeket.
Gondolod Te.... Szerinted a ruszkiknal hány üveg vodkaert adják be az önkénteseknek a kísérleti anyagot?? :) ott kicsit másképpen mennek a dolgok, de a profitert mindent
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
lattom megint nem sikerult a gondolkodas...

persze hogy fertozott....csak ilyen nagyokosok mint te szetmentetek horvatba stb nyaralni es hazavitettek a virust egy olyan orszagba ahol tavaszal eleg jol sikerult kivedeni a nagyobb jarvanyt...

es azert is szivjatok most, mert nyaron nagyon okos volt mindenki...

ps, nem vagyok magayrorszagi... voltam tavaszal ott, nagyon jol csinaltatok akorjaba...miert kellet azt elkurni nem ertem...
Kérdezd már meg ki nyaralt Horvátországba?? Az aki előtte azon kampányolt hogy több Balaton kevesebb Adria.... A kormányba jött be először a nyár végi vírus :) most erre mit mondjak?? És ezek után szerinted mit kell komolyan venni amit mondanak??? Te meg tényleg elhiszed ezt a sok szart amit a fejedbe raknak?? Második hullám, meg maradjotthon, meg barátai.... Vicces :)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 2361

Guest
Kérdezd már meg ki nyaralt Horvátországba?? Az aki előtte azon kampányolt hogy több Balaton kevesebb Adria.... A kormányba jött be először a nyár végi vírus :) most erre mit mondjak?? És ezek után szerinted mit kell komolyan venni amit mondanak??? Te meg tényleg elhiszed ezt a sok szart amit a fejedbe raknak?? Második hullám, meg maradjotthon, meg barátai.... Vicces :)

tudod, tudok szerbul (horvatul) , a netten olvasva azt olvastam hogy teli vot magyar rendszam tablas kocsiva a orvat tengerpart ...

meg meg tudok magyart is aki ott volt

meg hogy a horvatoknal epp akorjaba robbant be a jarvany amikor elindult a nep oda...
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Pont ez lényeg a vakcinafejlesztő óriás cégek nem engedhetik meg,hogy az embereket használják kísérleti nyulaknak mert ha akkor derül ki,hogy gond van a vakcinával akkor bukják a profitot és a kifejlesztésére fordított hatalmas összegeket.
Na és kit fog érdekelni teszem azt 5 vagy 10 év múlva hogy gond akadt?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Csakhogy nem mindegy hogy mekkora a kockázat. Valamint az sem hogy milyen és tájékoztatják e az alanyt erről.
Bárcsak ez eszébe jutna a szakembereknek is... :rolleyes:
Elérhető lesz a tájékoztató, de ha pontosabb adatokat szeretnél, akkor ne a Gödény-féle kamuhíreket olvasd, hanem a WHO honlapjáról elérhető részletes infókat.
Semeddig nem akarok így élni, ha rajtam múlt volna akkor márciusban sem lett volna semmifajta lezárás.
Senki sem akar így élni és szerencsére nem rajtad múlt a lezárás.
A világ népessége nagyjából 7,8 milliárd ember, ha 10% -uk fertőzött, ez 780 millió eset.
Gödény manipulációjának nem kellene felülni.
Nem a 18 éves átlag életkorral büszkélkedő Afrika miatt aggódott senki sem. Európa, Usa, Japán és még néhány helyen okozhat nagyobb problémákat. A többiek sokkal kisebb veszteségekkel vészelhetik át.
Ellenben egy valóban letező, de egy műbalhé miatt irtózatosan vészes vírusnak mondott valami ellen köszi de én inkább választom a sport/nocigi/jokaja kombót, de Te csak szúrasd magad nyugodtan....
Nem amiatt aggódom, hogy a neked lesz valami komolyabb bajod, hanem hogy másokat is meg fogsz fertőzni. Itt fog maradni a vírus(, ami később kedvezőtlen irányba is mutálódhat), és csak idő kérdése lesz, el fogja kapni az is akinek nem kéne. Sokan lesznek közülük olyan ok is, akik beoltatták magukat, de ezt biztos tudod te is... :rolleyes:
felőlem retteghetsz,
Szerintem pedig ti rettegtek. Kezdem azt hinni, hogy sokan csak simán beszariak vagytok az szuri miatt. Nagy csecsemők vagytok. :D
"Jaj, csak ne legyen kötelező ... brühühü..."
Nem lesz az.
10000 az 1 hez.... Reggelig tudnám sorolni az összes jelenlegi halalokot ami messze meghaladja ezt....
Hibás logika.
(Fölöslegesen semmiben sem kellene meghalni, főleg nem egy nyomi vírusban, ami ellen készül az oltás.)
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
tudod, tudok szerbul (horvatul) , a netten olvasva azt olvastam hogy teli vot magyar rendszam tablas kocsiva a orvat tengerpart ...

meg meg tudok magyart is aki ott volt

meg hogy a horvatoknal epp akorjaba robbant be a jarvany amikor elindult a nep oda...
Bezony, nyilván Magyarországról lett odavíve a vírus, nem? Ezt gondolom a híresen igazmondó szerb sajtóban olvastad.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
tudod, tudok szerbul (horvatul) , a netten olvasva azt olvastam hogy teli vot magyar rendszam tablas kocsiva a orvat tengerpart ...

meg meg tudok magyart is aki ott volt

meg hogy a horvatoknal epp akorjaba robbant be a jarvany amikor elindult a nep oda...
Figyelj.... Azóta eltelt 2 hónap.... Hol van az a rengeteg fertőzött?? 2 hónap alatt azért már csak elojon a lappangási időből nem??? Értem én hogy napi 50 új eset van, de 100.000 ember volt nyaralni, ha ezt felszorozzuk a logika szerint már rég ki kellett volna halnunk....
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
S

Shektor11

Guest
Pont ez lényeg a vakcinafejlesztő óriás cégek nem engedhetik meg,hogy az embereket használják kísérleti nyulaknak mert ha akkor derül ki,hogy gond van a vakcinával akkor bukják a profitot és a kifejlesztésére fordított hatalmas összegeket.
Nem buknak semmit, az állam és az EU már megrendelte a vakcinákat, még a felelősséget is áthárították az államra.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
S

Shektor11

Guest
Bárcsak ez eszébe jutna a szakembereknek is... :rolleyes:
Elérhető lesz a tájékoztató, de ha pontosabb adatokat szeretnél, akkor ne a Gödény-féle kamuhíreket olvasd, hanem a WHO honlapjáról elérhető részletes infókat.

Senki sem akar így élni és szerencsére nem rajtad múlt a lezárás.

Gödény manipulációjának nem kellene felülni.
Nem a 18 éves átlag életkorral büszkélkedő Afrika miatt aggódott senki sem. Európa, Usa, Japán és még néhány helyen okozhat nagyobb problémákat. A többiek sokkal kisebb veszteségekkel vészelhetik át.

Nem amiatt aggódom, hogy a neked lesz valami komolyabb bajod, hanem hogy másokat is meg fogsz fertőzni. Itt fog maradni a vírus(, ami később kedvezőtlen irányba is mutálódhat), és csak idő kérdése lesz, el fogja kapni az is akinek nem kéne. Sokan lesznek közülük olyan ok is, akik beoltatták magukat, de ezt biztos tudod te is... :rolleyes:

Szerintem pedig ti rettegtek. Kezdem azt hinni, hogy sokan csak simán beszariak vagytok az szuri miatt. Nagy csecsemők vagytok. :D
"Jaj, csak ne legyen kötelező ... brühühü..."
Nem lesz az.

Hibás logika.
(Fölöslegesen semmiben sem kellene meghalni, főleg nem egy nyomi vírusban, ami ellen készül az oltás.)

Ez nem Gődény manipulációja, számolás kérdése az egész. A fiatalokat nem lehet kihagyni a számolásból, mert akkor az influenza is egy farkas.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Bárcsak ez eszébe jutna a szakembereknek is... :rolleyes:
Elérhető lesz a tájékoztató, de ha pontosabb adatokat szeretnél, akkor ne a Gödény-féle kamuhíreket olvasd, hanem a WHO honlapjáról elérhető részletes infókat.
(Fölöslegesen semmiben sem kellene meghalni, főleg nem egy nyomi vírusban, ami ellen készül az oltás.)

:) ugye ha nem tudsz valakit meggyőzni, akkor legalább bélyegezd meg valahogy. Meddő ez a vita.
Egyszerűen itt arról van szó, hogy valaki elhisz mindent amit szervíroznak neki, valaki semmit, valaki pedig gyanakszik.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Bezony, nyilván Magyarországról lett odavíve a vírus, nem? Ezt gondolom a híresen igazmondó szerb sajtóban olvastad.

ha magyarba alig volt virus...kozbe a horvatoknal mar a nyar elott is mindig gond volt vele...

akor honan is van a virus? magyarbol ahol nem vot vagy horvatorszagbol???

jebem li ga ha megeri itt irni barmit is...


amugy...hogy van a bil gejc??? mar reg nem olvastam a topicba rola???

nem fogot kezet a felhalott sorosal es a szabadkomuvesekkel hogy megtizedelje a fold lakosagat? es a viakcinat meg azert tervezik hogy amit majd a virus nem ol meg, azt majd a vakcina fogja?

jajaja...

es setalnak majd ok 2en kezzelfogva a naplementebe....az egesz vilagon boldogan.... nem zavarja majd oket senki...


...mert mindenki bekrepal a gonosz terveik miatt

es meg a gonosz 5G elmeletet meg ki is felejtettem...
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Bárcsak ez eszébe jutna a szakembereknek is... :rolleyes:
Elérhető lesz a tájékoztató, de ha pontosabb adatokat szeretnél, akkor ne a Gödény-féle kamuhíreket olvasd, hanem a WHO honlapjáról elérhető részletes infókat.

Senki sem akar így élni és szerencsére nem rajtad múlt a lezárás.

Gödény manipulációjának nem kellene felülni.
Nem a 18 éves átlag életkorral büszkélkedő Afrika miatt aggódott senki sem. Európa, Usa, Japán és még néhány helyen okozhat nagyobb problémákat. A többiek sokkal kisebb veszteségekkel vészelhetik át.

Nem amiatt aggódom, hogy a neked lesz valami komolyabb bajod, hanem hogy másokat is meg fogsz fertőzni. Itt fog maradni a vírus(, ami később kedvezőtlen irányba is mutálódhat), és csak idő kérdése lesz, el fogja kapni az is akinek nem kéne. Sokan lesznek közülük olyan ok is, akik beoltatták magukat, de ezt biztos tudod te is... :rolleyes:

Szerintem pedig ti rettegtek. Kezdem azt hinni, hogy sokan csak simán beszariak vagytok az szuri miatt. Nagy csecsemők vagytok. :D
"Jaj, csak ne legyen kötelező ... brühühü..."
Nem lesz az.

Hibás logika.
(Fölöslegesen semmiben sem kellene meghalni, főleg nem egy nyomi vírusban, ami ellen készül az oltás.)
Ha tudnád én hány szurit kaptam és mit toltam le, szerintem néznél hülyén.... :) pont ezért is látom úgy hogy műbalhé az egész. Az infulenza ellen van védőoltás, mégse tudod kiirtani.... Itt maradt velünk már 100 éve.... És ez is itt fog, sőt tutira veszem hogy már régóta itt van, de eddig ha nem szurtek rá célirányosan, márpedig nem tettek, akkor lehet hogy 20 éve aki meghalt tüdőgyulladásba az már Covidos volt.... Honnan tudod hogy nem?? Engem a totális egysiku rettegés akaszt ki, amikor gondolkodás és az ép ész használatát mellőzve akarnak meggyozni valami Irdatlan nagy baromsagról...