[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 036
54 126
113
"A támadó egyike volt annak a 90 osztrák iszlamistának, akiket az alkotmányvédelmi hivatal figyelt, mert Szíriába akartak utazni. Júliusban megakadályozták ebben. A rendőrség azonban nem feltételezte, hogy terrortámadást tervez Bécsben.„"
Tehát ezek az elmebetegek elmenni se hagyják őket! Értem. +az osztrák alkotmányvédelem ezek szerint egy bohóctréfa, mert az orruk előtt felfegyverkezett.



Ez csak valami fatális tévedés lehet, biztos semmi szándékosság nincs benne....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 693
113
Az egyik macedóniai albán volt, de van osztrák állampolgársága is. Tehát európai muszlim merénylő....
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 867
81 425
113
A támadások helyszíne
SeUWjRPi5ug.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 787
25 339
113
Több helyszínen volt összehangolva több támadás nem? Én még ezt hallottam - olvastam reggel.

Igen!
És láthatóan volt fegyverük bőven!
Gondolom, majd kielemzik a típust, meg mindent, hogy milyen beszerzési útvonalon juthattak hozzá.
Nekem úgy tűnik kiterjedt illegális fegyverkereskedelmi hálózat van az EU-ban!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 049
113
Igen!
És láthatóan volt fegyverük bőven!
Gondolom, majd kielemzik a típust, meg mindent, hogy milyen beszerzési útvonalon juthattak hozzá.
Nekem úgy tűnik kiterjedt illegális fegyverkereskedelmi hálózat van az EU-ban!
Na akkor viszont tartom amit mondtam, ha NEM 1 elkövető volt, és több helyen, sorozatlövő fegyverekkel támadtak nem kihalt utcákon, akkor vagy nagyon balfaszok voltak az elkövetők, vagy nagyon jól és gyorsan reagáltak az osztrák rendvédelmi erők, vagy valami hamis zászlós mutatvány volt! Ebben benne kellett volna legyen sok tucat halott!
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
Nekem úgy tűnik kiterjedt illegális fegyverkereskedelmi hálózat van az EU-ban!

Jóreggelt!
Eddig is be lehetett illegálisan bármilyen fegyvert szrezni, de a Líbia Szíriai Ukrajnai események okán van kínálat rendesen, de ez féloff.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 204
26 932
113
Nekem úgy tűnik kiterjedt illegális fegyverkereskedelmi hálózat van az EU-ban!
Jóreggelt!
Eddig is be lehetett illegálisan bármilyen fegyvert szrezni, de a Líbia Szíriai Ukrajnai események okán van kínálat rendesen, de ez féloff.
https://www.researchgate.net/public...cies_Illicit_Firearms_and_Terrorism_in_France

Nem, a források Kelet-Európába és a Balkánra vezetnek, a Kalasnyikov mellett a Tokarev és Makarov pisztolyok és szovjet fegyverek különféle helyi gyártmányai a jellemzőek. A folyamat úgy néz ki, hogy Kelet-Európa és a Balkán ellátja a döntően migráns hátterű bűnözőket fegyverekkel és azok meg szoros kapcsolatban vannak a közüllük kikerülő terroristákkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 070
83 337
113
Na akkor viszont tartom amit mondtam, ha NEM 1 elkövető volt, és több helyen, sorozatlövő fegyverekkel támadtak nem kihalt utcákon, akkor vagy nagyon balfaszok voltak az elkövetők, vagy nagyon jól és gyorsan reagáltak az osztrák rendvédelmi erők, vagy valami hamis zászlós mutatvány volt! Ebben benne kellett volna legyen sok tucat halott!
Az USAban hogyhogynem éppen választás van?
 
  • Tetszik
Reactions: milagro and zsolti

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 110
13 536
113
Igen!
És láthatóan volt fegyverük bőven!
Gondolom, majd kielemzik a típust, meg mindent, hogy milyen beszerzési útvonalon juthattak hozzá.
Nekem úgy tűnik kiterjedt illegális fegyverkereskedelmi hálózat van az EU-ban!
Kolcson vette a koszovoi barátja anyának az autóját és átugrot bevásárolni Szlovákiába:
https://svet.sme.sk/c/22525760/utocnik-z-viedne-zrejme-zabijal-zbranou-zo-slovenska.html

Amúgy láttam nemrég egy francia dokumentum filmet, ami pont a bataclani események elot volt leforgatva, és ot a stább átmente a csempészekkel az útvonalat Boszniából, Szerbián és Magyarországon át, egészen a francia határokig. A magyar határ elég durva volt, ahogyan a kamionosok sorban muszajtak fizetni a magyar financoknak, hogy nyugottan mehessenek tovább. És a tiszt, akivel interjút csináltak, úgy tett, mind ha semmiról nem tudna. :cool:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 070
83 337
113
A Tordai-félék kapcsán jutott eszembe, hogy tegnap adták az Asterix az olimpián c. filmet vmelyik adón. Most láttam először végig. De nem is ez az érdekes.
Nos, abban volt egy csaj. Ő: Vanessa Hessler
313.jpg

Nos, a nő Mutassim Kadhaffinak volt a barátnője éveken át. Vele járt akkor is amikor a pasiját megölték. Egyike volt azoknak, akik a diktátor halála után is megvédték Kadhaffiékat. Többek közt a következőt mondta akkor:
""We, France and the United Kingdom, financed the rebels but people don't know what they are doing". És igen. Természetesen alig kapott 2011 után szerepet ... :)

Szóval, vagy van egy képessége az embernek, amivel nem önsorsrontásra rendelkezik be, vagy nincs.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 693
113
Figyelemmel az elkövetés jellegére Hajdu János rendőr vezérőrnagy, a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatója nagy létszámú műveleti erőt rendelt az esetlegesen menekülési irányként számításba vehető osztrák határszakaszra. Az egységek – megfelelő páncélozott támogatással – még az éjszaka a kijelölt helyszínekre érkeztek

– közölték.

Azt írták, hogy a TEK feladata jelen esetben kettős.

  1. A megerősítő intézkedések célja – az osztrák partnerszolgálattal és hatóságokkal való folyamatos kapcsolattartás mellett – egyrészt az elkövető(k) feltartóztatására való felkészülés, illetve a határon keresztül történő esetleges üldözés során aktív segítségnyújtás, másrészt szükségszerűen, kérésre nemzetközi támogatás biztosítása.
  2. Az osztrák biztonsági szervekkel, az EKO Cobra különleges egységgel a kapcsolattartás folyamatos.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos