Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 182
92 522
113
Pfizer oltás. Az EU-ban is gyártják, de először nem az EU kapja...:confused:

Kormányinfó
A Pfizer először valószínűleg az Egyesült Királyságba és az USA-ba szállít, Európába akár csak hónapokkal később juthat el a vakcina - mondja ismét a miniszter. Éppen ezért fontos, hogy keleten és nyugaton minden olyan kapacitást lekössünk, amire lehetőségünk van. Jelenleg mintegy 50 milliárd forint értékű vakcinát foglalt le a kormány.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 115
67 006
113
Dermesztő állapotok uralkodnak a Resicabányai Megyei Sürgősségi Kórházban, időnként több beteg is meztelenül üldögél a hideg kövön - számol be a Transindex a közösségi médiában keringő felvételek alapján az intézményben uralkodó állapotokról. Ez is azt mutatja, hogy a koronavírus-járvány következtében végleg kimerültek az amúgy is rossz állapotban lévő román egészségügy kapacitásai.
Videóval:
https://www.origo.hu/nagyvilag/20201202-dermeszto-allapotok-a-resicabanyai-kothazban.html
Romania, mielott valaki bezzegromaniazna. Bezzeg ilyenkor senki se akar odakoltozni.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 551
5 210
113
Pfizer oltás. Az EU-ban is gyártják, de először nem az EU kapja...:confused:

Kormányinfó
A Pfizer először valószínűleg az Egyesült Királyságba és az USA-ba szállít, Európába akár csak hónapokkal később juthat el a vakcina - mondja ismét a miniszter. Éppen ezért fontos, hogy keleten és nyugaton minden olyan kapacitást lekössünk, amire lehetőségünk van. Jelenleg mintegy 50 milliárd forint értékű vakcinát foglalt le a kormány.
Az az ország kap először vakcinát, ahol a hatóság előbb jóváhagyja. A britteknél hétfőn már kezdik az oltást.

Az EU gyógyszer hatósága is jóvá fogja hagyni még decemberben. Csak az a kérdés hogy pontosan mikor.

Illetve még az is kérdés, hogy egy ország tudja-e fogadni a vakcinát. -70 fokon kell tárolni. Ha nem rendeltük meg időben a szükséges berendezéseket, akkor lehet hogy ezért nem lesz nálunk. Valahol olvastam hogy mi nem vagyunk felkészülve. És nagyon feltűnően nyomják az orosz vakcinát, amit csak sima hűtőben kell tárolni.
 
  • Tetszik
Reactions: teglasi80

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 425
3 741
113
Dehogy lesz. Ki lazadozna?

Gondolod, hogy a Belgák, Franciák, Németek, Hollandok, stb. majd szó nélkül nézik, hogy az unió területén előállított vakcinák millióit máshol adják majd be? Ha a politikusok ezt meglépik, abból lázadás lesz. De amúgy gazdaságilag is öntökönlövés lenne hónapokig nézni, ahogy USA+UK már kilábal, mi meg megyünk továbbra is a lejtőn...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 551
5 210
113
Gondolod, hogy a Belgák, Franciák, Németek, Hollandok, stb. majd szó nélkül nézik, hogy az unió területén előállított vakcinák millióit máshol adják majd be? Ha a politikusok ezt meglépik, abból lázadás lesz. De amúgy gazdaságilag is öntökönlövés lenne hónapokig nézni, ahogy USA+UK már kilábal, mi meg megyünk továbbra is a lejtőn...
Főleg úgy hogy az EU adott egy csomó pénzt a fejlesztéshez és a gyártáshoz.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113
Romania, mielott valaki bezzegromaniazna. Bezzeg ilyenkor senki se akar odakoltozni.

Vegyünk egy demens öreget. Elkószál meztelenül majd leül, mert elfáradt. Lehet fotózni, ahelyett, hogy hívnának egy nővért és szidni a kórházat. Bárhol előfordulhat, Magyarországon is. Itt sem mennek egymásnak az ápolók, mert olyan sokan vannak. Lehet, ott tényleg lépten-nyomon meztelen betegek ülnek a folyosón, de ezekkel a képekkel ez nem bizonyítható. Ez csúnya szenzációkeltés és hitelrontás így.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 095
93
Az az ország kap először vakcinát, ahol a hatóság előbb jóváhagyja. A britteknél hétfőn már kezdik az oltást.

Az EU gyógyszer hatósága is jóvá fogja hagyni még decemberben. Csak az a kérdés hogy pontosan mikor.

Illetve még az is kérdés, hogy egy ország tudja-e fogadni a vakcinát. -70 fokon kell tárolni. Ha nem rendeltük meg időben a szükséges berendezéseket, akkor lehet hogy ezért nem lesz nálunk. Valahol olvastam hogy mi nem vagyunk felkészülve. És nagyon feltűnően nyomják az orosz vakcinát, amit csak sima hűtőben kell tárolni.
Ez a "nem vagyunk felkészülve a fogadására" egy jó nagy baromság. Apám inszeminátorként negyven éve minden reggel berakta a Trabant csomagtartójába a konténert, amiben a bika spermát szállították. Folyékony nitrogén biztosította benne a szükséges -200 Celsius fokot. Mi a bánatos franc lenne olyan különleges 2020-ban egy -70 fokos szállításban/tárolásban? Ez egyébként kb a szárazjég hőmerseklete.
Ja, tegnap este az ATV-n hallottam valami beszélgetős műsorban - eskü nem szoktam nézni, csak kapcsolgattam a tévét, és bele hallgattam :D - hogy a lengyeleken és a magyarokon kívül az összes EU tagállam fel van készülve a Pfitzer vakcina fogadására. :cool: Ezek szerint pl a románok is. :D mi meg nem. Aham.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem kell ilyen naivitást színlelni. Miért nem linkeled be a telex cikkét? :rolleyes:
https://telex.hu/belfold/2020/11/30...-vilag-a-nyilvanossag-szeme-elol-rejtve-marad
Mellesleg azért nem engedik be őket már sehova sem, mert már ismerik a díszes társaságot. Senkinek nincs szüksége a kattintásvadász, lejárató cikkekre. Sem a dolgozóknak, sem pedig a betegeknek.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 116
10 397
113
Nem kell ilyen naivitást színlelni. Miért nem linkeled be a telex cikkét? :rolleyes:
https://telex.hu/belfold/2020/11/30...-vilag-a-nyilvanossag-szeme-elol-rejtve-marad
Mellesleg azért nem engedik be őket már sehova sem, mert már ismerik a díszes társaságot. Senkinek nincs szüksége a kattintásvadász, lejárató cikkekre. Sem a dolgozóknak, sem pedig a betegeknek.
Ő, nyilván hamarosan letiltalak mert egy egysíkú Fidesz-bértolnok vagy, gondolom fizetésért mert ennyire magától senki nem lehet kritikátlan a hatalommal szemben.
De nekem mindegy ki csinál hasonló sorozatot tőlem lőhet az Origó vagy a Mandiner is.
És a linkelt telex cikket azt hiszem én nem olvastam eddig.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ő, nyilván hamarosan letiltalak mert egy egysíkú Fidesz-bértolnok vagy, gondolom fizetésért mert ennyire magától senki nem lehet kritikátlan a hatalommal szemben.
De nekem mindegy ki csinál hasonló sorozatot tőlem lőhet az Origó vagy a Mandiner is.
És a linkelt telex cikket azt hiszem én nem olvastam eddig.
Persze, biztos csak teljesen véletlenül tolod az ellenzéki kritikát minden reggel. Neked fizet valaki ezért? (Én is ugyanannyit kapok, mint te. :oops:)
Hasonló sorozatot itthon nem fogsz látni, mert ezeken a képeken beazonosíthatóak a betegek. Egyébként meg a a hirtv (vagy az m1 ,most meg nem mondom melyik) volt bent pár napja a klinikán és le is adták a felvételeket, szóval nem igaz az, hogy nem lehet belátni a kórházakba.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 861
15 158
113
Ő, nyilván hamarosan letiltalak mert egy egysíkú Fidesz-bértolnok vagy, gondolom fizetésért mert ennyire magától senki nem lehet kritikátlan a hatalommal szemben.
De nekem mindegy ki csinál hasonló sorozatot tőlem lőhet az Origó vagy a Mandiner is.
És a linkelt telex cikket azt hiszem én nem olvastam eddig.
Nehogy azt hidd, szinte minden bokorban akad meg ilyen.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 551
5 210
113
Ez a "nem vagyunk felkészülve a fogadására" egy jó nagy baromság. Apám inszeminátorként negyven éve minden reggel berakta a Trabant csomagtartójába a konténert, amiben a bika spermát szállították. Folyékony nitrogén biztosította benne a szükséges -200 Celsius fokot. Mi a bánatos franc lenne olyan különleges 2020-ban egy -70 fokos szállításban/tárolásban? Ez egyébként kb a szárazjég hőmerseklete.
Ja, tegnap este az ATV-n hallottam valami beszélgetős műsorban - eskü nem szoktam nézni, csak kapcsolgattam a tévét, és bele hallgattam :D - hogy a lengyeleken és a magyarokon kívül az összes EU tagállam fel van készülve a Pfitzer vakcina fogadására. :cool: Ezek szerint pl a románok is. :D mi meg nem. Aham.
Nem tudom minek kellett neki a folyékony nitrogén. Sertés spermát rendelhetsz online vagy telefonon, egy egyszerű hűtős dobozban szállítják. Hungarocell + jégakku. -70 fok a tartós tároláshoz kell.
Semmi különleges nincs a -70 fokban. Csak ha mindenki megrohanja az ilyen felszerelést gyártó cégeket, akkor a későn jövőknek nem jut.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 679
55 746
113
Nem gondolom, hogy a resicabànyai kórházban ideàlis àllapotok vannak. Ennek ellenere sajnos ott tartunk, hogy se fényképnek, se videónak nem lehet hinni, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy ezeket is manipulàlják az ideológiai mondanivalónak megfelelően. Erre peldàk millióit lehetne felhozni. Kezdve, ahogy a rendőrök àltal lezàrt pàrizsi utcàn karöltve tüntetnek az EUvezetők a Charly Hebdo után, jó messze a valós tüntetéstől addig, ahol a megfelelő perspektiva 10 tüntetőből tömeget csinál. Az egyszerű hazugságokról, ahol a kép, film màshol készült, nem is beszélve.
Tegyük fel, hogy a Majo Klinikàn egy beteg elhànyja magát, azt a pillanatot elkapva azt irod, hogy ez tipikus a Majo Klinikára, hogy a hányadékban fetrengenek a betegek.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 679
55 746
113
Nem tudom minek kellett neki a folyékony nitrogén. Sertés spermát rendelhetsz online vagy telefonon, egy egyszerű hűtős dobozban szállítják. Hungarocell + jégakku. -70 fok a tartós tároláshoz kell.
Semmi különleges nincs a -70 fokban. Csak ha mindenki megrohanja az ilyen felszerelést gyártó cégeket, akkor a későn jövőknek nem jut.

De milyen jól hangzik, hogy “ nem vagyunk felkészülve”.Bezzeg Belgium...