Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 362
113
2019. júliusában volt tüdőgyulladásom, és még az idén novemberi IgG teszt is kimutatott ellenanyagot, bár már a pozitivitási határérték alatti mennyiségben

2019 júliusában? Akkor elvileg nem lehetett Covid-19. Lehet, hogy később kaptad el és tünetmentes voltál.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Megnyugtat, hogy semmi nem változott itt, a véleményem sem. S örülök, hogy ez a hatalmas világjárvány kiszorította az egyébként szépen "taroló" influenzát 2020-ban. Előtte azért elvitt pár százezer embert évente, akiket leszart mindenki, mint a légszennyezéssel összefüggésben elhunytak vagy a gyógyszer mellékhatások miatti haláleseteket is. De jó, hogy a gyógyszeripar pénzt és energiát nem sajnálva kifejlesztette a koktélt, ami természetesen mint a H1N1 idején patika módon le lett tesztelve, de ha nyűgöd van majd az állam fizeti a kártérítést, ha egyáltalán van esély megnyerni egy ilyen pert. Az amúgy tavasszal brutál fertőző vírus idén még kegyetlenebb lett, még fertőzőbb, akkor nem is tudom milyen egxenlettel kellene ezt már kiszámolni. Május 3-án rejtélyes módon véget ért a "pandémia", maszkot se hordtunk kötelezően és első találkozásra szintén rejtélyes módon valahogy a ez a különösen fertőző vírus nem ment át a lakosságon. Pedig szereti a meleget is azt mondják. Ó, a független szakmai szervezet, a WHO szerint a pandémia fogalma sem az, mint régen volt és a nyájimmunitás már csak oltással érhető el és ezt végig nézi a világ. Míg mi itt vitatkozunk, átkozódunk, szétb@sznak mindent, páran megtollasodnak mint az összes ilyen válságon és megy tovább a világ.
Magánvélemény. Nem kell velem egyet érteni.

Tökéletesen összefoglaltad.
Ennyi kiegészítésem lenne! Szigorúan erős idegzetűeknek csak!
..
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 140
113
2020.12.30.-án lett pozitív COVID antigén tesztem.
2021.01.05.-én (ma) lett negatív IgG és IgM gyorstesztem.
Ki érti ezt?

Az antitest termeléshez idő kell. Lehet hogy az antitest teszted nem már negatív, hanem még negatív. Még nem futott fel az antitest szinted a tesz érzékenységi küszöbére. Ha enyhék a tüneteid és van antitest termelésed, csak alacsonyabb szinten, akkor lehet, hogy laborban ki lehetne mutatni az antitesteidet is, de a messze kevésbé érzékeny és megbízható gyorsteszt nem mutatja ki.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
2019 júliusában? Akkor elvileg nem lehetett Covid-19. Lehet, hogy később kaptad el és tünetmentes voltál.

De lehetett!
Nekem fül-orr-gégész ismerősöm "Wuhan előtt", 2020 január elején elkapta!
Budapesten!
(de már írtam korábban ezt is...)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Ezen segít sokat a több évig hatásos, univerzális oltóanyag. Egy nagyságrenddel kevesebb kapacitás elég, hogy végre egyszer az emberiség nyerje meg a versenyfutást az influenzával szemben.
Érdekes fejlesztés még a novoszibirszki Vektor egyik vakcinája is, ami elvileg kombinált védelmet fog tudni nyújtani a korona és az influenza ellen egyszerre
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 140
113
Érdekes fejlesztés még a novoszibirszki Vektor egyik vakcinája is, ami elvileg kombinált védelmet fog tudni nyújtani a korona és az influenza ellen egyszerre

Azt meg hogy? Van olyan antigén, ami mindkettőben azonos és meg lehet tanítani a szervezetet hogy arra adjon immunválaszt?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 362
113
De lehetett!
Nekem fül-orr-gégész ismerősöm "Wuhan előtt", 2020 január elején elkapta!
Budapesten!
(de már írtam korábban ezt is...)

Hétszentség? Vagy csak szerinte az volt? Persze nem kizárt. Még az sem, hogy Kínából hurcolták be vagy Olaszországon keresztül Mo-ra már akkor, csak nem terjedt szét, ki tudja miért (olyan kevés fertőzött volt, és nem adták tovább elég embernek, amíg le voltak betegedve)
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 413
3 683
113
Ha enyhék a tüneteid és van antitest termelésed, csak alacsonyabb szinten, akkor lehet, hogy laborban ki lehetne mutatni az antitesteidet is, de a messze kevésbé érzékeny és megbízható gyorsteszt nem mutatja ki.

Én is erre tudtam csak gondolni, hogy az antitest gyorsteszt nem elég érzékeny... De akkor az előfordulhat, hogy még mindig növekszik az antitest szám a testemben? Vagy nekem ennyi (gyorsteszttel kimutathatatlan) lett, azt így jártam?
Amúgy egy nap volt lázam (dec.26.), meg még egy napig hőemelkedésem. Azóta semmi, ma már dolgozhattam is...
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 413
3 683
113
Azt meg hogy? Van olyan antigén, ami mindkettőben azonos és meg lehet tanítani a szervezetet hogy arra adjon immunválaszt?
Olyat nem lehet, hogy szimplán egy fecskendőbe teszik az infulenza meg a covid oltást? Vagy "összevesznek"? Vagy durvább mellékhatásokat adhat? (mert pl. dupla terhelés az immunrendszernek?)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Hétszentség? Vagy csak szerinte az volt? Persze nem kizárt. Még az sem, hogy Kínából hurcolták be vagy Olaszországon keresztül Mo-ra már akkor, csak nem terjedt szét, ki tudja miért (olyan kevés fertőzött volt, és nem adták tovább elég embernek, amíg le voltak betegedve)

Az!
Mivel fül-orr-gégész, ezért az első hullámban "bevetették", így szűrték is!
Ha valakinek nincs tünete és leül melléd egy székre, attól még a koronavírus nem ugrik át. Ne legyünk már teljesen paranoiásak.
Ismerősi körben is, ahol volt megbetegedés, alig fertőzött tovább. Majdnem mindig akadt családtag, aki NEM KAPTA EL!
..
Lehet, hogy ismét inkább el kéne gondolkodni azokon a tudósításokon, amelyek szerint a koronavírus már tavaly ősszel itt volt.
Azaz bennünk van a vírus, vagy nagyon sokakban és aztán valamilyen hatás ezt aktiválja (D vitamin szint csökkenése vagy akármi).
Fül-orr-gégész ismerősöm január elején! esett át a betegségen. Utólagos vér-antitest-vizsgálat igazolta, hogy koronavírusos volt!

Fül-orr-gégész orvoslány ismerős január elején esett át rajta...
Itt volt már Wuhan előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 140
113
Én is erre tudtam csak gondolni, hogy az antitest gyorsteszt nem elég érzékeny... De akkor az előfordulhat, hogy még mindig növekszik az antitest szám a testemben? Vagy nekem ennyi (gyorsteszttel kimutathatatlan) lett, azt így jártam?
Amúgy egy nap volt lázam (dec.26.), meg még egy napig hőemelkedésem. Azóta semmi, ma már dolgozhattam is...

korai-antitest-vizsgalat.ashx
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 201
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Azt meg hogy? Van olyan antigén, ami mindkettőben azonos és meg lehet tanítani a szervezetet hogy arra adjon immunválaszt?
Még október végén nyilatkozta a Vektor intézet vezetője, hogy kutatást folytatnak egy egységes korona és influenza elleni oltás fejlesztéséről, legutóbb december közepén érkezett infó róla, ami szerint akkor az állatkísérletek szintjén volt, előremutató eredményekkel. Valószínűleg szándékosan, de sok mindent nem osztottak meg a pontos működési mechanizmusról. Amennyit találtam a szerint rekombinálják valamilyen módon az influenzavírus A típusát, mely aztán stimulálja a későbbiekben a koronavírussal és szezonális influenzával szembeni immunválaszt.
Она разрабатывается на основе вакцины в виде рекомбинантного вируса гриппа А, которая стимулирует развитие защитного иммунного ответа против гриппа и нового коронавируса.
Kicsit kutatva még megtaláltam, hogy a Vektornál párhuzamosan zajlik a kombinált korona-kanyaró elleni vakcina fejlesztése is.
A szentpétervári Kísérleti Orvostudományi Intézet (Институт экспериментальной медицины) hasonlóan korona-influenza elleni oltáson dolgozik a Biocad-al együttműködve.
Nyugati szereplők közül az amerikai Novavax esetében lehetett hallani hasonló fejlesztésről.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 533
113
Hétszentség? Vagy csak szerinte az volt? Persze nem kizárt. Még az sem, hogy Kínából hurcolták be vagy Olaszországon keresztül Mo-ra már akkor, csak nem terjedt szét, ki tudja miért (olyan kevés fertőzött volt, és nem adták tovább elég embernek, amíg le voltak betegedve)
Valami olasz kislanyban 2019 szeptembereben mar benn volt. Minap volt hir.
Tegnap teszteltek minket a cegben, csak orrbol vagy akinek volt valami orrproblemaja attol garatbol vettek mintat. Na en miutan lattam hogy abbol a kozel husz centis palcikabol tizenot eltunik a kollega orraban nagyon gyorsan orrproblemas lettem en is, nem vagyok en olyan hulye mint az atlag. :D Irtak am hogy milyen teszt volt de nem nagyon erdekelt. 1300-bol 2 beteg lett allitolag...
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1