Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Annyira jó, hogy alaposan bevizsgált és végigtesztelt oltást akarnak a lakosságnak beadni... :(
---
"Először is könnyen elképzelhető, hogy a későn megismételt vagy alacsonyabb koncentrációjú oltásnak köszönhetően ellenállóbb vírusmutációk jönnek létre. Anélkül, hogy különösebb tudományos fejtegetésekbe bocsátkoznánk, nagyon leegyszerűsítve a dolgot, hasonló jelenség játszódhat le, mint az antibiotikum-rezisztens baktériumoknál. Jelenleg egyetlen klinikai vizsgálat sem igazolta, hogy az ismétlőoltás beadásának kitolásával nem veszít-e hatékonyságából a vakcina, ez szintén problémát okozhat. Elképzelhető például, hogy a már engedélyezett RNS-alapú Pfizer-vakcina nem, de a más eljárással készülő oltóanyagok veszítenek hatékonyságukból. Vagy éppen fordítva... Rengeteg a nyitott kérdés!"
https://ma7.sk/nagyvilag/tul-keves-...-a-masodik-adag-beadasat-de-a-kutatok-szerint
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Ha volt jól bevizsgálva, ha nem, most nagyon alaposan bevizsgálódik. Már ha jól tudom milliós nagyságrendnél tartanak.
És igaz, rezisztenssé vállhat a SARS COV2 az oltásra, mint ahogy anno ki is alakult valahogy. Akkor utána kell menni az oltással, akár az influenzánál. Vagy ha szerencsénk van, nyáron kihal, mint a SARS COV1.

Nagybetűs hír: Meghalt 4 COVID ellen oltott az oltás után nem sokkal. Kisbetűvel: autóbalesetet szenvedtek. :)
 
  • Tetszik
Reactions: laiki
S

Shektor11

Guest
Annyira jó, hogy alaposan bevizsgált és végigtesztelt oltást akarnak a lakosságnak beadni... :(
---
"Először is könnyen elképzelhető, hogy a későn megismételt vagy alacsonyabb koncentrációjú oltásnak köszönhetően ellenállóbb vírusmutációk jönnek létre. Anélkül, hogy különösebb tudományos fejtegetésekbe bocsátkoznánk, nagyon leegyszerűsítve a dolgot, hasonló jelenség játszódhat le, mint az antibiotikum-rezisztens baktériumoknál. Jelenleg egyetlen klinikai vizsgálat sem igazolta, hogy az ismétlőoltás beadásának kitolásával nem veszít-e hatékonyságából a vakcina, ez szintén problémát okozhat. Elképzelhető például, hogy a már engedélyezett RNS-alapú Pfizer-vakcina nem, de a más eljárással készülő oltóanyagok veszítenek hatékonyságukból. Vagy éppen fordítva... Rengeteg a nyitott kérdés!"
https://ma7.sk/nagyvilag/tul-keves-...-a-masodik-adag-beadasat-de-a-kutatok-szerint
Mennyivel egyszerűbb lett volna elindítani az országos D-vitamin programot...
 
S

Shektor11

Guest
Látom nagyon nem bírjátok feldolgozni ezt a D-vitamin témát.
"A D-vitamin túladagolás kockázatait ismered?"
Nem, mert napi 4000 NE-t gond nélkül, a túladagolás veszélye nélkül lehet szedni.
"Ez biztos nem jutott eszükbe és te meg csak most szólsz... :oops:"
Amennyire én tudom, minden képviselőnek ellett küldve a D-vitamin konszenzus, amit 20 magyar orvosprofesszor állított össze. Ti már ezt unalomig ismeritek: http://repo.lib.semmelweis.hu/bitstream/handle/123456789/4215/oh.2012.29410.pdf?sequence=1

Az, hogy nem használják a tudást, nem az én hibám. Pedig több mint 200 mrd Ft-ot meglehetne spórolni vele...
"A D-vitamin-szint 37,5–50 nmol/l-ről 75–100 nmol/l-re történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törtések számát 26%-kal, az 1-es típusú diabetes előfordulását 78%-kal, az összes daganat gyakoriságát 35%-kal, az influenzás megbetegedések számát 90%-kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7–10%-kal mérsékelné, és az átlagélettartam két–három évvel nőne [215]. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció D-vitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének."

A helyzet a következő: vagy várunk még néhány évtizedet, hogy a mainstream orvostudomány a helyén kezelje a vitaminokat (ez az utóbbi években felgyorsult, lsd.: maga a konszenzus), vagy inkább használjuk a tudást, és alkalmazzuk magunktól. Mindenki maga dönt.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Vájuk már ki a végét, aztán 1 év múlva vitassuk már meg a védőoltás tömeges halálozását. Akkor legalább a COVID-ra is nagyobb rálátásunk lesz. Amúgy végeztek olyan vizsgálatot, amiben mérték a COVID-dal kórházba kerülők D-vitamin szintjének halálozásra gyakorolt hatását? Utána lehetne ajánlani D-vitamin adagolást. Oké, tudom, a háttérhatalom meg a védőoltáslobbi.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani
S

Shektor11

Guest
Vájuk már ki a végét, aztán 1 év múlva vitassuk már meg a védőoltás tömeges halálozását. Akkor legalább a COVID-ra is nagyobb rálátásunk lesz. Amúgy végeztek olyan vizsgálatot, amiben mérték a COVID-dal kórházba kerülők D-vitamin szintjének halálozásra gyakorolt hatását? Utána lehetne ajánlani D-vitamin adagolást. Oké, tudom, a háttérhatalom meg a védőoltáslobbi.


Gusztustalan az a módszer, amikor a másik fél megpróbálja lejáratni a vitapartnerét, érvelés helyett. Mivel érved nincs, ezért jössz a háttérhatalmazással.
Megpróbálod kisiklatni a vitát, aminek jelen esetben a D-vitaminhoz van köze, nem a háttérhatalomhoz.
Egy felől, lehetne tehermentesíteni az egészségügyet, amiért annyit rinyáltok, másfelől, igen, vannak vizsgálatok:
"Korábban beszámoltunk már arról, hogy David Meltzer és kutatócsapata bebizonyította: a megfelelő mértékben és módon szedett D-vitamin bizonyíthatóan csökkenti a Covid–19-fertőzés esélyét. Michael Holick és társai kimutatták azt is, hogy a vitamin a szövődmények kialakulását és a halálozási arányt több mint 50 százalékkal csökkenti."



"
A "normál" D-vitaminszintet mutatók 85.5%-a enyhe tüneteket mutatott. Nyilván nem csupán a D-vitaminszint határozza meg a fertőzéshajlamot, hiszen, tudjuk, hogy az elhízottság és krónikus betegségek is alaposan beleszólnak a veszélyeztetettségbe. Ehhez képet azonban meglepő, hogy önmagában a D-vitaminszint, függetlenül az egyéb kockázati tényezőktől, ennyire erősen meghatározta, ki fogja enyhe tünetekkel megúszni a betegséget.

A magasabb D-vitaminszint 8-szoros esélyt jelentett arra, hogy a beteg enyhe tünetekkel ússza meg, és ne kerüljön a súlyos betegek közé. A kritikus állapotúakhoz képest még nagyobb a D-vitamin "normál" szintjének védőhatása: a vizsgálatban a legalacsonyabb D-vitaminszint a "normál"-hoz képest 20-szoros kockázatot jelentett arra, hogy a beteg kritikus állapotba kerüljön."
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Az, hogy nem használják a tudást, nem az én hibám. Pedig több mint 200 mrd Ft-ot meglehetne spórolni vele...
Miért nézed hülyének a szakembereket? Persze, biztos van fölösleges 200 mrd forintjuk, de vitaminra nem telik. Sehol, senkinek, egyik országban sem, pedig te megtaláltad a megoldást... Hagyjuk már az ilyen ökörségek mantrázását!
 
S

Shektor11

Guest
Miért nézed hülyének a szakembereket? Persze, biztos van fölösleges 200 mrd forintjuk, de vitaminra nem telik. Sehol, senkinek, egyik országban sem, pedig te megtaláltad a megoldást... Hagyjuk már az ilyen ökörségek mantrázását!
De miért nézném hülyének őket? Az ő tanulmányukat idéztem, szakemberekét! 20 orvosprofesszorét! Olvasd már el mégegyszer:
"Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció D-vitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének."
Tehát: 15 milliárdba kerülne ellátni a magyar lakosságot D-vitaminnal, és ezzel szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének!

Ezt nem én találtam meg, hanem a magyar orvosprofesszorok! Amit különböző, nemrég megjelent orvosi tanulmányok is igazolnak!
Ha elolvasnád a tanulmánynak legalább az elejét, akkor látnád azokat, akik összeállították: Takács István dr.1 ■ Benkő Ilona dr.2 ■ Toldy Erzsébet dr.3 Wikonkál Norbert dr.4 ■ Szekeres László dr.5 ■ Bodolay Edit dr.6 Kiss Emese dr.7 ■ Jambrik Zoltán dr.8 ■ Szabó Boglárka dr.8 Merkely Béla dr.8 ■ Valkusz Zsuzsa dr.9 ■ Kovács Tibor dr.10 Szabó András dr.11 ■ Grigoreff Orsolya dr.1 ■ Nagy Zsolt dr.1 Demeter Judit dr.1 ■ Horváth Henrik Csaba dr.1 Bittner Nóra dr.12 ■ Várbíró Szabolcs dr.13 ■ Lakatos Péter dr.1
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
De miért nézném hülyének őket? Az ő tanulmányokat idéztem, szakemberekét! Olvasd már el mégegyszer:
"Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció D-vitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének."
Tehát: 15 milliárdba kerülne ellátni a magyar lakosságot D-vitaminnal, és ezzel szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének!

Ezt nem én találtam meg, hanem a magyar orvosprofesszorok! Amit különböző, nemrég megjelent orvosi tanulmányok is igazolnak!
Ma is része a kezelésnek (a C- és a D-vitamin is), de nem jelent megoldást, csak egy kis segítséget. Ennyi. Lépj tovább!
 
S

Shektor11

Guest
Ma is része a kezelésnek (a C- és a D-vitamin is), de nem jelent megoldást, csak egy kis segítséget. Ennyi. Lépj tovább!
Ne csúsztass! Mert ezek a tanulmányok nem a kezelésről szólnak, hanem a prevencióról! Nem a kezelésről írnak, hanem kifejezetten a prevencióról!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Gusztustalan az a módszer, amikor a másik fél megpróbálja lejáratni a vitapartnerét, érvelés helyett.
Így van.
Bár nekem leginkább az a szemlélet nem tetszik, hogy megmondtuk, van csodakezelés, de a háttérhatalom nem engedi használni, mert nem hoz neki elég profitot/hatalmat.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ne csúsztass! Mert ezek a tanulmányok nem a kezelésről szólnak, hanem a prevencióról! Nem a kezelésről írnak, hanem kifejezetten a prevencióról!
Te megoldásnak írtad a D-vitamint, hogy mennyivel egyszerűbb lenne, azzal elintézni a járványt, mint az oltásokkal.

Ez butaság. A D-vitamin nem képes megállítani a járványt. Az, hogy picit lassítja és segít a kezelésben sajnos nem elég.
Ma már mindenben benne van a D-vitamin. A legtöbb C-vitamin is D-vitaminnal kombinált készítmény. A multivitaminokban is van. Marékszámra eszi ezeket mindenki, de meg sem kottyan a járványnak.
 
S

Shektor11

Guest
Így van.
Bár nekem leginkább az a szemlélet nem tetszik, hogy megmondtuk, van csodakezelés, de a háttérhatalom nem engedi használni, mert nem hoz neki elég profitot/hatalmat.
Kénytelen vagyok téged ignorálni. A hülyeségedet tudod csak mantrázni, de a D-vitamin hatékonyságát nem tudtad cáfolni. A háttérhatalom meg nem ellenérv, hogy nincs igazam. Főleg, hogy szóba se került ma. A D-vitamin pedig nem kezelés, hanem prevenció.
Te megoldásnak írtad a D-vitamint, hogy mennyivel egyszerűbb lenne, azzal elintézni a járványt, mint az oltásokkal.

Ez butaság. A D-vitamin nem képes megállítani a járványt. Az, hogy picit lassítja és segít a kezelésben sajnos nem elég.
Ma már mindenben benne van a D-vitamin. A legtöbb C-vitamin is D-vitaminnal kombinált készítmény. A multivitaminokban is van. Marékszámra eszi ezeket mindenki, de meg sem kottyan a járványnak.
Igen, mert itt egy biztonságos, olcsó és hatékony szer. Valóban vannak táplálékkiegészítők, amik tartalmaznak D-vitamint, de nem szedik őket még elegen. Ezt igazolja ez is:
A magyar lakosság 95%-a D-vitamin hiányos télen:
"A magyar lakosság 95 százaléka D-vitamin-hiányos – ez a Semmelweis Egyetem I. számú Belgyógyászati Klinikájának kutatócsoportja által elvégzett első, országos, reprezentatív D-vitamin-szintmérő kutatás legfontosabb megállapítása, amelyet szeptember 21-én, szombaton hoztak nyilvánosságra a D-vitamin konszenzus elnevezésű szakmai konferencián. A 95 százalékos arány sokkal rosszabb a korábbi, 60 százalékos becslésnél, így az orvosok szerint még sürgetőbb a problémára felhívni a figyelmet."

Viszont tanulmányok vannak. Igenis vannak adataink. Ezek pedig azt mutatják, hogy akiknek alacsony a D-vitaminszintjük, azok jóval nagyobb eséllyel halnak meg: " 374 páciens adatait elemezve arra jutottak, hogyha az aktív D-vitamin szintje a vérben meghaladta a 50 nanogramm/milliliter szintet, akkor 72,3 százalékkal kisebb eséllyel haltak meg a fertőzésben, mint azok, akik D-vitamin-hiányban szenvedtek."
https://index.hu/techtud/2020/10/13...okkentheti_a_d-vitamin_a_covid-19_halalozast/

Arról is ellehetne gondolkodni, vajon nyáron miért nincs szinte koronavírusos, vagy influenzás eset. Mindenki eldöntheti magának, a kutatások fényében, hogy szeretne-e szedni D-vitamint, vagy sem. Annyit azonban elmondhatok, hogy amióta szedem a D-vitamint, azóta hírből sem ismerem az influenzát.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Kénytelen vagyok téged ignorálni. A hülyeségedet tudod csak mantrázni, de a D-vitamin hatékonyságát nem tudtad cáfolni. A háttérhatalom meg nem ellenérv, hogy nincs igazam. Főleg, hogy szóba se került ma. A D-vitamin pedig nem kezelés, hanem prevenció.
Nem hát. Nem vagyok én D-vitamin szakértő :) De 10000 olyan dolog van, melyről hasonló dolgokat el lehet mondani. Leggyakoribbak: dohányzás, alkohol, egyéb kábítószerek, elhízás, mozgásszegény életmód, stress, a világ összezsugorodása, internet, facebook, számítógépes játékok, szexuális szabadság, stb. Vélhetően mind hozzájárulnak a halálozáshoz. Lehet sokkal nagyobb mértékben, mint a D-vitamin relatív hiánya.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Kénytelen vagyok téged ignorálni. A hülyeségedet tudod csak mantrázni, de a D-vitamin hatékonyságát nem tudtad cáfolni. A háttérhatalom meg nem ellenérv, hogy nincs igazam. Főleg, hogy szóba se került ma. A D-vitamin pedig nem kezelés, hanem prevenció.
Ne csúsztass! Nem tudtad bebizonyítani, hogy a D-vitamin az oltás helyett megoldást jelenthetne a járványra.

Ha több tanulmányt is olvasnál és nem csak azt amit éppen felkapnak a vírusszkeptikusok, akkor láthatnád, hogy mi a helyzet. Ugyanígy felkapottak a C és és E vitaminok, a cink, az omega-3 stb. Ezek a prevencióban és a kezelésben is segítenek, de nem annyira, hogy megállíthatnák a járványt. A tisztességesebb cikkek végére legalább odaírják, hogy a "D-vitamin önmagában nem jelent megoldást". :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and LMzek 2.0
S

Shektor11

Guest
Ne csúsztass! Nem tudtad bebizonyítani, hogy a D-vitamin az oltás helyett megoldást jelenthetne a járványra.

Ha több tanulmányt is olvasnál és nem csak azt amit éppen felkapnak a vírusszkeptikusok, akkor láthatnád, hogy mi a helyzet. Ugyanígy felkapottak a C és és E vitaminok, a cink, az omega-3 stb. Ezek a prevencióban és a kezelésben is segítenek, de nem annyira, hogy megállíthatnák a járványt. A tisztességesebb cikkek végére legalább odaírják, hogy a "D-vitamin önmagában nem jelent megoldást". :oops:
A D-vitaminnak és annak hatásainak nincs köze a vírusszkeptikusokhoz. Alternatív körökben valóban többet beszélnek róla, de pont ezért is igyekeztem indexet meg hasonló médiumokat linkelni.
Én még olyan tanulmányt/cikket nem olvastam, amelyben azt írták volna, hogy az omega-3 70%-kal csökkentheti a covid okozta halálozást, ha olvastam volna, akkor már régen itt lenne.
Hogy megállítaná-e a járványt? Azt nem tudom(sejtéseim azért vannak), csak azt tudom, hogy a halálozásokat jelentősen mérsékelné. Erre vannak adatok.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 507
5 067
113
Izrael egy olyan 9 milliós ország, amelyet a világ vezető, 330 milliós hatalma a saját érdekei elé helyezve is a végletekig támogat és még a közel milliárd fősre rúgó szövetségi rendszerétől is részben ugyanezt elvárja. Ilyen érdekérvényesítő képességgel nem meglepő, hogy arányaiban hozzájuk érkezett messze a legtöbb oltóanyag.
Ha az egész fejlett nyugat Magyaroroszág érdekeit helyezné a sajátja elé...
Izrael kb. 30 dollárt fizet 1 adag Pfizer vakcináért, az USA 18 dollárt, az EU 15 dollárt.
Tippeld meg, milyen sorrendben szolgálja ki a cég a megrendelőket. :)