[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 080
10 260
113
Amúgy Sebi, a románok alapvetően a bizánci rítust követik? Mert Erdélyben alpvetően hiányzik a bizánci stílusú templomok és bazilikák tömkelege. Persze csak "csau" előttiek, mert ő oda is bazilikát építtetett, ahol román csak a "policia" volt.
Lásd, hagymakupolás honfoglalás.
hát hiányzott, mostanra minden sarokra basztak egy baromi ronda templomot maguknak.
Ha autózól Erdélyben akkor már-már nevetségesnek érzed őket, de hát ha nekik ez kell, majd 15 év múlva nézik a beszakadt tetejű templomaikat.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 411
31 801
113
Magyarország megszilárdulása után Havaselve egy ideig magyar gyepüelve terület,majd besenyő lakosségú.Utána kun,ami hivatalosan magyar fenhatóságú-valóságban már nem annyira,mikor-hogy.Mindenesetre Báko magyar alapitású kun püspökség,a magyar egyházszervezethez tarozott.Feladata a kunok téritése.A tatárjárás lényegében letarolja a területet,utána a ma Olténiának nevezett rész tartozik hozzánk,Szörényi bánság néven,kun és némi magyar,gyér lakossággal.Erre a kiürűlt területre indul meg a vlach népesség beáramlása a Balkánrol-de a vezetőréteg még egy darabig kun-magyar.
Hunyadiak valószinű ebből a maradvány vezetőrétegből származnak.
Vagyis Havasalföldön (meg Moldvában is,csak ott a jászok pótlására,és az Arany Horda miatt még kisebb magyar kontrollal) ugyan az zajlott le,mint később Erdélyben.A magyar nemesség a háborúban kihalt magyar-de inkább kun- munkaerőt gyorsan és "olcsőn" egy kultúridegen népességgel pótolta.Ez a népesség meg egyszerűen kiszoritotta a maradék magyar-kun népességet.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 963
5 916
113

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Érdekes gondolatok. Csak a megalapozott tudományos érvelés hiányzik balőle ami alátámasztja, hogy a mai románoknak bármi köze is lenne a rómaiakhoz.

Az nem zavar titeket (téged és a lájkolóidat), hogy nem a "a mai románoknak bármi köze is lenne a rómaiakhoz"-ra mondtam, hogy érdekes gondolatok?
Hanem az USA-ról való fejtegetésekre?
Hogy csak az USA-ról szóló részt idéztem, és arra mondtam, hogy azok érdekes gondolatok?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 197
66 941
113
A Ploiesti Táblabíróság elutasította a Hargita megye és Gyergyószentmiklós által benyújtott perújítási kérelmet, és ezzel véglegessé vált a Gyergyószentmiklós és Almásmező határperében hozott jogerős ítélet, mely a Neamt megyei félnek juttatta "Románia" egyik leglátványosabb szurdokvölgyét.
Forrás: https://kuruc.info/r/3/223211/
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
A Ploiesti Táblabíróság elutasította a Hargita megye és Gyergyószentmiklós által benyújtott perújítási kérelmet, és ezzel véglegessé vált a Gyergyószentmiklós és Almásmező határperében hozott jogerős ítélet, mely a Neamt megyei félnek juttatta "Románia" egyik leglátványosabb szurdokvölgyét.
Forrás: https://kuruc.info/r/3/223211/
Arra a kis időre ami még hátra van, nem is értem, hogy miért:rolleyes:.
 

Sebestyen87

Member
2020. október 12.
39
8
8
Na, és így mi lesz a románokkal, hogy USA már gatya, lesz igázva? Megint átálnak és az USA keleti bástyájából az oroszok nyugati bástyája lesz? Mi a közhangulat a román politikában, médiában? Mennyire örülnek Bidennek?

Na most lehet hogy ertem eszt a fajta gondolkozast. Csinajunk egy simulaciot amibul lehet hogy tobbet ertunk. Szoval, van a Rohan ugye, a Lord of the Rings-be, ami a Gondor-nak a szovetsegese. Mongyuk aszt hogy a Gondor at all a Sauron oldalara:)) Na, pont az tornent velunk a masodik vilaghaboruba, amikor ket rosz kozott musaj volt valasztanunk 1940-be, es a vegen oltunk oroszt is, meg nemetet is. Nem jol sikerult nekik a gang bang.

Faj a szivunk az USA hazafiakert, en laktam ott, sok baratom van ott es fele szivem ott van. Nem fogjuk oket cserben hagyni, remelem hogy majd sokan ide fognak koltozni ha minden vege. Igy erez a roman hazafi. Es szerintem, a lengyel is.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 346
13 863
113
Na most lehet hogy ertem eszt a fajta gondolkozast. Csinajunk egy simulaciot amibul lehet hogy tobbet ertunk. Szoval, van a Rohan ugye, a Lord of the Rings-be, ami a Gondor-nak a szovetsegese. Mongyuk aszt hogy a Gondor at all a Sauron oldalara:)) Na, pont az tornent velunk a masodik vilaghaboruba, amikor ket rosz kozott musaj volt valasztanunk 1940-be, es a vegen oltunk oroszt is, meg nemetet is. Nem jol sikerult nekik a gang bang.

Faj a szivunk az USA hazafiakert, en laktam ott, sok baratom van ott es fele szivem ott van. Nem fogjuk oket cserben hagyni, remelem hogy majd sokan ide fognak koltozni ha minden vege. Igy erez a roman hazafi. Es szerintem, a lengyel is.

Figyelj már te low-cost propagandisták állatorvosi lova.
Vagy térj vissza az eredeti fordítóprogira, vagy keress valakit, aki fordít rendesen magyarra, mert elolvastam az első pár mondatot és majdnem sztrókot kaptam.
Te vagy egy lelkes hülye vagy, vagy egy használhatatlan munkaerő. Nem tudom, melyik a röhelyesebb....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Figyelj már te low-cost propagandisták állatorvosi lova.
Vagy térj vissza az eredeti fordítóprogira, vagy keress valakit, aki fordít rendesen magyarra, mert elolvastam az első pár mondatot és majdnem sztrókot kaptam.
Te vagy egy lelkes hülye vagy, vagy egy használhatatlan munkaerő. Nem tudom, melyik a röhelyesebb....
Ne bántsd már, legalább megpróbál magyarul írni. Szerintem nagyjából ki lehet úgy bogozni a véleményét. Én tökre értékelem. Jó, hogy itt van, legalább megismerjük a románok nézőpontját a világról, még ha a fejünket is fogjuk tőle. Sose árt megnézni a "hegy" másik oldalát, mielőtt véleményt alkotunk róla.


Na most lehet hogy ertem eszt a fajta gondolkozast. Csinajunk egy simulaciot amibul lehet hogy tobbet ertunk. Szoval, van a Rohan ugye, a Lord of the Rings-be, ami a Gondor-nak a szovetsegese. Mongyuk aszt hogy a Gondor at all a Sauron oldalara:)) Na, pont az tornent velunk a masodik vilaghaboruba, amikor ket rosz kozott musaj volt valasztanunk 1940-be, es a vegen oltunk oroszt is, meg nemetet is. Nem jol sikerult nekik a gang bang.

Faj a szivunk az USA hazafiakert, en laktam ott, sok baratom van ott es fele szivem ott van. Nem fogjuk oket cserben hagyni, remelem hogy majd sokan ide fognak koltozni ha minden vege. Igy erez a roman hazafi. Es szerintem, a lengyel is.
Nem vagyok járatos a fantaziban, de nem a Gyűrűk urából Mordor = Románia? De a viccet félretéve.
Bajd @blogen hozza a listáját a románok pálfordulásáról, és kérlek értékeld mind részletesen. Tényleg kíváncsi vagyok a narratívára.
Mert tulajdonképen most azt írtad le, hogy nektek a szövetségi hűség az egyenlő a nullával, nem ér az nektek semmit.
Én úgy emlékszem -ha nem jól javítson valaki- a románok "német ölése" az úgy zajlott, hogy pl. BP. ostromakor beküldték őket első vonalba... na nem a marha nagy harcértékük végett.

Nem tudom, hogy akár Romániának szüksége van-e amerikai hazafiakra, vagy az amerikai hazafiaknak Romániára.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 196
8 042
113
A Vajk régi magyar személynév. Lehet, hogy a vaj szó kicsinyítőképzős alakja, de lehet a török eredetű Baj személynév kicsinyítő képzős változata is. A Baj jelentése gazdag, bő. A mondottakkal félig-meddig szemben áll pl. Balassa Zoltán véleménye. Nevezett szerint a Vajk név török eredetű. Eredeti formája Bajik, jelentése pedig: Igaz ember.

A magyar nyelv szókincse több száz török jövevényszót őriz, amelyek az önálló magyar nyelv, illetve a kiválása előtti ugor nyelv több évezredes szoros kapcsolatát bizonyítják török nyelvű népekkel.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 140
12 192
113
A Vajk régi magyar személynév. Lehet, hogy a vaj szó kicsinyítőképzős alakja, de lehet a török eredetű Baj személynév kicsinyítő képzős változata is. A Baj jelentése gazdag, bő. A mondottakkal félig-meddig szemben áll pl. Balassa Zoltán véleménye. Nevezett szerint a Vajk név török eredetű. Eredeti formája Bajik, jelentése pedig: Igaz ember.

A magyar nyelv szókincse több száz török jövevényszót őriz, amelyek az önálló magyar nyelv, illetve a kiválása előtti ugor nyelv több évezredes szoros kapcsolatát bizonyítják török nyelvű népekkel.
Ezek szerint a Bajraktár akkor valami bőségszarut jelenthet?
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: zeal and Pogány

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 370
27 486
113
A Vajk régi magyar személynév. Lehet, hogy a vaj szó kicsinyítőképzős alakja, de lehet a török eredetű Baj személynév kicsinyítő képzős változata is. A Baj jelentése gazdag, bő. A mondottakkal félig-meddig szemben áll pl. Balassa Zoltán véleménye. Nevezett szerint a Vajk név török eredetű. Eredeti formája Bajik, jelentése pedig: Igaz ember.

A magyar nyelv szókincse több száz török jövevényszót őriz, amelyek az önálló magyar nyelv, illetve a kiválása előtti ugor nyelv több évezredes szoros kapcsolatát bizonyítják török nyelvű népekkel.
Semmi köze a vaj szóhoz, török személynév, más török népeknél is előfordult, köztük a kunoknál. Érdekesség, hogy a X. századi magyar elitnek az azonos jelentésű (gazdag) szláv Bogát néven is volt volt tagja, aki aztán az első erdélyi gyula lett! A török és a szláv nevek gyakoriak a X. századi magyar arisztokráciánál.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 023
30 872
113
Semmi köze a vaj szóhoz, török személynév, más török népeknél is előfordult, köztük a kunoknál. Érdekesség, hogy a X. századi magyar elitnek az azonos jelentésű (gazdag) szláv Bogát néven is volt volt tagja, aki aztán az első erdélyi gyula lett! A török és a szláv nevek gyakoriak a X. századi magyar arisztokráciánál.
Esetleg a szlávban gyakoriak az elferdített magyar szavak, tisztségnevek, szemêlynevek, foglalkozásnemek. A un. szolgáktól akkoriban sem volt szokás kölcsönözni...