[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 626
121 866
113
Amúgy ott van az eredeti linkben amit tartalmaz elektronikában az összeg kb 330000 dollár/tank:

T315dyT.jpg

SYXdQeQ.jpg

Ez meg a páncél, itt nem tudom az árat:
w0im4VH.png

Ez meg a motor: 313000 dollár/db áron
DjLQvsgU8AAtqRs.jpg
Ennek sincs modern panoráma periszkópja.
Jelenleg az egyetlen rendszeresítés alatt álló T-72 modernizáció ami rendelkezik ilyennel, az a szerb M-84AS1
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 606
32 136
113
Konkrétan a független parancsnoki hőkamerás panoráma periszkóp mondható az egyik új "alap"-nak, hogy egy HK-t elektronikusan korszerűnek lehessen tekinteni. Eddig ezeket 700 000 dollárnál láttam kezdődni (és ezek nem a legmodernebb darabok).
Zsidók mindig jó kereskedők voltak ;)
De tegyük fel,hogy annyi.Ez megduplázza a harcelektronika árát.(bár elég lehet a fix is,hisz nem alaphk-nak,hanem gyalogsági kisérőnek szánnánk).Ez még mindig belefér abba a 4milkába,amit "alkotmányos költséggel" számoltam.APSsel.Mennyi is egy Leo APS nélkül?Még mindig egy zl kiállitható egy század árábol.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 626
121 866
113
https://militaryleak.com/2020/10/06...howcases-upgraded-m-84-as1-main-battle-tanks/

Én ennek az árát szeretném megtudni.

The upgrade has improved a main tank performance parameters: firepower, protection, and maneuverability, as well as has improved tank combat readiness and reliability and gave new features and performances regarding the possibility for MBT integration into modern network-centric battlefield.Adds additional armor, including explosive reactive armor, Integrated day-night sighting device DNNS 2ATK with thermal imager, command information system KIS M84 , a soft-kill active protection system, new radio system, remote-controlled weapons station with 12.7mm machine gun, explosive fire protection, THALES radio, universal dynamic protection, device protecting the engine from irregular start-up and CBRN protection equipment.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 626
121 866
113
Miért,a Leo2A4nek van?
különben kerestem a szerb gép árát is,de nem találtam.Te?
Valyon a rácoknak megéri modernizálni?:oops:
Nem is mondtam sosem, hogy a Leo2A4 modern HK lenne, azon kívül, hogy amit egy rosszabb képességű alapba akarsz beszuszakolni az ebben alaptartozék, nagyobb fejlesztési tartalékkal.
Illetve a rácok nemigen tudnak mást csinálni, hacsak nem vesznek T-90-et. De az övék is 3-5 közt lehet. Én abból indulok ki, hogy T-72B3M ami bizonyítottan használható 3,5 milla panoráma periszkóp nélkül (a prototípuson volt). És akkor abban van, IFF, GPS, fix thermal rendszer, plusz jónak tekinthető ERA, valamennyi NERA is és hunter killer képes.

Na akkor ami a szerbhez képest nincs rajta:
soft-kill APS, panoráma periszkóp, és egy RCWS a parancsnok thermal periszkópjára építve.

Ha azzal számolunk, hogy a parancsnoki panoráma optika 700-tól ficeg kb, a többi egyéb játékkal ami rámegy szerintem kb. 5 millióban áll meg.
 
  • Tetszik
Reactions: papi and megazez

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 280
67 197
113
Miért,a Leo2A4nek van?
különben kerestem a szerb gép árát is,de nem találtam.Te?
Valyon a rácoknak megéri modernizálni?:oops:
Mindez úgy éri meg nekik, hogy az M-84-ek a szerbeknél jócskán lerohadtak, mert a fődarabgyártás java része a horvát Duro Dakovicnál történt és abból a szerbek már nem kapnak.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 200
113
Ha megvetted a teljes gyártási jogot onnantól az a tiéd hasonlóan Turán harckocsi családhoz vagy Toldikhoz. Most pl a Gidrán tekintetében ezt csináljuk most akkor mi is a gondod?


A Covid...


Örülök neki! Jó hír!

Remélem megvan az egységes alap a 8X8-hoz, ahogy illek(logisztikailag)! ;)

Ezt a pár év lemaradást a többinél még behozhatják, türelmes vagyok! :)



U.i: a kompozit-páncél (unlimited mennyiség) benne-van?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 626
121 866
113
Mindez úgy éri meg nekik, hogy az M-84-ek a szerbeknél jócskán lerohadtak, mert a fődarabgyártás java része a horvát Duro Dakovicnál történt és abból a szerbek már nem kapnak.
A régebbi M84-ek motorjait emiatt ki sem tudják cserélni szóval probléma lesz egységesíteni a teljes flottát.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 626
121 866
113
A Covid...


Örülök neki! Jó hír!

Remélem megvan az egységes alap a 8X8-hoz, ahogy illek(logisztikailag)! ;)

Ezt a pár év lemaradást a többinél még behozhatják, türelmes vagyok! :)



U.i: a kompozit-páncél (unlimited mennyiség) benne-van?
Hát egyelőre tudja tatár, hazai kompozit kerámia fejlesztés van, ahogy leírtam már neked. (Mondjuk LVL IV-ig eddig, de kiindulási alapnak jó lesz)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 606
32 136
113
Nem is mondtam sosem, hogy a Leo2A4 modern HK lenne, azon kívül, hogy amit egy rosszabb képességű alapba akarsz beszuszakolni az ebben alaptartozék, nagyobb fejlesztési tartalékkal.
Illetve a rácok nemigen tudnak mást csinálni, hacsak nem vesznek T-90-et. De az övék is 3-5 közt lehet. Én abból indulok ki, hogy T-72B3M ami bizonyítottan használható 3,5 milla panoráma periszkóp nélkül (a prototípuson volt). És akkor abban van, IFF, GPS, fix thermal rendszer, plusz jónak tekinthető ERA, valamennyi NERA is és hunter killer képes.

Na akkor ami a szerbhez képest nincs rajta:
soft-kill APS, panoráma periszkóp, és egy RCWS a parancsnok thermal periszkópjára építve.

Ha azzal számolunk, hogy a parancsnoki panoráma optika 700-tól ficeg kb, a többi egyéb játékkal ami rámegy szerintem kb. 5 millióban áll meg.
Az izraeli hadiipar a nagyobb teljesitményű Spydert is olcsóbban kinálja mint az amcsik a NASAMSt.
De nekünk 72eink vannak,nem A4eseink.És nincs honnan úgy beszerezni A4est,hogy érdemes legyen felkoppintani.Ha prezentálni tud valaki olyanokat,dobom a 72 pimpelést,mint a telefonkagylót.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 626
121 866
113
Az izraeli hadiipar a nagyobb teljesitményű Spydert is olcsóbban kinálja mint az amcsik a NASAMSt.
De nekünk 72eink vannak,nem A4eseink.És nincs honnan úgy beszerezni A4est,hogy érdemes legyen felkoppintani.Ha prezentálni tud valaki olyanokat,dobom a 72 pimpelést,mint a telefonkagylót.
Svájc. Jártunk is náluk pár éve a témában csak alkudozás kérdése.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 523
24 458
113
Ha azzal számolunk, hogy a parancsnoki panoráma optika 700-tól ficeg kb, a többi egyéb játékkal ami rámegy szerintem kb. 5 millióban áll meg.
De miért mondod ezt? Úgy tudom innen a fórumról, hogy 100-300k$-ért veszel valahonnan (te esetleg tudod honnan?) t72-t, ebbe a t72-be te az árának duplájáért akarsz csak a legolcsóbb parancsnoki panorámából? Pedig azt tudjuk, hogy izrael megcsinálja 700k$-ból az egész upgradet.
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 606
32 136
113
Svájc. Jártunk is náluk pár éve a témában csak alkudozás kérdése.
De ha jol tudom,túl drágán adták volna,korszerűsitéssel már közelitett volna az új árához-én azt mondom,kb korszerűsitve 30-40% körúli új leóhoz viszonyitott árig éri meg a 72 (ha a felvázolt minőséget eléri).Leo használtan,ár+korszerűsités,olyan 40-50%ig megéri.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 626
121 866
113
De ha jol tudom,túl drágán adták volna,korszerűsitéssel már közelitett volna az új árához-én azt mondom,kb korszerűsitve 30-40% körúli új leóhoz viszonyitott árig éri meg a 72 (ha a felvázolt minőséget eléri).Leo használtan,ár+korszerűsités,olyan 40-50%ig megéri.
Hát szerintem az egységes logisztika és kiképzés valamint a jobb alapból kiinduló nagyobb túlélőképesség miatt inkább 60-70%-ig még megérné de akkor az már eléggé patent felújítás lenne. És bármikor választanám azt a T-72 helyett beszerzésre ha ár/érték arányban akarnék viszonylag spórolni.
De amúgy ha a norvégok eladnák esetleg az övéket, az is egy lehetőség.


De amúgy még mindig ezt ajánlom figyelmedbe:

Na amúgy akkor Leopard 2 matek következik:
Jelenlegleg a leo 2 + pzh beszerzés került kb. 600 millió euróba
Ebbe beletartozik:
Az összes műszaki jármű amit vettünk hozzájuk, a Leo2 A4 lízingelése, a hazai szervízháttér kialakítása, a hazai kiképzési háttér kialakítása, a kiképzés a németeknél és az osztrákoknál, a hazai infrastruktúra kialakítása, alapvető alkatrész illetve lőszer tartalékok kialakítása.

Na akkor ebből ha leminuszoljuk a kiképző leopardok lízingjét és a Pzh osztályt és a hazai kiképzési és szervízháttér költségeit illetve a logisztikai támogatás beszerzését hiszen ez már adott lesz (főleg hogy a lőszert mi gyártjuk hozzá a jövőben) nagyjából 300 millió euró lesz az egy zászlóalj leopard 2 a7. Ami valljuk be így már nem hangzik olyan egetverően soknak. Szóval így szerintem még egy-vagy akár kettő zászlóalj beszerzése teljes mértékben reálisnak mondható hosszú távon anyagilag.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 280
67 197
113
Szét lettem fikázva amikor upgradelt leókról beszéltem. :) Mert nem egységes a logisztika. Meg túl drága.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 626
121 866
113
Szét lettem fikázva amikor upgradelt leókról beszéltem. :) Mert nem egységes a logisztika. Meg túl drága.
Én akkor is azt írtam, hogy csak akkor ha igen megszorulunk és nem telik újra. Ezt tartom most is. De én úgy vélem, hogy telik újra.
És bármiféle T-72 felújítást egyet előre kettőt hátra lépésnek tekintek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 175
78 769
113
De miért mondod ezt? Úgy tudom innen a fórumról, hogy 100-300k$-ért veszel valahonnan (te esetleg tudod honnan?) t72-t, ebbe a t72-be te az árának duplájáért akarsz csak a legolcsóbb parancsnoki panorámából? Pedig azt tudjuk, hogy izrael megcsinálja 700k$-ból az egész upgradet.

Mert az marhaság,nem létezik.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez