A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 583
46 658
113
Csak egy gyors fejszámolással:
- A H145M nek kellene minimum gépenként 10 ER2 RF és 10 NLOS
= 200 db ER2 RF és 200 db NLOS
- járművekre (200 Lynx / Boxer x 2 db LR2)
= 400 db LR2
- gyalogság (200 indító x 4 db LR2)
= 800 db LR2
- különlegesek (200 db SR2)

Szerintem ez minimum 1800 db rakéta indulásnak.
Továbbá évente el kellene lőni a heliknek és a földieknek is minimum 20-25 éles rakétát vagyis 4-5 évente kell még 100 db vegyesen a kül. változatokból.
  • NLOS-t nem csak a helikopterek fognak kapni, hanem szerintem lesz olyan Gidrán alapon is
  • Mint ahogy 4x4 is fog LR2-t kapni.
  • Ráadásul tornyonként alapból csak 2db-ot számoltál. Tartaléknak minimum 3-4x-esét érdemes számolni.
  • A támogató szakaszoknak szerintem "álványos" indítónak túl sok a 200 indító (a lengyelek az egész seregnek vettek valami 260+ darabot). Még a 100-150 is soknak tűnik. Viszont a 4db rakéta nem igazán tűnik elegendőnek indítónként (a lengyelek indítónként kb. 10-et számoltak). De végülis a 800db rakéta attól még lehet jó közelítés, de kicsit mégis sok lehet.
  • Az SR hasznosságában nem vagyok biztos. Ahhoz nagyon olcsónak kell lennie. Eddig nem is nagyon adtak el belőle. Ha már, akkor inkább az MR.


Szóval nálam a számok valahogy így jönnek ki:
Helikopterek: 100db ER2 + 200db NLOS
IFV/APC/4x4: 700db LR2 + 200db NLOS (4x4-re, járművenként 2x6-os konfig.)
Lövész támogató szakaszokba kézi indítóba: 6-700db LR2/MR


És igen, összességében nekem is 1800+ rakéta jött ki, és ez csak a kezdeti rendelés....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 970
91 821
113
A Magyar Katolikus Rádió Kerengő című műsorában nyilatkozott ma délután Maróth Gáspár... (05:00-tól 29:00-ig)

Gyakorlatilag bejelentette a Spike-ot a helikopterekre.
A gyulai Airbus gyárral kapcsolódunk be az európai drón gyártásba?!?
De keresik a magyar drón fejlesztéseket is. Van már valami saját fejlesztés rendszeresítve, a határmegfigyeléshez kellett.
A kisebb drónokkal kapcsolatban Izraellel működnek együtt.
Szlovákokat, szlovéneket akárják bevonni a Lynx gyártásba.
Stb.
Hányadik perctől van?? Nekem 05:00-től vmi iskolaelőkészítő műsor van.... :eek:
Bocsi! Jó a link, csak én voltam balfasz és továbbléptettem, másik műsorra! :D
Az is majdnem ilyen érdekes. :p
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 362
31 639
113
Drága játék minden harctámogatónak és támogatónak egy csúcskategóriás ultrarövid lőtávú ATGM-et osztogatni...
Pedig kell.Na nem a tüzérnek a Pz-be,vagy a targoncásnak a hadtápkörletbe,hanem a saját biztositó kisérő védelmüket végző erőkbe.
A területvédelemnek meg mindenképpen-polákok is nekik veszik.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 352
74 210
113
Civil légiipari klaszter Békés megyében: "...az Airbus helikopter alkatrész gyár kiegészítő gyáregységeit indítottuk el: egy felületkezelő gyár és további tárgyalásokban vagyunk egyéb helikopter gyártó bázis létrehozásáról."

Beruházások a budapesti régióban: elektronikai-, rádiótechnikai-, MI fejlesztéshez

Nyíregyházi régió: radarfejlesztő központ


(Egy hetes a videó, de ha jól látom még nem volt.)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 106
12 121
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 970
91 821
113
A riportban hangzott el, de én sem tudom hogy kire gondolt,mert az ismertebb bloggerek közül senki.

Az milyen beszólás volt, hogy a Honvédség azóta akarja lecserélni a Gripeneket, mióta döntöttek a rendszeresítéséről? :D
Most már értem meghallgattam.

V4 hadiipari projekt fut.
Cseh-szlovák-szlovén Lynx együttműködés a cél.
Valszeg az olasz tőlünk nagyobb részben önálló lenne. De ez sztem évek. A cseh döntés talán idén.

Drón.
Itt érdekes hogy a gyulai Airbus gyár jó eséllyel egy európai fejlesztésbe bekapcdolódil. Ezenfelül a héten megismert izraeli és egy meg nem nevezett (török??) fut.

Támadó helikopter.
A Mi24 feladatait az új Airbus gépek(és részben a drónok) veszik át. Az Aairvus helikopterek sztem a Speuke-on felül vmi más, új fegyvert is kapnak. Nekem igy jött át az interjú.

Sztem a fejlesztés idén is tovább dübörög, viszont úgy látom a kommunikáció a médiában gyakoribb lesz.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 903
12 500
113
Most már értem meghallgattam.

Valszeg az olasz tőlünk nagyobb részben önálló lenne. De ez sztem évek. A cseh döntés talán idén.

Iden osszel parlamenti valasztas. Nem fogjak folkurni a mar amugy is jelentosen folkurt nagykozonseget meg egy ilyen "folosleges" bevasarlassal.