Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
354252 fertőzött (+976)
4218 kórházban (-227)
294 lélegeztetőgépen (-15)
109405 aktív eset (-436)
233232 gyógyult (+1317)
11615 elhunyt (+95)
2984748 mintavétel (+16005)
20170 hatósági házi karanténban (+1647)
e6cf721c5969337ec32811b88b98d563.png
355662 fertőzött (+1410)
4049 kórházban (-169)
286 lélegeztetőgépen (-8)
108673 aktív eset (-732)
235276 gyógyult (+2044)
11713 elhunyt (+98)
3000325 mintavétel (+15577)
19932 hatósági házi karanténban (-238)
d6a1774e1ccb2c03968ff6f119ad70fd.png
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Érdekes, ezt az index is lehozta, bár nem tudom ki vette át kitől. Mindenesetre relatív összeszedett véleménycikknek tűnik. Próbáltam megkeresni facebookon mit szól hozzá az internet népe, de hamarabb fogyott el a türelmem, mint meglett volna.

Külön kiemelném azt a részt, amit a pandémiával kapcsolatba hoznak, de valahol független tőle. Hogy a korábbi gazdasági/jóléti rendszer a fenntarthatatlansága miatt becslések szerint nem tér vissza és ezt máshol is olvastam már.
 
M

molnibalage

Guest
Érdekes, ezt az index is lehozta, bár nem tudom ki vette át kitől. Mindenesetre relatív összeszedett véleménycikknek tűnik. Próbáltam megkeresni facebookon mit szól hozzá az internet népe, de hamarabb fogyott el a türelmem, mint meglett volna.

Külön kiemelném azt a részt, amit a pandémiával kapcsolatba hoznak, de valahol független tőle. Hogy a korábbi gazdasági/jóléti rendszer a fenntarthatatlansága miatt becslések szerint nem tér vissza és ezt máshol is olvastam már.
A vakcinahívők szóig olvastam el. A tudomány nem hit.
Az külön vicces, hogy az ostoba emberek véleményét relativizálja a szakemberek tudásával szemben.
Ezek szerint 2 kőműves és 1 agysebész esetén, akkor 2 kőműves majd eldönti, hogy hogyan kell műteni....?

A kurucnifó is eltakarodhat a francba. Faszok voltak, faszok maradtak.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
A vakcinahívők szóig olvastam el. A tudomány nem hit.
Az külön vicces, hogy az ostoba emberek véleményét relativizálja a szakemberek tudásával szemben.
Ezek szerint 2 kőműves és 1 agysebész esetén, akkor 2 kőműves majd eldönti, hogy hogyan kell műteni....?

A kurucnifó is eltakarodhat a francba. Faszok voltak, faszok maradtak.
Én inkább itt magára a jelenségre gondoltam, hogy valóban megosztott, leginkább a társadalom (ebben) a témában (is) . Ha egyik oldalról lehet oltásellenes/vírustagadó, akkor mellette szerintem elfér a vakcinahívő is. Annak ellenére, hogy valóban létezik olyan "csoport", aki valóban oltásellenes, de ide vannak sorolva a szkeptikusak is.
A tudomány nem hit kérdése, de ha valamit napi tíz cikkben öntenek a pofámba, hogy az az igazság, nem igazolja azt, hogy ha más megszólal más véleményen a témában, akkor az csak hülye lehet.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 048
7 304
113
A vakcinahívők szóig olvastam el. A tudomány nem hit.
Az külön vicces, hogy az ostoba emberek véleményét relativizálja a szakemberek tudásával szemben.
Ezek szerint 2 kőműves és 1 agysebész esetén, akkor 2 kőműves majd eldönti, hogy hogyan kell műteni....?

A kurucnifó is eltakarodhat a francba. Faszok voltak, faszok maradtak.
na ez a helyes mentalitás. az ostoba barom az,aki nem ért velem egyet mer én azoknak a szakembereknek hiszek akik vakcina pártiak...s nem a vakcinával szemben óvatos szakembereknek...... :rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 085
92 191
113
Lesz magyar oltásigazolás

A védettség igazolásáról valamilyen dokumentum lesz, egy plasztikkártyát fog mindenki kapni. A védettséget akkor szerezheti meg valaki, ha már átesett a betegségen vagy megkapta az oltást. Az esetükben például az este 8 óra utáni kijárási korlátozás fenntartásának nincs értelme. Azt minden egyes oltóanyagnál vizsgálják a gyártók, hogy az egyes vakcinák esetében a védettség meddig áll fenn.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 085
92 191
113
Holnap tud a külügyminiszter nyilatkozni az orosz tárgyalásokat követően a Szputnyik-V vakcináról. Egyelőre úgy tűnik, hogy a gyártási kapacitáskorlátok megszűntek, azonnal tudna nagy mennyiséget előállítani a gyártó. A Sinopharm esetében megállapodtunk egymillió adag vakcináról, ez néhány héten belül Magyarországra érkezhet, ha az OGYÉI engedélyét megkapja az oltóanyag - emeli ki Gulyás.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
M

molnibalage

Guest
Én inkább itt magára a jelenségre gondoltam, hogy valóban megosztott, leginkább a társadalom (ebben) a témában (is) . Ha egyik oldalról lehet oltásellenes/vírustagadó, akkor mellette szerintem elfér a vakcinahívő is. Annak ellenére, hogy valóban létezik olyan "csoport", aki valóban oltásellenes, de ide vannak sorolva a szkeptikusak is.
A tudomány nem hit kérdése, de ha valamit napi tíz cikkben öntenek a pofámba, hogy az az igazság, nem igazolja azt, hogy ha más megszólal más véleményen a témában, akkor az csak hülye lehet.
na ez a helyes mentalitás. az ostoba barom az,aki nem ért velem egyet mer én azoknak a szakembereknek hiszek akik vakcina pártiak...s nem a vakcinával szemben óvatos szakembereknek...... :rolleyes:
Nem ez a probléma. Az, hogy minden egyes ilyen balfasz cikk a tudományos megközelítést ássa alá. Elhiteti azt az orbitális baromságot, hogy természettudományos téren az egyik teljesen laikus természettudományos analfabéta ember véleménye is számít és egyenértékű a szakemberrel szemben.

Így hivatkoznak sokszor az energiaklib gittegyletre, ahol egy darab mérnök nincs, aki életében dolgozott volna bármin, így nyernek teret az áldoktorok és az összes baromság, a fake termékek (thunderf00t csatiájra elég ránézni) és így tovább.

A balfaszinfó erre a vonatra ült most fel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 630
55 464
113
Micsoda hét! És még csak csütörtök van! :rolleyes:
Minimális tervezéssel nem kell akkor vásárolni menni amikor “ mindenki” megy. Ez a tömegnyomor inkább az emberekről àllit ki egy elég rossz képet. És persze a kormàny a hibàs.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Micsoda hét! És még csak csütörtök van! :rolleyes:
Minimális tervezéssel nem kell akkor vásárolni menni amikor “ mindenki” megy. Ez a tömegnyomor inkább az emberekről àllit ki egy elég rossz képet. És persze a kormàny a hibàs.
A nappalis emberek nagy része 6- 8- vagy 10-es munkakezdéssel tolja és 8-10-12 órás munkaidő van. A boltok meg hétkor zárnak... A többi általános iskolás matek, csak összeadás kell hozzá. Ebből hogyan jön ki a boltzár értelmessége?

A döntés meghozatalakor fogtam a fejem, tökéletesen előre látható volt, hogy mi lesz. Azóta is minden nap látom, amt látok. Ezért, amikor tehetem - home office és munkaterhelés - ebéd után séta közben megyek bolta, vagy fél 5 felé leteszem a lantot és bringa + bolt, hogy a hullám előtt odaérek. Tegnap ez nem sikerült.

Minden egy alkalommal, amikor 6 felé érek a boltba, akkor kész, vége.
15-20 perces sor és emberek egymás szájában. Ez biztos segít. És két hónap alatt nem korrigálták ezt. Nehogymár hülyének látssznak. De, hát a kutyásokra is utólag kellett gondolni, mert kb. itt tartanak fejben és ez március után 6 hónap alatt senkinek nem jutott eszébe...

tenor-6.gif
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11
S

Shektor11

Guest
Nem ez a probléma. Az, hogy minden egyes ilyen balfasz cikk a tudományos megközelítést ássa alá. Elhiteti azt az orbitális baromságot, hogy természettudományos téren az egyik teljesen laikus természettudományos analfabéta ember véleménye is számít és egyenértékű a szakemberrel szemben.

Így hivatkoznak sokszor az energiaklib gittegyletre, ahol egy darab mérnök nincs, aki életében dolgozott volna bármin, így nyernek teret az áldoktorok és az összes baromság, a fake termékek (thunderf00t csatiájra elég ránézni) és így tovább.

A balfaszinfó erre a vonatra ült most fel.
1.A cikk az indexről származik, nem a kuruc.info-ról. Rögtön a legelején leírják, hogy Kardos Gábor írta az indexnek.
2.Nem ás alá semmit, mert a tudományos közösség is megosztott ebben a kérdésben.
3.Jó lenne, ha elolvasnád a cikket.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Holnap tud a külügyminiszter nyilatkozni az orosz tárgyalásokat követően a Szputnyik-V vakcináról. Egyelőre úgy tűnik, hogy a gyártási kapacitáskorlátok megszűntek, azonnal tudna nagy mennyiséget előállítani a gyártó. A Sinopharm esetében megállapodtunk egymillió adag vakcináról, ez néhány héten belül Magyarországra érkezhet, ha az OGYÉI engedélyét megkapja az oltóanyag - emeli ki Gulyás.
Ugye én már a nyár közepén feszegettem a dolgot, hogy minél előbb kéne előzetesen tárgyalni az oroszokkal, hogy előzetes elvi megállapodást köthessünk a gyártásra. Szóval én voltam akkor is a hülye ? Vagy talán én láttam reálisan a jövőt ? :D ;) A kérdés természetesen "költői" és sok más embernek szól és nem NEKED SilvioD ! ;)

Putyin nyilatkozott nemrég kb. 1 hete, hogy hamarosan jelentősen bővíteni fogják az orosz covid-19 vakcina gyártói kapacitásokat, ezért jelentős termelés emelkedés várható, ami ugye már a külföldi piaci igények kiszolgálását szolgálja, mivel a belső ellátás gyártói kapacitása már kész és üzemel is, tehát oda már nincs rá szükség. Tehát ez már külföldre fog termelni exportra, de számos gyártói kapacitásuk épül külföldön más országokban is, ahol a termelést és az elosztást szintén ők fogják irányítani. Lízingelt előzetes gyártási szerződések alapján, erről szerettem volna ha tárgyalnak és elvi előzetes szerződésekkel "betámasztják" a tárgyalásokat, hogy biztos legyen az üzlet a részünkre, ha tényleg befut a vakcinájuk - akkor lett volna gyártási kvótánk ha letárgyalják, MOST MEG NINCS SEMMI !!!! EZ ITT A NAGY KÜLÖNBSÉG !!! :hadonaszos: :D:D Várjuk hogy a szintén akadozó és elégtelen nyugati gyártás mennyi vakcinával könyörül meg rajtunk...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 222
113
Mondjuk az se mindegy melyik üzletbe mész vásárolni. Az én tapasztalataim alapján valahogy a Sparban a legnagyobb kihívás szokott lenni a kasszás részleg, ugyanis pl. hiába van tizenx darab, sóherek pénztárost fizetni és jó ha a fele van megnyitva. Még korona nélkül is volt olyan hogy 20-30 percet kellett várjak, mert áááh nem nyitunk kasszát az drága lenne, hülye vevő várjon inkább. Veszprémi Intersparban van vagy 15, soha nem láttam, hogy hat-hétnél több nyirva lett volna. Aldiban meg Lidlben bezzeg kb futószalagon nyitják a kasszát ha kell mert a cél, hogy minél hamarabb kiszórjanak.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ugye én már a nyár közepén feszegettem a dolgot, hogy minél előbb kéne előzetesen tárgyalni az oroszokkal, hogy előzetes elvi megállapodást köthessünk a gyártásra. Szóval én voltam akkor is a hülye ? Vagy talán én láttam reálisan a jövőt ? :D ;) A kérdés természetesen "költői" és sok más embernek szól és nem NEKED SilvioD ! ;)

Putyin nyilatkozott nemrég kb. 1 hete, hogy hamarosan jelentősen bővíteni fogják az orosz covid-19 vakcina gyártói kapacitásokat, ezért jelentős termelés emelkedés várható, ami ugye már a külföldi piaci igények kiszolgálását szolgálja, mivel a belső ellátás gyártói kapacitása már kész és üzemel is, tehát oda már nincs rá szükség. Tehát ez már külföldre fog termelni exportra, de számos gyártói kapacitásuk épül külföldön más országokban is, ahol a termelést és az elosztást szintén ők fogják irányítani. Lízingelt előzetes gyártási szerződések alapján, erről szerettem volna ha tárgyalnak és elvi előzetes szerződésekkel "betámasztják" a tárgyalásokat, hogy biztos legyen az üzlet a részünkre, ha tényleg befut a vakcinájuk - akkor lett volna gyártási kvótánk ha letárgyalják, MOST MEG NINCS SEMMI !!!! EZ ITT A NAGY KÜLÖNBSÉG !!! :hadonaszos: :D:D Várjuk hogy a szintén akadozó és elégtelen nyugati gyártás mennyi vakcinával könyörül meg rajtunk...
Amúgy az elégtelen vakcinagyártói kapacitásokról (különösen az új típusú vakcináknál !!!) már áprilisban írtam postokat, amiből anno utána nézve és kibővítve az Index írt egy hatalmas cikket, mivel a gyártói kapacitás problémák világviszonylatban fennálltak nyugaton és keleten is, tehát a probléma amiről írtam a valóságot feszegette. Azóta eltelt 10 hónap, de még mindig a gyártói kapacitások "a leggyengébb láncszem", a szűk keresztmetszet, és a rogyásig biztosított pénz sem volt elég ennyi idő alatt sem a megfelelő gyártói kapacitások kiépítésére SEHOL A VILÁGON !!! Pedig nem a pénz és a hozzáállás volt az akadály, mert mindenki azt szerette volna, ha mielőbb visszaállíthat mindent a normális korábbi évek szintjére, mind a gazdaságot, mind az életkörülményeket. Lezárások és korlátozások nélkül.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 488
25 425
113
Két nagyon fontos oldal:


 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 488
25 425
113
Én általában a helyi COOP-ba járok, az ott lévő önadagolós kézfertőtlenítővel első dolgom a bevásárlókocsi fogantyújának lesikálása. :)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell