Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
16 éves Kalosom van.Tavaly elgondolkodtam,hogy befektessek egy generálba,vagy vegyek egy új kocsit.Körbenéztem,és nem találtam nekemvalót.Nekem melos kocsi kell,megbizható és praktikus,jol pakolható,és gazdaságos.Hát,egyszerűen nincs.Divatdizájnos drága kacatok.Dacia az egyetlen,még praktikusnak mondható kombi.De nem tetszet.Kéne egy praktikus jó autó,de a Fiat Palio volt az utolsó olyan-meg a Daewoo,mig volt.(oké,tudom,Kalosbol Aveo lett,miután megvette a GM)
Pedig szerintem igenis kéne még praktikus meloskocsit is gyártani.
Végűl generáloztattam a Kalost-250ezerért.Pedig akartam venni egy kombit-de maradt a sedan.
Valahogy nem látnak ebben keresletet. Pedig szerintem lenne rá igény, nem csak a fenszi tabletes, elektromos, méregdrága kocsikra.
Pickupokat nem nézegettél? Talán még ott találni, de egyre kevesebbet. Európában nem is tudom, hogy van e ilyen "kategória", vagy ez csak ilyen közép-európai kényszerszülemény? (Amerikában ugye általában a nagy dög pickupokat használnak erre, de ott másak az árak és üzemanyagárak).
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 979
14 062
113
.
Egy szimpatikus elektromos teszt, szimpatikus megállapításokkal:

Bőven elég a villanyautók mostani hatótávja (mobilarena.hu)



164185s.jpg



Az egy nekem is szimpatikus, szerintem is gazdaságos elektromos autó verzióját veti fel, amiben a városi autó kategóriában alapban a napi 50 km körüli hatótávhoz elegendő akku van. Ez még egy sajátkezűleg cserélhető nagyságrend( ha esetleg egyben nem, akkor megosztva).
Azt sem tartom elvetendőnek, hogy ezt egy akár sajátkezűleg mozgatható akku-csomaggal lehessen tövább bővíteni, vagy ehelyett/mellett a "hatótáv-növelő" becenevű belsőégésű generátoros pakk-ot lehessen cserélgetni.


bmw_ix_1.thumb.jpg


Ez ugyan sok józan felhasználónak elég lenne, de ők vannak erős kisebbségben.
"Némi" gyártó ellenszél is lenne...
Legfeljebb valami jól sikerült közösségi-finanszírozásos projektet tudok elképzelni.
...álmodni! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:



.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 333
31 488
113
Valahogy nem látnak ebben keresletet. Pedig szerintem lenne rá igény, nem csak a fenszi tabletes, elektromos, méregdrága kocsikra.
Pickupokat nem nézegettél? Talán még ott találni, de egyre kevesebbet. Európában nem is tudom, hogy van e ilyen "kategória", vagy ez csak ilyen közép-európai kényszerszülemény? (Amerikában ugye általában a nagy dög pickupokat használnak erre, de ott másak az árak és üzemanyagárak).
Van nyugaton is pickup-melóba,parasztnak meg cégeknek.Nálunk az adórendszer (és annak törvényesitett csalása) miatt ilyen elterjedt.
Az nekem nagy és felesleges.Kb tényleg egy Pálio kombi jellegű autó kéne nekem.
És szerintem még sokan mások is hiányolják rajtunk kivűl is ezt a kategóriát.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 689
55 491
113
Van nyugaton is pickup-melóba,parasztnak meg cégeknek.Nálunk az adórendszer (és annak törvényesitett csalása) miatt ilyen elterjedt.
Az nekem nagy és felesleges.Kb tényleg egy Pálio kombi jellegű autó kéne nekem.
És szerintem még sokan mások is hiányolják rajtunk kivűl is ezt a kategóriát.
Ilyenkor veszi az ember észre, hogy megöregszik, mert nem talál olyan autót, mint amilyet vett 16 éve.:)
Aztán gondolsz egyet és veszel egy Priust. Kûlönleges technikához kûlônleges forma. Aztán 4 hét utàn el sem tudod képzelni, hogy valaha is volt más autòd. Iyen az èlet....
 
T

Törölt tag 1711

Guest
16 éves Kalosom van.Tavaly elgondolkodtam,hogy befektessek egy generálba,vagy vegyek egy új kocsit.Körbenéztem,és nem találtam nekemvalót.Nekem melos kocsi kell,megbizható és praktikus,jol pakolható,és gazdaságos.Hát,egyszerűen nincs.Divatdizájnos drága kacatok.Dacia az egyetlen,még praktikusnak mondható kombi.De nem tetszet.Kéne egy praktikus jó autó,de a Fiat Palio volt az utolsó olyan-meg a Daewoo,mig volt.(oké,tudom,Kalosbol Aveo lett,miután megvette a GM)
Pedig szerintem igenis kéne még praktikus meloskocsit is gyártani.
Végűl generáloztattam a Kalost-250ezerért.Pedig akartam venni egy kombit-de maradt a sedan.

Aztán felnézel a koreai/japán gyártók amerikai weboldalára és ott virítanak a jobbnál jobb szívómotoros kombik amiket EU-ba már nem hoznak.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 289
113
Ezt az egész autóval ballanszolom a hálózatot ökörségnek tartom.
Persze, most az elején majd tolják bele az adóeurókat, mint a zöldenergiába, de 5-10 év múlva ott leszel, hogy a szerződés köt, pénzt már nem kapsz, a leamortizálódott akkut a gyártó meg nem cseréli, mert nem üzemszerű használatban rongyolódott le...
Nem az autóval balanszolnának, hanem raktárkészlettel/annak egy részével. Amúgy a hatákonysága valóban hagy kívánnivalókat maga után, de gyorsan lehetne beavatkozni vele, hasznos lenne, ha létezne ilyen lehetőség számottevő kapacitással, csak sajna azonnal feláldoznák a zöld őrület oltárán, és még több instabil kapacitást építenének be.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 908
15 421
113
16 éves Kalosom van.Tavaly elgondolkodtam,hogy befektessek egy generálba,vagy vegyek egy új kocsit.Körbenéztem,és nem találtam nekemvalót.Nekem melos kocsi kell,megbizható és praktikus,jol pakolható,és gazdaságos.Hát,egyszerűen nincs.Divatdizájnos drága kacatok.Dacia az egyetlen,még praktikusnak mondható kombi.De nem tetszet.Kéne egy praktikus jó autó,de a Fiat Palio volt az utolsó olyan-meg a Daewoo,mig volt.(oké,tudom,Kalosbol Aveo lett,miután megvette a GM)
Pedig szerintem igenis kéne még praktikus meloskocsit is gyártani.
Végűl generáloztattam a Kalost-250ezerért.Pedig akartam venni egy kombit-de maradt a sedan.

A válasz az életet, a világmindenséget, meg mindent érintő végső kérdésre természetesen a Honda Jazz.

5-6 literrel mész vele bárhol, nem romlik el, a hátsó ülések ledöntése utàn pedig elfér bele egy nappali. Mellesleg egész jól is megy.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A válasz az életet, a világmindenséget, meg mindent érintő végső kérdésre természetesen a Honda Jazz.

5-6 literrel mész vele bárhol, nem romlik el, a hátsó ülések ledöntése utàn pedig elfér bele egy nappali. Mellesleg egész jól is megy.

Rakj mellé egy ilyet:

Összkerékhajtással ~7,1 l/ 100km, elsőkerékhajtással 6,5...

 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 908
15 421
113
Rakj mellé egy ilyet:

Összkerékhajtással ~7,1 l/ 100km, elsőkerékhajtással 6,5...


Életemben nem is hallottam erről a toyóról, Szép meg jó, csak ugye 35000 dodótól indul, ami kb két Jazz ára (ottani néven Fit) kapnál, Negannak meg rohangálós melós kocsi kell, amit, és ez a legfontosabb, itthon is lehet kapni.

2-3 misiből tudna venni egy 5-6 éves Jazzt, ami arra, amire neki kell, teljesen jó lehet, és amennyire csak lehet, megbízható típus, nincs benne fölösleges flanc, pakolható, parkolható is.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 997
14 048
113

Hátravinni, és a szerveit felhasználni átültetéshez. Természetesen élve érzéstelenítés nélkül kivéve azokat.
Tapló, és veszélyes vezető-szabálytalankodó.
Rendben van ha elküldöd a Kurva Anyjába, de ne kívánjuk már egy másik ember halálát!
Mennyivel vagy te különb, ha egy ember minősített halálát szeretnéd?
 
M

molnibalage

Guest
Tapló, és veszélyes vezető-szabálytalankodó.
Rendben van ha elküldöd a Kurva Anyjába, de ne kívánjuk már egy másik ember halálát!
Mennyivel vagy te különb, ha egy ember minősített halálát szeretnéd?
Direktben veszélyeztette szándékosan más életét.
Az ilyenek nem változnak.
A veszett kutyákat lelőni szokás, nem simogatni.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Tapló, és veszélyes vezető-szabálytalankodó.
Rendben van ha elküldöd a Kurva Anyjába, de ne kívánjuk már egy másik ember halálát!
Mennyivel vagy te különb, ha egy ember minősített halálát szeretnéd?
Semmivel. Csak tudod már nem is akarok különb lenni. Elmúlt pár nap termése a bpautósokon: egy gyilkos kamionos, ahol a sok tapló kihozta, hogy egy 8 seces 20 kmes lassulás az büntifék előtte
Egy 160al csapatós magát KITTnek képzelő idióta.
A pofátlanítók, ahol lelkesene magyarázzák, hogy háde nem veszélyes.
És most ez, aki szántszándékkal gyilkolni akart. (Ne gyere azzal, hogy nem is, csapatott vagy 40el a járdán, ha ott valaki kilép esélye sincs megállni, és jó esélyel megöli, vagy megnyomorítja. Ő ezt felválalta, tehát de akart.)
Valamit esetleg talán kezdeni kéne velük nem? Vagy mit kívánjak neki? Buksisimit?
De jó, akkor mégis különb leszek: tényleges életfogytiglanban kiegyezek.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 289
113
Tapló, és veszélyes vezető-szabálytalankodó.
Rendben van ha elküldöd a Kurva Anyjába, de ne kívánjuk már egy másik ember halálát!
Mennyivel vagy te különb, ha egy ember minősített halálát szeretnéd?
Nagyon viráglelkű vagy, az tűnt fel nekem. :)

Érdekes kontraszt itt a haditechnika oldalon a sok vérszomjas véreb közt.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 289
113
De jó, akkor mégis különb leszek: tényleges életfogytiglanban kiegyezek.
Hogy csak fizessen érte a társadalom, mi? Kínában kényszermunkatábor van, illetve feldolgozzák a (halálra ítélt) gyilkosokat kozmetikumnak kivégzés után.

Ez viszont csak veszélyeztetés volt. 1-2 év letöltendő valami csereutazáson szibériában segítene.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 997
14 048
113
Direktben veszélyeztette szándékosan más életét.
Az ilyenek nem változnak.
A veszett kutyákat lelőni szokás, nem simogatni.
Nem tudhatod ki ült a volánnál. Nem menteni akarom, mert minősíthetetlen. De, legyünk már civilizáltak.
A veszett kutyát lelövöd, ok.
De egy embert? Ezt, hogy képzelitek?!
Vagy, ha így is gondolod, mit kell itt a fórumon ennek hangot adni, hogy szerinted egy ilyen kihágásért dögöljön meg aki elkövette...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 997
14 048
113
Nagyon viráglelkű vagy, az tűnt fel nekem. :)

Érdekes kontraszt itt a haditechnika oldalon a sok vérszomjas véreb közt.
Attól vagyok virág lelkű, hogy nem azonnal a másik ember halálát kívánom? Akkor vállalom.
Számomra az a furcsa, hogy egy ilyen srác is mint a molnibalage, aki pont nemrég vesztette el az édesapját, tehát lehet némi fogalma a halálról, is csípőből lelőne egy autós szabálytalankodót. Pedig az is valaki gyeremeke, vagy szülője.