[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 915
7 621
113
Amúgy nem lehet hogy valami csihipuhi készül , olyan érzés mintha kiadták volna a washingtonban a szabad gyomírtás engédjt ... Egyszerre számolja fel Lengyelország és ukrajna az ellenzéki sajtókat , nálunk is net lecsapás meg klubrádiók megszüntetése meg ilyen retorikák ...

Egy háborúhoz kell a média kontrol , mert belső stabilitás nélkül nem lehet ... Vajon az európia hadszintérnél ukrajansa - lengyelország lesz az ütköző állam most majd washington szerint és erre kell előkészülni ?

https://hvg.hu/360/20210210_Biden_elnok_is_aggodik_a_Klubradio_miatt

Bidenék reakciója is erre igazol inkább , gratuláltak Ukrajnának , nálunk a klubrádióra pedig :

35lqnh5xrfb51.png
 
  • Tetszik
Reactions: Nero von Schwartz
K

kamm

Guest
Annak a memorandumnak volt más bekezdése is....
Valami NATO nem terjeszkedik kelet felé...ha jól emlékszem.
Rosszul. Semmi ilyesmihez nem volt koze (raadasul Ukrajna a mai napig nem NATO-tag.)

@boki , @nyugger Jön majd, aztán elmondják.
Nemzetközi szerződések az OF- el az Ő homokozójuk.
Nem,fekete- fehér a helyzet.
Teljesen fekete-feher, kevesebb orosz-komcsi propagandat kell olvasni. :)

Nekem amugy van (fel)ismerosom, aki magyar, de total orosz gondolkodasa van (ott nott fel, de persze kozben turbomagyar es jobboldali es akarmi), de privatban szo szerint leirta, hogy soha nem fogjak Ukrajnat feladni, egyszeruen ok ugy veszik, hogy az orosz terulet, ok rengeteg vert aldoztak a felszabaditasaert a nemetek ellen es sosem mondanak le rola.
Ez amugy az uralkodo nezet Oroszorszagban, szoval nem lepodok meg rajta, ha az oroszok minden trukkot bevetnek, hogy megszunjon Ukrajna... mondjuk az ukranoknak ellensegre sincs szukseguk, annyira sajat maguk erdekei ellen dolgoznak, hogy az hihetetlen.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 567
14 437
113
Rosszul. Semmi ilyesmihez nem volt koze (raadasul Ukrajna a mai napig nem NATO-tag.)


Teljesen fekete-feher, kevesebb orosz-komcsi propagandat kell olvasni. :)

Nekem amugy van (fel)ismerosom, aki magyar, de total orosz gondolkodasa van (ott nott fel, de persze kozben turbomagyar es jobboldali es akarmi), de privatban szo szerint leirta, hogy soha nem fogjak Ukrajnat feladni, egyszeruen ok ugy veszik, hogy az orosz terulet, ok rengeteg vert aldoztak a felszabaditasaert a nemetek ellen es sosem mondanak le rola.
Ez amugy az uralkodo nezet Oroszorszagban, szoval nem lepodok meg rajta, ha az oroszok minden trukkot bevetnek, hogy megszunjon Ukrajna... mondjuk az ukranoknak ellensegre sincs szukseguk, annyira sajat maguk erdekei ellen dolgoznak, hogy az hihetetlen.
Nem propaganda...
Mint említettem a két idézett fórumtárs van otthon diplomáciai dolgokban.
Nem utolsó sorban mindkettőnknél jobban értik az oroszt.
Tévedés jogát fennttartva ,volt egyezség hogy a NATO nem terjeszkedik Kelet felé...jóval az ukrán konfliktus előtt. ( Ha nem a BP-i memorandum volt,akkor előtte valamelyik...) Ami nyugati oldalról nem lett betartva...Így nézve az OF csak reagált.
Nem fekete- fehér mint mondtam.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 147
31 150
113
Nem propaganda...
Mint említettem a két idézett fórumtárs van otthon diplomáciai dolgokban.
Nem utolsó sorban mindkettőnknél jobban értik az oroszt.
Tévedés jogát fennttartva ,volt egyezség hogy a NATO nem terjeszkedik Kelet felé...jóval az ukrán konfliktus előtt. ( Ha nem a BP-i memorandum volt,akkor előtte valamelyik...) Ami nyugati oldalról nem lett betartva...Így nézve az OF csak reagált.
Nem fekete- fehér mint mondtam.
Ja. Ámerikából minden másként látszik. Bocs @kamm, de valóban volt egy ilyen megállapodás és emlékeim szerint a balti államok Nato tagságával rúgta ezt fel a "fényestekintetű" nyugat & co.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 063
2 802
113
Nem propaganda...
Mint említettem a két idézett fórumtárs van otthon diplomáciai dolgokban.
Nem utolsó sorban mindkettőnknél jobban értik az oroszt.
Tévedés jogát fennttartva ,volt egyezség hogy a NATO nem terjeszkedik Kelet felé...jóval az ukrán konfliktus előtt. ( Ha nem a BP-i memorandum volt,akkor előtte valamelyik...) Ami nyugati oldalról nem lett betartva...Így nézve az OF csak reagált.
Nem fekete- fehér mint mondtam.

Amióta én itt vagyok úgy harmadjára kerül elő a téma!
Állítólag az idősebb Bush mondta Gorbacsovnak hogy nem veszik be a nato-ba a volt csatlósokat. Írásos nyoma ennek nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and Filter

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 567
14 437
113
Ja. Ámerikából minden másként látszik. Bocs @kamm, de valóban volt egy ilyen megállapodás és emlékeim szerint a balti államok Nato tagságával rúgta ezt fel a "fényestekintetű" nyugat & co.
Valami olyasmi,igen. Hogy az ex-szu területére nem megy be. Vagy passz....Boki-Nyugger majd elmondja, linkeli,fordítja,stb....Ők a diplomácia guruk.
De nem az Oroszok rúgták fel először a megállapodást az tuti.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 586
56 266
113
Ha az Oroszok úgy döntenének, hogy végre rendet raknak maguk körül az egyedül nem fog menni!

1. Egy részt be kellene vonniuk a fehér oroszokat egy "hátvéd" szerepbe.
Lengyel-Balti térség irányába védekezni, Déli irányban támadni ukrajnát.

2. Be kellene vonni a törököket két fronton is.
Egyrészt harapó fogóba kellene fogniuk a Grúzokat.
Másrészt egy Török-Görög NATO belvillongást kellene csinálniuk amivel blokkolnák a NATO reakció képességét, mind diplomáciailag mind katonailag.

3. Iránt is be kellene vonni a buliba, hogy egy Irán-Szaudi határvillongással kössék oda a Perzsa Öbölhöz az USA erők egy részét.

4. Csak kiegészítő opcióként megkérni Kínát, hogy tegyen olyan diplomácia nyilatkozatokat, hogy lehet, hogy megnéznék közelebbről Tajvant.
A Dagit meg megkérni, hogy lőjön el egy két rakétát Japán fele, mint rakéta teszt.
A lényeg, hogy onnan se merjenek kimozdulni az USA erők.

A megbénult NATO-val , egy 4 fronton lekötött USA figyelemmel szerintem az Oroszok sikerre tudnának vinni egy rendrakási műveletet.

Itt a kérdés csak az, hogy a napelemes harckocsizós NATO tábornokok mennyire kretének illetve, hogy a Lengyelek ép mennyire hülyék.
Értelem szerűen egy NATO-Orosz konfliktus nem lenne jó. :(
Viszont az a totális bekerítés amire a NATO játszik az Oroszország szempontjából már nem tartható.
Az USA hasonlóan játszik most, mint a II. VH előtt a japánok ellen. Azoknak se hagytak más választást csak a támadást.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 567
14 437
113
Ha az Oroszok úgy döntenének, hogy végre rendet raknak maguk körül az egyedül nem fog menni!

1. Egy részt be kellene vonniuk a fehér oroszokat egy "hátvéd" szerepbe.
Lengyel-Balti térség irányába védekezni, Déli irányban támadni ukrajnát.

2. Be kellene vonni a törököket két fronton is.
Egyrészt harapó fogóba kellene fogniuk a Grúzokat.
Másrészt egy Török-Görög NATO belvillongást kellene csinálniuk amivel blokkolnák a NATO reakció képességét, mind diplomáciailag mind katonailag.

3. Iránt is be kellene vonni a buliba, hogy egy Irán-Szaudi határvillongással kössék oda a Perzsa Öbölhöz az USA erők egy részét.

4. Csak kiegészítő opcióként megkérni Kínát, hogy tegyen olyan diplomácia nyilatkozatokat, hogy lehet, hogy megnéznék közelebbről Tajvant.
A Dagit meg megkérni, hogy lőjön el egy két rakétát Japán fele, mint rakéta teszt.
A lényeg, hogy onnan se merjenek kimozdulni az USA erők.

A megbénult NATO-val , egy 4 fronton lekötött USA figyelemmel szerintem az Oroszok sikerre tudnának vinni egy rendrakási műveletet.

Itt a kérdés csak az, hogy a napelemes harckocsizós NATO tábornokok mennyire kretének illetve, hogy a Lengyelek ép mennyire hülyék.
Értelem szerűen egy NATO-Orosz konfliktus nem lenne jó. :(
Viszont az a totális bekerítés amire a NATO játszik az Oroszország szempontjából már nem tartható.
Az USA hasonlóan játszik most, mint a II. VH előtt a japánok ellen. Azoknak se hagytak más választást csak a támadást.
De ne már megint a Don...
Az Usa miért nem alaszkában erősít? Ott 1v1 ben nyomhatnák Ivánnal. Miért állandóan a mi konyhánkban akarnak ezek háborúzni a ruszkikkal én nem értem...
54-56-68-84 volt lehetőségük itt háborúzni, mégse jöttek...
Azóta mi változott? Szovjet nincs. Retorika maradt.
Nem akarok az Oroszokkal háborúzni sehol. Európában meg pláne.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 147
31 150
113
Ha az Oroszok úgy döntenének, hogy végre rendet raknak maguk körül az egyedül nem fog menni!

1. Egy részt be kellene vonniuk a fehér oroszokat egy "hátvéd" szerepbe.
Lengyel-Balti térség irányába védekezni, Déli irányban támadni ukrajnát.

2. Be kellene vonni a törököket két fronton is.
Egyrészt harapó fogóba kellene fogniuk a Grúzokat.
Másrészt egy Török-Görög NATO belvillongást kellene csinálniuk amivel blokkolnák a NATO reakció képességét, mind diplomáciailag mind katonailag.

3. Iránt is be kellene vonni a buliba, hogy egy Irán-Szaudi határvillongással kössék oda a Perzsa Öbölhöz az USA erők egy részét.

4. Csak kiegészítő opcióként megkérni Kínát, hogy tegyen olyan diplomácia nyilatkozatokat, hogy lehet, hogy megnéznék közelebbről Tajvant.
A Dagit meg megkérni, hogy lőjön el egy két rakétát Japán fele, mint rakéta teszt.
A lényeg, hogy onnan se merjenek kimozdulni az USA erők.

A megbénult NATO-val , egy 4 fronton lekötött USA figyelemmel szerintem az Oroszok sikerre tudnának vinni egy rendrakási műveletet.

Itt a kérdés csak az, hogy a napelemes harckocsizós NATO tábornokok mennyire kretének illetve, hogy a Lengyelek ép mennyire hülyék.
Értelem szerűen egy NATO-Orosz konfliktus nem lenne jó. :(
Viszont az a totális bekerítés amire a NATO játszik az Oroszország szempontjából már nem tartható.
Az USA hasonlóan játszik most, mint a II. VH előtt a japánok ellen. Azoknak se hagytak más választást csak a támadást.
A törökök mindenképpen fontosak az oroszok mellé. Irán elég, ha nyugton marad, mert ha hibáznak, Izrael rájuk megy és akkor "gomba", ahogy a gyakorlott rex játékos mondaná.
Kína bevédheti az orosz távol-keleti régiókat. Tajvant is revolverezheti. Grúziát intézi a török+azeri. Görögország a török és orosz miatt helybenjár. Itt KkEben megy a nagy játék. Pontosabban a legyel-román szövetség mit tesz? Mi nem tudunk addig mozdulni, amíg a szlovák, szerb, román barátaink nem kötelezik el magukat. Közben félszemmel Ausztria, Horvátország felé figyelni. "Jó szomszédság, csupa jóság!" Igen, a fehéroroszok is kellenek a képbe. Ukrik ellen dél, baltik ellen észak-nyugat, lengyelek? nyugat.
A sötét ló a lengyel-román tandem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 064
66 743
113
Nagy-Britannia kölcsönöket nyújt a Fekete és az Azovi-tengeren található tengeri bázisok építésére. Ezt kedden Denis Shmyhal ukrán miniszterelnök jelentette be Jens Stoltenberg NATO-főtitkárral tartott sajtótájékoztatóján.

"A védelmi költségvetés keretein belül két tengeri bázist tervezünk felépíteni a Fekete és az Azovi-tengeren, ehhez nyújt kölcsönöket Nagy Britannia."​
Jok lesznek az oroszoknak. Komoly bazis ugysem lesz mert csak csonakjaik vannak, itt inkabb a Nato hajok kiszolgalasa lehet a cel. Bar azok az azovira tuti nem fognak bemenni.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Amióta én itt vagyok úgy harmadjára kerül elő a téma!
Állítólag az idősebb Bush mondta Gorbacsovnak hogy nem veszik be a nato-ba a volt csatlósokat. Írásos nyoma ennek nincs.
Oroszország szerint a NATO megígérte, hogy nem bővül Orosz hivatalnokok állítása szerint amerikai és német tisztségviselők 1990-ben megígérték, hogy a NATO nem bővül Közép-és Kelet-Európa felé, nem épít ki katonai infrastruktúrát, vagy nem állomásoztat állandó csapatokat az orosz határ közelében. A NATO ilyen ígéretet nem tett, s nincs olyan bizonyíték, amely az orosz állításokat alátámasztaná. Ha NATO ilyen értelmű ígéretet tett volna, akkor azt az összes NATO-tagország határozatát kifejező hivatalos, írásos dokumentumba kellett volna foglalnia. Továbbá a NATO-bővítés gondolata évekkel a német újraegyesítés után jelentkezett. A kérdés még nem is volt napirenden, amikor az oroszok szerint ezek az ígéretek születtek.

Én meg ezt találtam ezen az oldalon

https://www.nato.int/nato_static/assets/pdf/pdf_publications/20140604_HUN_Factsheet_Russia.pdf
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 147
31 150
113
DonBassz! Értem! A törökök az ukrán oldalon a szakik ellen? Dehogy! Az oroszok mellett! Bayraktar mint kém drón! Ukri kezelőkkel jelent a töröknek, aki eladja az infót az orosznak. Kicsit meredek. :eek:
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0
K

kamm

Guest
Nem propaganda...
Mint említettem a két idézett fórumtárs van otthon diplomáciai dolgokban.
Nem utolsó sorban mindkettőnknél jobban értik az oroszt.

Ez hogy jon ide? A szerzodes nyelve angol volt. :)

Tévedés jogát fennttartva ,volt egyezség hogy a NATO nem terjeszkedik Kelet felé...jóval az ukrán konfliktus előtt.
Nem, sosem volt semmi ilyesmi.

( Ha nem a BP-i memorandum volt,akkor előtte valamelyik...)

Mondom, nem volt.
Ezt az oroszok terjesztik az utobbi 10-15 evben, de semmit nem tudtak felmutatni. Allitolag anno Gorbiek akartak ezt a nemet egyesulesert cserebe, de lesoportek az asztalrol az amerikaiak, mert a ruszkik csodben voltak es a Genscher mar ott allt a csekkfuzettel, hogy kifizesse az oroszokat.
Arrol volt alkudozas utana, hogy a volt NDK teruleten nem lesznek NATO erok, de aztan az egesz SZU osszeomlott, igy a dolog okoafogyotta valt igazabol.

Ami nyugati oldalról nem lett betartva...Így nézve az OF csak reagált.

Nem, Oroszorszag egy primary aggresszor, semmi mas, raadasul arcatlanul felrugott egy nem egesz 20 eve alairt megallapodast.

Nem fekete- fehér mint mondtam.
Dehogynem. Szimplan eroszakos teruletszerzes, haborus aggresszio, minden nemzetkozi normat felrugva, igazi kozepkori (=orosz) mentalitas. En igazan nem vagyok az ukranok hive, de ettol ez meg teny.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 567
14 437
113
Ez hogy jon ide? A szerzodes nyelve angol volt. :)


Nem, sosem volt semmi ilyesmi.



Mondom, nem volt.
Ezt az oroszok terjesztik az utobbi 10-15 evben, de semmit nem tudtak felmutatni. Allitolag anno Gorbiek akartak ezt a nemet egyesulesert cserebe, de lesoportek az asztalrol az amerikaiak, mert a ruszkik csodben voltak es a Genscher mar ott allt a csekkfuzettel, hogy kifizesse az oroszokat.
Arrol volt alkudozas utana, hogy a volt NDK teruleten nem lesznek NATO erok, de aztan az egesz SZU osszeomlott, igy a dolog okoafogyotta valt igazabol.



Nem, Oroszorszag egy primary aggresszor, semmi mas, raadasul arcatlanul felrugott egy nem egesz 20 eve alairt megallapodast.


Dehogynem. Szimplan eroszakos teruletszerzes, haborus aggresszio, minden nemzetkozi normat felrugva, igazi kozepkori (=orosz) mentalitas. En igazan nem vagyok az ukranok hive, de ettol ez meg teny.
Elfogadom a véleményed...habár nem értek egyet vele.
Téged miért zavarnak ennyire az oroszok?
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Elfogadom a véleményed...habár nem értek egyet vele.
Téged miért zavarnak ennyire az oroszok?
Semennyire sem zavarnak, talan meg kevesbe, mint az ukranok. :)
Az viszont kisse irrital, elismerem, hogy sokan elfelejtik, a ruszkik 40 evig ultek hivatlanul az orszagban, fegyverrel kenyszeritve minket egy kadari diktatura elturesere-eltartasara, de ennek csak attetelesen van koze a krimi aggressziohoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 567
14 437
113
Semennyire sem zavarnak, talan meg kevesbe, mint az ukranok. :)
Az viszont kisse irrital, elismerem, hogy sokan elfelejtik, a ruszkik 40 evig ultek hivatlanul az orszagban, fegyverrel kenyszeritve minket egy kadari diktatura elturesere-eltartasara, de ennek csak attetelesen van koze a krimi aggressziohoz.
Nincs elfelejtve semmi....viszont a nagyapáim-apáim háborúit én nem vívhatom meg.
(Te mit tettél a diktatúra ellen?)
Ma mindenki tutujgat mindenkit,hogy megértés,elfogadás,miegymás...az orosznak ez miért nem jár?
( Talán mert az egyetlen hatalom aki meg tudja semmisíteni az USA-t?)
Nagyon rossz az irány,a retorika...
Diplomácia a kulcs. Lehet kardot csörtetni,de ha az USA- OF - Kína trió összeugrik az szívás az egész bolygónak.
 
K

kamm

Guest
Nincs elfelejtve semmi....viszont a nagyapáim-apáim háborúit én nem vívhatom meg.
(Te mit tettél a diktatúra ellen?)
Huh? En tizenevesen mar tuntetni mentem meg szaladtam rendorok elol, kisoreg. Te hol voltal?

Ma mindenki tutujgat mindenkit,hogy megértés,elfogadás,miegymás...az orosznak ez miért nem jár?

Mint aggresszor allamnak? Nem igazan ertem meg a felvetest sem, annyira abszurd.

( Talán mert az egyetlen hatalom aki meg tudja semmisíteni az USA-t?)
Nagyon rossz az irány,a retorika...
Diplomácia a kulcs. Lehet kardot csörtetni,de ha az USA- OF - Kína trió összeugrik az szívás az egész bolygónak.
Az oroszok sehol nincsenek ahhoz, hogy Amerikat komolyan fenyegessek. A kinaiak az egyetlen orszag, amely kepes ra ill lesz ra.