A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 828
113
Pesti tv n egy nagyonjo dokufilm megy epp a magyar titkosszolgalatrol ket vh kozott es 2. Vh alatt. Diverzans akcioktol hirszerzesig
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ott van még? Mire használják most? Vagy szétszedték és eltették egy raktárba hogy addig se öregedjen a napon, a fagyban, amíg újra szükség lesz rá?
Régen nem hallottunk róla semmit...
Arra utaltam,micsoda hatalmas" titkot"derülhetnének ki egy utazómagasságon repülő Spartan rámpájáról fotózva:)) (Főleg kereskedelemben megvehető műholdképekhez képest, pld:)
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 511
46 480
113
6a84dcbaf8127da5d23d1ade5c73d6a1.jpg

05-DEF20-04-B103.jpg

rNR-THmd57dPHvuTgv1H45TFBzAveDBfXAYRqzM1YYOD1NsPEBrq_u7asKtLL6C2-ghpneEn2uukGwkrSJK-THsJ3oicwqR1a8J98HRBcMskKb0YSOzcknVtD-wGQ_6IL2F24I3JhwtXYA

És, hogy miért pont Amarok, mert a VW és az MAN anyacége, a Traton kivel is van összenőve?
Rheinmetall_stand_South_Africa_defence_industry_AAD_2012_001.jpg
Igen, én is sokat gondolkodtam azon, hogy mivel lehetne kiváltani a GBP programot. Ott ez a kombinációs is eléggé kézenfekvő volt a
Így lehetne összerakni a range-et:
az eddigi GBP: G wagen - Hilux - Transporter - Unimog - RÁBA H (4x4, 6x6) - MAN 8x8
VW/RM : Amarok M - Transporter - MAN 4x4, 6x6,
Itt hiányzik a 4-5 tonnás terepjáró teherautó kategória.
A Merci defence viszont az egészet le tudná fedni en bloc:
meet-the-mercedes-benz-defence-vehicles-header.jpg


Mindenesetre a jelenlegi beszerzéseinkben ugyebár a MAN dominál, úgyhogy....
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Blitz97

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 900
113
Arra utaltam,micsoda hatalmas" titkot"derülhetnének ki egy utazómagasságon repülő Spartan rámpájáról fotózva:)) (Főleg kereskedelemben megvehető műholdképekhez képest, pld:)

Értettem elsőre is. Csak eszembe juttattad a Saab DAM mobilhangárokat, amiről már régen nem halottunk se jót, se rosszat.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 999
7 148
113

At the end of the "Zrinski" program, the Hungarian Armed Forces will not (only?) be capable of traditional warfare but will be ready for all forms of military threats and challenges from hybrid threats, cyber warfare, responses to weapons of mass destruction and ballistic missiles - both with our resources and within our abilities.
remélem nem vótmá
o_O
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 383
120 569
113
Ott van még? Mire használják most? Vagy szétszedték és eltették egy raktárba hogy addig se öregedjen a napon, a fagyban, amíg újra szükség lesz rá?
Régen nem hallottunk róla semmit...
Ott van és használják folyamatosan. Hozz van csapva pár KMW-s lakókonténer a karbantartóknak, illetve ott gyakorolnak a hazai szerelők is.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 483
77 258
113


remélem nem vótmá
o_O
Vagy az én angolom nem oké vagy a fordítással van a baj.Biztosan nem azt mondta,hogy a Zrínyi végére nem lesz képes a Honvédség a hagyományos harcra.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 511
46 480
113
Vagy az én angolom nem oké vagy a fordítással van a baj.Biztosan nem azt mondta,hogy a Zrínyi végére nem lesz képes a Honvédség a hagyományos harcra.
Többször részleteiben visszafordítva is azt fordítja a google translate.
De szerintem nem ez volt a mondanivaló lényege, hanem a ballisztikus rakéta elleni védelem.
A hagyományos totális háborúra szerintem senki nem gondolja, hogy alkalmas lenne '26-ra. Az reméljük majd egy későbbi lépcső lesz.
Ahhoz minimum (!!!) el kellene érni azt a 40.000-es állandó hadsereget (meg a most célba vett 20.000-es normálisan képzett tartalékos állományt), amit elég nagyvonalúan :rolleyes: megemlített Feri bácsi az interjúban.
Mondjuk korábban én eddig is csak 30+20ezerről hallottam.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 383
120 569
113
Többször részleteiben visszafordítva is azt fordítja a google translate.
De szerintem nem ez volt a mondanivaló lényege, hanem a ballisztikus rakéta elleni védelem.
A hagyományos totális háborúra szerintem senki nem gondolja, hogy alkalmas lenne '26-ra. Az reméljük majd egy későbbi lépcső lesz.
Ahhoz minimum (!!!) el kellene érni azt a 40.000-es állandó hadsereget (meg a most célba vett 20.000-es normálisan képzett tartalékos állományt), amit elég nagyvonalúan :rolleyes: megemlített Feri bácsi az interjúban.
Mondjuk korábban én eddig is csak 30+20ezerről hallottam.
37 000-ről volt szó már tavalyelőtt először + 20 000 takarékosról.
Aztán ez módosult 30 +20-ra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 483
77 258
113
Többször részleteiben visszafordítva is azt fordítja a google translate.
De szerintem nem ez volt a mondanivaló lényege, hanem a ballisztikus rakéta elleni védelem.
A hagyományos totális háborúra szerintem senki nem gondolja, hogy alkalmas lenne '26-ra. Az reméljük majd egy későbbi lépcső lesz.
Ahhoz minimum (!!!) el kellene érni azt a 40.000-es állandó hadsereget (meg a most célba vett 20.000-es normálisan képzett tartalékos állományt), amit elég nagyvonalúan :rolleyes: megemlített Feri bácsi az interjúban.
Mondjuk korábban én eddig is csak 30+20ezerről hallottam.
Ha 2026-ra lesz egy normális dandárunk(még ha csak vegyesen BTR-ekkel és Lynxekkels)amiben van egy normális tüzér osztály és egy normális hk zászlóalj akkor alkalmas lesz ez az erő konvencionális harcra.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Ha 2026-ra lesz egy normális dandárunk(még ha csak vegyesen BTR-ekkel és Lynxekkels)amiben van egy normális tüzér osztály és egy normális hk zászlóalj akkor alkalmas lesz ez az erő konvencionális harcra.
Dedikáltan 2028-ra lesz "gépesített lövészdandárunk", melyet mi nehéz dandárnak hívunk. utána következik a másik (közepes) dandár. A különlegesekről mostanság nincs szó, lehet, hogy az usákok segítségére számítunk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 511
46 480
113
37 000-ről volt szó már tavalyelőtt először + 20 000 takarékosról.
Aztán ez módosult 30 +20-ra.
A 37 az a keretszám (ha jól emlékszem), amire a parlament engedélyt adott, de a Zrínyi terveiben csak 30+20 volt. Most meg a MH főparancsnoka már 40-ről beszél.... :cool:
Inkább majd '26-ban meglátjuk mi lesz.
Ha 2026-ra lesz egy normális dandárunk(még ha csak vegyesen BTR-ekkel és Lynxekkels)amiben van egy normális tüzér osztály és egy normális hk zászlóalj akkor alkalmas lesz ez az erő konvencionális harcra.
Szerintem itt félreértés van a cikkben (a riporter részéről). Szerintem nem konvencionális hadviselésre gondol, hanem konvencionális háborúra.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 383
120 569
113
A 37 az a keretszám (ha jól emlékszem), amire a parlament engedélyt adott, de a Zrínyi terveiben csak 30+20 volt. Most meg a MH főparancsnoka már 40-ről beszél.... :cool:
Inkább majd '26-ban meglátjuk mi lesz.
30 000 fő is kb csoda....
Nagyon meg kell változtatni a humánpoltikai fókuszt hozzá....
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 900
113


remélem nem vótmá
o_O

De volt. Három nappal ezelőtt... 2021.02.11.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 098
13 511
113
  • Tetszik
Reactions: krisss