Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 228
33 094
113
Nekem erről az jutott az eszembe , hogy a többlet halálozások simán adódhatnak a Covid miatt gyengébben vagy sehogy nem ellátott egyéb krónikus betegségek következtében ! És akkor megint rákérdez az ember ki a fontosabb ?

Abból is adódhat valamennyi, de elég valószínűtlen, hogy 10-25% kijöjjön belőle egy év alatt.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 387
113
Nekem erről az jutott az eszembe , hogy a többlet halálozások simán adódhatnak a Covid miatt gyengébben vagy sehogy nem ellátott egyéb krónikus betegségek következtében ! És akkor megint rákérdez az ember ki a fontosabb ?
Lehet. Ahol négy-ötszörös a különbség ott szerintem kell legyen egy erős ilyen faktor. Lehetetlen, hogy ennyivel több koronavírus halott legyen ugyanis pl. Szerbiában, Oroszországban. Valószínűbb a leterheltség.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Hol látsz ebben kijelentést?

"járványmodellező szakemberei szerint a járvány harmadik hullámában minden eddiginél több ember fertőződhet és halhat meg Magyarországon."

"Előrejelzésük szerint március végén Magyarországon naponta 500 ember halhat meg koronavírus miatt, júliusig pedig több mint negyvenezer halálos"

Én az eredetit néztem, és ott 3 eshetőséget vázoltak fel. 35.596, 40.258, és 49.649 a napira 451, 523, 563-at mondanak napira. 3-3 görbét rajzolva a grafikonra. És kijelentő módban beszélnek róla.
A 444! cikket nem olvastam el, mert ott a szavak csűrése-csavarása megy, hogy mindig legyen kiskapujuk. A főnökük oldalát viszont elolvastam.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Én az eredetit néztem, és ott 3 eshetőséget vázoltak fel. 35.596, 40.258, és 49.649 a napira 451, 523, 563-at mondanak napira. 3-3 görbét rajzolva a grafikonra. És kijelentő módban beszélnek róla.
A 444! cikket nem olvastam el, mert ott a szavak csűrése-csavarása megy, hogy mindig legyen kiskapujuk. A főnökük oldalát viszont elolvastam.
Nézd, nem véletlenül írom, hogy őfelsége alatt a felelős főszerkesztők via appia és spartacus viszonyát játszanák.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Hány lakósa is van Latin-Amerikának? Mekkora is a szaporulat?
del amerikanak kb 430 milla lakosa van.

mivel szerbiai vagyok, a szaporulat szo ismeretlen. de ha ugyan az mint a fertility rate, akor itt egy kepecske es lehet hasonlitani.

1280px-Total_Fertility_Rate_Map_by_Country.svg.png


ps. jobban alnak mint az europaiak a szaporadasi rataban. atlag 1.96 vs 1.55
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 228
33 094
113
Lehet. Ahol négy-ötszörös a különbség ott szerintem kell legyen egy erős ilyen faktor. Lehetetlen, hogy ennyivel több koronavírus halott legyen ugyanis pl. Szerbiában, Oroszországban. Valószínűbb a leterheltség.

Nem lehetetlen egyáltalán. Csehországban már 2000/1M halott felett járnak. Szerbiában 528 hivatalosan, Oroszországban 615, Albániában 680 - a valós adat lehet 3x annyi ezekben az országokban is. Nem úgy kell elképzelni, hogy ezek mind lélegeztetőgépekre kötve haltak meg. Lehet, el sem jutottak a kórházig.
Valahol azt olvastam Mexikóban 40%-kal nőtt a halálozás tavaly, ez az összes európai adatodnál több... hivatalosan meg kevesebb az 1M-ra jutó covid-halott, mint Magyarországon.
 
W

Wilson

Guest
Én az eredetit néztem, és ott 3 eshetőséget vázoltak fel. 35.596, 40.258, és 49.649 a napira 451, 523, 563-at mondanak napira. 3-3 görbét rajzolva a grafikonra. És kijelentő módban beszélnek róla.
A 444! cikket nem olvastam el, mert ott a szavak csűrése-csavarása megy, hogy mindig legyen kiskapujuk. A főnökük oldalát viszont elolvastam.
Rémhír terjesztéssel uszítással akkor lehetne őket megvádolni ha teljesen valótlant állítanának de sajnos nem ez a helyzet,sajnos van realitása ezeknek a "görbéknek", szerintem a tényszerű járványhelyzetet nem érdemes az egyéni párt preferencia szemüvegén át nézni, mivel a vírus se nem Fideszes se nem ellenzéki.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 945
82 030
113
Az oroszok az egyetlenek, akiknek aztán a világon semmi alapjuk nincs reklamálni az EMA-nál! Ősz óta oltanak, de csak most adták be engedélyezésre az anyagot.
Eddig ennyire ráértek?
Ha októberben beadják, már rég lenne engedélyük. Komolyan azt képzelték, hogy az EU vizsgálat nélkül is engedélyt ad nekik? Vagy valami miatt az elején még nem merték bevállalni az EMA vizsgálatát, és kizárólag illiberálisékhoz merték beadni vizsgálatra?
Még januárban adták be. Másik dolog, ők sem gondolták vagy tudták előre, hogy ennyire hiánycikk lesz a vakcina Európában. Ezért is nyilatkozták, hogy csak a 2. félévtől tudnak nagyobb mennyiségben(50-100 millió adag) szállítani az EU-nak.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 864
15 170
113
del amerikanak kb 430 milla lakosa van.

mivel szerbiai vagyok, a szaporulat szo ismeretlen. de ha ugyan az mint a fertility rate, akor itt egy kepecske es lehet hasonlitani.

1280px-Total_Fertility_Rate_Map_by_Country.svg.png


ps. jobban alnak mint az europaiak a szaporadasi rataban. atlag 1.96 vs 1.55

A fehér országok nagyon durvák, de ha belegondolok India és Indokína valamint Dél-Amerika is sokkal alacsonyabb, mint gondoltam. Sőt, irán, és pár arab ország is. Persze a korfa miatt egy darabig ők még növekednek.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Nem lehetetlen egyáltalán. Csehországban már 2000/1M halott felett járnak. Szerbiában 528 hivatalosan, Oroszországban 615, Albániában 680 - a valós adat lehet 3x annyi ezekben az országokban is. Nem úgy kell elképzelni, hogy ezek mind lélegeztetőgépekre kötve haltak meg. Lehet, el sem jutottak a kórházig.
Valahol azt olvastam Mexikóban 40%-kal nőtt a halálozás tavaly, ez az összes európai adatodnál több... hivatalosan meg kevesebb az 1M-ra jutó covid-halott, mint Magyarországon.
nalunk tavaszkor nagyon elbasztak a tesztelest.
nem pcr tesztet hasznaltak hanem szerologiai tesztet, ami szerintem total kretenseg volt.

persze hogy sokan akik kovidosok voltak negativak lettek mert az betegseg eslo fazisaban a szerologiai teszt nem mutat ki semmit.
igy hazakuldtek egy csomo nepet. aztan meg ha valaki rosszul lett, csak akor vittek mar korhazba amiko kb keso volt.
igy ezek az emberek soha sem lettek letesztelve es nem is lettek vezetve mint covid halottak.
+ sok minden mast is el;hanyagoltak, a rakos betegek tovabb vartak a kezelesekre, par helyen csak atalakitottak a korhazat kovid korhazra, az operaciokra varokat meg vagy hazakuldtek vagy elkuldtek mashova ahol meg megint varni kellet a sora, es ki mien szerencses...ami szerintem megint kretenseg volt.

szoval az a 10.000 halott kulonbseg amiuta van covid az elozo evekhez kepest nem csoda.
sok masfele beteg el lett hanyagolva.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
A fehér országok nagyon durvák, de ha belegondolok India és Indokína valamint Dél-Amerika is sokkal alacsonyabb, mint gondoltam. Sőt, irán, és pár arab ország is. Persze a korfa miatt egy darabig ők még növekednek.
India a nagyon meglepő 2,0-2,2-vel. Nekünk ez a cél. De sajnos elég lassan haladunk errefelé. Bár az 1,29-ről-1,56-ig sikerült feltornászni. De nagyon messze a 2,0-2,2. Talán 10 múlva sikerül. Legyünk optimisták! Akkor sikerülhet.