[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 232
67 074
113
Vágod, hogy egy terrorellenes központ meg a körömreszelés közt van különbség? Amíg tele a kórház, mert sokan nem értik a korlátozások lényegét, addig én is szopok, pedig én igyekszek minden szabályt betartani. Hidd el én mérgesebb vagyok azokra, akik a seggükön hordják a maszkot meg betegen közösségbe járnak vagy a gyerekeküket járatják, aztán miattuk karanténolnak 8-10 embert vagy akár meg is fertőznek.
Mi a különbség? Akik ott összegyűltek, elég esélyesebb nem terrorelhárítók voltak, tehát a tevékenység kiemeltsége, ha rangsorolni akarunk, hogy ez hasznos, nem támadja a vírus, az kevésbé az, ott aztán nagyon nagyon vírusos a levegő, teljesen értelmetlen. Ha a gyűlés fertőzésveszély, akkor nem csak a körömreszeléskor az.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Vágod, hogy egy terrorellenes központ meg a körömreszelés közt van különbség? Amíg tele a kórház, mert sokan nem értik a korlátozások lényegét, addig én is szopok, pedig én igyekszek minden szabályt betartani. Hidd el én mérgesebb vagyok azokra, akik a seggükön hordják a maszkot meg betegen közösségbe járnak vagy a gyerekeküket járatják, aztán miattuk karanténolnak 8-10 embert vagy akár meg is fertőznek.
Vágod, hogy mindenféle szalag-átvágás, kézfogásosdi, össznépi jópofizás és sajtótájoztatás, meg beszéd nélkül is el tud indulni a központ működése? Nincs olyan kitétel, hogy ha a körömreszelő be van oltva, akkor beoltott embereket fogadhat. Akkor ne legyen az se, hogy van, aki összegyűlhet, van, aki nem. Meglehetett volna tartani virtuális térben is az átadást, ha ez annyira fontos volt nekik. Ebben Pogánnyal egyet értek, hogy nincs olyan egy ceremónián kevésbé terjed a corona, mint a körömreszelőnél.
"Amíg tele a kórház, mert sokan nem értik a korlátozások lényegét..." addig lehet, hogy pont a kormányzati köröknek, felelős politikusoknak kellene jó példát mutatni akár összejövetelek terén, akár költségcsökkentés terén.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 134
92 367
113
Vágod, hogy mindenféle szalag-átvágás, kézfogásosdi, össznépi jópofizás és sajtótájoztatás, meg beszéd nélkül is el tud indulni a központ működése? Nincs olyan kitétel, hogy ha a körömreszelő be van oltva, akkor beoltott embereket fogadhat. Akkor ne legyen az se, hogy van, aki összegyűlhet, van, aki nem. Meglehetett volna tartani virtuális térben is az átadást, ha ez annyira fontos volt nekik. Ebben Pogánnyal egyet értek, hogy nincs olyan egy ceremónián kevésbé terjed a corona, mint a körömreszelőnél.
"Amíg tele a kórház, mert sokan nem értik a korlátozások lényegét..." addig lehet, hogy pont a kormányzati köröknek, felelős politikusoknak kellene jó példát mutatni akár összejövetelek terén, akár költségcsökkentés terén.
Lehet jogos a kritikádba, de nem tudhatjuk, hogy a protokolleseményen kívül volt-e háttéregyeztetés.

Mindettől függetlenül, mki nézzen magába és próbáljon a járványhelyzetnek megfelelően felelősségteljesen viselkedni. Ne a másikat nézzük, mert az egymásra mutogatással már a tököm tele van. Basszunk ki a kaszinóalkalmazotakkal is, mert nem tudom levágatni a hajam. Azért nehéz megállítani a járványt, mert hiába koronás az asszony, amíg nem kézbesítik a határozatot, addig bejársz dolgozni. Hétvégén meg tartunk nagy családi, baráti rendezvényt, mert nem vagyok koronás, csak náthás. Bár köhög a gyerek, de vele nem megy a Home office, ezért inkább beadom a bölcsibe.

Ezek számítanak, nem egy protokollesemény. Mki maga mutasson példát, ne a másiktól várja! Főleg ne a politikusoktól, akik amúgy sem példaképek, hanem közutálat övezi őket. Ne legyünk álságosok!!

Nyavalygás van, rend, fegyelem nincs!!
A kormány meg puhapöcs!! Xarik rendes szigort hozni, mert a választási ikszekből él. Egy elkényeztetet, demokratikus, társadalom meg ennyit tud. Kína vs. Unió!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Lehet jogos a kritikádba, de nem tudhatjuk, hogy a protokolleseményen kívül volt-e háttéregyeztetés.

Mindettől függetlenül, mki nézzen magába és próbáljon a járványhelyzetnek megfelelően felelősségteljesen viselkedni. Ne a másikat nézzük, mert az egymásra mutogatással már a tököm tele van. Basszunk ki a kaszinóalkalmazotakkal is, mert nem tudom levágatni a hajam. Azért nehéz megállítani a járványt, mert hiába koronás az asszony, amíg nem kézbesítik a határozatot, addig bejársz dolgozni. Hétvégén meg tartunk nagy családi, baráti rendezvényt, mert nem vagyok koronás, csak náthás. Bár köhög a gyerek, de vele nem megy a Home office, ezért inkább beadom a bölcsibe.

Ezek számítanak, nem egy protokollesemény. Mki maga mutasson példát, ne a másiktól várja! Főleg ne a politikusoktól, akik amúgy sem példaképek, hanem közutálat övezi őket. Ne legyünk álságosok!!

Nyavalygás van, rend, fegyelem nincs!!
A kormány meg puhapöcs!! Xarik rendes szigort hozni, mert a választási ikszekből él. Egy elkényeztetet, demokratikus, társadalom meg ennyit tud. Kína vs. Unió!
De, Nekik igenis kötelességük jó példát mutatni. Nem csak nekik, hanem minden vezető tisztségre áhítozó embernek is. (Mert nem csak a kormány tolja kreténbe.)
A "rend, fegyelem" rájuk nem vonatkozik, csak a "kisemberre"? És pont leszarom, hogy volt e háttérmegbeszélés, vagy sem. Egyrészt, mert ne legyen. Legyen rend és fegyelem. Vírus van; eddig is megvoltunk nélküle, másrészt meg szerintem nem az átadásnál szoktak háttérmegbeszélni. De ha meg az marhára elengedhetetlen lenne, akkor sem kell a kiskezitcsókolomtól aki az ollókat tartotta, a pogácsakirakó emberen át a médiaszakmunkásig odacsődíteni a népet.



Oké, mondják ki, hogy mindenki marad a seggén 2-3 hétig. Én amúgy is itthon vagyok, itthonról tanítok, itthonról járok suliba, van elég dolgom itthon is, meg a többi saját háznál/portán. Sőt örülök is neki, hogy így van; még szolgáltatást se veszek igénybe amúgy se, az se hatna meg ha nincs fodrász, vagy műkörmös. (Bár nem tudom, hogy mivel nagyobb a kockázat elkapni egy fodrásznál, mint egy élelmiszerboltban.) Nem nyavajgok, tök élveztem a korábbi itthonlétet, meg a mostanit is; csak azért valahol mégis elég rossz üzenete van közben az ilyen programoknak.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and Pogány

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 502
28 561
113
vyrfulhb71o61-jpg.1236636


 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 373
84 808
113
Úgy néz ki megint reflektor fénybe kerülnek a repcsik....
https://hvg.hu/itthon/20210317_Vide...O-z1O8TignMGKwJdXz686rwTHJPDh_c7n4AueJ7k4RKA0
Mészáros és társa Dubai stb...
Lesz ez visszafelé is! De mivel csak az ellenzék kampányol 12 éve, így csak ezt olvasod. Anno szépen tették taccsra a Bécsben százmilliókat rejtegető MSZPst pont választás előtt, tavalyelőtt őket Borkaizták le. Isméltlem: Mészáros cégeinek az éves bevétele 2009ben!!! 5,4 milliárd HUF volt! És hol volt akkor még Orbán!?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 050
54 234
113



Erre szuletni kell, ennyire gátlástalanul, amorális, hitvány, jellemtelen, tehetségtelen, ingyenélo, köpönyeg forgató politikus nem terem csak úgy.
Nehéz is meghatározni ezt, még a foni is mutat - testbeszéd szintjén minimum-némi zavart, szégyenérzetet ha valami veretes hazugságon kapják, benne még pislákol némi fény, de ezek bakker, 1 perc alatt meghazudtolnak bárkit, bármit, önmagukat is, teljesen mindegy kikbe rúgnak bele, egy vétlen mozdulat, 1 hang nem sok, még annyi értelmezheto /értékelheto megnyilvánulásuk nincs.
De szavazóik vannak.....
Ki a hulye?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 373
84 808
113
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 304
93
Na de aztán Prónay apánk rendet vágott sebtiben... ! ;):hadonaszos:
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Egyébként ezt a komcsizást is nyugodtan el lehet felejteni..
Ugyanis 1990 és 2000 között kétszer is jobboldali kormány volt, ám elszámoltatás egyszer sem..
Akkor meg mit komcsizunk mi magyarok, akik szemet hunytunk a proletárdiktatúra felelőseinek bűnei felett, és még máig sem tudtunk, az akkori szemléletmódtól teljesen elszakadni.
Na erről ennyit.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Ez volt az alku tárgya. Nincs vér, cserében nincs elszámoltatás.
Ez is az átverés része volt a társadalom felé. Egyrészt őrült pletykák voltak pl. Pesten, hogy a "munkásőrök és a hadsereg harcra készek", másrészt a hivatalos rizsa az volt, hogy "nem kell a boszorkányüldözés".

Mintha tényleg seprűn repkedő banyákról lett volna szó, nem pedig egy diktatúra üzemeltetőiről.
 
Status
Not open for further replies.