Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A maszkviselésről, a tudomány szemüvegén keresztül:
Mivel a faszi letiltott a kommenteléstől a videója alatt, ezért ide írom:
Edzéshez is használják a légzéskorlátozó maszkokat, azokhoz képest amiket mi hordunk gyakorlatilag alig érezhetően folytják le a levegőcserét. Ha nincs érezhető terjedésváltozás a maszkot hordó és nem hordó területeken az szerintem annak köszönhető, hogy a maszk ugyebár a másik felet védi, nem a hordót. Ezért kell legalább N95/FFP2, hogy a hordót is védje. Az meg, hogy a videóban az az ellenérv a maszk ellen, hogy a bevásárlóközpontban a kártyaterminált megfogják, így nincs értelme a maszknak.... de van, kell használni a kézfertőtlenítőket. Ugyanakkor értem, hogy az átlagember számára ez a napi ki/bemosakodás, mint műtét előtt nem feltétlenül sikeresen elsajátítható képesség. Van akinek nincs meg a türelme hozzá, van akit zavar a maszk és állandóan fogdossa, húzkodja, hol le, hol fel. Van aki ezt úgy küszöböli ki, hogy eleve nem a működő magasságban hordja, hanem fentebb vagy lentebb tolja, ahogy semmit nem használ, de legalább úgy gondolja így nem szólnak rá. Amíg ilyen emberek vannak a tömegben és a nagyja csak placebómaszkot hord, tényleg nem fog olyan sokat. De nincs jobb, legalább egy picit fog. Ez a videó káros.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 885
65 692
113
Koszi. Meg mindig ugyanugy vagyok, otodik napja laz, 38-38.6. Ebed utan bevettem egy lazcsillapitot es aludtam par orat. Eddig fekudtem az utobbi napokban jobbara de mar nem merek nagyon mert valtozas nincs es felek hogy ramegy a tudomre, meg sziv is le az agy. Nem tudom mennyire normalis ez a laz ennyi ideig a kollegaknak alig voltak tunetei. Szoval holnaptol inkabb megprobalok fent lenni.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Koszi. Meg mindig ugyanugy vagyok, otodik napja laz, 38-38.6. Ebed utan bevettem egy lazcsillapitot es aludtam par orat. Eddig fekudtem az utobbi napokban jobbara de mar nem merek nagyon mert valtozas nincs es felek hogy ramegy a tudomre, meg sziv is le az agy. Nem tudom mennyire normalis ez a laz ennyi ideig a kollegaknak alig voltak tunetei. Szoval holnaptol inkabb megprobalok fent lenni.
Feleségem távolabbi kollegájának a családja otthon COVIDol, tegnap hívták ki a mentőket miután a vérvétel a citokin vihar kezdetét jelezte. A mentősök azt mondták ez a COVID már nem az a COVID amit otthon hátradőlsz és kialszod. (feltételezem a brit variánsra gondoltak) Amit otthon lehet nézni az a O szaturáció, hogy mikor kell bemenni. Ők családon belül megoldották a vérvételt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 885
65 692
113
Feleségem távolabbi kollegájának a családja otthon COVIDol, tegnap hívták ki a mentőket miután a vérvétel a citokin vihar kezdetét jelezte. A mentősök azt mondták ez a COVID már nem az a COVID amit otthon hátradőlsz és kialszod. (feltételezem a brit variánsra gondoltak) Amit otthon lehet nézni az a O szaturáció, hogy mikor kell bemenni. Ők családon belül megoldották a vérvételt.
Ok, ezekhez sajnos nem ertek, mi az a citokin vihar? Most mertem 38.2.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Öcsi felessége képalkotó diagnosztikusként keres brt 210et.
Egyik legjobb barátom Diplomás biológusként brt 280at. Nagyjából a duplájánál elkezdhetünk azon gondolkodni, hogy vajon mennyi...
Amikor végeztem a Villamosipari Technikumban ('90-es évek eleje) automatikusan jelentkeztem az ÉMÁSZ helyi kirendeltségére . De amikor egy szintre soroltak a 8 osztályt SE kijáró brazil gépsor tagjaival bérileg (7300Ft nettó) akkor mondtan baxódjatok meg és néztem más melót szeptemberben már heti 8000 Ft-t kerestem ! Nem a bér a kicsi hanem az a hülye aki annyiért elvállalja ! Az embernek be kell tudnia magát árazni !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ezt mivel magyarázzák azok, akik szerint a kormány profin kezeli a koronahelyzetet?

Csak Csehország előzi meg Magyarországot a koronavírus halálos áldozatainak egymillió főre vetített számában. Ráadásul - mint az Oxfordi Egyetem által létrehozott grafikonon is látszik - Csehországban csökken az elhunytak száma, míg Magyarországon emelkedik.



Az EU-s átlag alapján 50 halott/nap lenne várható, ehelyett 200/nap és emelkedő a tendencia.


Talán ez is közre játszhat ?

covid5.jpg
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
En most jelenleg E/5-ben vagyok! Azt hiszem 210600 a jelenlegi! De nyilván ehhez mennek a pótlékok meg ha van túlóra, + munka ( mintavételezés, red zone) ezek amik kicsit emelik a bérünket! Átlagba nettó giro: 305 ezer! De ebbe benne van minden! Útiköltség térítés is!
A feleségem 2 diplomával majd 50 évesen vezető pénzügyesként hoz haza pont ennyit napi 8 órával !
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick
T

Törölt tag 1711

Guest
Koszi. Meg mindig ugyanugy vagyok, otodik napja laz, 38-38.6. Ebed utan bevettem egy lazcsillapitot es aludtam par orat. Eddig fekudtem az utobbi napokban jobbara de mar nem merek nagyon mert valtozas nincs es felek hogy ramegy a tudomre, meg sziv is le az agy. Nem tudom mennyire normalis ez a laz ennyi ideig a kollegaknak alig voltak tunetei. Szoval holnaptol inkabb megprobalok fent lenni.

Szerintem rajtam átment másodjára is, Béres 1000mg C + D3 vitamin újraszedése után látványos javulás volt.
 
W

Wilson

Guest
Bár nem kapcsolódik a Covidhoz berakom ezt a cikket ide mert eléggé agasztó megállapítások vannak benne.

Több mint félszáz testidegen vegyületet azonosítottak anyák és újszülöttek szervezetében amerikai kutatók.

Qubit

109 mesterséges vegyületből 55-öt korábban nem észleltek emberekben, 42 anyag eredete és felhasználása pedig nem ismert – állítják a Kalifornia Egyetem kutatói, akik az Environmental Science & Technology folyóiratban megjelent tanulmányukban publikálták azokat az eredményeiket, amelyeket San Francisco-i újszülöttek és anyák vizsgálata során jutottak.

A megdöbbentő kutatási eredmény szerint a vegyületek között akad a több ezer mesterségesen előállított vegyi anyagot magában foglaló perfluor-alkil anyagok (PFAS) családjába tartozó, de a detektált vegyületek között vannak a lágyítókhoz, kozmetikumokhoz, gyógyszerekhez, rovarirtókhoz, csomagolásokhoz és égésgátlókhoz használt adalékanyagok is. A PFAS vegyületekről tudni kell, hogy az egyik legerősebb szerves kémiai kötésnek számító szén-fluor kötést tartalmaznak, így mind a használat során, mind a környezetbe kerülve ellenállók a lebomlással szemben és rendkívül gyorsan terjednek a csatornarendszerben és a talajvízben is.

Az anyagokat a terhes nők véráramában és újszülött gyermekeikben is megtalálták, ami azt jelzi, hogy a szennyeződések képesek átjutni a méhlepényen. A kutatók szerint a vegyületek egy ideje jelen lehetnek az emberi szervezetben, de csak az új technológiáknak köszönhetően tudták felfedezni őket, ugyanakkor valószínűsíthető, hogy a szennyeződés generációk óta tart. A kutatók egy viszonylag új, nagyfelbontású tömegspektrometriának nevezett módszerrel elemezték az újszülöttek és az anyák vérmintáit.

A kutatók szerint eredményeik azért is aggasztók, mert jelenleg nagyon keveset lehet tudni ezeknek az anyagoknak a toxicitásáról, illetve rövid-, közép-, és hosszabb távú egészségügyi hatásairól. Még durvább, hogy a kimutatott vegyi anyagok közül 37 olyan vegyület, amelyről a kutatóknak alig vagy egyáltalán nincs információjuk.

A tanulmány szerzői további kutatásokra van szükség annak megállapításához, hogy ezek a vegyi anyagok jelen vannak-e a magzati szövetekben és milyen szinten – korábbi tanulmányok azt találták, hogy a köldökzsinórvérben kimutatott vegyi anyagok a magzati szövetekben is megjelennek.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: tomcat1 and Blitz97

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Koszi. Meg mindig ugyanugy vagyok, otodik napja laz, 38-38.6. Ebed utan bevettem egy lazcsillapitot es aludtam par orat. Eddig fekudtem az utobbi napokban jobbara de mar nem merek nagyon mert valtozas nincs es felek hogy ramegy a tudomre, meg sziv is le az agy. Nem tudom mennyire normalis ez a laz ennyi ideig a kollegaknak alig voltak tunetei. Szoval holnaptol inkabb megprobalok fent lenni.
Jobbulást kívánok minél előbb !
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 553
18 695
113
Ok, ezekhez sajnos nem ertek, mi az a citokin vihar? Most mertem 38.2.
A citokinek és kemokinek fehérje alapú gyulladásos mediátorok amiket granulociták, makrofágok bocsátanak ki amikor találkoznak a patogénel, céljuk más fehérvérsejtek toborzása a gyulladt területre és más makrofágok aktiválása, a sejtek közötti kommunikáció segítése! Gyulladásos folyamatokban sokszor nagyon nagy számban fordulnak elő és hatásukkal súlyos sokszervi elégtelenséget okoznak! Lényegében a megfelelő szintű immunválaszokat koordinálják!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 904
91 513
113
A citokinek és kemokinek fehérje alapú gyulladásos mediátorok amiket granulociták, makrofágok bocsátanak ki amikor találkoznak a patogénel, céljuk más fehérvérsejtek toborzása a gyulladt területre és más makrofágok aktiválása, a sejtek közötti kommunikáció segítése! Gyulladásos folyamatokban sokszor nagyon nagy számban fordulnak elő és hatásukkal súlyos sokszervi elégtelenséget okoznak! Lényegében a megfelelő szintű immunválaszokat koordinálják!
Hát ööö... Azt hittem, tudom mi az a citokin vihar, de a sok kemokin, makrofág meg granulocita láttán elbizonytalaodtam. :eek::D
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 568
11 151
113
Hát ööö... Azt hittem, tudom mi az a citokin vihar, de a sok kemokin, makrofág meg granulocita láttán elbizonytalaodtam. :eek::D
Pedig Venom85-nek igaza van! :)

Más:

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 904
91 513
113
Pedig Venom85-nek igaza van! :)

Más:

Még szép! Nem én dolgozok az eü-ben.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Blitz97