[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Ahogy elnézem, még csak nem is egy kategória. Bravó!
Ezt komolyan gondoltad? Hihetetlen, hogy néha, némelyeknek a rosszindulat annyira elhomályosítja a gondolatait, hogy a legalapvetőbb agyi funkciók sem működnek. Az elmúlt hónapokban, években letárgyalt beszerzésekről nincs semmi infód?Beengedtetek ezt a sok h...ét a fórumba és ezt a színvonalat eredményezte. Lassan lassan már olvasgatni sincs értelme ide járni. Á!!
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 590
113
Ezt komolyan gondoltad? Hihetetlen, hogy néha, némelyeknek a rosszindulat annyira elhomályosítja a gondolatait, hogy a legalapvetőbb agyi funkciók sem működnek. Az elmúlt hónapokban, években letárgyalt beszerzésekről nincs semmi infód?Beengedtetek ezt a sok h...ét a fórumba és ezt a színvonalat eredményezte. Lassan lassan már olvasgatni sincs értelme ide járni. Á!!
Ohhh... Tőled mit is várhatnék. Még értelmezni sem tudod, amit leírtam.
Elbúcsúztattak egy típust egy másik kategóriába eső típussal. A képesség egyenlőre elveszett. Majd jön valamikor a H-225 váltótípus. Miért nem azzal búcsúztatták el. Ennyi. Nem kell ebbe többet belegondolni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Ohhh... Tőled mit is várhatnék. Még értelmezni sem tudod, amit leírtam.
Elbúcsúztattak egy típust egy másik kategóriába eső típussal. A képesség egyenlőre elveszett. Majd jön valamikor a H-225 váltótípus. Miért nem azzal búcsúztatták el. Ennyi. Nem kell ebbe többet belegondolni.
Mert az 2023-ban jön. Gondolom erre a régi vasra már nem akartak többet költeni. Remélem Nigériába el tudjuk passzolni.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Ezt komolyan gondoltad? Hihetetlen, hogy néha, némelyeknek a rosszindulat annyira elhomályosítja a gondolatait, hogy a legalapvetőbb agyi funkciók sem működnek. Az elmúlt hónapokban, években letárgyalt beszerzésekről nincs semmi infód?Beengedtetek ezt a sok h...ét a fórumba és ezt a színvonalat eredményezte. Lassan lassan már olvasgatni sincs értelme ide járni. Á!!
Amúgy te mivel is járultál hozzá bármikori random morgáson kívül a témák megvitatásához? :rolleyes:
 
T

Törölt tag 467

Guest
Ohhh... Tőled mit is várhatnék. Még értelmezni sem tudod, amit leírtam.
Elbúcsúztattak egy típust egy másik kategóriába eső típussal. A képesség egyenlőre elveszett. Majd jön valamikor a H-225 váltótípus. Miért nem azzal búcsúztatták el. Ennyi. Nem kell ebbe többet belegondolni.
Kétségtelen, hogy nem azonos kategóriájú géppel búcsúztatták, de a képesség nem veszett el. A Mi-17-esek repülnek a 225-ök érkezéséig.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Ohhh... Tőled mit is várhatnék. Még értelmezni sem tudod, amit leírtam.
Elbúcsúztattak egy típust egy másik kategóriába eső típussal. A képesség egyenlőre elveszett. Majd jön valamikor a H-225 váltótípus. Miért nem azzal búcsúztatták el. Ennyi. Nem kell ebbe többet belegondolni.
Milyen képesség veszett el?
2017-ben érkeztek vissza a felújított Mi-17-esek! Csak az utolsó Mi-8 kivonásáról van szó.

Szerk.: most látom, hogy már @Gaudi is írta.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113
Mert az 2023-ban jön. Gondolom erre a régi vasra már nem akartak többet költeni. Remélem Nigériába el tudjuk passzolni.

Ha minden igaz, akkor ez a Hende Csaba által 2014-ben vett 3 db civil Mi-8-as közül volt az utolsó. Akkor azt mondták róluk hogy "A 2013. szeptember és 2014. március között végrehajtott ipari nagyjavítást a Mil Gyártó-Tervező Iroda által feljogosítással bíró javítóüzemekben hajtották végre, biztosítva a helyszíntől független, magas szintű műszaki és repülésbiztonsági elvárások teljesítését."
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Ohhh... Tőled mit is várhatnék. Még értelmezni sem tudod, amit leírtam.
Elbúcsúztattak egy típust egy másik kategóriába eső típussal. A képesség egyenlőre elveszett. Majd jön valamikor a H-225 váltótípus. Miért nem azzal búcsúztatták el. Ennyi. Nem kell ebbe többet belegondolni.
A MI 17-eseink még repülnek az meg gyakorlatilag ugyan az a gép.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Azt gondoltam a példaértékű An-26 kivonás után hogy sikerült átvenni ezt a külföldi szokást és nem lesz többé a nagyközönség előtt titkolt típuskivonás a Honvédségnél... o_O

Ha minden igaz, akkor ez a Hende Csaba által 2014-ben vett 3 db civil Mi-8-as közül volt az utolsó. Akkor azt mondták róluk hogy "A 2013. szeptember és 2014. március között végrehajtott ipari nagyjavítást a Mil Gyártó-Tervező Iroda által feljogosítással bíró javítóüzemekben hajtották végre, biztosítva a helyszíntől független, magas szintű műszaki és repülésbiztonsági elvárások teljesítését."
Lehet pont emiatt sunnyogták el a kivonást, nehogy rárepüljön megint az ellenzék(i sajtó) a Hende féle beszerzést övező botrányra és lehessen újra mantrázni, hogy mennyire átláthatatlanok a beszerzések eccetera eccetera. Bármennyire is szükséges és tűzoltó volt az a három gép...

Talán majd a 17-es kivonásánál méltóképpen megemlékeznek róluk is.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 824
113
A MI 17-eseink még repülnek az meg gyakorlatilag ugyan az a gép.
ránézésre.. :D

Ahogy elnézem, még csak nem is egy kategória. Bravó!
Elbúcsúztattak egy típust egy másik kategóriába eső típussal. A képesség egyenlőre elveszett.
Ahogy mások is leírták, még náhány Mi-17-es egyelőre képviseli a kategóriát.... Addig várjuk az újat. Akkor remélhetőleg nagyobb ünnepséget baszarintanak, elvégre közel hetven éves korszak záródik majd le (keleti helikopterek a haderőnél: főleg, ha egyszerre megy ki a 24-essel).
Szerintem most sem került volna pénzbe, ha egy Mi-17-es is elkíséri őket, csak most ugye a Medicoptert kell mindenhol mutogatni, mert az az új és azon csillan szépen a napfény. :p
De már az is becsülendő dolog, hogy ennyit megtettek az öreg vastücsök végtisztességéért. :)
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 242
113
Ohhh... Tőled mit is várhatnék. Még értelmezni sem tudod, amit leírtam.
Elbúcsúztattak egy típust egy másik kategóriába eső típussal. A képesség egyenlőre elveszett. Majd jön valamikor a H-225 váltótípus. Miért nem azzal búcsúztatták el. Ennyi. Nem kell ebbe többet belegondolni.
Elveszett a képesség? Hát ööö...te tényleg tájékozatlan vagy...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Igazából a jelenlegi helyzetben nincs se szándék se erőforrás a spotterek lelki világát ápolgatni némi csinnadrattával, így is volt kötelékrepülés nyugodtan meg lehet elégedni vele..
Én igazság szerint ezt a szentimentális marhaságot sem értettem, amit az AN-26 kapcsán előadtak. Volt vagy 35 "utolsó" felszállás.... o_O
Szerintem csak be kell tolni a reptér sarkába (esetleg a Reptárba) aztán viszlát. Vagy még oda sem. Ha el lehet még adni, akkor menjen minél hamarabb.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 697
113
Én igazság szerint ezt a szentimentális marhaságot sem értettem, amit az AN-26 kapcsán előadtak. Volt vagy 35 "utolsó" felszállás.... o_O
Szerintem csak be kell tolni a reptér sarkába (esetleg a Reptárba) aztán viszlát. Vagy még oda sem. Ha el lehet még adni, akkor menjen minél hamarabb.

Bakker, miért akarsz te mindent eladni? Olyan vagy, mint a Róka az Üvegtigrisben. :D
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Én igazság szerint ezt a szentimentális marhaságot sem értettem, amit az AN-26 kapcsán előadtak. Volt vagy 35 "utolsó" felszállás.... o_O
Szerintem csak be kell tolni a reptér sarkába (esetleg a Reptárba) aztán viszlát. Vagy még oda sem. Ha el lehet még adni, akkor menjen minél hamarabb.
Azért egy példányt a Reptárba jó lenne beszuszakolni,mégiscsak évtizedekig szolgált a légierőnél... De amúgy igen,tényleg ennyi...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Bakker, miért akarsz te mindent eladni? Olyan vagy, mint a Róka az Üvegtigrisben. :D
Semmi jövője sincs a típusnak (A Mi-17-essel egyetemben) a MH-ban, '23 után. Ráadásul - emlékeim szerint - a H225-ösök viszonylag sűrűn fognak érkezni.
A hazai SAR feladatokat végre átveszi a H145M.
Katasztrófa helyzetben a maradék 5db Mi-17 is jól fog esni, de alapvetően nagyjából a H145M is alkalmas lehet a segítségre. Tűzoltás, homokzsák hordás, evakuálás.
Az egyetlen dolog ahol jól jön a nagy tehertér, az a csapatszállítás. De 23-ig már nagyon kevés idő van hátra.
Szóval én már nagyon elkezdeném beizzítani a nigériai kapcsolatokat, hogy villámsebességgel amennyit csak lehet lepasszoljunk belőlük. Már akár a 2025-ös üzemidő lejárta előtt, jóval.
Ha lejár az üzemidejük, akkor már semmit sem érnek.
Azért egy példányt a Reptárba jó lenne beszuszakolni,mégiscsak évtizedekig szolgált a légierőnél... De amúgy igen,tényleg ennyi...
Erre kiválóan alkalmas lehet egy már régen lejárt és teljességgel használhatatlan darab is, amit összelegóznak annyira, hogy kiállítási darabnak elmenjen.
Van belőle - lennie kellene - egy halommal!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány