Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 775
80 872
113
Ausztria áprilisban 1 millió adag orosz Sputnik V koronavírus vakcina vásárlását tervezi Oroszországtól - közölte Sebastian Kurz osztrák kancellár. „Az oltások kérdésében nem szabad, hogy geopolitikai okok legyenek. Csak az számít, hogy a vakcina hatékony-e és biztonságos-e, nem pedig attól, ahonnan származik. Február óta jó párbeszédet folytatunk az orosz féllel, amiért nagyon hálás vagyok ”- idézi Kurz nyilatkozatát a TASS. Elmondása szerint, ha Ausztria további 1 millió adag oltást kap, akkor az ország korábban visszatérhet a normális életbe, sok életet és munkahelyet menthet meg.

Szerintem a németek is fognak venni külön.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 848
82 248
113
Többször leírtam, elválaszthatatlan egymástól a járványkezelés és a kormány, mert ők hozzák meg ezeket a döntéseket.
Nem te, nem én, nem az ellenzék sem a külföld.
Szerinted kinek kell felelnie a kialakult helyzetért? (akár jó akár rossz)
A döntéseket minden esetben követni kell, mert ők a hatóság, de a döntéseket elemezni, értékelni, véleményezni járunk ide, te is én is mindenki.
Nem tudom hány éves vagy, láttad-e, de volt egy jelenet a Forró szél c. sorozatban, ahol Bob mondta a haverjának, hogy intézi a bírót. A konklúzió az, hogy bár lefizeti, és kap pár évet, az járjon a fejében, hogy kaphatott volna többet is!

Nos, ilyen a járványkezelés is. Meghaltak ennyien, de meghalhattak volna többen is, ha nincs a kínai és a ruszki vakcina. Bizony. Hogy miből látszik ez? Pl. abból, hogy még nem omlott össze az egészségügy, amit már tavaly megjósoltatok, főleg a MOK. Mindenből van elég, és köszönhetően, hogy dupla akkora az átoltottság itthon, mint az átlag exszovjet uniós országokban, így bár stagnál a járvány, mégis működik az egészségügy, nem úgy, mint Bezzegszlotákiában.

És az, hogy mit hoz a kormány, lényegtelen, mert úgyse tartják be. De ha betartatná azért picsognátok. Ha durvább lenne, akkor meg azért. Mondom ezt úgy, hogy a csúcs előtt a kedvenceid közül páran éppen nyitni akartak, csak hogy okoskodjanak.

Nem folytatom, úgyis felesleges. Bármit tesz a kormány, picsogtok. Ha rossz, ha jó. De nem is nektek kell megfelelnie! Ti annyit vesztek majd észre belőle, hogy amint átoltják a népet, úgy jöhetsz haza, hogy nem kell karanténba menned, vagy lesz nyarad pl. itthon.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Akkor miért hazudsz minden kommentedben? :rolleyes:
Mondanám, hogy idézd már, hogy hol hazudtam(ráadásul minden kommentemben!), de már arra sem tudsz idézetet hozni tőlem, hogy tagadtam volna az eü-re nehezedő nyomást. Ehelyett a saját mocskoddal akarsz összekenni. Köszönöm, ennyi elég is volt belőled.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 848
82 248
113
"A DK-s politikus felesége megkapta a kínai vakcinát, míg Penz András maga ismerte el a megbetegedése után, hogy ő nem oltakozott."

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 848
82 248
113
%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%B3%D0%BE%D0%B4-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81-6583242.jpeg
 
G

Galthran

Guest
Ausztria áprilisban 1 millió adag orosz Sputnik V koronavírus vakcina vásárlását tervezi Oroszországtól - közölte Sebastian Kurz osztrák kancellár. „Az oltások kérdésében nem szabad, hogy geopolitikai okok legyenek. Csak az számít, hogy a vakcina hatékony-e és biztonságos-e, nem pedig attól, ahonnan származik. Február óta jó párbeszédet folytatunk az orosz féllel, amiért nagyon hálás vagyok ”- idézi Kurz nyilatkozatát a TASS. Elmondása szerint, ha Ausztria további 1 millió adag oltást kap, akkor az ország korábban visszatérhet a normális életbe, sok életet és munkahelyet menthet meg.

Szerintem a németek is fognak venni külön.
gyilkosok!
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Mondanám, hogy idézd már, hogy hol hazudtam(ráadásul minden kommentemben!), de már arra sem tudsz idézetet hozni tőlem, hogy tagadtam volna az eü-re nehezedő nyomást. Ehelyett a saját mocskoddal akarsz összekenni. Köszönöm, ennyi elég is volt belőled.
Te nem tudsz egy épkézlab hozzászólást összehozni,ami nem az "élet iskolájában" tanult,"szuper felébredt" tökéletesen semmitmondó sablonpanelekből állna. Azt hiszed valami nagyon-nagyot mondasz,közben meg a teljesen tartalommentes,finghegyezés kategóriájú közhelyeket tudod csak elsütni...
Már az az ótvar nagy ordas hazugság kategória,hogy a lezárások,maszkviselés értelmetlenek,semmi hasznuk... Azért nem gondoltam,hogy meg egy álltalanos iskolas ertelmi színvonalát se éred el a betegségek, jarvanyok ismeretében... Ok,vissza a dedóba.. Szóval,mire is való a maszk? Külön magyarázni kell,hogy miért is van ennek évszázados múltja? Hogy miért is kötelező réges-régen már pl. a műtőkben? Hogy egy cseppfertőzés útján terjedő betegség esetében mire is való egy szűrő az arcod előtt,ami nem engedi át a nyál és takonycseppekre tapadt vírusokat a nagyvilágba? Hogy a viselése egyrészt véd téged(nem,nem 100%,soha senki ezt nem állította),illetve ha hordozó vagy megakadályozza,hogy kilégzéskor,vagy ha beszélsz akkor a szélrózsa minden iranyába elindítsd a kórokozókat(nem,megint csak nem 100%). Amikor te is,meg a másik ember is viseli a maszkot,akkor 90-95% (nem hasraütés alapján írom,nyugodtan szabad ám utána olvasni,csak mondjuk lehet nem a tudásfája facebook csoport és társai,meg Dr. Prof. Hont kutatásait kellene bújni...) eséllyel meggátolja a fertőzést,na ez a nem mindegy(matekórat meg már csak ne kelljen tartani). Illetve minden egyes fertőző betegség esetében,teljesen függetlenül a Covid-tól,az elsődleges védekezés a kontakszámok,magyarul a fertőzés továbbadási lehetőségenek csökkentése. Amikor még az emberiségnek se a vírusokról,se a baktériumokról nem volt halvány fogalma se,ezzel már akkor is tökéletesen tisztában volt. Az egészségügynek meg fogd már fel,hogy véges a kapacitása,így is annyi beteg kerül be,hogy folyamatos túlórák mellett,a fizikai és lelki túlterheltség határain táncolva van annyi orvos és nővér,amennyi még éppencsak eltudja látni a betegeket. Jelenleg ott tartunk,hogy meg alapesetben egy intenzíves betegre 2 nővérnek kell jutni,most 4 betegre jut egy... Ja és a Covid melett nem szűnt meg valami csodából fakadóan a többi betegség,talán őket sem ártana ellátni... Ennyire nehéz felfogni,hogy a maszk és a lezárások arra szolgálnak,hogy csak annyira terjedjen a fertőzés,annyi beteg kerüljön be napi szinten az eü-be,amit még ha megszakadva,erőn felül teljesítve,de el tudnak látni? Vagy persze,engedjük el az egészet,sokszorozódjon meg a fertőzésszám,dőljön össze az eü.,hulljon csak a "férgese",nem igaz? Ilyen körülmények között aztán tuti normális életünk lenne...
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Astra, mert arról van EU-s jóváhagyás. Jó védettséget ad, ahogy hónapról hónapra jönnek ki új hosszútávú tanulmányok, úgy közelíti hatékonyságban a Pfizert és a Modernát. A szputnyikkal ellentétben olyan országok választják akiknek tradicionálisan az emberi élet fontosabb a társadalom egészéhez képest.

Fél órája beszéltem egy észak német kereskedővel. Ő nemrég gyógyult meg, brit mutáns volt igazolva nála. Ahol ő lakik, ma kezdődik a teljes lezárás, mert jelentősen emelkedik a fertőzöttek száma. Ott szigorúbb a lezárás, élelmiszert és gyógyszert forgalmazó egységeken kívül semmi sem tarthat nyitva. Építőanyag sem pl.
Egy katasztrófának nevezte a német oltási helyzetet, nincs elég vakcina. Tud róla, hogy Magyarországon oltanak keleti vakcinákkal, és ostobaságnak tartja, hogy Németország nem szerez be belőlük.
Amúgy sajnálja, hogy járvány miatt valószínűleg csak jövőre tud jönni Mosonmagyaróvárra fogorvoshoz, mert hogy ő - is - ide jár, a messzi keletre.
Csókoltatlak.
Akkor Ő nem igazi liberális európai! Egy igaz liberális európai nem oltat orosz vakcinával, hanem inkább belehal a járványba. Szerintem az a német partnered valami elkorcsosult konzervatív lehet. Sőt lehet, hogy még rosszabb...az is lehet, hogy gondolkodik. :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 848
82 248
113
Last edited by a moderator:
  • Tetszik
Reactions: formosa1

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
"
Mégjobb mégjobb hír: EU-beszerzésből eddig mintegy 2 millió adag oltás érkezett. De psszt, ez titok!
Edit: csak ma 165.000 Pfizer is érkezik. A múlt héten is ennyi jött. Bevizsgálás nélkül, azonnal viszik az oltópontokra."
 
  • Tetszik
Reactions: bel
T

Törölt tag 4082

Guest
"
Mégjobb mégjobb hír: EU-beszerzésből eddig mintegy 2 millió adag oltás érkezett. De psszt, ez titok!
Edit: csak ma 165.000 Pfizer is érkezik. A múlt héten is ennyi jött. Bevizsgálás nélkül, azonnal viszik az oltópontokra."
Pssszt, és? Tudom, hogy ti odaát agyhaláliában minden ember halálakor tapsoltok, de mi ideát szeretnénk végre normálisan élni, és közben nem kiírtani a fél országot
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Te nem tudsz egy épkézlab hozzászólást összehozni,ami nem az "élet iskolájában" tanult,"szuper felébredt" tökéletesen semmitmondó sablonpanelekből állna. Azt hiszed valami nagyon-nagyot mondasz,közben meg a teljesen tartalommentes,finghegyezés kategóriájú közhelyeket tudod csak elsütni...
Már az az ótvar nagy ordas hazugság kategória,hogy a lezárások,maszkviselés értelmetlenek,semmi hasznuk... Azért nem gondoltam,hogy meg egy álltalanos iskolas ertelmi színvonalát se éred el a betegségek, jarvanyok ismeretében... Ok,vissza a dedóba.. Szóval,mire is való a maszk? Külön magyarázni kell,hogy miért is van ennek évszázados múltja? Hogy miért is kötelező réges-régen már pl. a műtőkben? Hogy egy cseppfertőzés útján terjedő betegség esetében mire is való egy szűrő az arcod előtt,ami nem engedi át a nyál és takonycseppekre tapadt vírusokat a nagyvilágba? Hogy a viselése egyrészt véd téged(nem,nem 100%,soha senki ezt nem állította),illetve ha hordozó vagy megakadályozza,hogy kilégzéskor,vagy ha beszélsz akkor a szélrózsa minden iranyába elindítsd a kórokozókat(nem,megint csak nem 100%). Amikor te is,meg a másik ember is viseli a maszkot,akkor 90-95% (nem hasraütés alapján írom,nyugodtan szabad ám utána olvasni,csak mondjuk lehet nem a tudásfája facebook csoport és társai,meg Dr. Prof. Hont kutatásait kellene bújni...) eséllyel meggátolja a fertőzést,na ez a nem mindegy(matekórat meg már csak ne kelljen tartani). Illetve minden egyes fertőző betegség esetében,teljesen függetlenül a Covid-tól,az elsődleges védekezés a kontakszámok,magyarul a fertőzés továbbadási lehetőségenek csökkentése. Amikor még az emberiségnek se a vírusokról,se a baktériumokról nem volt halvány fogalma se,ezzel már akkor is tökéletesen tisztában volt. Az egészségügynek meg fogd már fel,hogy véges a kapacitása,így is annyi beteg kerül be,hogy folyamatos túlórák mellett,a fizikai és lelki túlterheltség határain táncolva van annyi orvos és nővér,amennyi még éppencsak eltudja látni a betegeket. Jelenleg ott tartunk,hogy meg alapesetben egy intenzíves betegre 2 nővérnek kell jutni,most 4 betegre jut egy... Ja és a Covid melett nem szűnt meg valami csodából fakadóan a többi betegség,talán őket sem ártana ellátni... Ennyire nehéz felfogni,hogy a maszk és a lezárások arra szolgálnak,hogy csak annyira terjedjen a fertőzés,annyi beteg kerüljön be napi szinten az eü-be,amit még ha megszakadva,erőn felül teljesítve,de el tudnak látni? Vagy persze,engedjük el az egészet,sokszorozódjon meg a fertőzésszám,dőljön össze az eü.,hulljon csak a "férgese",nem igaz? Ilyen körülmények között aztán tuti normális életünk lenne...
Korábban többször is kifejtettem részletesebben az aggályaimat a lezárásokkal kapcsolatban. (egyébként a maszkviselés hasznosságába nem emlékszem, hogy bármikor is belementem volna? Bár azon is ellehetne vitatkozni, de én maradnék a lezárásoknál)
Ezt röviden így foglalnám össze három főbb pontban:
1.) Nincs tapasztalati úton megszerzett bizonyíték, hogy működnének a lezárások. Vannak országok ahol nincsenek, vagy csak enyhe korlátozások vannak (Svédo., Fehéro.) mégse omlott össze az egészségügy. Míg vannak olyan országok, ahol munkába is csak negatív teszttel lehet menni, még is baj van(Szlovákia).
2.) Nem készítettek költség-haszon elemzést a lezárások hatásairól és nem is fognak, ugyanis instant kormánybukáshoz vezetne. Ha működnének is a lezárások, akkor is kevesebb mint a lakosság 1%-át védik a maradék 99% és az ország rovására. (illetve a következő generációk rovására!) Az államadósság már is rekordszinten van. Ez nem tűnik túlságosan kifizetődőnek. Ráadásul korlátozni inkább a veszélyeztetett réteget kellene, nem pedig válogatás nélkül mindenkit.
3.) A védekezés más formáit támogatom. Lehetne javítani az emberek általános egészségi állapotán, országos D-vitamin illetve különböző felvilágosító kampányokkal. Erre kísérletek sem születtek. Korábban linkeltem tanulmányokat például az elhízás szerepéről, az elhízottabb országokban sokszoros halálozás tapasztalható, hazánk ebben is a hátsó sorban van.

+ bónusz pont: nehezményezem, hogy ez az egész egy dogmatikus vallássá nőtte ki magát. Aki egy kicsit is megkapargatja a felszínt, például a lezárások hasznosságáról, vagy a koronavírus esetleges mesterséges eredetéről, az rögtön a nyakába kap egy agresszív inkvizíciót.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
707
3 020
93
:D

Ezek tényleg totál idióta kommancsok a szakszervezetnél!

Fogadjunk, hogy a 2/3uk nem akarja majd magát a ruszki/kínaival beolttatni!
Ettől függetlenül szerintem is hiba lenne akkor újra nyitni az iskolákat. Minap elhangzott, hogy a pedagógusok 25℅-a betegedett meg eddig. Ha ez igaz, akkor nagyon magas arány, amire szerintem az lehet magyarázat, hogy bár a gyerekek nem betegednek meg súlyosan, de bizony terjesztik a kórt. Gyakorlatilag összekötő szerepük lehet a járvány terjedésében a munkahelyek/családok között az iskolai fertőzések által.