Remélem erre nem kell majd olyan sokat várni, hogy belássák, hogy szar és megint szétessen.Khmm... megkezdődik a SZU területének teljes visszaállítása.
Szeretném megérni, szóval kb. 2060-ig van csak ideje megint beokádni.

Remélem erre nem kell majd olyan sokat várni, hogy belássák, hogy szar és megint szétessen.Khmm... megkezdődik a SZU területének teljes visszaállítása.

Ha a demek mégis megadják DC-nek meg Puerto Rico-nak az állami státuszt úgyis kell majd egy külbirtok pótláskéntEnnyi erővel jelentkezhetnének tagállamnak is az USA-ba![]()

Lásd pár oldallal korábbi kiegészített térképetNem voltam katona, de a hadtörténelmet szeretem. Nekem ez a Donbassz szituáció nagyon hasonlónak tűnik a sztálingrádi helyzettel. Tudom hogy már felvetődött itt az átkarolás lehetősége. Komolyabban belegondolva, ha az oroszok megkerülik, vagy áttörik az ukrán szárnyakat, északról, illetve a krím irányából, és létre tudnak hozni akár egy nagy méretű katlant, nem kell támadó műveleteket végrehajtaniuk, "csak" elhárítani a kitörési kísérleteket.
Mivel stratégiailag legjobb nekik egy orosz kisebbség nélküli "puffer" Ukrajna, ezért a katlan külső oldalán nem kell támadó hadműveletek folytatni, rombolni.Bent a katlanban mint a kígyó az áldozatát lassan megfolytják az ukrán haderőt. Biztos vagyok benne hogy az ukrán katonai vezetés ezzel számol, csak van-e elegendő katonai erő a támadáshoz szükséges létszám és technikai fölyényhez, a szárnyak biztosításához, és a hátországból indítandó esetleges felmentő műveletekhez.

Sajnos nem elég, a kisebbségi kérdések mindig összefüggnek gazdasági kérdésekkel, amíg Oo-ban magasabb életszínvonal van mint Ukrajnában, addig lesz Donbassz kérdés. A vezetés a lakosság életszínvonalának elésére használná ki a nyugati lehetőségeit, kapcsolatait, egy idő után értelmét vesztené a Donbassz probléma. Természetesen csak az általad leírtakkal párhuzamosan.Ha és amennyiben Ukrajna észhez tér kisebbség-ügyben, akkor a partnerség is elég lehet. A NATO akkor garantálná Ukrajna területi épségét, az oroszok is garantálnák ugyanezt, béke lenne. Lám, mily kis dolgokon múlnak nagy dolgok. Béke lenne Donbasszban, a Krímben, mi biztonságban lennénk, az ukik is, az oroszok is.... Bidenék meg kavarják a sz@rt máshol.... Talán az a baj, hogy Zelenszkijék nagyhatalomnak hiszik Ukrajnát.....
az nem a legjobb, mert egy konfliktusmentes ukrajna másnap nato tag leendMivel stratégiailag legjobb nekik egy orosz kisebbség nélküli "puffer" Ukrajna
Még 2014-ben írtam, hogy az államcsínnyel az ukrán társadalom embereinek legalja került hatalomra, akiktől semmi jóra nem számíthatnak a kisebbségek. Még a diplomáciai etikettel sincsenek tisztában nem még mással. Kuleba ukrán KM és Jermak az elnöki adminisztráció vezetője keresztbe tett lábbal ülnek Katarban. Így a politikusok bemutatták a cipőtalpat, amelyet az arabok sértésnek és tiszteletlenségnek tartanak.Ha és amennyiben Ukrajna észhez tér kisebbség-ügyben, akkor a partnerség is elég lehet. A NATO akkor garantálná Ukrajna területi épségét, az oroszok is garantálnák ugyanezt, béke lenne. Lám, mily kis dolgokon múlnak nagy dolgok. Béke lenne Donbasszban, a Krímben, mi biztonságban lennénk, az ukik is, az oroszok is.... Bidenék meg kavarják a sz@rt máshol.... Talán az a baj, hogy Zelenszkijék nagyhatalomnak hiszik Ukrajnát.....
itthonrolhaza.hu
Nem voltam katona, de a hadtörténelmet szeretem. Nekem ez a Donbassz szituáció nagyon hasonlónak tűnik a sztálingrádi helyzettel. Tudom hogy már felvetődött itt az átkarolás lehetősége. Komolyabban belegondolva, ha az oroszok megkerülik, vagy áttörik az ukrán szárnyakat, északról, illetve a krím irányából, és létre tudnak hozni akár egy nagy méretű katlant, nem kell támadó műveleteket végrehajtaniuk, "csak" elhárítani a kitörési kísérleteket.
Mivel stratégiailag legjobb nekik egy orosz kisebbség nélküli "puffer" Ukrajna, ezért a katlan külső oldalán nem kell támadó hadműveletek folytatni, rombolni.Bent a katlanban mint a kígyó az áldozatát lassan megfolytják az ukrán haderőt. Biztos vagyok benne hogy az ukrán katonai vezetés ezzel számol, csak van-e elegendő katonai erő a támadáshoz szükséges létszám és technikai fölyényhez, a szárnyak biztosításához, és a hátországból indítandó esetleges felmentő műveletekhez.
onnantól lesz érdekes a dolog ha "véletlenül" valami telibe trafálja a Bayraktar hangárokat !Szerintem egyébként épp ezért találták ki az ukránok, hogy török drónokkal támadnának, mert akkor nem kell a főerőknek beszorulniuk a katlanba.
(egyébként szerintem mindenki kíváncsi hogy mit fog tudni a TB2 ha tényleg lesz egy normális EW vele szemben)Tőled parázunk, mert ilyen baromságokat írsz.
OFF, de szerintem annál is rosszabb a helyzet:Akkor nyisd ki a szemed, mert az tavaly oszi tanév kezdéskor cirka 1/3-a a német kis iskolásoknak "bevándorló háttér", városokban több,és ez az amit bevallanak.
Most komolyan, mire számítasz NY európából, 10-15 év múlva?
Inkább Lengyelország legyen a túloldalon, ne Ukrajna!Inkább ne.Inkább egy gyenge,megkisebbedett,de pufferországnak azért még jó Ukrajna legyen a vereckei határ túloldalán.

Örülnek, hogy végre van egy stresszteszt!Mellesleg Szerbia hogy érezheti magát...

Örülnek, hogy végre van egy stresszteszt!![]()
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..