[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

G

Galthran

Guest
a választás a tied .. vagy Grisa tesója leszel (ezt megtapasztaltuk) vagy Joe tesója leszel és mehetsz az első vonalba .. ezt meg most tapasztalják az ukránok !
melyiket választanád ?
ha hasonló demagógiával akarnék válaszolni akkor azt mondanám hogy vaszilij rendszere anno már békében is életképtelen volt :D hiánygazdaságostul, mindenestül

nem, nem erről van szó. egyrészt ha a don kanyarba kell menni mégegyszer akkor midnegy ki oldalán mert az atomháborút jelent
másrészt már modntam hogy jelenleg az usa/nato a nagykutya, oda érdemes dörgölőzni, ha meg széthullóban van akkor húzni a fenébe de újra ugyanabba a kutyaszarba belelépni nem érdemes(a mostmár ugyanúgy kapitalista és nagyonnagyonkorrekt oroszok :D)

az meg hogy sária lesz-e a komplett eu-ban még nagyon nem lejátszott meccs
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 110
24 896
113
Szerintem Mo. és Oo. jelenlegi egymástól való távolsága pont ideális. Nincsenek se túl közel, se túl távol tőlünk. Ez nagyjából kijelenthető a politikai kapcsolatunkra is. Szerintem az is kifejezetten ideális mértékben jónak mondható, ami például Mo. és Szerbia kapcsolatára is jó hatással van. Sajnos egy dolog hiányzik a tökéletességből és az egy normális, semleges Ukrajna léte. Ha lenne végre egy olyan ukrán akarat, ami a mindkét (kelet, nyugat) érdekeit figyelembe kívánná venni, akkor komoly fejlődés állhatna be a térségben, de leginkább Ukrajnában, de mi és az oroszok is jól járnánk. Ohh várjunk csak! Ez Joe bácsinak nem tetszene. Tehát marad a szopás.
most valamiért a Zsirinovszkij-féle térkép jutott az eszembe,hogy bármilyen fura de az lenne a legjobb megoldás a jelenlegi ukrán helyzetre .. etnikai alapon lenne rendezve a dolog,és mindenki vinné a saját nemzeti kisebbségét, az ukránok meg megmaradnának maguknak középen és mindenki boldog lehetne.
Teljesen mindegy mit fognak csinálni Kelet-Ukrajnában az ukránok és szövetségeseik,de ott békés megoldása a helyzetnek szerintem a mi időnkben már nem lesz ! El kellene engedni az ukránoknak azt a "botot" és a maradék országrészükkel foglalkozniuk. Hogyan oldanák meg kitelepítés nélkül a békés átmenetet a helyi orosz nemzetiségű lakossággal a 7 éve tartó háborúskodást elfeledtetve ? /szerintem sehogy/ És az esetleges nemzetiségre vonatkozó kitelepítés mennyire lenne EU konform ? /szintén sehogy/ veszett fejsze nyele ez nekik .. csak el kellene ismerni,és minél tovább húzzák ezt a dolgot annál mélyebbre ássák az árkot !
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 110
24 896
113
ha hasonló demagógiával akarnék válaszolni akkor azt mondanám hogy vaszilij rendszere anno már békében is életképtelen volt :D hiánygazdaságostul, mindenestül

nem, nem erről van szó. egyrészt ha a don kanyarba kell menni mégegyszer akkor midnegy ki oldalán mert az atomháborút jelent
másrészt már modntam hogy jelenleg az usa/nato a nagykutya, oda érdemes dörgölőzni, ha meg széthullóban van akkor húzni a fenébe de újra ugyanabba a kutyaszarba belelépni nem érdemes(a mostmár ugyanúgy kapitalista és nagyonnagyonkorrekt oroszok :D)

az meg hogy sária lesz-e a komplett eu-ban még nagyon nem lejátszott meccs
azért az sem egy elhanyagolható szempont ha már a dörgölőzést emlegeted,hogy ki van hozzád közelebb !! Ahogy többen is írták már előttem,nem kell keverni a szezont a fazonnal pláne a volt Szovjetuniót a mai Oroszországgal,teljesen más a két dolog. a Nagykutyaságot szerintem inkább hagyjuk,mert kivel szemben nagykutya az USA ? banánköztársaságok ? mit tudott elrendezni pl az USA a szövetségi rendszere nélkül önállóan ? Szerencsére/szerencsénkre nem derült még ki,hogy kinek hosszabb a f..a ,de lehet meglepődnének az amerikai világcsendőrök,hogy nem az ővék ! nézd meg merre halad a "fejlett" nyugat,de ha már választani kell én inkább élnék egy "keleti" országban,ahol nem a" fejlett" nyugat által hangoztatott erények a fontosak hanem a régi "elavult" tradíciók !
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 780
28 826
113
Vazzeg ez teljesen hülye

Zelenszkij szerint Ukrajna NATO tagsága jelenti az egyetlen módját a donbasszi harcok lezárásának. Szerinte ha az ukránok megkapnák a Membership Action Plan-t az majd jelzés lesz az oroszok számára.

Ja, jelzés lesz arra, hogy hova irányítsák az Iszkandereket. Oroszok nem fogják hagyni az ukrán NATO tagságot, előbb csinálnak egy Grúzia 2.0-ás háborút, minthogy ezt engedjék. Remélhetőleg a némi realitásérzékkel megáldott NATO tagok blokkolni fogják az ukrán kísérleteket. Megint azt látom, hogy olyan szinten elszakadtak az ukránok valóságtól, amit több tudatmódosító szer kombinált szimultán fogyasztása eredményezhet max
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 110
24 896
113
Vazzeg ez teljesen hülye

Zelenszkij szerint Ukrajna NATO tagsága jelenti az egyetlen módját a donbasszi harcok lezárásának. Szerinte ha az ukránok megkapnák a Membership Action Plan-t az majd jelzés lesz az oroszok számára.

Ja, jelzés lesz arra, hogy hova irányítsák az Iszkandereket. Oroszok nem fogják hagyni az ukrán NATO tagságot, előbb csinálnak egy Grúzia 2.0-ás háborút, minthogy ezt engedjék. Remélhetőleg a némi realitásérzékkel megáldott NATO tagok blokkolni fogják az ukrán kísérleteket. Megint azt látom, hogy olyan szinten elszakadtak az ukránok valóságtól, amit több tudatmódosító szer kombinált szimultán fogyasztása eredményezhet max
Ennyi erővel jelentkezhetnének tagállamnak is az USA-ba :)
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
349
2 022
93
Nem voltam katona, de a hadtörténelmet szeretem. Nekem ez a Donbassz szituáció nagyon hasonlónak tűnik a sztálingrádi helyzettel. Tudom hogy már felvetődött itt az átkarolás lehetősége. Komolyabban belegondolva, ha az oroszok megkerülik, vagy áttörik az ukrán szárnyakat, északról, illetve a krím irányából, és létre tudnak hozni akár egy nagy méretű katlant, nem kell támadó műveleteket végrehajtaniuk, "csak" elhárítani a kitörési kísérleteket.
Mivel stratégiailag legjobb nekik egy orosz kisebbség nélküli "puffer" Ukrajna, ezért a katlan külső oldalán nem kell támadó hadműveletek folytatni, rombolni.Bent a katlanban mint a kígyó az áldozatát lassan megfolytják az ukrán haderőt. Biztos vagyok benne hogy az ukrán katonai vezetés ezzel számol, csak van-e elegendő katonai erő a támadáshoz szükséges létszám és technikai fölyényhez, a szárnyak biztosításához, és a hátországból indítandó esetleges felmentő műveletekhez.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 576
15 562
113
Ha és amennyiben Ukrajna észhez tér kisebbség-ügyben, akkor a partnerség is elég lehet. A NATO akkor garantálná Ukrajna területi épségét, az oroszok is garantálnák ugyanezt, béke lenne. Lám, mily kis dolgokon múlnak nagy dolgok. Béke lenne Donbasszban, a Krímben, mi biztonságban lennénk, az ukik is, az oroszok is.... Bidenék meg kavarják a sz@rt máshol.... Talán az a baj, hogy Zelenszkijék nagyhatalomnak hiszik Ukrajnát.....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 576
15 562
113
Nem voltam katona, de a hadtörténelmet szeretem. Nekem ez a Donbassz szituáció nagyon hasonlónak tűnik a sztálingrádi helyzettel. Tudom hogy már felvetődött itt az átkarolás lehetősége. Komolyabban belegondolva, ha az oroszok megkerülik, vagy áttörik az ukrán szárnyakat, északról, illetve a krím irányából, és létre tudnak hozni akár egy nagy méretű katlant, nem kell támadó műveleteket végrehajtaniuk, "csak" elhárítani a kitörési kísérleteket.
Mivel stratégiailag legjobb nekik egy orosz kisebbség nélküli "puffer" Ukrajna, ezért a katlan külső oldalán nem kell támadó hadműveletek folytatni, rombolni.Bent a katlanban mint a kígyó az áldozatát lassan megfolytják az ukrán haderőt. Biztos vagyok benne hogy az ukrán katonai vezetés ezzel számol, csak van-e elegendő katonai erő a támadáshoz szükséges létszám és technikai fölyényhez, a szárnyak biztosításához, és a hátországból indítandó esetleges felmentő műveletekhez.
Lásd pár oldallal korábbi kiegészített térképet :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
349
2 022
93
Ha és amennyiben Ukrajna észhez tér kisebbség-ügyben, akkor a partnerség is elég lehet. A NATO akkor garantálná Ukrajna területi épségét, az oroszok is garantálnák ugyanezt, béke lenne. Lám, mily kis dolgokon múlnak nagy dolgok. Béke lenne Donbasszban, a Krímben, mi biztonságban lennénk, az ukik is, az oroszok is.... Bidenék meg kavarják a sz@rt máshol.... Talán az a baj, hogy Zelenszkijék nagyhatalomnak hiszik Ukrajnát.....
Sajnos nem elég, a kisebbségi kérdések mindig összefüggnek gazdasági kérdésekkel, amíg Oo-ban magasabb életszínvonal van mint Ukrajnában, addig lesz Donbassz kérdés. A vezetés a lakosság életszínvonalának elésére használná ki a nyugati lehetőségeit, kapcsolatait, egy idő után értelmét vesztené a Donbassz probléma. Természetesen csak az általad leírtakkal párhuzamosan.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 476
7 348
113
Mivel stratégiailag legjobb nekik egy orosz kisebbség nélküli "puffer" Ukrajna
az nem a legjobb, mert egy konfliktusmentes ukrajna másnap nato tag leend
tehát közelebb jött a nato a határaikhoz
eddig legalábbis a donbaszi konfliktus (meg a magyar vétósorozat) akadályozta meg ukrajna nato tagságát, de tekintettel a küszöbönálló hadgyakorlatra lehet ez is változóban van
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 909
113
Ha és amennyiben Ukrajna észhez tér kisebbség-ügyben, akkor a partnerség is elég lehet. A NATO akkor garantálná Ukrajna területi épségét, az oroszok is garantálnák ugyanezt, béke lenne. Lám, mily kis dolgokon múlnak nagy dolgok. Béke lenne Donbasszban, a Krímben, mi biztonságban lennénk, az ukik is, az oroszok is.... Bidenék meg kavarják a sz@rt máshol.... Talán az a baj, hogy Zelenszkijék nagyhatalomnak hiszik Ukrajnát.....
Még 2014-ben írtam, hogy az államcsínnyel az ukrán társadalom embereinek legalja került hatalomra, akiktől semmi jóra nem számíthatnak a kisebbségek. Még a diplomáciai etikettel sincsenek tisztában nem még mással. Kuleba ukrán KM és Jermak az elnöki adminisztráció vezetője keresztbe tett lábbal ülnek Katarban. Így a politikusok bemutatták a cipőtalpat, amelyet az arabok sértésnek és tiszteletlenségnek tartanak.
gPfyViir8bg.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 909
113
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem voltam katona, de a hadtörténelmet szeretem. Nekem ez a Donbassz szituáció nagyon hasonlónak tűnik a sztálingrádi helyzettel. Tudom hogy már felvetődött itt az átkarolás lehetősége. Komolyabban belegondolva, ha az oroszok megkerülik, vagy áttörik az ukrán szárnyakat, északról, illetve a krím irányából, és létre tudnak hozni akár egy nagy méretű katlant, nem kell támadó műveleteket végrehajtaniuk, "csak" elhárítani a kitörési kísérleteket.
Mivel stratégiailag legjobb nekik egy orosz kisebbség nélküli "puffer" Ukrajna, ezért a katlan külső oldalán nem kell támadó hadműveletek folytatni, rombolni.Bent a katlanban mint a kígyó az áldozatát lassan megfolytják az ukrán haderőt. Biztos vagyok benne hogy az ukrán katonai vezetés ezzel számol, csak van-e elegendő katonai erő a támadáshoz szükséges létszám és technikai fölyényhez, a szárnyak biztosításához, és a hátországból indítandó esetleges felmentő műveletekhez.

Szerintem egyébként épp ezért találták ki az ukránok, hogy török drónokkal támadnának, mert akkor nem kell a főerőknek beszorulniuk a katlanba.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 110
24 896
113
Szerintem egyébként épp ezért találták ki az ukránok, hogy török drónokkal támadnának, mert akkor nem kell a főerőknek beszorulniuk a katlanba.
onnantól lesz érdekes a dolog ha "véletlenül" valami telibe trafálja a Bayraktar hangárokat ! :) (egyébként szerintem mindenki kíváncsi hogy mit fog tudni a TB2 ha tényleg lesz egy normális EW vele szemben)