Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Az operatív törzs tájékoztatója szerint ma érkezett:
  • 200.000 adag I. komponensű és 280.000 adag II. komponensű Szputnyik V,
  • 355.000 adag Pfizer,
  • 19.000 adag AstraZeneca.
A hét hátralevő részében azonban érkezik még 324.000 adag AstraZeneca.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Az operatív törzs tájékoztatója szerint ma érkezett:
  • 200.000 adag I. komponensű és 280.000 adag II. komponensű Szputnyik V,
  • 355.000 adag Pfizer,
  • 19.000 adag AstraZeneca.
A hét hátralevő részében azonban érkezik még 324.000 adag AstraZeneca.

540 ezer emberre elég.
 
M

molnibalage

Guest
Hát, ha mikor engem ma oltanak és lesz ott sok nem regisztrált, akkor én bizony ki fogom nyitni a szám, hogy takarodjanak a kurva édes anyjukba el.
  1. Milyen alapon van pofája megjelenni, ha eddig nem kellett az oltás? Regeljen be és majd sorra kerül. Én január óta várok. Regelt volna időben. Faszkalap.

  2. Milyen alapon van pofája megjelenni, tömeget előidézni és ezzel a fertőzést kockáztatni...? Milyen alapon veszélyezteti feleslegesen más életét?
Azért mindennek van határa basszák meg.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Hát, ha mikor engem ma oltanak és lesz ott sok nem regisztrált, akkor én bizony ki fogom nyitni a szám, hogy takarodjanak a kurva édes anyjukba el.
  1. Milyen alapon van pofája megjelenni, ha eddig nem kellett az oltás? Regeljen be és majd sorra kerül. Én január óta várok. Regelt volna időben. Faszkalap.

  2. Milyen alapon van pofája megjelenni, tömeget előidézni és ezzel a fertőzést kockáztatni...? Milyen alapon veszélyezteti feleslegesen más életét?
Azért mindennek van határa basszák meg.

Igen, ez mind igaz, de csak az egyik része a történetnek. A másik része, hogy mi a kurva anyjukért nem zavarják el őket a halál faszára a kórház dolgozói? Mert nekem az jön le a cikkből, hogy ez az egész az ott dolgozók számára teljesen természetes volt. Nem volt senki aki azt mondta volna, hogy akinek nincs időpontja az takarodjon haza? Vagy ez a sok ember mind valakinek a valakije volt? Vagy most mire gondoljon az ember? Valami oka csak van, hogy nem küldték őket haza..
 
M

molnibalage

Guest
Igen, ez mind igaz, de csak az egyik része a történetnek. A másik része, hogy mi a kurva anyjukért nem zavarják el őket a halál faszára a kórház dolgozói? Mert nekem az jön le a cikkből, hogy ez az egész az ott dolgozók számára teljesen természetes volt. Nem volt senki aki azt mondta volna, hogy akinek nincs időpontja az takarodjon haza? Vagy ez a sok ember mind valakinek a valakije volt? Vagy most mire gondoljon az ember? Valami oka csak van, hogy nem küldték őket haza..
Ha lesz katona a környéken, akkor én bizony megkérdem majd, hogy ezt mégis hogy?
Mik a faszom ez, hogy vannak megint az egyenlők közt egyenlőbbek?
 
M

molnibalage

Guest
Tudod miért van ez így, hogy bárkit beoltanak aki sorba áll? Hogy az összes kínai Sinopharma vakcinát elhasználják...
Kurvára leszarom. Nem az én problémám. Elegem van abból, hogy más problémája engem izgasson és még én szopjak miatta.
Akkor is el lehetne, ha regelne a sok ember és nem basszák a felelősen cselekvők nyakába a sok gyök2 faszt.
Most majd ott liheg a nyakamba csak ezért kurva sok felelőtlen ember.

Ahogy már írtam.

K-I-B-E-B-A-S-Z-O-T-T-U-L elegem van, én és a többi szabálykövető szopjak más hülyesége, lustasága, nemtörődömsége miatt.
E-L-E-G-E-M V-A-N.


Mi az, amit olyan kurva nehéz ezen megérteni?
Mi lenne, a felnőttek képesek lennének felnőttként viselkedni?
Nem megy? Akkor tették volna kötelezővé az oltást és kész. Akkor kezeljük hülyegyerekként, aki láthatólag az?

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, hogy azzal nem lehet választást nyerni?
Leszarom.

De összecsődíteni egy rakás ember pont a hétvégi teraszozás után, és a nyakamba baszni, azt lehet ugye?
Hát elmennek a picsába....
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Hetente 3-4 alkalommal dugják meg az orrom, lassak csak negatív teszttel mehetek be külsős céghez. Gyakorlatilag egy paksaméta negatív teszteredménnyel futkozok, de folyamatosan maszk nélküli tömegeket látok mindenhol, illetve már beoltott öregeket egymás hegyén-hátán.

A fegyelem zérus. A Rajna partján a rendőrök zollstock-kal futkoznak az emberek között, mert tömegben vannak az oltatlan emberek a folyóparton. A népséget besorolták 4 kategóriába, személyem a legutolsóban van.

Mivel a negatív teszt 1 napra szól és csak azt fogadják el, amit orvosi személyzet csinál, így egy többnapos hegesztőüzem-ellenőrző túra így extra, orvosi megállókkal van súlyosbítva. Mivel fingom sincs, hogy kuntakinte milyen devlával áll a sorban, FFP2-es maszkban vagyok mindenhol, plusz fertőtlenítőszer a zsebben, meg munkavédelmi szemüveg (folyamatosan száraz a szemem, meg szerintem ez is valahol egy bejutási pont lehet..), lebzselek az emberek között. Itt a távolságtartás megint necces, de aztán amikor megúnom, akkor leüvöltöm a bagázst és pár percig megy.

Oltás persze nincs, noha most jött egy nagyvezéri papír, hogy kritikus munkakörben vagyok, plusz nagy eséllyel akár szuperterjesztő (meg az elmúlt 4 hónapban egyik rizikós övezetből mentem a másikba országon belül), hogy előre kell venni. Erre jön a helyi tótunfaktum, hogy nem, mert fiatal, szóval jobb esetben augusztus. Mennék be az irodába, de nem mehetek, mert mivan, ha beteg vagyok. Akkor a heti második gyorsteszt.

Jön a kontrolling, hogy legyek kedves elmagyarázni, mi a nevem mellett az eddigi laza 2400€ orvosi költség!? Ja, hát az a gyorsteszt. Minek ennyi!? Mert napon belül érvényes és mindig úton vagyok, de szerintrm ennyiből lazán kijönne x oltás, duplán...

ŐŐ.

Közben jön a kínai konzulátus, hogy amíg nem igazolom az oltást, nincs vízum. E-mail főnöknek. Akkor legyen oltás projekt-költségre. Az tilos, mert mi lenne, ha mindenki ezt csinálná!? Kolléga, addig várjon meg vigyázzon magára.

Németek, szerveznek.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Itt se fogjak mert megkaptak a kartyajukat amivel mehetnek mindenhova. Rengeteg embernek csak a nyaralas miatt kellett, pl fonokasszonyom is csak azert oltatta be magat, hogy "kiulhessen a teraszra, meg bemehessen a furdokbe". Csak a plusz juttatasokert, es neki meg papiron mernoki diplomaja is van.
szerbiaban csak a masodik oltas utan kapod a papirt ...
elso utan csak egy kispapirt kaptam amire ra volt irva mikor jojek ujbol.

igy kelelt volna mindenhol csinalni.
 
M

molnibalage

Guest
Itt se fogjak mert megkaptak a kartyajukat amivel mehetnek mindenhova. Rengeteg embernek csak a nyaralas miatt kellett, pl fonokasszonyom is csak azert oltatta be magat, hogy "kiulhessen a teraszra, meg bemehessen a furdokbe". Csak a plusz juttatasokert, es neki meg papiron mernoki diplomaja is van.
Kapitális ökörség volt az első után odaadni a kártyán. Nem tudom, hogy ki találta ezt ki, de jól fejberúgnám az állatját.

A gyártó megadja, hogy 2 oltás + 2 hét után alakul ki a védettség.
Mikor adjunk kártyát?
Az első után 10 nappal...

Ehhez mennyire kell hülyének lenni? Ezek szerint általános iskolai matek is ennyire nehéz?

ConfusedDimKagu-size_restricted.gif


2y0n4hj6ark01.jpg
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Igen, ez mind igaz, de csak az egyik része a történetnek. A másik része, hogy mi a kurva anyjukért nem zavarják el őket a halál faszára a kórház dolgozói? Mert nekem az jön le a cikkből, hogy ez az egész az ott dolgozók számára teljesen természetes volt. Nem volt senki aki azt mondta volna, hogy akinek nincs időpontja az takarodjon haza? Vagy ez a sok ember mind valakinek a valakije volt? Vagy most mire gondoljon az ember? Valami oka csak van, hogy nem küldték őket haza..

Ezt én sem értem.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek
W

Wilson

Guest
Hetente 3-4 alkalommal dugják meg az orrom, lassak csak negatív teszttel mehetek be külsős céghez. Gyakorlatilag egy paksaméta negatív teszteredménnyel futkozok, de folyamatosan maszk nélküli tömegeket látok mindenhol, illetve már beoltott öregeket egymás hegyén-hátán.

A fegyelem zérus. A Rajna partján a rendőrök zollstock-kal futkoznak az emberek között, mert tömegben vannak az oltatlan emberek a folyóparton. A népséget besorolták 4 kategóriába, személyem a legutolsóban van.

Mivel a negatív teszt 1 napra szól és csak azt fogadják el, amit orvosi személyzet csinál, így egy többnapos hegesztőüzem-ellenőrző túra így extra, orvosi megállókkal van súlyosbítva. Mivel fingom sincs, hogy kuntakinte milyen devlával áll a sorban, FFP2-es maszkban vagyok mindenhol, plusz fertőtlenítőszer a zsebben, meg munkavédelmi szemüveg (folyamatosan száraz a szemem, meg szerintem ez is valahol egy bejutási pont lehet..), lebzselek az emberek között. Itt a távolságtartás megint necces, de aztán amikor megúnom, akkor leüvöltöm a bagázst és pár percig megy.

Oltás persze nincs, noha most jött egy nagyvezéri papír, hogy kritikus munkakörben vagyok, plusz nagy eséllyel akár szuperterjesztő (meg az elmúlt 4 hónapban egyik rizikós övezetből mentem a másikba országon belül), hogy előre kell venni. Erre jön a helyi tótunfaktum, hogy nem, mert fiatal, szóval jobb esetben augusztus. Mennék be az irodába, de nem mehetek, mert mivan, ha beteg vagyok. Akkor a heti második gyorsteszt.

Jön a kontrolling, hogy legyek kedves elmagyarázni, mi a nevem mellett az eddigi laza 2400€ orvosi költség!? Ja, hát az a gyorsteszt. Minek ennyi!? Mert napon belül érvényes és mindig úton vagyok, de szerintrm ennyiből lazán kijönne x oltás, duplán...

ŐŐ.

Közben jön a kínai konzulátus, hogy amíg nem igazolom az oltást, nincs vízum. E-mail főnöknek. Akkor legyen oltás projekt-költségre. Az tilos, mert mi lenne, ha mindenki ezt csinálná!? Kolléga, addig várjon meg vigyázzon magára.

Németek, szerveznek.

Lehet jobban járnál ha bereggelnél a magyarországi oltásra sokkal hamarabb oltanának be az utazást pedig elszámoltatnád a céggel.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Lehet jobban járnál ha bereggelnél a magyarországi oltásra sokkal hamarabb oltanának be az utazást pedig elszámoltatnád a céggel.
Az sajna itt nem úgy megy, ezt az opciót is mondtam - mert erre jön a német okoskodás, hogy akkor most a munkahely küld vagy sem/meg mi van akkor, ha útközben lebetegszem és akkor ki fizet.

Sok minden nem megy vissza Mo.-ra, de Merkelék fullban nyomják mind a kretént, mind az ad-hoc intézkedéseket...

Mondjuk úgy hogy 4 éve voltam utoljára Mo-n, az elutazás előtt az akkori agytröszt "különleges oltásokat" akart beadatni, mert 3 hétig voltam Budapesten munka ügyben...
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Kapitális ökörség volt az első után odaadni a kártyán. Nem tudom, hogy ki találta ezt ki, de jól fejberúgnám az állatját.

A gyártó megadja, hogy 2 oltás + 2 hét után alakul ki a védettség.
Mikor adjunk kártyát?
Az első után 10 nappal...

Ehhez mennyire kell hülyének lenni? Ezek szerint általános iskolai matek is ennyire nehéz?

ConfusedDimKagu-size_restricted.gif


2y0n4hj6ark01.jpg
Egyébként ja, én meg is lepődtem, amikor a feleségem az első oltás után egy héttel megkapta a kártyáját. Ő ugye egészségügyis révén a legelsők között kapta meg, akkor még a fene se tudta, hogy megy ez, de alapvetően ellentmond a józan észnek a dolog.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Kapitális ökörség volt az első után odaadni a kártyán. Nem tudom, hogy ki találta ezt ki, de jól fejberúgnám az állatját.

A gyártó megadja, hogy 2 oltás + 2 hét után alakul ki a védettség.
Mikor adjunk kártyát?
Az első után 10 nappal...

Ehhez mennyire kell hülyének lenni? Ezek szerint általános iskolai matek is ennyire nehéz?

ConfusedDimKagu-size_restricted.gif


2y0n4hj6ark01.jpg
Mondjuk azt csendben jegyezzük már meg, hogy a TELJES védelem alakul ki addigra. Ez nem ki be kapcsolós rendszer. Hogy hopp most beadták, csend, aztán megint csend, aztán második, még mindig csend. Aztán letelik két hét, és hopp hírtelen minden rendben...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 675
34 555
113
Az sajna itt nem úgy megy, ezt az opciót is mondtam - mert erre jön a német okoskodás, hogy akkor most a munkahely küld vagy sem/meg mi van akkor, ha útközben lebetegszem és akkor ki fizet.

Sok minden nem megy vissza Mo.-ra, de Merkelék fullban nyomják mind a kretént, mind az ad-hoc intézkedéseket...
Merkel mutti egy istencsapása Németországnak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 111
45 403
113
Igen, ez mind igaz, de csak az egyik része a történetnek. A másik része, hogy mi a kurva anyjukért nem zavarják el őket a halál faszára a kórház dolgozói? Mert nekem az jön le a cikkből, hogy ez az egész az ott dolgozók számára teljesen természetes volt. Nem volt senki aki azt mondta volna, hogy akinek nincs időpontja az takarodjon haza? Vagy ez a sok ember mind valakinek a valakije volt? Vagy most mire gondoljon az ember? Valami oka csak van, hogy nem küldték őket haza..
:rolleyes:
Az eü dolgozónak halál mindegy kinek a karjába kerül az oltás. Neki az a lényeg, hogy elfogyjon a rá bízott vakcina, meg hogy minél több beoltott legyen, és ezzel is csökkentsék a negyedik hullám bekövetkezését, méretét.
Igazság szerint a megoldás az lenne, hogy mostantól fogják vissza a pfizer eloltását. Egyrészt, elég sok második körös oltásra lesz szükség, másrészt a 18 alattiak oltására valamennyit tartalékolni kellene. Az összes többi oltást pedig ki kellene szórni a háziorvosokhoz. Esetleg lehet 0-24-es oltópontokat létrehozni, ahol ha beesel hajnali 2-kor, akkor is beoltanak a szembe jövő első vakcinával. És akkor csak ezeket a helyeket kell nagyobb rendőri/katonai erővel biztosítani, és el lehet kerülni a sorban állást. Mert aki reggel lemegy beoltódni és látja, hogy 20-nál többen állnak sorban, akkor majd visszamegy éjszaka.
Jelenleg ott tartunk, hogy már lassan több lesz a vakcina, mint amennyien regisztráltak. Szóval a dolgon változtatni kell!