Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 249
113
Csak jelzem, hogy Ogre Szputnyikot kapott, nem kínait :)
Ettől még a kínai is jó, hogy mennyire, azt majd az idő eldönti. Annyi biztos, hogy a kínai ellen húzott kommunikációs kampány sokat ártott az elfogadottságának.

Úgy emlékeztem, hogy kínait, de ha Szputnyikot, akkor elnézést kérek! Minden esetre a szörnyű keleti oltóanyagok egyikét.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 249
113
Szia,

5. Az oltoanyag neve nyomtatva van.

Én most kaptam a második adagot és kézzel van az első és második adag is rávésve az oltás igazolásra. Én még ki tudom olvasni magyarul (bár nem egyszerű). De a norvég szerv simán elhajtana ezzel a sajtcetlivel, ami érthetetlen nyelven előnyomtatott. Számára olvashatatlanul kitöltött. Nincs rajta számára értékelhető azonosító adatt a kézzel kitöltött néven kívül (TAJ számmal nem tud mit kezdeni). Nincs rajta más hatósági aláírás, vagy pecsét, csak az oltó orvosé, ami a derék norvég szemében akár krumplibélyegző is lehetne.
A hivatalos dokumentumnak már sokkal inkább kinéző védettségi igazolványon pedig nincs feltüntetve az oltás típusa.

Az olasz szerv pedig nem fog semmilyen plusz igazolást kérni, hanem elfogadja a védettségi igazolványt is, mert nekik az az elemi érdekük, hogy menjen a turista. Azt meg azért még nyugaton is feléri ésszel mindenki, hogy a keleti oltással oltottak sem fogják jobban terjeszteni a járványt, mint a nyugati oltással oltottak. i
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 608
11 256
113
Pfizer kapcsán 1200 oldalra emlékszem amivel szembe volt állítva a Sputnik 280-ja, mint megbízhatósági faktor.
Szerintem kevered valamivel. A fentieknél nagyságrendekkel hosszabb egy engedélykérelemhez benyújtott dokumentáció.
Vesd össze a fentieket azzal, hogy a diplomamunkám ~130 oldalas volt.
PhD fokozatot pedig egy ~160-180 oldalas műre adnak. Pedig ezek jóval kisebb munkák, mint egy vakcina fejlesztési és kísérleti leirata.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 079
113
Én most kaptam a második adagot és kézzel van az első és második adag is rávésve az oltás igazolásra. Én még ki tudom olvasni magyarul (bár nem egyszerű). De a norvég szerv simán elhajtana ezzel a sajtcetlivel, ami érthetetlen nyelven előnyomtatott. Számára olvashatatlanul kitöltött. Nincs rajta számára értékelhető azonosító adatt a kézzel kitöltött néven kívül (TAJ számmal nem tud mit kezdeni). Nincs rajta más hatósági aláírás, vagy pecsét, csak az oltó orvosé, ami a derék norvég szemében akár krumplibélyegző is lehetne.
A hivatalos dokumentumnak már sokkal inkább kinéző védettségi igazolványon pedig nincs feltüntetve az oltás típusa.

Az olasz szerv pedig nem fog semmilyen plusz igazolást kérni, hanem elfogadja a védettségi igazolványt is, mert nekik az az elemi érdekük, hogy menjen a turista. Azt meg azért még nyugaton is feléri ésszel mindenki, hogy a keleti oltással oltottak sem fogják jobban terjeszteni a járványt, mint a nyugati oltással oltottak. i
Én még eredeti nyomtatott igazolást kaptam, azóta áttértek a fénymásolt ollóval daraboltra...
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Én most kaptam a második adagot és kézzel van az első és második adag is rávésve az oltás igazolásra. Én még ki tudom olvasni magyarul (bár nem egyszerű). De a norvég szerv simán elhajtana ezzel a sajtcetlivel, ami érthetetlen nyelven előnyomtatott. Számára olvashatatlanul kitöltött. Nincs rajta számára értékelhető azonosító adatt a kézzel kitöltött néven kívül (TAJ számmal nem tud mit kezdeni). Nincs rajta más hatósági aláírás, vagy pecsét, csak az oltó orvosé, ami a derék norvég szemében akár krumplibélyegző is lehetne.
A hivatalos dokumentumnak már sokkal inkább kinéző védettségi igazolványon pedig nincs feltüntetve az oltás típusa.

Az olasz szerv pedig nem fog semmilyen plusz igazolást kérni, hanem elfogadja a védettségi igazolványt is, mert nekik az az elemi érdekük, hogy menjen a turista. Azt meg azért még nyugaton is feléri ésszel mindenki, hogy a keleti oltással oltottak sem fogják jobban terjeszteni a járványt, mint a nyugati oltással oltottak. i

...és az Eu-s oltásbiztos-hölgy motivációit (4 milió € "kölcsön" kb. 1 tucat doboz gyufa ellenében, mint fedezet: Oopssssz! ) és hatékonyságát tekintve valahogy így pontosítható: "...a keleti oltással oltottak sem fogják jobban terjeszteni a járványt, mint a nyugati oltással be sem oltottak!"
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 249
113
Milyen felszíni antigénjei vannak még a koronavírusnak (a tüskefehérjén kívül), ami ellen termet antitesttel hatástananítani lenet a vírust?
Szakértők szerint 20-40 antigénről van szó, amelyeknek szerepük lehet a vírus működésében és a teljes elölt vírus tartalmazza azokat. Jó eséllyel nem sormintának tette oda őket az evolúció, hanem ha már ott vannak, akkor szerepük is van a vírus működésében. Nyilván a legnagyobb ismert kulcsszerepe a tüskefehérjének van. De ettől még a többi antigén antitestes gátlása is akadályozhatja a vírus sejtbe jutását, szaporodását.

És ez csak az antitestes (B-sejtes) immunválasz. A T-sejtes, NK sejtes, falósejtes immunválasznál viszont az számít, hogy az immunrendszer felismeri-e a kórokozót, mielőtt az testi sejtet fertőz és felismeri-e a megfertőzött sejtet, mielőtt az vírus másolatokat szórna szét. A több antigénen alapuló felismerés komoly előny a mutánsokkal szemben.

De nem vagyok virológus.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 608
11 256
113
Marhára nem...
Leginkább egymáshoz.
De ha kicsit szélesebb körben nézzük, akkor a szektorban megszokott terjedelemhez is viszonyíthatjuk. Az pedig jellemzően >=3-5000 szokott lenni. A 900 oldal hogy is mondjam.. nagyon komolytalan.
Ez nem az a játék, hogy kiemelem a lényeget azt jónapot... a többi x oldal sem körítés és önfényezés szokott lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 592
85 842
113
Marhára nem...

Leginkább egymáshoz.
De ha kicsit szélesebb körben nézzük, akkor a szektorban megszokott terjedelemhez is viszonyíthatjuk. Az pedig jellemzően >=3-5000 szokott lenni. A 900 oldal hogy is mondjam.. nagyon komolytalan.
Ez nem az a játék, hogy kiemelem a lényeget azt jónapot... a többi x oldal sem körítés és önfényezés szokott lenni.
Milyen szektorban? Ez egy villám sebességgel legyártott vakcina. Tudod mennyi emberéletet meg lehetett volna menteni, ha már azelőtt van, mielőtt 2500 oldallal elkészülnek? A ruszkihoz képedt minimum 1600 oldalnyit ...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
A Sinopharm teljes előlt-vírus-os?

Akkor a szélesebb immunválasz miatt jó lesz harmadik/emlékeztető oltásnak a mutáns Covid-ok elleni felkészülés képpen!
ye.gif
ye.gif
ye.gif


...majd ha nem lesz horror-ára --ha jól emléxem 40$ (körüli)/adag-- (
yk.gif
)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 592
85 842
113
Ismeretségi körömben is csak én vagyok ilyen fekete bárány.
Ma kaptam a 2. oltást, és még nincs meg a kártya, csak a covidfertőzéses ami júliusig érvényes. De tudom az okát. Húsvét volt az elsőnél. Aki felvitte a rendszerbe csütörtökön, nem lett kész este 7ig, hazament, gondolva, hogy majd kedden folytatja, de lebetegedett. Ennyi.