Iron Dome / Vaskupola (Izrael)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 727
80 537
113
A palesztin radikálisok 24h alatt 630 rakétát indítottak Gázából Izraelre. Ebből 200-at a Vaskupola semlegesített, 150 pedig lezuhant és felrobbant még a Gázai-övezetben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Azert a 630-ból kétszáz nem megnyugtató.
Persze várható volt,hogy túlterhelhető az Iron Dome,és a rendszer képességét nem is a lelőtt rakéták száma hanem a találati arany hatarozza meg.Csak viszonyításként egyetlen BM-21 maximum 30 sec alatt kiüríti a 40 rakétáját.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Azert a 630-ból kétszáz nem megnyugtató.
Persze várható volt,hogy túlterhelhető az Iron Dome,és a rendszer képességét nem is a lelőtt rakéták száma hanem a találati arany hatarozza meg.Csak viszonyításként egyetlen BM-21 maximum 30 sec alatt kiüríti a 40 rakétáját.

Így születnek a legendák... :D
Szerinted mind a 630 kilőtt rakéta lakott célpont felé tartott?
Azok jórészére eleve nem is tüzeltek, mivel csak a sivatagot találták el.

Én eddig a 200 lelőtt rakétához képest egyetlen egy becsapódást láttam.
(a mobiltelefonok korában)
 
M

molnibalage

Guest
Azert a 630-ból kétszáz nem megnyugtató.
Persze várható volt,hogy túlterhelhető az Iron Dome,és a rendszer képességét nem is a lelőtt rakéták száma hanem a találati arany hatarozza meg.Csak viszonyításként egyetlen BM-21 maximum 30 sec alatt kiüríti a 40 rakétáját.
És melyik részét nem érted annak, amit már elmeséltem, hogy az álomvilág, hogy te minden MLRS sorozat minden rakétájára tüzelsz?
Ez a hh. alatt úgy nézett ki, hogy semmiféle védelem.

Amúgy akkor meg kíváncsi vagyok, hogy akkor te ez alapján elvárod, hogy minden MRLS, 120 mm aknavető és efeletti tüzérségi gránátot le kell lőni?
Mert akkor semmiből sem állna egy szárazföldi haderő csak Iron Dome-ból...
Így születnek a legendák... :D
Szerinted mind a 630 kilőtt rakéta lakott célpont felé tartott?
Azok jórészére eleve nem is tüzeltek, mivel csak a sivatagot találták el.

Én eddig a 200 lelőtt rakétához képest egyetlen egy becsapódást láttam.
(a mobiltelefonok korában)
Ez a másik fele. Nem is értem, hogy dudinak ez hogyan nem tűnt fel...
A hírek egy része arról beszél, hogy a rakéták közül egy csomó nem is Izraelben zuhant le. Lehet, hogy az arabok saját területén több a kár, mint Izraelben...
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
És melyik részét nem érted annak, amit már elmeséltem, hogy az álomvilág, hogy te minden MLRS sorozat minden rakétájára tüzelsz?
Ez a hh. alatt úgy nézett ki, hogy semmiféle védelem.

Amúgy akkor meg kíváncsi vagyok, hogy akkor te ez alapján elvárod, hogy minden MRLS, 120 mm aknavető és efeletti tüzérségi gránátot le kell lőni?
Mert akkor semmiből sem állna egy szárazföldi haderő csak Iron Dome-ból...

Ez a másik fele. Nem is értem, hogy dudinak ez hogyan nem tűnt fel...
A hírek egy része arról beszél, hogy a rakéták közül egy csomó nem is Izraelben zuhant le. Lehet, hogy az arabok saját területén több a kár, mint Izraelben...
Mit írtam?Az mutatja meg a rendszer képességét,hogy mekkora a találati arány.
Értem én,hogy jól megmondani valamit,csak nyitott kapukat döngettek.
Egy országot pedig úgy költséghatékony védeni,hogyha nem lakott területen csapódik a raketa akkor nem lövök rá.DE!Attól,hogy nem lakott területen csapódik a rakéta még megölhet embereket,mert emberek nem csakis és kizárólag a településeken belül tartózkodnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 1945

Guest
Mit írtam?Az mutatja meg a rendszer képességét,hogy mekkora a találati arány.
Értem én,hogy jól megmondani valamit,csak nyitott kapukat döngettek.
Egy országot pedig úgy költséghatékony védeni,hogyha nem lakott területen csapódik a raketa akkor nem lövök rá.DE!Attól,hogy nem lakott területen csapódik a rakéta még megölhet embereket,mert emberek nem csakis és kizárólag a településeken belül tartózkodnak.

Arra vannak a szirénák, TV-rádió figyelmeztetések, mobilappok, stb, hogy légitámadás esetén a civilek fedezékbe húzódjanak.
(és ne az utcán állva videózzák az eget a kedvünkért) :D
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Attól,hogy nem lakott területen csapódik a rakéta még megölhet embereket,mert emberek nem csakis és kizárólag a településeken belül tartózkodnak.
Izraelben rendkívüli állpot van. Tartalékosokat hívtak be, kinyitották a bunkereket és felszólították az embereket hogy tartózkodjanak a bunkerek közelében.
Senki nem fog ilyen időkben a sivatagban sétafikálni....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Arra vannak a szirénák, TV-rádió figyelmeztetések, mobilappok, stb, hogy légitámadás esetén a civilek fedezékbe húzódjanak.
(és ne az utcán állva videózzák az eget a kedvünkért) :D
Izraelben rendkívüli állpot van. Tartalékosokat hívtak be, kinyitották a bunkereket és felszólították az embereket hogy tartózkodjanak a bunkerek közelében.
Senki nem fog ilyen időkben a sivatagban sétafikálni....
Már igen,mert rakétáztak, de előtte nem.
A rakétatámadasokat nem jelentik be előre pont ezert kell az Iron Dome.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A Hamas az egyik rakéta salvoval kifejezetten az Europe Asia Pipeline Co. (EAPC) Askhelonban lévő telephelyét támadta aminek a tárolási kapacitása 23 millió hordó olaj.
Az egyik tartály kigyulladt. Nem tudni mennyi olaj volt benne, de ég rendesen.
 
M

molnibalage

Guest
A Hamas az egyik rakéta salvoval kifejezetten az Europe Asia Pipeline Co. (EAPC) Askhelonban lévő telephelyét támadta aminek a tárolási kapacitása 23 millió hordó olaj.
Az egyik tartály kigyulladt. Nem tudni mennyi olaj volt benne, de ég rendesen.
Ha megmutatod a telephelyet műholdképen, akkor saccolható, hogy ez mekkora tartály.
Az iparban a 5,10,20,40, 60 és 80 ezer m3-es tárolók az elterjedtek.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ha megmutatod a telephelyet műholdképen, akkor saccolható, hogy ez mekkora tartály.
Az iparban a 5,10,20,40, 60 és 80 ezer m3-es tárolók az elterjedtek.
alighanem ez lesz az...
aa.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
M

molnibalage

Guest
alighanem ez lesz az...
aa.jpg
Bizony vannak ott 80 ezres tartályok is szemre. A 74 méteres átmérő tájiak azok. A kisebbek azok 53 méterrel azok a 20 ezresek.
Százhalombattán pontosan ekkora átmérőjűek azok, amiket mintának vettem.

ui. Hogyan rajtad át a fok kijelzést tizedesbe? Nálam fok, perc és másodperc van.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113