[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 904
11 381
113
Te h.lye vagy ? Ja nem csak hazátlan , történelem nélküli tót ! Amúgy csak jelzem az a szerencsétek , hogy a hunok pusztai nép lévén nem mentek a hegyekbe és így nem nullázták le a hegyekben élő őslakosokat akikre ti azt hiszitek az őseitek voltak ! Nem is értem a fórum moderációt miért tűr meg téged egy Magyar fórumon ! Pedig tanulhattunk volna Trianonból és az el és befogadó szokásainkat már bedobhattuk volna a kukába !

Hazudnak/kitalalnak maguknak olyan osoket, akiket csak akarnak, ebben semmi sem tudja meggatolni oket. Lennenek oseik akar kiirtotta volna Attila a hegyekben lako nepcsoportot akar nem :). Vagy a masik ut, hogy kisajatitanak maguknak, atirva a tortenelmet, foldrajzot, szarmazast... lasd nagymorva birodalom, Cirill Metod, Petofi - Petrovics, etc... Ha nincs ki kell talani, nincs mese.

Errol jut eszembe:

83225836_10156916251321586_7514667689537699840_n.jpg
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 063
2 771
113
Mert aztán az avas komcsik (Horn, Megyesi, Gyurcsány és bandája) jól költötték a pénzt. Eladtak mindent, többe száz milliárdot érő vagyont, amiből a pár 10 milliárdos tartozást nem sikerült visszafizetni, plusz az egyenlet végén még jobban el is lettünk adósítva, nyakig az IMF&Co. által ránk zúdított szarban. Ez aztán a baloldali gazdálkodás/fejlődés. Orbán legalább létre akar hozni egy nemzeti tőkés osztályt, mert nagyon jól tudja, hogy ha ilyen nincs akkor gyarmat vagyunk (jönnek kintről a tőkések). Ja hogy mi nem vagyunk benne ebben az új osztályban, hát ez van, nem lehet mindenki milliárdos. Legalább Magyarország jobban járhat, mint külföldi tőkések kiszolgálásával. Ezzel szemben a baloldalnak nevezett társaság mindent ami nyugati elvtelenül kiszolgált. Ha ismét hatalomra kerülnének, mindent eladnának, és nem telne bele 2 év és már itt is lenne az IMF.

Ebben teljesen igazad van, de a megválasztott magyar kormányzatok jó/rossz döntéseiről talán nem az eu tehet.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem hiszem, hogy van olyan alku az asztalon, ami Belarusz Nyugathoz csatlakozását tartalmazza. Épp azért, amit Pavol mondott, a nyugati mentalitásba nem fér bele, hogy cserébe mondjuk feloldják a szankciókat, vagy elismernék a Krím orosz annektálását, vagy akár csak garantálnák, hogy nem lesznek további szankciók. Erre nem tehetnek írásos ígéretet, egy nyugati politikus szóbeli ígérete meg semmit sem ér, ahogy a Gorbacsovnak tett szóbeli ígéret sem ért semmit, hogy nem bővítik kelet felé a NATO-t. Na persze az oroszok sem különbek, ha ők vannak az erős pozíciójában, sőt. Lásd Maléterék tárgyalásra hívását és letartóztatását, Nagy Imréék elrablását, ahogy kiléptek a követségről stb.
Viszont egy "autoriter" vezető tehet ígéreteket, amik legalább addig érvényesek, amíg hatalmon van, egy nyugati politikus nem tehet olyan ígéretet, amire garancia van, hiszen másnap egy elbukott bizalmi szavazás, egy média által kavart botrány után vagy más okból, és annyi, kormányváltás után 180 fokos irányváltás is jöhet. Ezért nem ér semmit az sem, hogy az USA egyelőre nem szankciózza szét az ÉÁ2-t. Majd a zöld kancellár nőci lezáratja pikk-pakk.

Ja, ezt nem így értettem. Hanem szerintem most azt próbálja elérni az EU, hogy megfenyegetik az oroszokat, hogy ők is hibásak és azért cserébe, hogy ne sújtsák további szankciókkal Oroszországot, Oo. engedje el Belaruszt, hogy az az EU részévé válhasson. Tehát szó sincs semmiféle szankció elengedésről ill. Krím elismeréséről.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 726
55 709
113
Ebben teljesen igazad van, de a megválasztott magyar kormányzatok jó/rossz döntéseiről talán nem az eu tehet.
Ebben formailag igazad van. Azonban a " Nyugat" ( ebben benne van az EU is) akkoriban millió tanâcsadóval, szeminàriummal, diplomáciai nyomással, lobbizással stb. befolyasolta a tapasztalatlan magyar megvàlasztott kormânyt a nekik ( és nem feltétlenül nekünk) kedvező irànyba. Aztán meg a hülye nép ujravàlasztotta a régi elnyomókat az MSZP meg az SZDSZ formájában.

Off
Akkoriban megismertem egy idősebb ügyvèdet. Hihetetlenül kedves, müvelt, polgàri habitusú öregúr volt. Aztán pár évre rá látom a Terror Házában, hogy annak idején lelkes körömhúzó volt az AVH-nál.
Ahogy régen Münchenben a villamosban neztem az idősebb ferfiakat, hogy vajon melyikük lehettet lelkes nàci, ugy sokáig néztem Pesten, hogy melyik kedves öregúr dolgozhatott az Andràssy út 60- ban.

Off
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 105
25 114
113
Amit a multik megtermelnek, az ki is megy hozzájuk. Ezért is f&szság a GDP-ben való összehasonlítgatás. A nemzeti jövedelem, amit elkölthetsz, az a mérvadó. Mennyi pénzzel támogattuk(juk) a külföldi befektetéseket, illetve adó mentességet? Na azt mi fizetjük, Magyarország állampolgárai. Néha nem ártana
tanulmányozni a kapitalizmus gazdaságtanát, illetve változásait, meg a közgazdászok varázslatait, mert azt tudnak.
Én pl. sohasem értettem, hogy miért jó az, ha folyamatosan többet költünk a bevételeinknél? Biztosan én vagyok földhözragadt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 726
55 709
113
Amit a multik megtermelnek, az ki is megy hozzájuk. Ezért is f&szság a GDP-ben való összehasonlítgatás. A nemzeti jövedelem, amit elkölthetsz, az a mérvadó. Mennyi pénzzel támogattuk(juk) a külföldi befektetéseket, illetve adó mentességet? Na azt mi fizetjük, Magyarország állampolgárai. Néha nem ártana
tanulmányozni a kapitalizmus gazdaságtanát, illetve változásait, meg a közgazdászok varázslatait, mert azt tudnak.
Én pl. sohasem értettem, hogy miért jó az, ha folyamatosan többet költünk a bevételeinknél? Biztosan én vagyok földhözragadt.
Nem is viszed semmire! :)
Nyiss a vilàg felé!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Amit a multik megtermelnek, az ki is megy hozzájuk. Ezért is f&szság a GDP-ben való összehasonlítgatás. A nemzeti jövedelem, amit elkölthetsz, az a mérvadó. Mennyi pénzzel támogattuk(juk) a külföldi befektetéseket, illetve adó mentességet? Na azt mi fizetjük, Magyarország állampolgárai. Néha nem ártana
tanulmányozni a kapitalizmus gazdaságtanát, illetve változásait, meg a közgazdászok varázslatait, mert azt tudnak.
Én pl. sohasem értettem, hogy miért jó az, ha folyamatosan többet költünk a bevételeinknél? Biztosan én vagyok földhözragadt.

"Én pl. sohasem értettem, hogy miért jó az, ha folyamatosan többet költünk a bevételeinknél? "

Mit értesz ez alatt? Hogy miért deficites az államháztartás? Vagy hogy általában miért adósodnak el az emberek?
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 127
13 572
113
"A következő hónapok legfontosabb nyugati biztonságpolitikai és titkosszolgálati projektje pedig a jelenlegi belarusz rendszer megbuktatása kell, hogy legyen.
Ha máshogy nem megy, alkut kötve Moszkvával is,
hogy nekik is világos legyen: védencük átlépett azon a határon, ameddig még érdemes megvédeniük.
"

Idézet innen: https://azonnali.hu/cikk/20210525_a-minszki-rezsimet-nem-buntetni-kell-hanem-elpusztitani

Mi lenne ez az alku vajon? Acca nekünk Belarusz, cserébe ha békét akarsz Putyin bácsi. Vérszemet kapott a Nyugat, hogy Putyin nem szeret háborút kockáztatni.
Egy magyar véleményicikkre alapozol? Merész vagy. :) Mindenki csak próbalja megérteni, mire megy ki a játék.
------------------------------------------

Valójában te nem vagy tisztában vele. Először is nincs transzatlanti mentalitás. Angolszász "mentalitás" van, hosszútávú stratégia még a Brit Birodalom óta, csak egy ideje az USA vette át a vezető szerepet és ő viszi azt tovább. Ez pedig az oszd meg és uralkodj elvet követi, de soha nem az ellenség teljes eltiprását mert akkor egy másik ellenfelünknek esélyt adunk a felemelkedésre. Ez a mentalitás engedi az ellenfeleink életben maradását, ahelyett, hogy teljesen megsemmisítenénk őket. Ezt képviselték mindig is az angolok, eszerint vitték a politikájukat több száz évig, most pedig ugyan ezt teszi az USA. Az, hogy egy "nevenincs" országot letörölnek a térképről néha néha az semmi a hosszútávú stratégiai tervekhez képest ami szuperhatalmakat érint.
A franciák és a németek pedig aztán végképp kilógnak a sorból a sokszor teljesen különutas külpolitikájukkal.

Ha mindenáron használni akarod ezt a transzatlanti mentalitás kifejezést akkor abban kb csak az USA gőgje szerepel, ami sokszor megjelenik néhány európai vazallusa cselekedetén keresztül is. Miközben persze az itteni kis és nagy halak a háttérben sütögetik a saját pecsenyéjüket és alig várják, hogy a a nagy tesó az óceán túloldalán végre összedőljön és mindeni megszabaduljon tőle.
Tudom mire gondolsz, de az más torténet és egy kifejezetten multipoláris berendezkedésre szott stratégia, amit nem lehet mindenre alkalmazni. Leginkább akkor nem, amikor bipolaritás vagy valami nem kívánt hegemónia felé megbillen a geopolitikai helyzet, mint például a napoleóni háborúk, vagy a forró és hideg világháborúk. Akkor egy sokkal mélyebb, elemi stratégia tor a felszínre.
Ami pedig speciál az USA-t illeti, okk szinte a megalapítasuk otá rabjai egyfajta onlegitimációs kiváltság hisztinek, amihez kifejezetten kell egy "méltó" ellenfél, aki viszaigazolja, hogy miért "tette oket az Isten nagyá". Ebben a pontban lénygesen kulonboznek az angoloktól. Az elozo hidegháború óta látsódot, hogy kicsit zavarodottak és nem igazán tudják, mit csinálni magukkal, amikor eltunt a nagy ellenség. Próbálták valamelyest pótolni a terrorellenes háborúval, ahol természeten okk áltak a szabad világ élén, de az valahogy befucsolt, viszont addigra megnovekeded Kína és oroszoknak is megin kinyíltak a csípáik. Most nyilvánvalóan Kína fogja egy ideig betolteni az eredendo ellenség szerepét, viszont Oo. útban van és probálkozik magára vonni a figyelmet (mert ugyebár az USA-val valo hadakozás ott is egy legitimációs tétel) ezér el kell tenni lábalól és a maradék hasonló szerephez jutna, mind a szétosztot Németország a 2.VH után.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 105
25 114
113
Nem is viszed semmire! :)
Nyiss a vilàg felé!
Igazad van, nem is vittem sokra 60 év alatt, de a lelkiismeretem tiszta, bár sokat nem érek vele. Sokat kerestem, de a volt felségeimnek mindig sikerült az összeset elköltenie, vagy lenyúlnia. Még azt is vissza kellett fizetnem, amit el sem költöttem.
Na, Mo. is ilyen "szerencsétlen".
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 063
2 771
113
"A következő hónapok legfontosabb nyugati biztonságpolitikai és titkosszolgálati projektje pedig a jelenlegi belarusz rendszer megbuktatása kell, hogy legyen.
Ha máshogy nem megy, alkut kötve Moszkvával is,
hogy nekik is világos legyen: védencük átlépett azon a határon, ameddig még érdemes megvédeniük.
"

Idézet innen: https://azonnali.hu/cikk/20210525_a-minszki-rezsimet-nem-buntetni-kell-hanem-elpusztitani

Mi lenne ez az alku vajon? Acca nekünk Belarusz, cserébe ha békét akarsz Putyin bácsi. Vérszemet kapott a Nyugat, hogy Putyin nem szeret háborút kockáztatni.
A mellékelt cikkben benne van, a szerző egy független (volt jobbikos (vagy lyobbikos?) ogy képviselő kommunikációs tanácsadója. Ez nem a hivatalos nyugati vagy magyar álláspont.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Egyébként ez így van, pontosan ebben mesterkedik az EU. Fehéroroszországot és Ukrajnát illetve még Grúziát megpróbálja magához csatolni. Ezért valóban, kitűnő indoka van most az EU-nak is a csatolgatásra és ezért félő, hogy gyakorlatilag hadat üzenünk Belarusznak és/vagy megpróbálja az EU Putyintól elkunyerálni Belaruszt a békéért cserébe, arra játszva, hogy hátha Putyin inkább belemegy, mintsem, hogy hadakoznia kelljen.
Hadakozni? Kivel? Genderisztánékkal? Az orosz katonával szemben a francia idegenlégión kívül említésre méltó katona nagyon nincs az EU-ban. Ejsze a polákot vagy a románt akarják nekikergetni az orosznak? Jó vicc. Putyin pedig nem bolond, hogy egy irányított, más akaratát teljesítő EU-val tárgyaljon ilyen dolgokról. Legfeljebb az USA jöhet szóba, de annak nem érdeke az EU erősítése. Ha kiegyezik az orosszal, akkor azt az EU szeme láttára és ellenére fogja tenni:eek:.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Én nem kérek a nyugati vállalati "kultúrából", volt szerencsém megtapasztalni.
Nekem is! Lelketlen, kapzsi és kaotikus, főleg az 1990-es évek irányítási módszeréhez mérten. Csoda, hogy működik.
Konkrét példa, cégnév nélkül. A jól működő és nyereséges (egyébként globálisan jelen lévő cég) régiós leányvállalatát, akit addig egy magyar ember vezetett, egy idetelepített meneger ripsz ropsz megfektet, de úgy, hogy ki is kell vonuljanak a régióból. A központ véleménye, hogy: nem baj, majd a Kínai nyereségből pótoljuk az itteni veszteséget. Eszem megáll.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
2021. május 26. 18:13

Berágott Fehéroroszország: kilépnének egy fontos EU-s programból​

A Fehéroroszország elleni szankciós nyomás fokozódása miatt értelmét vesztheti a további részvétel az Európai Unió keleti partnerségi programjában - közölte Uladzimir Makej fehérorosz külügyminiszter szerdán a minszki parlamentben.


Berágott :D Minőségi magyar újságírás. Mellesleg Lukasenko most felkötheti a gatyáját. Hasonló lépésre Majdanozták meg Janukovicsot.
Nem fogják tudni. Mert, egyrészt megvadult és mindenkit akire a legkisebb árnyéka is vetül a potens ellenzékiségnek, azonnal lekapcsoltat. Mivel már nem köti semmi. az összes NGO-t és álcázott nyugati titkosszolgát kicsesz az országból. Másrészta, ami a legfontosabb, hogy Oo. illetve Putyin mögötte áll.
A szankciók szarra sem jók, mert eddig sem az EU tartotta a lelket bennük, hanem Oo., illetve az EU azt éri el, hogy a simlis cégei előtt - akik fű alatt és Minszken keresztül kereskedtek Oo. - jól bezárja az orosz utat.
 
W

Wilson

Guest
"A következő hónapok legfontosabb nyugati biztonságpolitikai és titkosszolgálati projektje pedig a jelenlegi belarusz rendszer megbuktatása kell, hogy legyen.
Ha máshogy nem megy, alkut kötve Moszkvával is,
hogy nekik is világos legyen: védencük átlépett azon a határon, ameddig még érdemes megvédeniük.
"

Idézet innen: https://azonnali.hu/cikk/20210525_a-minszki-rezsimet-nem-buntetni-kell-hanem-elpusztitani

Mi lenne ez az alku vajon? Acca nekünk Belarusz, cserébe ha békét akarsz Putyin bácsi. Vérszemet kapott a Nyugat, hogy Putyin nem szeret háborút kockáztatni.

Pofonegyszerű a helyzet ez az egész szankciósdi csak Moszkvának jó mivel így Fehéroroszország még jobban Oroszországhoz "sodródik" mindenki biztos lehet benne, hogy az oroszok szolgálatok is vastagon benne voltak az akcióban.Az EU pedig a Putyinék által elvártak szerint reagált,a szankciókkal csak még jobban elszigetelik Fehéroroszországot az EU irányában,és ezáltal még közelebb lökik a belaruszokat cár atyuska ölelő karjaiba.Úgy, hogy nem hiszem, hogy bármilyen kulonalkut kötne Putyin az EU-val Lukasenko eltávolítása céljából neki ez a helyzet a legideálisabb.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Pofonegyszerű a helyzet ez az egész szankciósdi csak Moszkvának jó mivel így Fehéroroszország még jobban Oroszországhoz "sodródik" mindenki biztos lehet benne, hogy az oroszok szolgálatok is vastagon benne voltak az akcióban.Az EU pedig a Putyinék által elvártak szerint reagált,a szankciókkal csak még jobban elszigetelik Fehéroroszországot az EU irányában,és ezáltal még közelebb lökik a belaruszokat cár atyuska ölelő karjaiba.Úgy, hogy nem hiszem, hogy bármilyen kulonalkut kötne Putyin az EU-val Lukasenko eltávolítása céljából neki ez a helyzet a legideálisabb.
Ez érthető. Az oroszok nagyon jól sakkoznak és mint ilyenek négy öt lépéssel előre tudnak gondolkodni. Putyinnak ez az ideális. A nyugatnak ez a Fehérorosz szankciózás olyan patt, mint Oo.-nak Ukrajna. Bár mit is tesznek az nem lesz jó nekik. Ha az oroszok intézték ezt az akciót, mesterlépés volt a javából, az biztos.
 
K

kamm

Guest
Csak egy példa:
A franciák megvették a nagykőrösi konzervgyárat. Lebontották, a gépeket szétvágták, de gondosan ügyeltek arra, hogy a darabok véletlenül se kerüljenek egy MÉH telepre, nehogy a fineszes magyarok még összerakják.
Ezek a galadok, kifizettek valamit es utana azt csinaltak vele, amit akartak.
Mit kepzel az ilyen?
 
K

kamm

Guest
Pofonegyszerű a helyzet ez az egész szankciósdi csak Moszkvának jó mivel így Fehéroroszország még jobban Oroszországhoz "sodródik" mindenki biztos lehet benne, hogy az oroszok szolgálatok is vastagon benne voltak az akcióban.Az EU pedig a Putyinék által elvártak szerint reagált,a szankciókkal csak még jobban elszigetelik Fehéroroszországot az EU irányában,és ezáltal még közelebb lökik a belaruszokat cár atyuska ölelő karjaiba.Úgy, hogy nem hiszem, hogy bármilyen kulonalkut kötne Putyin az EU-val Lukasenko eltávolítása céljából neki ez a helyzet a legideálisabb.
A krimi helyzet legalizalasa megerheti neki bealdozni a bajuszos olomkatonat...
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
A krimi helyzet legalizalasa megerheti neki bealdozni a bajuszos olomkatonat...
Az orosznak nem érdeke ez a fajta alku. Krim megvan már most is, Fehéroroszország pedig továbbra is megvan. Ezzel ütött két rést az őt bekeríteni kívánó falon. Ha e két rés nyitott, Oo. nincs elszigetelve/körbezárva teljesen.
Nyugat oldaláról pedig teljes arcvesztés, ha elismerik az "erővel" elvett Krím félsziget Oo.-hoz való tartozását. Nem mellékesen kinyitnák Pandora szelencéjét, aminek fedelét elégé megfeszegette a koszovói eset.
Vagyis jelen idő szerint egyik félnek sem érdeke ez a fajta alku.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2021/05/27/fe...-a-feheroroszorszagi-aknamunka-szponzorairol/
"FEHÉROROSZ VÁLSÁG – KGB: PRATASZEVICS VALLOMÁST TESZ A “FEHÉROROSZORSZÁGI AKNAMUNKA SZPONZORAIRÓL”
A minszki repülőtéren őrizetbe vett Raman Prataszevics ellenzéki újságíró és aktivista “beismerő vallomást tesz, megnevezve a fehéroroszországi aknamunka szponzorait is” – mondta szerdán Ivan Tertelj, a helyi állambiztonsági szolgálat (KGB) elnöke a fehérorosz parlamentben.
“ZAJLIK A TANÚVALLOMÁSA A FEHÉROROSZORSZÁG ELLEN IRÁNYULÓ AKNAMUNKA SZPONZORAIRÓL, A VÉGREHAJTÁS MÓDSZEREIRŐL, A HÁTTÉRBEN ÁLLÓ POLITIKUSOKRÓL, BIZTONSÁGI SZOLGÁLATOKRÓL ÉS SZERVEZETEKRŐL” – mondta Tertelj, akit a BelTa helyi hírügynökség idézett. “Ígérem, hamarosan minderről részletesen beszámolunk” – tette hozzá.
A KGB-elnök szerint érthető Prataszevics kapcsolatainak aggodalma, mert az ellenzéki aktivista aktívan együttműködik a nyomozással.
Beszélt arról is, hogy Prataszevics korábban zsoldosként szolgált a Donyec-medencei konfliktusban ukrán oldalon részt vevő Azov ezredben. Úgy vélekedett, kétségtelen, hogy “Prataszevics személyisége teljes egészében megfelel a délkelet-ukrajnai véres eseményekben részt vevő terrorista és zsoldos fogalmának”. Ezek olyan tények, amelyek megjelentek a sajtóban is – tette hozzá.
Tertelj azt hangoztatta, hogy Prataszevics a kelet-ukrajnai válságövezetben szerzett tapasztalatait aktívan hasznosította Fehéroroszország ellen.
“Tömeges zavargások szervezőjeként a közemberek és a rendvédelmi szervek tagjainak életét és egészségét veszélyeztette. Egy olyan internetes portál vezetője, amelyet törvényhozásunk szélsőségesnek nyilvánított” – hangoztatta Tertelj.
Andrij Bileckij, az Azov ukrán önkéntes alakulat alapítója – az orosz sajtóban megjelent információkra reagálva – Kijevben cáfolta, hogy Prataszevics harcolt a Donyec-medencei fegyveres konfliktusban. A Telegram üzenetküldő portálon keresztül azt közölte, hogy Prataszevics újságíróként járt a kelet-ukrajnai válságövezetben. Megerősítette, hogy a fehérorosz kormány által szélsőségesnek nyilvánított NEXTA Telegram-csatorna volt főszerkesztője több, Ukrajna ellen harcoló alakulat mellett ott volt, meg is sebesült az Azovi-tenger partján fekvő, dél-donyecki Sirokine településnél, de – mint írta – nem gépkarabéllyal a kezében, hanem újságíróként, “szavakkal küzdött mellettünk”..."
 
Status
Not open for further replies.