[BIZTPOL] Fehérorosz helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
30 615
113
A két dolog egyszerre érvényes és nem ellentmondás. Tehát igaz az, hogy az EU óriási lehetőség és óriási segítség, és a másik is igaz, hogy a nyugati cégek pénzt szeretnének keresni és a nyugati országok politikailag is szeretnék, hogy úgy történjen minden, ahogy nekik jó. De ezért túlságosan nem lehet kárhoztatni őket.
De, lehet kárhoztatni őket, mert a kampányban nem az volt, hogy ott csesznek ki veled ahol érnek, mivel volt pár évtized tapasztalatuk a frissen csatlakozottakhoz képest.
Magyarországnak önmagában nincs se tőkéje, se tudása egy versenyképes gazdasághoz. A multik ezt a kettőt biztosítják. Lesz korszerű ipar, lesznek normális fizetésű munkahelyek és ami nagyon fontos megjelenik a nyugati vállalati kultúra. A magyar beszállítók tőlük tanulhatják el. A lehetőség ott van, hogy a beszállítók idővel nagyra nőhetnek. Kis cégekből közepes, majd nagy cégek.
Ez most úgy hangzott, mint az: "5 év mulva osztrák bérek lesznek". Ez úgy tudom nagyon népszerű feltételezés volt anno, aztán 15 év után az Audi gyárban lehet ha szinte osztrák bérek is lettek, de még ott sem bíztos, mert valaki ki kell termelje, hogy Hans a németeknél kevesebb munkáért négyszer annyit kap ugyanannál a cégnél.
AZ EU-s támogatások szintén komoly lehetőség. Rengeteg pénz érkezik. Még akkor is ha csak egy része érvényesül ténylegesen. Csak tudni kéne felhasználni. A GDP-ben meg nagyon is meglátszik ez a támogatás. Nélküle számottevően alacsonyabb lenne.
Rengeteg pénz érkezik és annak meg is van az ára, de hatodszor nem fogom leírni, hogy mit adsz azért a pénzért és hogyan költheted el.
És fejezzétek már be, hogy nélküle számottevően kevesebb lenne a GDP. Kevesebb lenne egy lóf**t. Ez nem csak arról, szól, hogy adják a pénzt, hanem másik oldalon vesznek is el kőkeményen. Nézt meg a grafikont a világbank adataival, hogy hogy nőtt a GDP a csatlakozásig és hogyan után. Az a "rengeteg ingyen pénz" legjobb esetben max kompenzálja azt, amit másik oldalon elvesz az EU.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 485
24 196
113
Ezen EU gáncsolós legendák olyan hamar fognak tárgytalanná válni a rendszerváltáskor, mint a vattacukor a medencében.
Ugyan mond már meg nekem, hogy kinek köszönhetjük, hogy a paks1 és paks2 két külön cégként kellett bejegyezni, ezt megkérdezheted a kollegádtól is, aki berakta a szakemberhiányos szabadonhazudunkeurópa cikket....
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Leírtad mi az egyik különbség semmi köze az avuláshoz ha tetszik v nem egy korszerú gazdaságban egy MTZ traktorral te már nem rúgsz labdába és a jövőben ez még inkább így lesz.
Dehogynem. Egy 80 Le Belarusz ugyan azt tudja a terepen, mint a nyugati társa, csak kevesebb a kütyü benne (amiknek /kütyüknek/ - meglátásom szerint - a gazdák különösebben nem örvendenek). Talán egy liter gázolajfogyasztás a különbség a nyugati javára (de ezt szervízdíjban többszörösen beszedik a gazdán).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
30 615
113
Mivel az Eu csatlakozásban fejlődésünk gátját látod, hozz pozitív példákat amik azt mutatják hogy a Kreml kliensállamaként jobb gazdasági növekedést lehet elérni. Hozd Belorusszia vagy Szerbia grafikonját. Ők járnak azon az alternatív úton ami mellett lobbizol.
Te nagyon nagyon félrebeszélsz. Ne hozz példának egy szarrászankciózott vagy háborúban szarrálőtt országot. Persze hogy nem fejlődik ha ilyen környezetben van, ha elveszik a pénzét, ha sok másik ország nekiáll gazdaságilag megfolytani. De ha már a sarkított példákért rajongsz, akkor mit szólsz Ukrajna EU-ba vezető ragyogó útjához és az ehez kapcsolódó gazdasági teljesítményéhez, államadósságához?
Amit magyarázok és sajnos sokan képtelenek értelmezni, hogy a kapott EU-s pénzek egy szép szám, de a százváltozós képletből ez csak egy, és a maradék 99-et is kell tudni értelmezni meg számszerűsíteni. S mikor az egészet mérlegre teszed és megnézed milyen ütemű a gazdasági növekedés csatlakozás előtt és után, akkor látszik, hogy nincs eltérés, és ha a gazdasági válságot beleveszed (amit direkt nem tettem) akkor a csatlakozás után sokkal rosszabb.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Viccelsz? Az azért nem feltétlenul egy sikersztori. Sok más nomád hódítókhoz képest nagyobb a fustje mind a lángja.
Te h.lye vagy ? Ja nem csak hazátlan , történelem nélküli tót ! Amúgy csak jelzem az a szerencsétek , hogy a hunok pusztai nép lévén nem mentek a hegyekbe és így nem nullázták le a hegyekben élő őslakosokat akikre ti azt hiszitek az őseitek voltak ! Nem is értem a fórum moderációt miért tűr meg téged egy Magyar fórumon ! Pedig tanulhattunk volna Trianonból és az el és befogadó szokásainkat már bedobhattuk volna a kukába !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Dehogynem. Egy 80 Le Belarusz ugyan azt tudja a terepen, mint a nyugati társa, csak kevesebb a kütyü benne (amiknek /kütyüknek/ - meglátásom szerint - a gazdák különösebben nem örvendenek). Talán egy liter gázolajfogyasztás a különbség a nyugati javára (de ezt szervízdíjban többszörösen beszedik a gazdán).
Hát ezt vallottam én is amíg nem tapasztaltam meg a másik oldalt ! Azért a komfort , a kényelem , a biztonság , a megbízhatóság nagyon nincs egy szinten ! Mindenki addig mondja , hogy az UAZ/Niva a legjobb terepjáró amíg meg nem próbál egy japánt vagy nyugatit !
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 430
4 545
113
Te nagyon nagyon félrebeszélsz. Ne hozz példának egy szarrászankciózott vagy háborúban szarrálőtt országot. Persze hogy nem fejlődik ha ilyen környezetben van, ha elveszik a pénzét, ha sok másik ország nekiáll gazdaságilag megfolytani. De ha már a sarkított példákért rajongsz, akkor mit szólsz Ukrajna EU-ba vezető ragyogó útjához és az ehez kapcsolódó gazdasági teljesítményéhez, államadósságához?
Amit magyarázok és sajnos sokan képtelenek értelmezni, hogy a kapott EU-s pénzek egy szép szám, de a százváltozós képletből ez csak egy, és a maradék 99-et is kell tudni értelmezni meg számszerűsíteni. S mikor az egészet mérlegre teszed és megnézed milyen ütemű a gazdasági növekedés csatlakozás előtt és után, akkor látszik, hogy nincs eltérés, és ha a gazdasági válságot beleveszed (amit direkt nem tettem) akkor a csatlakozás után sokkal rosszabb.
Sajnálom Joker, de mit tudnék tenni? A Kreml környezetében csak illiberális koszfészkeket találni. Honnan szerezzek neked egy sikeres országot példaként, mikor maga a Kreml vezette államalakulat is egy failed state gazdaságilag és politikailag egyaránt. Nem megy.
 
  • Vicces
Reactions: ghostrider

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 105
31 064
113
Off, mert Belorusz topik.

Bocs, hogy bele brekegek, de azt köztudomású, hogy az EU nem szeretetszolgálat, sőt. Mi is befizetünk, saját iparunkat/mezőgazdaságunkat korlátozzuk (kvótarendszer), ráadásul a jó minőségű magyar mezgazd. termékeinket kiviszik, és a hidroponikus termesztésű ehetetlent hozzák ide. Szóval....
Ami EUs pénz bejön, annak meghatározott célja van (pályázat) vagyis csak arra költhető. Merészelem még azt is állítani, hogy mivel nem magyar cégek nyerik a nagy EUs támogatott beruházások tendereit, ezért visszaáramlik nyugatra. Ez ellen jött létre "Lölö birodalma".
Vagyis: a pénz nyugatról, nyugatra áramlik.
On.
 
W

Wilson

Guest
Dehogynem. Egy 80 Le Belarusz ugyan azt tudja a terepen, mint a nyugati társa, csak kevesebb a kütyü benne (amiknek /kütyüknek/ - meglátásom szerint - a gazdák különösebben nem örvendenek). Talán egy liter gázolajfogyasztás a különbség a nyugati javára (de ezt szervízdíjban többszörösen beszedik a gazdán).
Ennél jóval összetettebb a kérdés például a modern precíziós gazdálkodáshoz alkalmatlan egy mtz traktor.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 144
25 382
113
Az idei évek adatait nem tudja neked senki sem hozni, mivel még csak május vége van.Amúgy áruld már el nekem a nyugat mivel szipolyoz ki minket,az itt termelő nagyvállalataival az EU-s támogatásaival?Ha nem tetszik ez a "rendszer" akkor ki kell lépni az EU- ból és lehet menni az oroszokhoz v a kínaiakhoz pénzért aztán Maoék majd tartanak nekunk egy szemléletes bemutatót a kiszipolyojozás témájában.Mert az az igazság, hogy az oroszok és a kínaiak számára csak addig vagyunk fontosak amíg az EU tagjai vagyunk.
Nekem a tavalyi is jó lesz. Különben vegyél egy kicsit vissza az arcodból, szerintem egy oldalon állunk, csak másképpen látjuk a világot. Nem kell JÓ tanácsokat osztogatni. Attól, hogy nem tetszik ez a rendszer, miért kellene nekem máshova mennem? Itt születtem, itt is fogok meghalni.
A nyugati cégek mentek Kínába, ők csináltak(nak) belőlük gazdasági világhatalmat. Nem így gondolták? Ki tudja, de azért rendesen megszedték magukat belőle. A nagytőke irányít mindent. Keleten oligarcháknak hívják őket, nyugaton minek is? Az USA-ban két párt közül lehet választani, közben mind a kettőt majdnem ugyanazok irányítják a háttérből. Marha nagy demokrácia. Keleten korrupció van, nyugaton lobbizás. A gyarmattartók most is pórázon tartják a gyarmataikat, csak nagyon szépen becsomagolva csinálják.
Sohase fogadott el minket a nagyon fejlett, gazdag (miből is) nyugat, most sem, csak csicskák vagyunk a szemükben. Ha neked ez tetszik, lelked rajta, de másoknak hagyd meg a saját véleményüket. Ettől még a világ megy tovább. Semmi sem fekete, vagy fehér. 1989-90-ben sok mindent mondtak, ígértek, hülyítették az embereket. Mi valósult meg belőle? Elég kevés. 31 év után az emberek már csak köpnek egyet, ha a politikáról, vagy a pártokról beszélnek nekik.
Visszatérve Fehéroroszországra. Az EP mégis minek képzeli magát? Amit csinálnak, az már szinte süt. A Fehéroroszoknak térden kéne csúszniuk előttük? Nem szép amit csináltak, de a világ már csak ilyen, láthatjuk, hogy mindenki ezt csinálja, ha megteheti. Majd hamut szórnak a fejükre, de megcsinálták, ami nekik az érdekük volt. A nyugat kis kedvence meg majd pislog, hogy milyen hülye, nagyképű volt.
 
W

Wilson

Guest
Nekem a tavalyi is jó lesz. Különben vegyél egy kicsit vissza az arcodból, szerintem egy oldalon állunk, csak másképpen látjuk a világot. Nem kell JÓ tanácsokat osztogatni. Attól, hogy nem tetszik ez a rendszer, miért kellene nekem máshova mennem? Itt születtem, itt is fogok meghalni.
A nyugati cégek mentek Kínába, ők csináltak(nak) belőlük gazdasági világhatalmat. Nem így gondolták? Ki tudja, de azért rendesen megszedték magukat belőle. A nagytőke irányít mindent. Keleten oligarcháknak hívják őket, nyugaton minek is? Az USA-ban két párt közül lehet választani, közben mind a kettőt majdnem ugyanazok irányítják a háttérből. Marha nagy demokrácia. Keleten korrupció van, nyugaton lobbizás. A gyarmattartók most is pórázon tartják a gyarmataikat, csak nagyon szépen becsomagolva csinálják.
Sohase fogadott el minket a nagyon fejlett, gazdag (miből is) nyugat, most sem, csak csicskák vagyunk a szemükben. Ha neked ez tetszik, lelked rajta, de másoknak hagyd meg a saját véleményüket. Ettől még a világ megy tovább. Semmi sem fekete, vagy fehér. 1989-90-ben sok mindent mondtak, ígértek, hülyítették az embereket. Mi valósult meg belőle? Elég kevés. 31 év után az emberek már csak köpnek egyet, ha a politikáról, vagy a pártokról beszélnek nekik.
Visszatérve Fehéroroszországra. Az EP mégis minek képzeli magát? Amit csinálnak, az már szinte süt. A Fehéroroszoknak térden kéne csúszniuk előttük? Nem szép amit csináltak, de a világ már csak ilyen, láthatjuk, hogy mindenki ezt csinálja, ha megteheti. Majd hamut szórnak a fejükre, de megcsinálták, ami nekik az érdekük volt. A nyugat kis kedvence meg majd pislog, hogy milyen hülye, nagyképű volt.

Te valamit nagyon benézhettél mert én egyrészt egy szóval sem említettem,hogy neked vagy másvalakinek el kell hagynia Magyarországot, feltételes módban azt írtam ha nem tetszik a rendszer akkor ki kell lépni az EU-ból és lehet utána menni az oroszokhoz és a kínaiakhoz pénzért,nem értem te ebből,hogy szűrted le azt,hogy én azt tanácsolom neked ,hogy el kell hagynod Magyarországot ha nem tetszik az EU? Egy szóval sem mondtam,hogy az EU államai és nagytőkései szentek,de szerinted ilyen feltételekkel ennyi pénzt vajon a világon melyik nagyhatalom adott volna nekünk?Segítek senki az meg,hogy a rendszerváltáskor szétprivatizálták és szétlopták az országot az az akkori hatalmon lévő magyar politikai erők sara nem a nyugaté,ott van ellen példának például Csehország és Szlovénia ők érdekes módon nem árusították ki az országukat ugyanebben a helyzetben.

Fehéroroszországra visszatérve mégis mit tegyen az EU egy ilyen helyzetben üljön ölbe tett kézzel és malmozzon?
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 144
25 382
113
Te valamit nagyon benézhettél mert én egyrészt egy szóval sem említettem,hogy neked vagy másvalakinek el kell hagynia Magyarországot, feltételes módban azt írtam ha nem tetszik a rendszer akkor ki kell lépni az EU-ból és lehet utána menni az oroszokhoz és a kínaiakhoz pénzért,nem értem te ebből,hogy szűrted le azt,hogy én azt tanácsolom neked ,hogy el kell hagynod Magyarországot ha nem tetszik az EU? Egy szóval sem mondtam,hogy az EU államai és nagytőkései szentek,de szerinted ilyen feltételekkel ennyi pénzt vajon a világon melyik nagyhatalom adott volna nekünk?Segítek senki az meg,hogy a rendszerváltáskor szétprivatizálták és szétlopták az országot az az akkori hatalmon lévő magyar politikai erők sara nem a nyugaté,ott van ellen példának például Csehország és Szlovénia ők érdekes módon nem árusították ki az országukat ugyanebben a helyzetben.

Fehéroroszországra visszatérve mégis mit tegyen az EU egy ilyen helyzetben üljön ölbe tett kézzel és malmozzon?
Ha túl reagáltam, elnézést. Nekünk alapvetően senki sem adott pénzt, INGYEN. Vissza is vette szépen, ügyesen, feltételekhez kötve. Hogy is volt, hogy teljes értékű!!! tagok lehettünk. Csak hitelezett nekünk, mint mindig, előtte is. Miért is nem akarunk már Eurót? 30 év és teljes függőségünk van. Ezt szépen összehoztuk. Mit tehetnék én, hogy kilépjünk, semmit. Akkor sem tudtam, amikor beléptünk. Jól mondták, hogy azon múlik minden, hogy, hogyan teszik fel a kérdést!
EU. Igen, fogja be a száját és ne szóljon bele abba, ami nem rá tartozik!!! Lennének fontosabb dolgaik, azzal kellene foglalkozniuk. Mindenki a saját udvarán legyen kiskakas, amíg le nem vágják.
 
W

Wilson

Guest
Ha túl reagáltam, elnézést. Nekünk alapvetően senki sem adott pénzt, INGYEN. Vissza is vette szépen, ügyesen, feltételekhez kötve. Hogy is volt, hogy teljes értékű!!! tagok lehettünk. Csak hitelezett nekünk, mint mindig, előtte is. Miért is nem akarunk már Eurót? 30 év és teljes függőségünk van. Ezt szépen összehoztuk. Mit tehetnék én, hogy kilépjünk, semmit. Akkor sem tudtam, amikor beléptünk. Jól mondták, hogy azon múlik minden, hogy, hogyan teszik fel a kérdést!
EU. Igen, fogja be a száját és ne szóljon bele abba, ami nem rá tartozik!!! Lennének fontosabb dolgaik, azzal kellene foglalkozniuk. Mindenki a saját udvarán legyen kiskakas, amíg le nem vágják.
Nem kell elnézést kérned:), ingyen pénz nincs mint ahogy ingyen ebéd sincs, de meg kell nézni a számokat mennyi EU-s támogatást kaptunk 2004 óta és csak rajtunk múlt jobban mondva az aktuális kormányzaton,hogy ez hogyan hasznosítottuk,még egyszer mondom lehet szeretni vagy nem szeretni az EU-t de az tény,hogy ennyi pénzt ilyen feltételekkel a világ egyetlen egy országa sem adott volna nekünk.Ha egy EU tagállam légijáratát amely két EU-s tagállam között közlekedik "lekalózkodja" Lukasenko akkor mégis kinek kellene fellépnie ha nem az EU-nak?
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 544
8 972
113
De, lehet kárhoztatni őket, mert a kampányban nem az volt, hogy ott csesznek ki veled ahol érnek, mivel volt pár évtized tapasztalatuk a frissen csatlakozottakhoz képest.

Nem igaz, hogy ott csesznek ki velünk, ahol érnek. Kicsit is normálisan csinálva jóval több a pozitívum, mint a negatívum. A tanulást, munkát - hogy jól jöjjünk ki a dologból - azt nem lehet megúszni.

Ez most úgy hangzott, mint az: "5 év mulva osztrák bérek lesznek". Ez úgy tudom nagyon népszerű feltételezés volt anno, aztán 15 év után az Audi gyárban lehet ha szinte osztrák bérek is lettek, de még ott sem bíztos, mert valaki ki kell termelje, hogy Hans a németeknél kevesebb munkáért négyszer annyit kap ugyanannál a cégnél.

Nem, ez a normális menete a fejlődésnek. Dolgozunk nekik, tanulunk tőlük, tőkét halmozunk fel és középszintre felfejlődünk. Utána viszont kell az innováció a továbblépéshez. Persze most szinte épp az ellenkezőjét csinálja az ország, de hát sajnos a magyar nép valahogy sosem tanul a hibáiból.

Rengeteg pénz érkezik és annak meg is van az ára, de hatodszor nem fogom leírni, hogy mit adsz azért a pénzért és hogyan költheted el.
És fejezzétek már be, hogy nélküle számottevően kevesebb lenne a GDP. Kevesebb lenne egy lóf**t. Ez nem csak arról, szól, hogy adják a pénzt, hanem másik oldalon vesznek is el kőkeményen. Nézt meg a grafikont a világbank adataival, hogy hogy nőtt a GDP a csatlakozásig és hogyan után. Az a "rengeteg ingyen pénz" legjobb esetben max kompenzálja azt, amit másik oldalon elvesz az EU.

Amit "elvesz" az nem is létezne, ha ők nem lennének. Az Audi nem a magyar autógyárakat szorította ki az országból. Persze több maradna itthon, ha a kormány nem adna oda minden pénzt a multiknak. Ellenben amit adnak, az valóban növeli a GDP-t, hiába van vele gond is. A támogatásokkal a fő probléma inkább az, hogy a korrupt elitet táplálja. És a korrupció lassítja a fejlődést.

Az EU amúgy valóban nem segélyszervezet, ugyanakkor jó politikával kölcsönösen nyertes helyzet alakítható ki. Középszintig biztosan. Utána persze érdekharc is lenne, mert nem szeretnék nyugaton, ha a kelet lenyomná őket. De ez egyrészt érthető a részükről, másrészt nem tudják teljesen megakadályozni, harmadrészt erősebb európai integráció esetén csökken ez a konfliktus.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 232
113
Nnna a sok EU és a motorhibás Niva mellett egy kis belorusz anyag is jöjjön:

Mint kiderült, hogy a demokrácia avatatlan fehérorosz Telegram bajnoka évekkel ezelőtt a neonáci ukrán Azov különítmény soraiban szolgált majdnem egy évet a donbasszi fronton, majd Mariupolban. Elvileg a mellébe is kapott a fronton repeszt, valszeg azért emlegettek az elfogáskor szívbetegséget. Ahogy egy korábbi Kim fedőnevű interjújában fogalmaz, sok belorusz nacionalista harcolt az ukránok oldalán az Azovban.

Pár kép is melléje
wr-750.jpg

wr-750.jpg

Némileg retusálva az Azov Fekete Nap című magazinjának 2015 júliusi címlapján
wr-750.jpg

wr-750.jpg


Illetve a végére egy igazi européer nyilatkozat
"Ha nem állítjuk meg az orosz hordát, Fehéroroszország lesz a következő"
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 547
5 196
113
..
Dehogynem. Egy 80 Le Belarusz ugyan azt tudja a terepen, mint a nyugati társa, csak kevesebb a kütyü benne (amiknek /kütyüknek/ - meglátásom szerint - a gazdák különösebben nem örvendenek). Talán egy liter gázolajfogyasztás a különbség a nyugati javára (de ezt szervízdíjban többszörösen beszedik a gazdán).
Az MTZ nem tudja ugyanazt. Amelyik gazda elköveti azt a "hibát", hogy vesz egy nyugati traktort, az utána nem akar MTZ -vel dolgozni. A feleségem nagybáttyja is így járt. :D A 20 éves JohnDeere mindenben veri a sokkal fiatalabb MTZ -t.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 544
8 972
113
Nézt meg a grafikont a világbank adataival, hogy hogy nőtt a GDP a csatlakozásig és hogyan után.

2004-ben csatlakoztunk az EU-hoz. 2008-ban meg már jött is világválság. Nem nagyon volt idő beérnie a dolognak. Inkább az a kérdés, hogy 2010 óta miért nem 5-10%-kal nő a GDP? Ilyen feltételek mellett annyival kéne kb.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Mivel az Eu csatlakozásban fejlődésünk gátját látod, hozz pozitív példákat amik azt mutatják hogy a Kreml kliensállamaként jobb gazdasági növekedést lehet elérni. Hozd Belorusszia vagy Szerbia grafikonját. Ők járnak azon az alternatív úton ami mellett lobbizol.
Miért kell mindig valakinek a kliense lenni. Mi van ha saját utat járunk és nem nyaljuk sem a nyugat sem a kelet seggét, hanem a kettő között játszunk? Ja, hogy nem lehet? De hogy nem. Lásd Ausztria példáját. Még ma is egy csomó SZU-val kötött egyezményt használ ki a maga fejlődése érdekében, holott a SZU már régen nincs. Csak keres utána, meg fogsz lepődni. És még egy hasonló osztrák sumákság. Nem tudom hányan tudjátok, hogy a trianoni döntés után ausztria a román kommunisták megjelenéséig, vagyis 1948-ig használta az erdélyi aranybányákat, mert, hogy addig is ők használták. A románok ezt is elnézték a sunyi osztrákoknak.
 
Status
Not open for further replies.