Szlovák haderőfejlesztési program (2030) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 091
13 496
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
Sot, talán még kerekeseknél is túlzás lenne! Nekem is megutotte a szemem. Ki tudja miért utemezték így. Lehet hogy hasonló kiszúrás bizonyos gyártókkal rejlik emogott, mind 8x8-asoknál az úszóképesség, ami eleve kizárja például a Boxert.
Az tuti, hogy csak újban gondolkodnak??
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
Az a jovoévi szállítás úgy jon ki, hogy le lesz szállítva tesztelére egy darab, majd kovetkezo éven még néhány és csak utánna jonnek a rendes szállítások. Például a lánctalpasoknál kovetkezo a megosztás az 1. fázisba: 2023- 1db, 2024- 5db, 2025- 78db, 2026- 72db

Én a 8x8-as esetében SuperAV-ra tippelnék (ha nem porolják le a Vidrát), mert benne vagyunk az olaszokkal pont egy erre fókuszáló PESCO projektben (is) + az amerikaiak is már részben benne vannak. Láncosban pedig ezidáig ASCOD, CV90 és Lynx volt bemutatóba.
Itt valaki valamit nagyon elszámolhatott.
A 8x8-ra horror kevés a 4M EUR, ráadásul with VAT.
Lehetne ilyet találni, de kizárólag, ha rendes torony nélküli verziót keresnek. De mivel nem, így nagyon meg kell erőltetni magam, hogy a feltételeknek megfelelőt találjak.
A SuperAV-t 6M USD-ért rendelték az USMC-nek. Ráadásul torony nélkül annyi. Kizárt, hogy abban gondolkodnak. Ne feledjük, hogy a SeperAV egy hodály.
Van belőle elvileg 6x6-is, de azt csak a braziloknak gyártották. Csak ott van tudtommal gyártósor. Olcsó is, de meg lennék rajta lepődve, ha onnan rendelnének.
A Boxer biztosan nem. Az is 6-8 között van toronnyal.
Ha nagyon hunyorítok, akkor talán a Rosomak belefér, méghozzá az új lengyel toronnyal. Minden más esetben túlcsúszik a pénzügyi kereten.
Érdekes, de szerintem a láncos viszont Lynx lesz. Eléggé stimmel az kapacitások időbeli elosztása is.
Ha áll a CV-90-es kapacitás, akkor minek kellene 2025-ig halasztani a 6. jármű leszállítását?
Szerintem mostanában az ASCOD után sem nagyon kapkodnak. Az angol blama elég rosszul néz ki.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
Pandur egy normálissab toronyal tokéletesen úszásképtelen (lásd példaul Corsac : https://www.msm.sk/downloads/15/msm_tech_list_corsac.pdf ) , szoval attól nem kel félni. Raadásul kétlem, hogy képes lenne a gyártója olyan gyorsan szálítani.
Elvileg a Pandurt low rate-ben gyártják, mert a csehek spéci alverziókat folyamatosan rendelgetnek,
Csak átfutottam a fordítózott minisztériumi kiadványt. Az úszóképesség alap?
Csak mert akkor tényleg csak a Rosomak marad ZSSW-30-as toronnyal. Az gyakorlatilag ebben a pillanatban lett kész. Tökéletesen megfelel a 30mm/7,62-es kritériumoknak. Ha úszóképes a feltétel, akkor az is mehet, mert a Rosomak úszóképes vele.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and kamm

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
Lynxre biztosan lesz legalább kettő gyáregységnyi kapacitás a jövőben, a miénk 100-as évi kapacitással.
Igen, és mellett ott a német minimum 46db-os kapacitás.

Van még egy dolog, ami megütötte a szememet. A government - government típusú beszerzés, amit külön kiemeltek.
A Rosomak esetén mehet ez a lengyelekkel. A Lynx esetén meg velünk. A németek nem nagyon szoktak gov-gov szerződést kötni, pláne nem a RM esetén.
Most, hogy ez a gov-gov üzlet előjött, egyből bevillant a VBCI is.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and kamm
K

kamm

Guest
Elvileg a Pandurt low rate-ben gyártják, mert a csehek spéci alverziókat folyamatosan rendelgetnek,
Csak átfutottam a fordítózott minisztériumi kiadványt. Az úszóképesség alap?
Csak mert akkor tényleg csak a Rosomak marad ZSSW-30-as toronnyal. Az gyakorlatilag ebben a pillanatban lett kész. Tökéletesen megfelel a 30mm/7,62-es kritériumoknak. Ha úszóképes a feltétel, akkor az is mehet, mert a Rosomak úszóképes vele.
Azt egyebkent el is tudom kepzelni, a fobiajukban inkabb a lengyelekkel kozoskodnek, mint barki massal... de meg az is bitang olcso 4M euro korul, szerintem akkor arra maguk tennek ra a tornyot (vmi szlovak csodat.)

Igen, és mellett ott a német minimum 46db-os kapacitás.

Van még egy dolog, ami megütötte a szememet. A government - government típusú beszerzés, amit külön kiemeltek.
A Rosomak esetén mehet ez a lengyelekkel. A Lynx esetén meg velünk. A németek nem nagyon szoktak gov-gov szerződést kötni, pláne nem a RM esetén.
Most, hogy ez a gov-gov üzlet előjött, egyből bevillant a VBCI is.
Szerintem ez a lengyelek lesz, de a lancos IFV ott meg nincs kesz, tehat az megint nem stimmel...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
Azt egyebkent el is tudom kepzelni, a fobiajukban inkabb a lengyelekkel kozoskodnek, mint barki massal... de meg az is bitang olcso 4M euro korul, szerintem akkor arra maguk tennek ra a tornyot (vmi szlovak csodat.)


Szerintem ez a lengyelek lesz, de a lancos IFV ott meg nincs kesz, tehat az megint nem stimmel...
Nincs a 2 beszerzés összekötve, ahogy én láttam.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
Igen, és mellett ott a német minimum 46db-os kapacitás.

Van még egy dolog, ami megütötte a szememet. A government - government típusú beszerzés, amit külön kiemeltek.
A Rosomak esetén mehet ez a lengyelekkel. A Lynx esetén meg velünk. A németek nem nagyon szoktak gov-gov szerződést kötni, pláne nem a RM esetén.
Most, hogy ez a gov-gov üzlet előjött, egyből bevillant a VBCI is.
Én úgy emlekszem, hogy a szlovén Boxer bizniszt is a német állam kötötte.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 414
113
Én úgy emlekszem, hogy a szlovén Boxer bizniszt is a német állam kötötte.
Lehet, de a németeknek egyszerűen nincs semmije ami kerekesben beleférne a keretbe. Másrészt a Boxer az Artec. Az egy összefogós buli. De hogy tisztán a RM mögé álljanak....?!
Talán a jordan Marder üzlet ilyesmi volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány