F-22 Raptor (Lockheed Martin,USA)

http://www.de.tppchr.ru/index.php?Mn=11&sMn=68
Vagy 30 éve gyártanak ilyet. A gond a minőséggel van. az AGAT gyártója oldalán olvastam, hogy hogy örültek, hogy nyugati félvezetőket vehettek. Meg Texas csipeket. Persze most ne találom.
 
megis mirol beszelsz ? milyen 30 eve? es mit gyartanak pontossan? enyit invesztaltak a "gyartas"(inkabb eloallitas) felfuttatasara. Egy nemet labor (DESY) egy tomszki ceggel kozosen olyan gaas molekulas erzekeloket csinaltak , hogy latni az erekben a molekulakat .
 
"A technologia mar reg adott."

nem is tudom mért nem evvel szerelték, kínálták a gépeiket...
 
megis mirol beszelsz ? milyen 30 eve? es mit gyartanak pontossan? enyit invesztaltak a "gyartas"(inkabb eloallitas) felfuttatasara. Egy nemet labor (DESY) egy tomszki ceggel kozosen olyan gaas molekulas erzekeloket csinaltak , hogy latni az erekben a molekulakat .
Gallium-arzenidet. Értem én amit mondasz, mégis egy tavalyi cikkben írta az illetékes, amit írt.
 
$562 million contract to modify F-22

http://www.reuters.com/article/2013/12/21/us-lockheed-f-idUSBRE9BK00620131221
 
The Benefits of Stealth and Situational Awareness

http://manglermuldoon.blogspot.hu/2013/11/the-benefits-of-stealth-and-situational.html

http://manglermuldoon.blogspot.hu/2013/10/divergent-thinking-how-best-to-employ_15.html

http://manglermuldoon.blogspot.hu/2012/06/threat-analysis-of-foreign-stealth.html
 
Allesmor nem tudsz nekem segiteni cs-1 gazturbiaval kapcsolatban?
Szuksgem lenne egy kis infora vele kapcsolatban /kicsit reszletesebbre mint a wikis cikk/
 
F-22 will provide targeting for submarine based Tomahawk cruise missiles

http://theaviationist.com/2013/12/24/f-22-targeting-tlams/
 
Nem tudom volt-e már, ez a konkurenciáról szól:
http://www.youtube.com/watch?v=xGco66RoJtc
 
A napokban néztem egy dokumentumfilmet az F-22-esről, tervezés, prototípus, tender megnyerése, stb. Az egész folyamatról. Ődákat zengenek róla, előszedik a pilótákat is, azok is orrba-szájjba dícsérik. Mondtak viszont egy (szémomra) furcsa / érdekes dolgot. Légiharc szimuláció valódi gépekkel, egy F-22-es vs. öt F-15-ös, felküldték mind a hat gépet és az F-22-es leszedte a másik ötöt, és itt volt egy érdekes megjegyzés: "az F-15-ötösöket gyakorlott <b>F-22</b> pilóták vezették". Két kérdés merült fel bennem: Milyen az, hogy átültetnek vagy átgyorsképeznek F-22 pilótákat F-15-ösre egy teszt kedvéért és nem-e lett volna jobb gyakorlott F-15 pilótákat ültetni beléjük, akik jobban ismerik az F-15-öst, mert 10 éve azzal repülnek? Valószínűleg hatékonyabbak lettek volna. És F-22 pilótaként tudhatod az F-22 gyengéit, de ha promoválni akarod és te vagy a vörös csapatban, akkor lehet ha lelöveted magad. Vélemény?
 
Nem tudom mikor készült a film, de kezdetben az F-22 pilótákat a legtöbbet repül F-15 pilótákból válogatták. Így nem lehetett nagy probléma visszaültetni őket, ugyanakkor tényleg szokatlan.
 
Nem új a film, gondolom valamikor a rendszeresítés után nem sokkal készülhettek a riportok. Viszont elég fiatalok a pilóták akiket megszólaltatnak, kétlem, hogy F-15-ről mentek volna át F-22-re, és főleg nem legtapasztaltabb F-15-ös pilótaként.
 
Most ne térjünk vissza megint ahoz, hogy ott mennyit repülnek évente és itt mennyit és az mihez elég, mert ezt már kiosztottuk. A nagyon tapasztaltak viszont arrafele is benne vannak a korban, pl nézz meg egy tesztpilótát aki egy prototípussal vagy techdemoval repül.
Mindenképp a másik változat még fenn áll, hogy lehet ha annyira nem is akarták lelőni az F-22-est, mert elvégre arról kellett bebizonyítani, hogy mennyire szép és jó.