Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Nem értem, hogy miért nem képesek rendet csinálni a ezekben a járványadatokban.
Senkinek nem tűnik fel az illetékeseknél, hogy az aktív esetek száma majdnem 30x-osa a karanténban és a kórházban lévők számának?
Azon aktív esetek, akik nem házi karanténban vagy kórházban vannak, azok hol vannak? LEO pályán? :rolleyes:
Ha LEO pályán vannak az a lehető legjobb megoldás a covid továbbadásának megakadályozása szempontjából:).De azért remélem , hogy egy kórházat a megfelelő számú személyzettel fellőtték melléjük:).
 
  • Vicces
Reactions: enzo

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 578
11 185
113
Ez nem a memória miatt van, hanem egyszerűen azért mert szembe jött a valóság! Azaz a tény, hogy mennyit is érnek ezek a szuper oltások! Izland adataira vess egy pillantást, mint eklatáns példájára annak, hogy mi mennyit ér!
71%-os a teljes beoltottság a lakosságban!
És ehhez képest van rekord fertőződöttségi szám. Nyáron!
(Jobb lenne gondolkodni végre...)
Nem tudom eldönteni, hogy szándékosan hagyod figyelmen kívül mindazt, amit leírok neked vagy szimplán csak a a szövegértéseddel van probléma...

Leírom röviden: a jelenlegi koronavírus elleni vakcinák egyetlen feladata a súlyos, kórházi kezelést igénylő állapot megelőzése és a halálozási arány drasztikus csökkentése.
Mivel nem a jelenleg terjedő mutáns ellen lettek kifejlesztve, én a helyedben nem nagyon csodálkoznék azon, hogy a fertőzés megelőzésében már nem annyira hatékonyak. Ettől függetlenül a fő feladatukat kiválóan teljesítik.
Miért?
Tegnapi nap, július 29-e, 71%-os átoltottság mellett rekord 131 új fertőzött!
Hogyan lehetséges ez, ha elvileg az a duma, hogy megvéd a vakcina a súlyos tünetek kialakulásától? Ergó nem köhögnek/tüsszögnek tömegek, hogy szórhassák a vírust.
  1. Még mindig vannak oltatlanok.
  2. Nincs 100%-os hatékonyságú oltás.
  3. Mivel nincs 100%-os hatékonyságú oltás, ezért x ember az oltás ellenére is meg fog betegedni.
  4. A delta (indiai) mutáns sokkal de sokkal hatékonyabban képes megfertőzni az embereket, mint elődei, ezért egy gyengébb immunrendszerrel rendelkező oltott is képes lehet a megfertőződésre.
  5. A 131 új fertőzött nem egyenlő 131 kórházi ellátásra szoruló beteggel.
  6. Egy 3-4 krónikus betegségben szenvedő idős ember az oltás ellenére is nagyon könnyen megbetegedhet és akár meg is halhat. Ebben sincs semmi váratlan.
Ne kábítsuk már azzal egymást, hogy minden rendben, mert bizony nem így van, és igenis valami nagyon nem stimmel itt!
Ja, a fejedben...
..
Erőltetheti a hatalom a dolgot, de kezd elszakadni a cérna. Ha tömegek lesznek ellehetetlenítve, akkor fog felrobbanni a társadalmi rend! Itáliában már a parlamentben verekednek!
Semmilyen társadalmi rend nem fog felrobbanni. Ezt csak az oltásellenesek képzelik borgőzös álmaikban.
De Európa épp az élő, atenuált vakcinákat kitiltotta, épp ezért okoz gondot a setéspestis is ha jól tudom, az ellen is élő, atenuált oltóanyag van, már ha jól tudom.
Igen, van egy USA-ban előállított, engedélyeztetés alatt álló vakcina, ami élő, attenuált ASP vírust tartalmaz. De mindenki megnyugodhat, mert az EU-s (és kanadai) élelmiszerbiztonsági szabályok nem teszik lehetővé az alkalmazását.
Olvastam amúgy, hogy Portugáliában és Spanyolországban is dolgoznak ASP vakcinán, természetesen EU-konform megoldással. Várhatóan még vagy 2-3 év, mire piacra dobható lesz.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Ma van 2 hete hogy megkaptam à 2. adag Pfizeremet, azóta szarul vagyok. Rossz szájíz, fáradtság, nátha, még a herpeszem is előjött. Nem akartam az oltàst de kell a meló miatt, viszont a 3. at már nem fogom beadatni, fecskendezzék be az anyjukba a kísérleti szarokat. Sok-sok oltás utáni súlyos betegség, még haláleset is előfordul az ismeretségi körömben, sokkal több mint fertőzésben meghalt. Tüdőembólia, agyvérzés, súlyos allergiás reakciók, vetélés, menstruációs problémák, csak hogy a súlyosabb eseteket idézzem.
Sok ismerősömnek vannak egészségügyben dolgozó családtagjai, mindenki ugyanazt mondja, a kórházak üresek bameg! Érdekes hogy a nagy világjárvány közepette sehol nem találni videókat, képeket a megtelt kórházakról, az agonizáló haldokrókról, főleg manapság mikor a legtöbb ember még szarni is telefonnal megy. Sok sok haláleset amit a covidra fognak valójában nem Covid miatt történik, arra fogják hogy eladhassák a szarjaikat, à gyógyszer lobbi kibaszottul nyomul, egy adag Pfizer legyártása 0.5 euróba kerül, a Francia állam 20! ért veszi meg, 1 ember= 2 adag, lehet számolni...
Mindenki csak az oltóanyagot nyomja ezerrel, annak ellenére hogy ismert virológusok, kutatók sokkal egyszerűbb és olcsóbb kezelési módokat ajánlanak.. Persze a nagy szabad Franciaországban ezek a szakemberek démonizálva vannak, sarlatànnak nevezik őket, a licenszük megvonásával fenyegetőznek.
Nem vagyok orvos sem virológus, igazából tök hülye vagyok ehez a témához de a józan paraszti eszem furcsának találja mindezt, elegem van a kibaszott hisztériából.
Ez a magánvéleményem, nem akarok messzemenő vitába, farokméregetésbe bonyolódni..
Számomra az egész csakis a pénzről szól nem az egészségünkről, mert azt pont leszarják
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Nem tudom eldönteni, hogy szándékosan hagyod figyelmen kívül mindazt, amit leírok neked vagy szimplán csak a a szövegértéseddel van probléma...

Leírom röviden: a jelenlegi koronavírus elleni vakcinák egyetlen feladata a súlyos, kórházi kezelést igénylő állapot megelőzése és a halálozási arány drasztikus csökkentése.
Mivel nem a jelenleg terjedő mutáns ellen lettek kifejlesztve, én a helyedben nem nagyon csodálkoznék azon, hogy a fertőzés megelőzésében már nem annyira hatékonyak. Ettől függetlenül a fő feladatukat kiválóan teljesítik.

  1. Még mindig vannak oltatlanok.
  2. Nincs 100%-os hatékonyságú oltás.
  3. Mivel nincs 100%-os hatékonyságú oltás, ezért x ember az oltás ellenére is meg fog betegedni.
  4. A delta (indiai) mutáns sokkal de sokkal hatékonyabban képes megfertőzni az embereket, mint elődei, ezért egy gyengébb immunrendszerrel rendelkező oltott is képes lehet a megfertőződésre.
  5. A 131 új fertőzött nem egyenlő 131 kórházi ellátásra szoruló beteggel.
  6. Egy 3-4 krónikus betegségben szenvedő idős ember az oltás ellenére is nagyon könnyen megbetegedhet és akár meg is halhat. Ebben sincs semmi váratlan.

Ja, a fejedben...

Semmilyen társadalmi rend nem fog felrobbanni. Ezt csak az oltásellenesek képzelik borgőzös álmaikban.

Igen, van egy USA-ban előállított, engedélyeztetés alatt álló vakcina, ami élő, attenuált ASP vírust tartalmaz. De mindenki megnyugodhat, mert az EU-s (és kanadai) élelmiszerbiztonsági szabályok nem teszik lehetővé az alkalmazását.
Olvastam amúgy, hogy Portugáliában és Spanyolországban is dolgoznak ASP vakcinán, természetesen EU-konform megoldással. Várhatóan még vagy 2-3 év, mire piacra dobható lesz.
Eddig nem ez volt a narratíva...
Lapozz csak vissza kb. 1 évet a hírekben, "tudományos" okoskodásokban.
..
Értem én, hogy véded a mundér becsületét, de nehogy már rám legyél mérges, azért mert a valóság más, mint amit a szakértők ígértek! Ha bedurvul az apartheid, nagyon meg fogsz lepődni milyen gyorsasággal képes a társadalmi rend felbomlani. Elfelejted, hogy jelenleg mindenkinek van szinte állása, bevétele!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Ma van 2 hete hogy megkaptam à 2. adag Pfizeremet, azóta szarul vagyok. Rossz szájíz, fáradtság, nátha, még a herpeszem is előjött. Nem akartam az oltàst de kell a meló miatt, viszont a 3. at már nem fogom beadatni, fecskendezzék be az anyjukba a kísérleti szarokat. Sok-sok oltás utáni súlyos betegség, még haláleset is előfordul az ismeretségi körömben, sokkal több mint fertőzésben meghalt. Tüdőembólia, agyvérzés, súlyos allergiás reakciók, vetélés, menstruációs problémák, csak hogy a súlyosabb eseteket idézzem.
Sok ismerősömnek vannak egészségügyben dolgozó családtagjai, mindenki ugyanazt mondja, a kórházak üresek bameg! Érdekes hogy a nagy világjárvány közepette sehol nem találni videókat, képeket a megtelt kórházakról, az agonizáló haldokrókról, főleg manapság mikor a legtöbb ember még szarni is telefonnal megy. Sok sok haláleset amit a covidra fognak valójában nem Covid miatt történik, arra fogják hogy eladhassák a szarjaikat, à gyógyszer lobbi kibaszottul nyomul, egy adag Pfizer legyártása 0.5 euróba kerül, a Francia állam 20! ért veszi meg, 1 ember= 2 adag, lehet számolni...
Mindenki csak az oltóanyagot nyomja ezerrel, annak ellenére hogy ismert virológusok, kutatók sokkal egyszerűbb és olcsóbb kezelési módokat ajánlanak.. Persze a nagy szabad Franciaországban ezek a szakemberek démonizálva vannak, sarlatànnak nevezik őket, a licenszük megvonásával fenyegetőznek.
Nem vagyok orvos sem virológus, igazából tök hülye vagyok ehez a témához de a józan paraszti eszem furcsának találja mindezt, elegem van a kibaszott hisztériából.
Ez a magánvéleményem, nem akarok messzemenő vitába, farokméregetésbe bonyolódni..
Számomra az egész csakis a pénzről szól nem az egészségünkről, mert azt pont leszarják
Részvétem... :(
Remélem idővel jobban leszel.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 578
11 185
113
Ma van 2 hete hogy megkaptam à 2. adag Pfizeremet, azóta szarul vagyok. Rossz szájíz, fáradtság, nátha, még a herpeszem is előjött. Nem akartam az oltàst de kell a meló miatt, viszont a 3. at már nem fogom beadatni, fecskendezzék be az anyjukba a kísérleti szarokat. Sok-sok oltás utáni súlyos betegség, még haláleset is előfordul az ismeretségi körömben, sokkal több mint fertőzésben meghalt. Tüdőembólia, agyvérzés, súlyos allergiás reakciók, vetélés, menstruációs problémák, csak hogy a súlyosabb eseteket idézzem.
Sok ismerősömnek vannak egészségügyben dolgozó családtagjai, mindenki ugyanazt mondja, a kórházak üresek bameg! Érdekes hogy a nagy világjárvány közepette sehol nem találni videókat, képeket a megtelt kórházakról, az agonizáló haldokrókról, főleg manapság mikor a legtöbb ember még szarni is telefonnal megy. Sok sok haláleset amit a covidra fognak valójában nem Covid miatt történik, arra fogják hogy eladhassák a szarjaikat, à gyógyszer lobbi kibaszottul nyomul, egy adag Pfizer legyártása 0.5 euróba kerül, a Francia állam 20! ért veszi meg, 1 ember= 2 adag, lehet számolni...
Mindenki csak az oltóanyagot nyomja ezerrel, annak ellenére hogy ismert virológusok, kutatók sokkal egyszerűbb és olcsóbb kezelési módokat ajánlanak.. Persze a nagy szabad Franciaországban ezek a szakemberek démonizálva vannak, sarlatànnak nevezik őket, a licenszük megvonásával fenyegetőznek.
Nem vagyok orvos sem virológus, igazából tök hülye vagyok ehez a témához de a józan paraszti eszem furcsának találja mindezt, elegem van a kibaszott hisztériából.
Ez a magánvéleményem, nem akarok messzemenő vitába, farokméregetésbe bonyolódni..
Számomra az egész csakis a pénzről szól nem az egészségünkről, mert azt pont leszarják
Mostanra van körülbelül 60 családtagom, barátom, kollégám, ismerősöm, akik megkapták az oltásukat. Nem igazán reprezentatív a minta, de ennek ellenére egyiknél sem merültek fel olyan problémák, mint amiket felsoroltál. Sőt, még csak nem is hallottak ilyenről.
Nem zárom ki, hogy voltak ilyenek, mert simán előfordulhat. Elvégre minden hatóanyagnak van mellékhatása. De azért ne akard már úgy beállítani, mintha minden oltott 20-féle nyavalyában szenvedne.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Ez egy kibaszott show ami Franciában megy, a migrik nem kötelesek beoltatni magukat oltás nélkül is jöhetnek tízezerszámmal, a sittesek szintúgy nem kötelesek mert mint ahogy a fasz kalap Dumont-Moretti mondta "ők nem tesztalanyok", az országgyűlésbe nem kell oltási igazolás sem pcr teszt, a politikusok nincsenek beoltva, a rendőröknek sem kötelező.
Szóval à szerencsétlen dolgozó plebs szopik csak ezerrel
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 578
11 185
113
Eddig nem ez volt a narratíva...
Lapozz csak vissza kb. 1 évet a hírekben, "tudományos" okoskodásokban.
..
Értem én, hogy véded a mundér becsületét, de nehogy már rám legyél mérges, azért mert a valóság más, mint amit a szakértők ígértek! Ha bedurvul az apartheid, nagyon meg fogsz lepődni milyen gyorsasággal képes a társadalmi rend felbomlani. Elfelejted, hogy jelenleg mindenkinek van szinte állása, bevétele!
Nem kifejezetten érdekelnek a narratívák. A szakmámmal magamtól is elég jól tisztában vagyok. :)

Kurvára unom " a mundér becsülete" beszólogatásaitokat.. nem kell sok ész, bőven elég egy középiskolás biológia tudás ahhoz, hogy megértsd a mondandóim lényegét.
Ha kötelezővé teszik az oltásokat, akkor nyugodtan vergődhet tőlem minden oltásellenes, oltásszkeptikus, úgysem fognak tudni elérni semmit sem. A többség egészséges élethez való joga elsőbbséget élvez az egyén szabadságjogaival szemben. Ez egy alkotmányos alapszabály. Ezek után lehet nyugodtan ugrálni, csak halál felesleges.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Mostanra van körülbelül 60 családtagom, barátom, kollégám, ismerősöm, akik megkapták az oltásukat. Nem igazán reprezentatív a minta, de ennek ellenére egyiknél sem merültek fel olyan problémák, mint amiket felsoroltál. Sőt, még csak nem is hallottak ilyenről.
Nem zárom ki, hogy voltak ilyenek, mert simán előfordulhat. Elvégre minden hatóanyagnak van mellékhatása. De azért ne akard már úgy beállítani, mintha minden oltott 20-féle nyavalyában szenvedne.
Nem ezt állítottam. Oltás ellenes sem vagyok, de nemár kísérleti szarokat kapjunk. A mellékhatások meg hát nem mindegy hogy orrfolyás vagy agyvérzés.
Egyébként valószínűleg sosem fogunk valós statisztikákat látni erről
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 578
11 185
113
Nem ezt állítottam. Oltás ellenes sem vagyok, de nemár kísérleti szarokat kapjunk. A mellékhatások meg hát nem mindegy hogy orrfolyás vagy agyvérzés.
Egyébként valószínűleg sosem fogunk valós statisztikákat látni erről
Nagyon nehéz néha türelmesnek maradnom, amikor százezredik alkalommal kell leírnom dolgokat...

Kezdjük azzal, hogy nem kísérleti szerek. Kísérleti stádiumban tavaly voltak. Jelenleg a fázis IV-ben vagyunk, amikor a klinikai teszteken átesett, bevizsgált és engedélyezett szereket széles tömegeken lehet alkalmazni. Lehetnek olyan mellékhatások, amelyeket csak ilyenkor vagyunk képesek észlelni, ezért van minden betegtájékoztató végén egy elérhetőség, ahol bejelentést tehetsz róla.
Van itthon olyan fájdalomcsillapító, amely okozhat szívritmuszavart. Van olyan vérnyomáscsökkentő, amely máj- és/vagy veseelégtelenséget okozhat. Némely potencianövelő hirtelen szívhalált okozhat. Van olyan antibiotikum, amely már kis dózisban adagolva is károsíthatja a belső fület és a veséket. Sorolhatnám napestig.. az unalomig ismételt alapszabály szerint, aminek mellékhatása nincs, annak bizony hatása sincsen.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 097
113
Ma van 2 hete hogy megkaptam à 2. adag Pfizeremet, azóta szarul vagyok. Rossz szájíz, fáradtság, nátha, még a herpeszem is előjött. Nem akartam az oltàst de kell a meló miatt, viszont a 3. at már nem fogom beadatni, fecskendezzék be az anyjukba a kísérleti szarokat. Sok-sok oltás utáni súlyos betegség, még haláleset is előfordul az ismeretségi körömben, sokkal több mint fertőzésben meghalt. Tüdőembólia, agyvérzés, súlyos allergiás reakciók, vetélés, menstruációs problémák, csak hogy a súlyosabb eseteket idézzem.
Sok ismerősömnek vannak egészségügyben dolgozó családtagjai, mindenki ugyanazt mondja, a kórházak üresek bameg! Érdekes hogy a nagy világjárvány közepette sehol nem találni videókat, képeket a megtelt kórházakról, az agonizáló haldokrókról, főleg manapság mikor a legtöbb ember még szarni is telefonnal megy. Sok sok haláleset amit a covidra fognak valójában nem Covid miatt történik, arra fogják hogy eladhassák a szarjaikat, à gyógyszer lobbi kibaszottul nyomul, egy adag Pfizer legyártása 0.5 euróba kerül, a Francia állam 20! ért veszi meg, 1 ember= 2 adag, lehet számolni...
Mindenki csak az oltóanyagot nyomja ezerrel, annak ellenére hogy ismert virológusok, kutatók sokkal egyszerűbb és olcsóbb kezelési módokat ajánlanak.. Persze a nagy szabad Franciaországban ezek a szakemberek démonizálva vannak, sarlatànnak nevezik őket, a licenszük megvonásával fenyegetőznek.
Nem vagyok orvos sem virológus, igazából tök hülye vagyok ehez a témához de a józan paraszti eszem furcsának találja mindezt, elegem van a kibaszott hisztériából.
Ez a magánvéleményem, nem akarok messzemenő vitába, farokméregetésbe bonyolódni..
Számomra az egész csakis a pénzről szól nem az egészségünkről, mert azt pont leszarják
Hát a mi kórházunk tele van nem COVID-osokkal. Kiderült, mennyi öreg, krónikus beteg, demens élte túl ezt a járványt...
Mindenkinek vannak nyűgei, de örülök, hogy oltás után van valami, amire fogni lehet :)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Nagyon nehéz néha türelmesnek maradnom, amikor százezredik alkalommal kell leírnom dolgokat...

Kezdjük azzal, hogy nem kísérleti szerek. Kísérleti stádiumban tavaly voltak. Jelenleg a fázis IV-ben vagyunk, amikor a klinikai teszteken átesett, bevizsgált és engedélyezett szereket széles tömegeken lehet alkalmazni. Lehetnek olyan mellékhatások, amelyeket csak ilyenkor vagyunk képesek észlelni, ezért van minden betegtájékoztató végén egy elérhetőség, ahol bejelentést tehetsz róla.
Van itthon olyan fájdalomcsillapító, amely okozhat szívritmuszavart. Van olyan vérnyomáscsökkentő, amely máj- és/vagy veseelégtelenséget okozhat. Némely potencianövelő hirtelen szívhalált okozhat. Van olyan antibiotikum, amely már kis dózisban adagolva is károsíthatja a belső fület és a veséket. Sorolhatnám napestig.. az unalomig ismételt alapszabály szerint, aminek mellékhatása nincs, annak bizony hatása sincsen.
Igazad van még amúgy is jobban értesz hozzá, nem akarok okoskodni.
A "biztonságos" vakcina viszont elég relatív.
Viszont árulj el nekem egy dolgot, hogy lehet az hogy a gyártó nem vállal felelősséget az esetleges mellékhatásokról? Nem kötekedni akarok, pusztán kíváncsiság
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 024
113
Nem ezt állítottam. Oltás ellenes sem vagyok, de nemár kísérleti szarokat kapjunk. A mellékhatások meg hát nem mindegy hogy orrfolyás vagy agyvérzés.
Egyébként valószínűleg sosem fogunk valós statisztikákat látni erről
Egyrészt, ahogy Blitz97 is leírta már mindennek van mellékhatása, ez nem attól függ, hogy (szerinted) kisérleti e a szer. Másrészt kicsit elegem van az összes kib... oltástagadóból, pláne amikor előadják, hogy ők nem is oltástagadók, csak... Nem, te egy nagybetűs oltástagadó vagy, aki összehord egy rakás baromságot és még büszke is rá, de meggyőzni bármiről nagyjából annyi esély van mint egy UFO hívőt arról, hogy nem léteznek a kis szürke emberkék. Ugyan azt csinálod, mint azok akik előadják, hogy mikrocsipet ültetnek beléjük az oltással, meg, hogy direkt az oltás betegíti meg őket. Minden ilyen embernbek hirtelen lesz iismillió ismerőse, barátja, rokona és boldog őse, aki mit ad isten az összes kiba mellékhatást produkálja egyszerrre. Majd levezetik azt is, hogy tulajdonképpen nincs is itt semmiféle vírus, csak a gyógyszergyárak... Meg, hogy mennyibe is kerül egy adag oltás. Az, hogy mennyibe kerül egy autóban az "anyag" amit beleteszel, nem azt jelenti, hogy az autó akkor az anyag árába fog kerülni. Bizony ki fogod fizetni a gépek, a munkaerő, a fejleszés + kutatás összes költségét is, plusz adó, plusz a haszon a gyárnak, mert azért senki sem a két szép szemedért fog bármit is előállítani. Sőt, nekik előre ki kell fizetni a következő autó összes fejlesztési, kuttási, stb. költségét is valamiből. Na pont ez történik a vakcinákkal, a számítógépeddel, sőt még a kajád nagyrészével is amit megeszel. Szóval gondolkozzál előbb, aztán kezd el terjeszteni az oltás és vírus ellenes szövegedet.

Az a baj az ilyenekkel, hogy amíg ő nem kapja el, és nem küzd az életéért az intenzíven addig nem hiszi el... akkor meg már késő bánat.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 097
113
Igazad van még amúgy is jobban értesz hozzá, nem akarok okoskodni.
A "biztonságos" vakcina viszont elég relatív.
Viszont árulj el nekem egy dolgot, hogy lehet az hogy a gyártó nem vállal felelősséget az esetleges mellékhatásokról? Nem kötekedni akarok, pusztán kíváncsiság
A gyártónak csak azért kell felelősséget vállalni, ami nincs rajta az alkalmazási előíráson és bizonyíthatóan a gyógyszer okozta.
Ha ráírja, hogy kihullanak tőle a fogaid, és beadatod, akkor nem reklamálhatsz, hogy kihullottak a fogaid.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Még mindig vannak oltatlanok.
Csakhogy hatalmas arányban az új fertőzöttek a már kétszeresen beoltottak közül kerülnek ki!
---
"Notwithstanding a high vaccination level, the island nation has since seen a rapid rise of the Delta strain, with the fully vaccinated making up a large proportion of the new infections.
..
Despite the overwhelming majority of Iceland's adult population having been vaccinated, chief epidemiologist Thorolfur Gudnason said he cannot rule out that recently reintroduced COVID-19 restrictions may become necessary for up to 15 years."
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 097
113
Csakhogy hatalmas arányban az új fertőzöttek a már kétszeresen beoltottak közül kerülnek ki!
---
"Notwithstanding a high vaccination level, the island nation has since seen a rapid rise of the Delta strain, with the fully vaccinated making up a large proportion of the new infections.
..
Despite the overwhelming majority of Iceland's adult population having been vaccinated, chief epidemiologist Thorolfur Gudnason said he cannot rule out that recently reintroduced COVID-19 restrictions may become necessary for up to 15 years."
Nincs kizárva, mert a felső légúti fertőzést a vakcinák kevéssé gátolják. Leírva kb. 1000x.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 578
11 185
113
Igazad van még amúgy is jobban értesz hozzá, nem akarok okoskodni.
A "biztonságos" vakcina viszont elég relatív.
A biztonságra az egyetemen tanultunk egy igazán kiváló definíciót: "a veszély elfogadható mértéke". Szóval teljesen igazad van, relatív fogalom, emberről emberre változik az értelme.
Viszont árulj el nekem egy dolgot, hogy lehet az hogy a gyártó nem vállal felelősséget az esetleges mellékhatásokról? Nem kötekedni akarok, pusztán kíváncsiság
A gyártó csak azért vállal felelősséget, amit leír az alkalmazási előiratban, ha hiányos, akkor felelősségre vonható. Éppen ezért előfordul, hogy utólag bővítik a lehetséges mellékhatások listáját. Minden egyéb a "fogyasztó" felelőssége.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Egyrészt, ahogy Blitz97 is leírta már mindennek van mellékhatása, ez nem attól függ, hogy (szerinted) kisérleti e a szer. Másrészt kicsit elegem van az összes kib... oltástagadóból, pláne amikor előadják, hogy ők nem is oltástagadók, csak... Nem, te egy nagybetűs oltástagadó vagy, aki összehord egy rakás baromságot és még büszke is rá, de meggyőzni bármiről nagyjából annyi esély van mint egy UFO hívőt arról, hogy nem léteznek a kis szürke emberkék. Ugyan azt csinálod, mint azok akik előadják, hogy mikrocsipet ültetnek beléjük az oltással, meg, hogy direkt az oltás betegíti meg őket. Minden ilyen embernbek hirtelen lesz iismillió ismerőse, barátja, rokona és boldog őse, aki mit ad isten az összes kiba mellékhatást produkálja egyszerrre. Majd levezetik azt is, hogy tulajdonképpen nincs is itt semmiféle vírus, csak a gyógyszergyárak... Meg, hogy mennyibe is kerül egy adag oltás. Az, hogy mennyibe kerül egy autóban az "anyag" amit beleteszel, nem azt jelenti, hogy az autó akkor az anyag árába fog kerülni. Bizony ki fogod fizetni a gépek, a munkaerő, a fejleszés + kutatás összes költségét is, plusz adó, plusz a haszon a gyárnak, mert azért senki sem a két szép szemedért fog bármit is előállítani. Sőt, nekik előre ki kell fizetni a következő autó összes fejlesztési, kuttási, stb. költségét is valamiből. Na pont ez történik a vakcinákkal, a számítógépeddel, sőt még a kajád nagyrészével is amit megeszel. Szóval gondolkozzál előbb, aztán kezd el terjeszteni az oltás és vírus ellenes szövegedet.

Az a baj az ilyenekkel, hogy amíg ő nem kapja el, és nem küzd az életéért az intenzíven addig nem hiszi el... akkor meg már késő bánat.
Na figyelj csak, rengeteg oltást kaptam már az életemben, szinte mindenféle létező trópusi szarrá ne akard megmagyarázni hogy oltástagadó vagyok. Mint mondottam saját álláspontomat teszem közzé, a TAPASZTALATAIM ALAPJÁN.
Mit szeretnél írjam le a neveket akiknek problémái vannak az oltás után?
Baromság mert nem értesz egyet velem? Én sem írom neked hogy baromságokat írsz ha nem értek egyet veled. A végén még elküldesz az anyámba csak mert más véleményen vagyok? Vegyél vissza az arcból.
Mivel te ilyen megmondóember típus vagy, áruld már el nekem hol vannak a covidban haldokló tömegek? Nem győzködni akarlak, még csak kötekedni sem, hanem kérdezek. Eszmecsere tudod. Nem vagyok se kőfejű sem idióta. Beszélj hát
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 578
11 185
113
Csakhogy hatalmas arányban az új fertőzöttek a már kétszeresen beoltottak közül kerülnek ki!
Erre igen nagy esély van. Fentebb írtam, jelenleg nem feltétlen célja az oltásoknak a fertőzés megelőzése (ennek ellenére 40-70%-ban még mindig megelőzik). Attól még, mert egy kétszer oltott személy pozitív tesztet produkál, nem lesz mindjárt belőle kórházi kezelésre szoruló beteg. Persze néhány ilyen lesz, de az oltatlan lakossághoz képest kevesebb.
Nincs kizárva, mert a felső légúti fertőzést a vakcinák kevéssé gátolják. Leírva kb. 1000x.
Ha lenne mondjuk orrspray formájú oltást, akkor meg lenne oldva a probléma. De jelenleg ilyen még nincs engedélyezve.