Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 097
113
Igen volt. Amit senki sem értett, mert többek között az összes magánkórház/klinika üres volt:)
De itt Franciában ilyen apróságokon senki nem akad fenn. Néhány megyében, néhány kórházban talán teltház volt, de ennyi
Lehet, a magánkórházakban nem volt meg a lehetőség/akarat elkülönítő osztályokra, dolgozók veszélyességi pótlékjára, és a "normál" betegeiket elriasztotta volna a COVID-os "szomszédság". De lehet, nem vagyok tisztában a francia magánkórházi viszonyokkal.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 024
113
Na figyelj csak, rengeteg oltást kaptam már az életemben, szinte mindenféle létező trópusi szarrá ne akard megmagyarázni hogy oltástagadó vagyok. Mint mondottam saját álláspontomat teszem közzé, a TAPASZTALATAIM ALAPJÁN.
Mit szeretnél írjam le a neveket akiknek problémái vannak az oltás után?
Baromság mert nem értesz egyet velem? Én sem írom neked hogy baromságokat írsz ha nem értek egyet veled. A végén még elküldesz az anyámba csak mert más véleményen vagyok? Vegyél vissza az arcból.
Mivel te ilyen megmondóember típus vagy, áruld már el nekem hol vannak a covidban haldokló tömegek? Nem győzködni akarlak, még csak kötekedni sem, hanem kérdezek. Eszmecsere tudod. Nem vagyok se kőfejű sem idióta. Beszélj hát
A családban pl. van egy, aki meghalt a vírusban, hátrahagyva a feleségét és a két kisgyereket. Úgyhogy k. a...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Lehet, a magánkórházakban nem volt meg a lehetőség/akarat elkülönítő osztályokra, dolgozók veszélyességi pótlékjára, és a "normál" betegeiket elriasztotta volna a COVID-os "szomszédság". De lehet, nem vagyok tisztában a francia magánkórházi viszonyokkal.
A magánkórházak készen álltak, vártak és azóta is várnak. Az biztos hogy pénzbe került volna
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
A családban pl. van egy, aki meghalt a vírusban, hátrahagyva a feleségét és a két kisgyereket. Úgyhogy k. a...
Na figyelj édes pajtásom. Először is őszinte részvétem!
De mivel egy bunkó paraszt vagy szívesen kiverdesném a fogaidat, úgy viselkedsz mint egy kibaszott ovódás. Nekem a mostohaanyam halt majdnem bele az OLTÁSBA, intenzív kórházi kezelés volt szüksége, mégsem beszélek senkivel olyan hangon mint te, csak azért mert nem értek egyet vele
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Na figyelj édes pajtásom. Először is őszinte részvétem!
De mivel egy bunkó paraszt vagy szívesen kiverdesném a fogaidat, úgy viselkedsz mint egy kibaszott ovódás. Nekem a mostohaanyam halt majdnem bele az OLTÁSBA, intenzív kórházi kezelés volt szüksége, mégsem beszélek senkivel olyan hangon mint te, csak azért mert nem értek egyet vele
Egyébként édesanyám már halott úgyhogy a kedves megjegyzésedet már nem számít te kultúrállat. Büszke lehetsz magadra
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Na figyelj édes pajtásom. Először is őszinte részvétem!
De mivel egy bunkó paraszt vagy szívesen kiverdesném a fogaidat, úgy viselkedsz mint egy kibaszott ovódás. Nekem a mostohaanyam halt majdnem bele az OLTÁSBA, intenzív kórházi kezelés volt szüksége, mégsem beszélek senkivel olyan hangon mint te, csak azért mert nem értek egyet vele
Igen? És mégis hogy? Szíven szúrták vele?

Bocs, de van az a pont, ahol kicsit kezd idegesítő lenni, hogy a járványtagadók szerint a tüdőgyulladás se covid halál, de ha beoltottak, és elbasz a busz, akkor az oltásmellékhatás....
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 024
113
Na figyelj édes pajtásom. Először is őszinte részvétem!
De mivel egy bunkó paraszt vagy szívesen kiverdesném a fogaidat, úgy viselkedsz mint egy kibaszott ovódás. Nekem a mostohaanyam halt majdnem bele az OLTÁSBA, intenzív kórházi kezelés volt szüksége, mégsem beszélek senkivel olyan hangon mint te, csak azért mert nem értek egyet vele
Te egy szimpla vírustagadó vagy. MInden egyes hozzászólásodban leírtad, hogy nem is volt akkor hullám, meg minek zárni, meg minek az oltás. Simán tagadod hogy lenne itt bármiféle veszélyes vírus. Nekem elég sok rokonom, családtagom orvos,/nővér, itt kint Angliában például eléggé szar volt a helyzet. Volt olyan időszak amikor tényleg az volt a kérdés, hogy lesz e lélegeztetőgép és intenzív ágy a következő napokban, vagy válogatni kell, hogy kit raknak rá, kit hagynak meghalni. Amikor a betegeket átvitték Essexből Kentbe és Devonba (!), mert ott már nem volt több ágy, az biztos csak a média kitalálmánya volt. Te meg ne fenyegetőzz nekem, mert fogalmad sincs ki vagyok, és miért akadok ki ennyire amikor ilyen idiótákat olvasok, akik "nem hiszik el" mert ők még "nem látták". Ne haragudj már, de szerinted a gyógyszergyártók megfűzték a világ összes kormányát, hogy ugyan már döntsétek be a gazdaságaitokat, cska nekünk nagyobb legyen a profit? Vagy mégis hogyan gondolod ezt a dolgot?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 659
5 434
113
Na figyelj édes pajtásom. Először is őszinte részvétem!
De mivel egy bunkó paraszt vagy szívesen kiverdesném a fogaidat, úgy viselkedsz mint egy kibaszott ovódás. Nekem a mostohaanyam halt majdnem bele az OLTÁSBA, intenzív kórházi kezelés volt szüksége, mégsem beszélek senkivel olyan hangon mint te, csak azért mert nem értek egyet vele
Ez az oltás hőzöngők másik kedvence, hogy az oltás után ha bekerül az ember a kórházba, akkor az az oltás miatt van. Persze előfordulhat, de inkább a véletlen egybeesésnek nagyobb az esélye. Én pl oltás után egy héttek, eltörtem a lábam, mégse kürtöltem tele a netet, hogy a Sputnyik-V csonttörést okoz.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Igen? És mégis hogy? Szíven szúrták vele?

Bocs, de van az a pont, ahol kicsit kezd idegesítő lenni, hogy a járványtagadók szerint a tüdőgyulladás se covid halál, de ha beoltottak, és elbasz a busz, akkor az oltásmellékhatás....
Elájult,epilepszia szerű remegő görcs, légzési problémák, kórházi ellátásra szorult. Amúgy mi a fasz van miért gondoljátok hogy én ilyen dolgokat kitalálok csak úgy szórakozásból?
Nem vagyok sem oltás sem járványtagadó, én kérdezek mert nem értek néhány dolgot ennyi.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 578
11 185
113
Elájult,epilepszia szerű remegő görcs, légzési problémák, kórházi ellátásra szorult. Amúgy mi a fasz van miért gondoljátok hogy én ilyen dolgokat kitalálok csak úgy szórakozásból?
Nem vagyok sem oltás sem járványtagadó, én kérdezek mert nem értek néhány dolgot ennyi.
Ez milyen vakcina után volt? (Eddig amúgy anafilaxiás reakciónak tűnik.)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Elájult,epilepszia szerű remegő görcs, légzési problémák, kórházi ellátásra szorult. Amúgy mi a fasz van miért gondoljátok hogy én ilyen dolgokat kitalálok csak úgy szórakozásból?
Nem vagyok sem oltás sem járványtagadó, én kérdezek mert nem értek néhány dolgot ennyi.
Az oltás után közvetlenül?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Te egy szimpla vírustagadó vagy. MInden egyes hozzászólásodban leírtad, hogy nem is volt akkor hullám, meg minek zárni, meg minek az oltás. Simán tagadod hogy lenne itt bármiféle veszélyes vírus. Nekem elég sok rokonom, családtagom orvos,/nővér, itt kint Angliában például eléggé szar volt a helyzet. Volt olyan időszak amikor tényleg az volt a kérdés, hogy lesz e lélegeztetőgép és intenzív ágy a következő napokban, vagy válogatni kell, hogy kit raknak rá, kit hagynak meghalni. Amikor a betegeket átvitték Essexből Kentbe és Devonba (!), mert ott már nem volt több ágy, az biztos csak a média kitalálmánya volt. Te meg ne fenyegetőzz nekem, mert fogalmad sincs ki vagyok, és miért akadok ki ennyire amikor ilyen idiótákat olvasok, akik "nem hiszik el" mert ők még "nem látták". Ne haragudj már, de szerinted a gyógyszergyártók megfűzték a világ összes kormányát, hogy ugyan már döntsétek be a gazdaságaitokat, cska nekünk nagyobb legyen a profit? Vagy mégis hogyan gondolod ezt a dolgot?
Te egy szimpla vírustagadó vagy. MInden egyes hozzászólásodban leírtad, hogy nem is volt akkor hullám, meg minek zárni, meg minek az oltás. Simán tagadod hogy lenne itt bármiféle veszélyes vírus. Nekem elég sok rokonom, családtagom orvos,/nővér, itt kint Angliában például eléggé szar volt a helyzet. Volt olyan időszak amikor tényleg az volt a kérdés, hogy lesz e lélegeztetőgép és intenzív ágy a következő napokban, vagy válogatni kell, hogy kit raknak rá, kit hagynak meghalni. Amikor a betegeket átvitték Essexből Kentbe és Devonba (!), mert ott már nem volt több ágy, az biztos csak a média kitalálmánya volt. Te meg ne fenyegetőzz nekem, mert fogalmad sincs ki vagyok, és miért akadok ki ennyire amikor ilyen idiótákat olvasok, akik "nem hiszik el" mert ők még "nem látták". Ne haragudj már, de szerinted a gyógyszergyártók megfűzték a világ összes kormányát, hogy ugyan már döntsétek be a gazdaságaitokat, cska nekünk nagyobb legyen a profit? Vagy mégis hogyan gondolod ezt a dolgot?
Először is nyugodj meg. Kérdezek ha nem tiszta valami, ennyi. Nem tagadom sem a vírust, sem komplotista nem vagyok, ezerszer elmondtam már. Nem tudom ki vagy, de igazából nem is akarom tudni, teljesen leszarom, a k. a. kedves hozzászólás után.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 659
5 434
113
Elájult,epilepszia szerű remegő görcs, légzési problémák, kórházi ellátásra szorult. Amúgy mi a fasz van miért gondoljátok hogy én ilyen dolgokat kitalálok csak úgy szórakozásból?
Nem vagyok sem oltás sem járványtagadó, én kérdezek mert nem értek néhány dolgot ennyi.

Azért gondoljuk, mert az elmúlt másfél évben tele van a net, fórum, facebook stb az ilyen virustagadók által leírt baromságokkal, és már belefáradtunk az emberi hülyeségbe
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Azért gondoljuk, mert az elmúlt másfél évben tele van a net, fórum, facebook stb az ilyen virustagadók által leírt baromságokkal, és már belefáradtunk az emberi hülyeségbe
Tudod, ha érdekel valami én személy szerint szeretem minden szemszögből minél jobban megismerni a témát. Te ezt mondod, ő ezt mondja, én ezt mondom. Ez az eszmecsere lényege. Ráadásul örülök hogy itt kérdezhetek mert itt vannak értelmes képzett emberek akik tudnak jó válaszokat adni. Többségük még kultúrát válaszra is képes.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Bocsánat a k.a.-ért. Kicsit hirtelen írtam. Itt a kórházban két doki, és négy nővér halt bele a covidba.

Természetesen lehet anafilaxiás reakció az oltás után, mint bármilyen oltás után.
A Covid haláleseteket sem tagadom, nem vagyok idióta. Azért kérdezek csak hogy többet tudjak. Meg győzni sem akarok senkit, még csak történeteket sem gyártok