Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 024
113
Asszem Astra zenecat. így írják? A második viszont Pfizer lesz, érthető okokból
Sajnos vannak akik nem kaphatnak oltást. Nem csak az allergia miatt. Pont ezért lenne szükség arra, hogy aki viszont kaphat az kapjon. Hogy megvédjük azokat is, akik nem kaphatnak. Meg akiknél valamilyen okból tényleg nem alakul ki megfelelő védelem. Ami szintén elő szokott jönni, és szintén minden egyes vakcina velejárója.

Nézd a kérdés az egy dolog, de amikor te stílust emlegetsz - igen van egy stílusom, nem is tagadom, néha magamnak is sok - akkor az is a stalushoz tartozik, hogy hogyan kérdez az ember. Mert ha azzal kezded, hogy "hol van az a rengeteg halott", meg "nem is voltak tele a kórházak", meg "az oltás veszélyesebb mint a betegség", meg "nem is tesztelték ezeket az oltásokat", akkor bizony az emberekben felötlik, hogy nem igazán vagy oltás párti, és nem igazán hiszed el, hogy ez egy nagyon komoly vírus volt. A baj az, hogyha teszem azt itt a mi kis 20-ezres városunkban meghal 2000 ember (10%) egyáltalán nem biztos, hogy az ismerőseim közül bárki érintett lesz. simán észre sem veszem, mert nem találkoztam velük naponta, mert más részén laktak a városnak, nem a szomszédaim voltak, más generáció, nem igazán tartozom közéjük, stb. Ettől még nem gondolom azt, hogy ha ez megjelenik az ujságban, akkor biztos vsak kitaláció az egész. És, nem kezdem el tele szájjal harsogni, hogy á, ez a vírus csak egy ártalmatlan kis semmiség, nem is értem minek csinálnak belőle ekkroa ügyet. Mert lehet, hogy összeakadok a 2000 valamelyik családtagjával, aki kétszer akkora mint én, és tényleg fogpótlást kell csináltatnom.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 578
11 185
113
Asszem Astra zenecat. így írják? A második viszont Pfizer lesz, érthető okokból
Valahogy így írják. :)
Ha az első adag Vaxzevria beadása után anafilaxiás reakciót tapasztaltak, akkor az alkalmazási előírás szerint nem is adhatnak be 2. dózisnak belőle, mindenképp másikat kell.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
T

Törölt tag 4082

Guest
Te nem vagy normális. Egyébként egészséges női egyedről beszélünk. Nem is tudom miért fárasztom. magam veled

Ezt a reakciót igazán megspórolhattad volna. Ha elönt az epe, ne hányd tele azért a billentyűzetet, az beszivarog ide is. :mad:
Amikor leírjátok egy heveny alergiás roham tüneteit x órával az oltás után, ott meglehetősen ez merül föl...
 
  • Tetszik
Reactions: bel and LMzek 2.0

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 024
113
Előfordulhat sok minden. De heveny alergiás reakció nem fog várni fél napot. És pont.
Ez is igaz, de nekem nem egyértelmű. Gyanús, de bármi lehetett. Pl. - csak a példa kedvéért, nem diagnózis akar lenni - nem tudom, hogy szed e másmilyen gyógyszert is, azzal a gyógyszerrel lehet e reakciója az AZ-nek? Mert, az simán lehet, hogy mondjuk reggel veszi be a másik gyógyszert és így jött elő. De még egyszer, én nem vagyok orvos (doktornak doktor, csak nem orvos doktor), csak a feleségemtől lesem el a dolgokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 097
113
Elájult,epilepszia szerű remegő görcs, légzési problémák, kórházi ellátásra szorult. Amúgy mi a fasz van miért gondoljátok hogy én ilyen dolgokat kitalálok csak úgy szórakozásból?
Nem vagyok sem oltás sem járványtagadó, én kérdezek mert nem értek néhány dolgot ennyi.
És mi volt a rosszullét oka? Allergia? Mert az hogy "oltás" elégtelen információ.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez is igaz, de nekem nem egyértelmű. Gyanús, de bármi lehetett. Pl. - csak a példa kedvéért, nem diagnózis akar lenni - nem tudom, hogy szed e másmilyen gyógyszert is, azzal a gyógyszerrel lehet e reakciója az AZ-nek? Mert, az simán lehet, hogy mondjuk reggel veszi be a másik gyógyszert és így jött elő. De még egyszer, én nem vagyok orvos (doktornak doktor, csak nem orvos doktor), csak a feleségemtől lesem el a dolgokat.
Igen, sok minden lehet, csak na.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
És mi volt a rosszullét oka? Allergia? Mert az hogy "Pfizer oltás" elégtelen információ.
Astra zeneca :)
Nem tudom mi volt az oka. Erre vannak a dokik és @Redgreg hogy megmondják. Egészséges nő, oltás után néhány órával rosszul lett, ennyi.
De az oltás nem lehet hibás, valószínűleg a román traktor kipufogoja tette stabil oldalfekvésbe.
Úgy érzem magam mint egy inkvizíció elé állított vámpir:D
Pedig csak a kérdezek, úgy lenne korrekt ha az emberek Mindennel tisztába lennének az oltással kapcsolatban. Mert ahogy a korona ölt, az oltás is ölhet, mégha ritkábban is. Persze ezt soha egy felelős személy nem fogja kimondani. Az oltás is okozott már tragédiát nem csak a vírus...

Részemről befejeztem a témát, várom az önjelölt inkvizitorok korbácsait és hogy csuklani kezdjek:)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 097
113
Astra zeneca :)
Nem tudom mi volt az oka. Erre vannak a dokik és @Redgreg hogy megmondják. Egészséges nő, oltás után néhány órával rosszul lett, ennyi.
De az oltás nem lehet hibás, valószínűleg a román traktor kipufogoja tette stabil oldalfekvésbe.
Úgy érzem magam mint egy inkvizíció elé állított vámpir:D
Pedig csak a kérdezek, úgy lenne korrekt ha az emberek Mindennel tisztába lennének az oltással kapcsolatban. Mert ahogy a korona ölt, az oltás is ölhet, mégha ritkábban is. Persze ezt soha egy felelős személy nem fogja kimondani. Az oltás is okozott már tragédiát nem csak a vírus...

Részemről befejeztem a témát, várom az önjelölt inkvizitorok korbácsait és hogy csuklani kezdjek:)
Az egyetlen baj az, ha indokolatlanul vádolunk valamilyen hasznos sőt időnként életmentő dolgot, sok megalapozatlan és kétes információt hirdetünk fennen, az emberiség meg szív miatta, és a "fennen hirdetők" nem büntethető, de még arra sincs nagyon esély, hogy netán felülkerekedjen bennük a józan ész.
Mert például egy fiatal, egészséges nőt beoltanak reggel AZ-vel, este felmegy a láza, rázza a hideg és elájul, beveri a fejét, elviszik a kórházba, figyelik pár napig és elengedik, azt lehet úgy hirdetni, hogy éet-halál köt volt intenzíven...
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 024
113
Astra zeneca :)
Nem tudom mi volt az oka. Erre vannak a dokik és @Redgreg hogy megmondják. Egészséges nő, oltás után néhány órával rosszul lett, ennyi.
De az oltás nem lehet hibás, valószínűleg a román traktor kipufogoja tette stabil oldalfekvésbe.
Úgy érzem magam mint egy inkvizíció elé állított vámpir:D
Pedig csak a kérdezek, úgy lenne korrekt ha az emberek Mindennel tisztába lennének az oltással kapcsolatban. Mert ahogy a korona ölt, az oltás is ölhet, mégha ritkábban is. Persze ezt soha egy felelős személy nem fogja kimondani. Az oltás is okozott már tragédiát nem csak a vírus...

Részemről befejeztem a témát, várom az önjelölt inkvizitorok korbácsait és hogy csuklani kezdjek:)
Senki nem állítja, hogy a vakcina nem ölhet. Sajnos ez megeshet, ahogy tudjuk, hogy kialakulhat vérrög az AZ következményeként (igen, nagyon szerencsétlen együttállása kell több dolognak is, de attól még lehet). Ami a kérdés, hogy ha vakcina nélkül meghalna mondjuk 100000 ember egy sokaságból, legyen a sokaság mondjuk 10 millio ember. A vakcinával + vakcinától együttesen meg 1000 (de akár 10000) akkor mi legyen a döntés? A baj az, hogy ezeket a számokat és arányokat a többség nem tudja/veszi figyelembe, szimplán nem érzékeli. Ez nem csak ezzel probléma hanem mindennel, pénz, csillagok, akármi. Ha mondasz egy nagy számot (ok, mondjuk 10 000 000 000) az mekkora, mennyi? Túl nagy és szemmel/ésszel át és felfoghatatlan. Az emberi agy nem erre lett kitalálva. Ugyan ez itt, ha azt mondják, hogy meghalt mondjuk 60000 ember ebben az elmúlt x hónapban a 50 000 000 -ból, ez a szám nem mond semmit. Nem tudsz vele mit kezdeni.

Azt sem mondja senki, hogy ő nem lehet a vakcina "áldozata", csak tényleg olyan mennyiségű baromság jött és jön szembe a neten folyamatosan, hogy sokakban kialakult egy automatikus "anyázó" üzemmód.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 000
30 885
113
Kicsit úgy érzem, hogy az "oltáspapok" úgy viselkednek, mint az "egyszeri" polgár aki az utcán két parkoló autó közt ájultan heverő embertársára azt mondja:
-Biztos részeg!
Ahelyett, hogy megkérdezné/megnézné, hogy mi a baja.