Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 523
113
Mivel itthon most nincsenek Covid korlatozások, megint vakon belefutunk egy tavalyi második hullámba. Attól tartok az oltásokat kiiktatja a Delta, még a csúcszuper Pfizert is megfekteti, úgyhogy mki jelentkezhet augusztusban egy harmadik adagra. Oktoberben már nyüzsi lesz, jobb addig elintézni.
 
  • Szomorú
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 570
11 158
113
Mivel itthon most nincsenek Covid korlatozások, megint vakon belefutunk egy tavalyi második hullámba. Attól tartok az oltásokat kiiktatja a Delta, még a csúcszuper Pfizert is megfekteti, úgyhogy mki jelentkezhet augusztusban egy harmadik adagra. Oktoberben már nyüzsi lesz, jobb addig elintézni.
Nem valószínű, hogy kiiktatná, ezt már látnunk kellene.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 523
113
Nem valószínű, hogy kiiktatná, ezt már látnunk kellene.
Izrael??? Harmadik oltásra keszülnek. Illetve a Pfizer készítője bejelentette, hogy gyártja a Delta elleni vakcinát. Ha megfelelő védettséget ad kettő, miért kellenek ezek az intezkedések?? (lásd fenti hozzászólás, két Pfizer ellenére elkapta a Covidot a horvátoknál és vannak lázas tünetek.)
De félreértés ne essék, sztem a többi is el fog vérezni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 534
46 513
113
Izrael??? Harmadik oltásra keszülnek. Illetve a Pfizer készítője bejelentette, hogy gyártja a Delta elleni vakcinát. Ha megfelelő védettséget ad kettő, miért kellenek ezek az intezkedések?? (lásd fenti hozzászólás, két Pfizer ellenére elkapta a Covidot a horvátoknál és vannak lázas tünetek.)
De félreértés ne essék, sztem a többi is el fog vérezni.
De ez nem azt jelenti, hogy kiiktatja az oltásokat. Az oltásoknak akkor is van hatásuk, ha megbetegedéssel járó fertőzésed lesz.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 893
30 609
113
Izrael??? Harmadik oltásra keszülnek. Illetve a Pfizer készítője bejelentette, hogy gyártja a Delta elleni vakcinát. Ha megfelelő védettséget ad kettő, miért kellenek ezek az intezkedések?? (lásd fenti hozzászólás, két Pfizer ellenére elkapta a Covidot a horvátoknál és vannak lázas tünetek.)
De félreértés ne essék, sztem a többi is el fog vérezni.
A kínai valószínüleg védeni fog.
Node, mi értelme még egyet beadatni abból,Fájzer, ami nem véd? Értem, hogy 100%ot semmi nem tud. De a legendás 90% is csak 60% mára már! Erre jön még az a fejtegetés, hogy "aminek nincs mellékhatása, annak hatása sincs"! Logikai bukfencek...
Persze, a hatás a mellékhatás.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 570
11 158
113
Izrael??? Harmadik oltásra keszülnek. Illetve a Pfizer készítője bejelentette, hogy gyártja a Delta elleni vakcinát. Ha megfelelő védettséget ad kettő, miért kellenek ezek az intezkedések??
Csak azt tudom erre mondani, mint amit @pöcshuszár is leírt: attól még, mert egy 3. dózissal vagy egy módosított vakcinával készülnek ellene, az nem jelenti azt, hogy ne működne a legfontosabb feladatában: a súlyos, halálos kimenetel megelőzésében.
(lásd fenti hozzászólás, két Pfizer ellenére elkapta a Covidot a horvátoknál és vannak lázas tünetek.)
Elkapta a covidot, lázas.. és? Szerintem ez idáig viszonylag enyhe tünet. Pont azt szajkózom egy ideje, hogy simán megfertőződhet egy oltott, ebben nincs semmi váratlan.
De félreértés ne essék, sztem a többi is el fog vérezni.
Szerintem nem, nem kell egyből temetni mindent...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Izrael??? Harmadik oltásra keszülnek. Illetve a Pfizer készítője bejelentette, hogy gyártja a Delta elleni vakcinát. Ha megfelelő védettséget ad kettő, miért kellenek ezek az intezkedések?? (lásd fenti hozzászólás, két Pfizer ellenére elkapta a Covidot a horvátoknál és vannak lázas tünetek.)
De félreértés ne essék, sztem a többi is el fog vérezni.
Lehet, bár ha minden igaz Indiában lecsengett a delta és AZ-vel (meg a helyi változatával) oltottak többnyire.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
10-15 éves távon esetlegesen kijövő mellékhatásokkal van néhány gond:
  1. nem lehet vizsgálni;
  2. ekkora távlaton nem lehet többnyire egyértelműen egy adott dologhoz kötni, tekintve hogy számtalan negatív behatás éri a szervezetet.
Az ilyen esetleg megjelenő tüneteket kizárólag a fázis IV során lehet észlelni.
Mi van, ha - feltéve, de meg nem engedve - valami olyan hatása van az oltásnak, mint valamelyik amerikai járványról szóló filmben, csak mondjuk nem zombulás lesz a vége, hanem valami más. Ha jól emlékszem abban a storyban is egy daganat ellenes genetikai oltás 1-2 éves mellékhatásaként robbant be valami a világa. Talán a "Legenda vagyok" című filmről van szó.
Azért Hollywood érdekes módon, sok mindent megjósol előre. Kezdve a tornyok összeomlásától, folytatva az amerikai fekete elnökös sorozattal - hogy aztán láss csodát pár év múlva jött Obama.

Azóta eltelt több mint egy fél évszázad. Fejlődött a tudás és a technika.
Persze. De azóta beljebb merészkedtünk a sötét erdőbe. Vagyis nagyobb súlyú dolgokkal foglalkozunk, amikhez a jelen tudásunk mértéke kb. úgy aránylik, mint a hatvanas években a DDT vizsgálatához mért tudásunk.
Vagy csak a vérképéből kiderült, hogy talán magas a koleszterinje és ezért illene rá gyógyszert szedni, mert különben elviszi...
Csak mondom, hogy a koleszterin csökkentéses betegségmegelőzésről már vagy 20 éve bebizonyosodott, hogy egy nagy humbuk ami a gyógyszergyártok több milliárdos bevételén kívül senkinek sem jó.
Nem mellékesen, tegyük fel, hogy igazad van és a koleszterin öl. Ha anyósom nem kezdi szedni a fent említett francia "gyógyszert" akkor mondjuk meghal érrendszeri vagy szívproblémával 2018-19 vagy 20-ban, vagyis 6-7-8 évvel később. Nagyon nagyot fogott azzal, hogy bölcs háziorvosára hallgatott. :mad:

Mert ilyen védőoltás nélkül sosem fordul elő. Ez egy komoly probléma ma: mindenki dobálózhat nem igazolt állításokkal.
Előfordulhat természetesen, de ha egyszerre sok nőnél ugyanazon vélelmezett okból kifolyólag, hát az azért már felvet egy két kérdést.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 570
11 158
113
A kínai valószínüleg védeni fog.
Bár valószínűleg azért kicsit csökkenni fog a hatékonysága.
Node, mi értelme még egyet beadatni abból,Fájzer, ami nem véd?
Miből gondolod, hogy nem véd..? Például azért érdemes beadatni, mert vizsgálatok szerint 10-szeresére növeli az antitestek mennyiségét egy 3. dózis, ami egy mostanában megjelent tanulmány (lásd pár hozzászólással feljebb általam belinkelve) arányos a védelem szintjével.
Értem, hogy 100%ot semmi nem tud. De a legendás 90% is csak 60% mára már!
Azt tudod, hogy mi a 90% és a 60%? Hogy pontosan mit takar?
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: bel and Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 570
11 158
113
Mi van, ha - feltéve, de meg nem engedve - valami olyan hatása van az oltásnak, mint valamelyik amerikai járványról szóló filmben, csak mondjuk nem zombulás lesz a vége, hanem valami más. Ha jól emlékszem abban a storyban is egy daganat ellenes genetikai oltás 1-2 éves mellékhatásaként robbant be valami a világa. Talán a "Legenda vagyok" című filmről van szó.
Azért Hollywood érdekes módon, sok mindent megjósol előre. Kezdve a tornyok összeomlásától, folytatva az amerikai fekete elnökös sorozattal - hogy aztán láss csodát pár év múlva jött Obama.
Ilyen történetekkel nem tudok mit kezdeni... A jelenlegi tudásunk szerint ilyet nem képes kiváltani.
Csak mondom, hogy a koleszterin csökkentéses betegségmegelőzésről már vagy 20 éve bebizonyosodott, hogy egy nagy humbuk ami a gyógyszergyártok több milliárdos bevételén kívül senkinek sem jó.
Majd visszamegyek az egyetemre és ezt elmesélem a volt idős professzoromnak, aki vagy 45 éve kutatja a koleszterin biokémiáját és gyógyszereket is fejlesztett. :)
Nem mellékesen, tegyük fel, hogy igazad van és a koleszterin öl. Ha anyósom nem kezdi szedni a fent említett francia "gyógyszert" akkor mondjuk meghal érrendszeri vagy szívproblémával 2018-19 vagy 20-ban, vagyis 6-7-8 évvel később. Nagyon nagyot fogott azzal, hogy bölcs háziorvosára hallgatott. :mad:
Ez azért érdekes, mert tegnap este még nem az érintett francia készítményt szedte ("Láss csodát, hát nem azt a "gyógyszert" szedte szegény, amit kivontak forgalomból, mert rákot okozhat."). Na most akkor mi van? (Arról nem beszélve, hogy vastagbél daganatot vagy 100-féle ok kiválthat.)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 893
30 609
113
Bár valószínűleg azért kicsit csökkenni fog a hatékonysága.

Miből gondolod, hogy nem véd..? Például azért érdemes beadatni, mert vizsgálatok szerint 10-szeresére növeli az antitestek mennyiségét egy 3. dózis, ami egy mostanában megjelent tanulmány (lásd pár hozzászólással feljebb általam belinkelve) arányos a védelem szintjével.

Azt tudod, hogy mi a 90% és a 60%? Hogy pontosan mit takar?
90% hogy nem lesz súlyos lefolyású,
60% hogy nem fertőződsz meg.

Viszont az 100% hogyha bármilyen egészségkárosító hatására fény is derülhetne nem fogja senki a felelősséget vállalni. Majd az idő rövidségére, a vírus mutálódására, az univerzum rejtelmeire fognak hivatkozni, meg Pityinra.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 523
113
Csak azt tudom erre mondani, mint amit @pöcshuszár is leírt: attól még, mert egy 3. dózissal vagy egy módosított vakcinával készülnek ellene, az nem jelenti azt, hogy ne működne a legfontosabb feladatában: a súlyos, halálos kimenetel megelőzésében.

Elkapta a covidot, lázas.. és? Szerintem ez idáig viszonylag enyhe tünet. Pont azt szajkózom egy ideje, hogy simán megfertőződhet egy oltott, ebben nincs semmi váratlan.

Szerintem nem, nem kell egyből temetni mindent...
Lehet igazad van, de rohadt csalódott vagyok. Az idei nyáron oltással együtt több fertőzött van Európában mint tavaly. Hogy mennyi súlyos eset lesz, azt majd ősszel meglátjuk, de eléggé szkeptikus vagyok.

Persze azt tudom, hogy az oltás az egyetlen esély, de azt is látom, hogy qrvára átpolitizálták ezt a kérdést is természetesen, ezért tisztán látni nincs esélyed, mert a politikai és lobbiérdekek a fontosabbak. És most nem elsősorban Magyarországról beszélek. Mert ha csak nálunk azt lexarom, tájékozódok külföldről, de ott is csak a maszatolás megy.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 523
113
Lehet, bár ha minden igaz Indiában lecsengett a delta és AZ-vel (meg a helyi változatával) oltottak többnyire.
Ha semmit sem teszünk akkor is fokozatisan lecseng, ez az eddigi tapasztalat. Úgy érzem a totális záráson kívül hatékony eszköz eddig nincs. Ahhoz meg nincs kedvem. De nézzük azt őszt. Az előjelek mindesetre xarabbak mint tavaly.

Talán a halottak száma fog csökkeni. Hogy ez kreatív könyvelés vagy a hatékony védekezés eredménye, azt majd a halálozási statisztikából megtudjuk.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 570
11 158
113
90% hogy nem lesz súlyos lefolyású,
60% hogy nem fertőződsz meg.

Viszont az 100% hogyha bármilyen egészségkárosító hatására fény is derülhetne nem fogja senki a felelősséget vállalni. Majd az idő rövidségére, a vírus mutálódására, az univerzum rejtelmeire fognak hivatkozni, meg Pityinra.
Én személy szerint nem hiszem, hogy bármilyen egészségkárosító hatása lenne, tekintve hogy mind az mRNS tartalom, mind az általa generált tüskefehérjék néhány órán (legfeljebb 1-2 napon) belül lebomlanak.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: bel and Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 893
30 609
113
Ha semmit sem teszünk akkor is fokozatisan lecseng, ez az eddigi tapasztalat. Úgy érzem a totális záráson kívül hatékony eszköz eddig nincs. Ahhoz meg nincs kedvem. De nézzük azt őszt. Az előjelek mindesetre xarabbak mint tavaly.

Talán a halottak száma fog csökkeni. Hogy ez kreatív könyvelés vagy a hatékony védekezés eredménye, azt majd a halálozási statisztikából megtudjuk.
Ne légy pesszimista! Úgy is mind meghalunk! :hadonaszos: (Kivéve én!:D)

-Doktor úr kész a leletem?
-Igen, kész. Üljön le János bácsi. Van egy jó hírem, meg egy rossz. Melyikkel kezdjem?
-A rosszal doktor úr.
-Hát János bácsi, magának hasnyálmirigy rákja van, borzasztó fájdalmak között fog meghalni.
-Ez szörnyű hír. De mi a jó?
-Nekem nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 570
11 158
113
Lehet igazad van, de rohadt csalódott vagyok. Az idei nyáron oltással együtt több fertőzött van Európában mint tavaly. Hogy mennyi súlyos eset lesz, azt majd ősszel meglátjuk, de eléggé szkeptikus vagyok.
Bakker.. azt próbáljuk itt néhányan az indiai mutáns megjelenése óta elmagyarázni, hogy 3-szor olyan fertőző ez, mint az eredeti wuhani. Sajnos vagy nem sajnos, de nincs semmi meglepő a fertőzöttek számának emelkedésében. A súlyos tüneteket még mindig megelőzi 91%-ban, szóval én nem hiszem, hogy olyan extra szar őszünk lesz. (Ezen persze változtathat egy új fincsi mutáns.)
Persze azt tudom, hogy az oltás az egyetlen esély, de azt is látom, hogy qrvára átpolitizálták ezt a kérdést is természetesen, ezért tisztán látni nincs esélyed, mert a politikai és lobbiérdekek a fontosabbak. És most nem elsősorban Magyarországról beszélek. Mert ha csak nálunk azt lexarom, tájékozódok külföldről, de ott is csak a maszatolás megy.
Mit vártál? Mindig ez van..
 
  • Tetszik
Reactions: bel

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Előfordulhat természetesen, de ha egyszerre sok nőnél ugyanazon vélelmezett okból kifolyólag, hát az azért már felvet egy két kérdést.
Tudod te hány nőt oltottak be csak Magyarországon? Mondjuk 2.5 milliót. Ha minden 1000.nek mestruációs problémája van (az annyi mint életében (35 év alatt) átlagosan 1x) akkor az 2.500 menstruációs problémás nő oltás után. Kettőezer ötszáz! De ha egy nőnek életében több, mint 1x van menstruációs problémája, akkor még több. s ez csak a normál előfordulás. Most akkor mennyi az az egyszerre sok nő? :)
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Csak mondom, hogy a koleszterin csökkentéses betegségmegelőzésről már vagy 20 éve bebizonyosodott, hogy egy nagy humbuk ami a gyógyszergyártok több milliárdos bevételén kívül senkinek sem jó.
Nem mellékesen, tegyük fel, hogy igazad van és a koleszterin öl. Ha anyósom nem kezdi szedni a fent említett francia "gyógyszert" akkor mondjuk meghal érrendszeri vagy szívproblémával 2018-19 vagy 20-ban, vagyis 6-7-8 évvel később. Nagyon nagyot fogott azzal, hogy bölcs háziorvosára hallgatott. :mad:
1. hülye az egész világ, csak te vagy helikopter?
2. vastagbélrákot csak francia koleszterincsökkentő okozhat (melyik is az?). Vagy nem? Megint te vagy helikopter?
3. én meg azt mondom, nagy humbuk az amit mondasz, meg az összesküvés-elméletek nagyja is az. Én is helikopter akarok lenni :)
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 534
46 513
113
Csak mondom, hogy a koleszterin csökkentéses betegségmegelőzésről már vagy 20 éve bebizonyosodott, hogy egy nagy humbuk ami a gyógyszergyártok több milliárdos bevételén kívül senkinek sem jó.
Nem mellékesen, tegyük fel, hogy igazad van és a koleszterin öl. Ha anyósom nem kezdi szedni a fent említett francia "gyógyszert" akkor mondjuk meghal érrendszeri vagy szívproblémával 2018-19 vagy 20-ban, vagyis 6-7-8 évvel később. Nagyon nagyot fogott azzal, hogy bölcs háziorvosára hallgatott.
Ismerjük már az ösztrogén szintedet?
Mi van, ha - feltéve, de meg nem engedve - valami olyan hatása van az oltásnak, mint valamelyik amerikai járványról szóló filmben, csak mondjuk nem zombulás lesz a vége, hanem valami más. Ha jól emlékszem abban a storyban is egy daganat ellenes genetikai oltás 1-2 éves mellékhatásaként robbant be valami a világa. Talán a "Legenda vagyok" című filmről van szó.
Azért Hollywood érdekes módon, sok mindent megjósol előre. Kezdve a tornyok összeomlásától, folytatva az amerikai fekete elnökös sorozattal - hogy aztán láss csodát pár év múlva jött Obama.
Én javasolnám neked, hogy inkább nézz hollywood-i filmeket! Hagyd a francba ezt az egész fórumozást! Így kevesebb időd van alufóliából sisakot hajtogatni.
Nem éri meg.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and Blitz97