Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 973
7 052
113
Rejtélyesen eltűnt a Járványok topicban posztolt "Oltás utáni rejtélyes halálozások" című videó, a posztommal együtt. A saját tartalmaim közt sincs ott nyoma.

Tartalma nem volt szabályzat ellenes, sem nem volt "TuDoMáNy TaGaDáS". Egyszerűen az oltás után elvesztett családtagok történetét mondták el hozzátartozók.

Ha a jövőben cenzúrázni akar valaki, legalább vazelinozzon be előtte. Thank You.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 320
113
Rejtélyesen eltűnt a Járványok topicban posztolt "Oltás utáni rejtélyes halálozások" című videó, a posztommal együtt. A saját tartalmaim közt sincs ott nyoma.

Tartalma nem volt szabályzat ellenes, sem nem volt "TuDoMáNy TaGaDáS". Egyszerűen az oltás után elvesztett családtagok történetét mondták el hozzátartozók.

Ha a jövőben cenzúrázni akar valaki, legalább vazelinozzon be előtte. Thank You.
Teljesen jogosan "tűnt el", mert nyilvánvaló politikai alapú félretájékoztatás, és ezzel együtt álhírterjesztés.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 973
7 052
113
Teljesen jogosan "tűnt el", mert nyilvánvaló politikai alapú félretájékoztatás, és ezzel együtt álhírterjesztés.
Erre csak annyit mondok hogy ha ilyen alapos előzetes tájékozódásra alapoznád a haditechnikával kapcsolatos kommentjeidet, ilyen "elfogulatlanul" már rég SSZsolti szinten a fél fórum ignorján lennél.

Részemről ezzel a vérlajhár segtépéssel nem törődöm tovább.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 320
113
Erre csak annyit mondok hogy ha ilyen alapos előzetes tájékozódásra alapoznád a haditechnikával kapcsolatos kommentjeidet, ilyen "elfogulatlanul" már rég SSZsolti szinten a fél fórum ignorján lennél.

Részemről ezzel a vérlajhár segtépéssel nem törődöm tovább.
Megválaszoltam neked ott és akkor, hogy mi lehetett a megfejtés mindkét ügyben.
Attól, hogy felháborodott tájékozatlan (nem az ő hibájuk, laikusok) emberek beszámolóit, nyilvánvalóan politikai indíttatásból felhasználó politikus (aki ugyan olyan laikus, de legalább rosszindulatú) ál-ismeretterjesztő videóit linkeled, még nem leszel szakértő.
/Én sem, de legalább van némi elképzelésem az egészségügy működéséről./
És valószínűleg be is nyalod, mert egymástól látszólag független problémákkal állsz szembe.
Attól, hogy egy (akár több is, a hatás kedvéért) bantu néger egy videóban elmagyarázza, hogy tulajdonképpen jó ötlet kis gyerekeket áldozni - és erről egy politikus egy videót készít nagy bólogatva -, ugye nem gondoljuk, hogy tényleg jó ötlet! De, el tudok - ezek után mindenképpen - képzelni idehaza is pár embert, aki egy ilyen videót meglátva tényleg jó ötletnek tartaná a dolgot....

Mellesleg én magam kértem a SAJÁT kommentem moderálását - és ezzel együtt a tiéd elbírálását is -, mert szerintem ez nagyon nem az a platform ahol ilyen hangulatkeltő marhaságokat terjeszteni kellene. Ezek szerint a moderátorok úgy döntöttek, hogy már az első alkalommal történt selejtezés is jogos volt. Megjegyzem az első alkalommal nem is találkoztam a videóval. De - ahogy fentebb is írtam - teljesen támogatom az akkori eljárást is.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Megválaszoltam neked ott és akkor, hogy mi lehetett a megfejtés mindkét ügyben.
Attól, hogy felháborodott tájékozatlan (nem az ő hibájuk, laikusok) emberek beszámolóit, nyilvánvalóan politikai indíttatásból felhasználó politikus (aki ugyan olyan laikus, de legalább rosszindulatú) ál-ismeretterjesztő videóit linkeled, még nem leszel szakértő.
/Én sem, de legalább van némi elképzelésem az egészségügy működéséről./
És valószínűleg be is nyalod, mert egymástól látszólag független problémákkal állsz szembe.
Attól, hogy egy (akár több is, a hatás kedvéért) bantu néger egy videóban elmagyarázza, hogy tulajdonképpen jó ötlet kis gyerekeket áldozni - és erről egy politikus egy videót készít nagy bólogatva -, ugye nem gondoljuk, hogy tényleg jó ötlet! De, el tudok - ezek után mindenképpen - képzelni idehaza is pár embert, aki egy ilyen videót meglátva tényleg jó ötletnek tartaná a dolgot....

Mellesleg én magam kértem a SAJÁT kommentem moderálását - és ezzel együtt a tiéd elbírálását is -, mert szerintem ez nagyon nem az a platform ahol ilyen hangulatkeltő marhaságokat terjeszteni kellene. Ezek szerint a moderátorok úgy döntöttek, hogy már az első alkalommal történt selejtezés is jogos volt. Megjegyzem az első alkalommal nem is találkoztam a videóval. De - ahogy fentebb is írtam - teljesen támogatom az akkori eljárást is.
Ez most ótvar kommunista tempó vala. Naponta elkerülhetetlenül hallgatni-olvasni kell, hogy a 0,3%-os rátájú covidnak hány halottja van, hajjaj, hogy fenyeget a szennyvbízbű má' megint, olccsá, olccsá, mert különben megfertőzöd a beoltottakat rohatt laposföldes, de aki erről beszél, az hallgasson, mert árt a minek is? Az ügynek? Az ő halottjaik, akik megszólaltak ebben a videóban a többi szent politikustól eltérő gonosz érdekű politikus mellett, azok nem számítanak, ez jó halál? Dögöljön meg az is aki beszél róla? Vagy mi a rohadt faszt szeretnél ezzel sugallni?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Megválaszoltam neked ott és akkor, hogy mi lehetett a megfejtés mindkét ügyben.
Attól, hogy felháborodott tájékozatlan (nem az ő hibájuk, laikusok) emberek beszámolóit, nyilvánvalóan politikai indíttatásból felhasználó politikus (aki ugyan olyan laikus, de legalább rosszindulatú) ál-ismeretterjesztő videóit linkeled, még nem leszel szakértő.
/Én sem, de legalább van némi elképzelésem az egészségügy működéséről./
És valószínűleg be is nyalod, mert egymástól látszólag független problémákkal állsz szembe.
Attól, hogy egy (akár több is, a hatás kedvéért) bantu néger egy videóban elmagyarázza, hogy tulajdonképpen jó ötlet kis gyerekeket áldozni - és erről egy politikus egy videót készít nagy bólogatva -, ugye nem gondoljuk, hogy tényleg jó ötlet! De, el tudok - ezek után mindenképpen - képzelni idehaza is pár embert, aki egy ilyen videót meglátva tényleg jó ötletnek tartaná a dolgot....

Mellesleg én magam kértem a SAJÁT kommentem moderálását - és ezzel együtt a tiéd elbírálását is -, mert szerintem ez nagyon nem az a platform ahol ilyen hangulatkeltő marhaságokat terjeszteni kellene. Ezek szerint a moderátorok úgy döntöttek, hogy már az első alkalommal történt selejtezés is jogos volt. Megjegyzem az első alkalommal nem is találkoztam a videóval. De - ahogy fentebb is írtam - teljesen támogatom az akkori eljárást is.
Te ki vagy , hogy másokat minősítesz és degradálsz ?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Rejtélyesen eltűnt a Járványok topicban posztolt "Oltás utáni rejtélyes halálozások" című videó, a posztommal együtt. A saját tartalmaim közt sincs ott nyoma.

Tartalma nem volt szabályzat ellenes, sem nem volt "TuDoMáNy TaGaDáS". Egyszerűen az oltás után elvesztett családtagok történetét mondták el hozzátartozók.

Ha a jövőben cenzúrázni akar valaki, legalább vazelinozzon be előtte. Thank You.
Nekem vajon fenn van még az oltásáldozatokról szóló linkem? :cool: :rolleyes:
(Orvosok a tisztánlátásért!)
..
Be fog dőlni ez az egész hazug műsor!
Lesz egy jó nagy polgárháború Nyugaton, aztán lehet majd újragondolni sok mindent!

..
Megy a kettős üzengetés is közben! Merkely Béla pl. most éppen óva inti a fiatalokat és a várandós kismamákat a harmadik oltás felvételétől! Most akkor ez, hogy, meg miért? Hiszen biztonságos kipróbált szerek s nem pedig kísérleti vakcinák ezek. Jha, hogy mégse?
NEVETSÉGES!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nekem vajon fenn van még az oltásáldozatokról szóló linkem? :cool: :rolleyes:
(Orvosok a tisztánlátásért!)
..
Be fog dőlni ez az egész hazug műsor!
Lesz egy jó nagy polgárháború Nyugaton, aztán lehet majd újragondolni sok mindent!

..
Megy a kettős üzengetés is közben! Merkely Béla pl. most éppen óva inti a fiatalokat és a várandós kismamákat a harmadik oltás felvételétől! Most akkor ez, hogy, meg miért? Hiszen biztonságos kipróbált szerek s nem pedig kísérleti vakcinák ezek. Jha, hogy mégse?
NEVETSÉGES!
Hát ez az ŐK összevissza beszélhetnek akár naponta váltogatva az irányt de ŐK a megmondók a többiek meg buta pórok akik minden hülyeséget elhisznek !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Nekem vajon fenn van még az oltásáldozatokról szóló linkem? :cool: :rolleyes:
(Orvosok a tisztánlátásért!)
Az oltásellenes, járványtagadó "orvosaidra" gondolsz? Azt szerintem még aznap törölték.. nem is ok nélkül.
..
Be fog dőlni ez az egész hazug műsor!
Lesz egy jó nagy polgárháború Nyugaton, aztán lehet majd újragondolni sok mindent!
Már elég régóta jövendölöd a "nagy polgárháborúdat", de valamiért nem igazán akar eljönni.... :rolleyes:
..
Megy a kettős üzengetés is közben! Merkely Béla pl. most éppen óva inti a fiatalokat és a várandós kismamákat a harmadik oltás felvételétől! Most akkor ez, hogy, meg miért? Hiszen biztonságos kipróbált szerek s nem pedig kísérleti vakcinák ezek. Jha, hogy mégse?
NEVETSÉGES!
Mondd csak, szoktál te gondolkodni is vagy csak úgy spontán csapkodod a billentyűzetet? o_O
Miért tanácsolja azt, hogy ne oltassák be magukat? Mert nincs rá jelenleg szükségük... ennek ellenére nyugodtan beadathatják maguknak, tekintve hogy nincs ellenjavallata.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 320
113
Meg ap.id pö.ör.je ! Egy vélemény volt és tudtommal a vélemény az még szabad ! Ja , hogy neked nem tetszik ki nem sz...ale !
Nem vélemény volt, hanem egy szándékosan ferdítő, uszító videó. És itt most nem a politikus személye volt a problémás, hanem az, ahogy manipulálni próbált.
De ezzel az erővel Mein Kampf is csak egy vélemény.
De még egyszer megjegyzem. Nem én töröltem a videót. Én a saját kommentemet nyomtam fel, mivel be volt idézve a kérdéses videó, és ezzel sem akartam hozzájárulni a terjesztéséhez. Ráadásul egy olyan videóról volt szó, amit egyszer már a moderátorok - tőlem teljesen függetlenül - egyszer már kimoderáltak.

Erre még visszatérnék:
Ez most ótvar kommunista tempó vala.
Nem gondolod, hogy ha kommunista tempót szerettem volna, akkor lapítok, mint szar a fűbe? Mert ha én nem reagálok @L.O.B ide beírt kommentjére, akkor soha nem derül ki, hogy miért került ki a topicból.
(Megjegyzem, valószínűleg akkor is kikerült volna, ha én nem jelzem, mivel egyszer már törölve lett az ominózus videó)
Ezen gondolkozz el először, mielőtt le "kommunista tempózol".
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Pogány

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az volt, nagy népszerűségnek kezdett örvendeni.
Na de akkor Marx és Engelsz valamint a góré Lenin munkássága is cspán "vêlemény" ???
:oops::D:D

Akkor már ássunk tovább a süllyesztőben ! Pol Pot a 2,5 millió halott áldozatával hova tartozik ? Vagy Sztálin a "szitén zenész" ? És Mao ? Ezek is mind csak "véleményüket" mondták, az emberek meg csak úgy meghaltak bánatukban, mert nem értettek vele egyet ?
Ugye csak vicceltél ? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Na de akkor Marx és Engelsz valamint a góré Lenin munkássága is cspán "vêlemény" ???
:oops::D:D

Akkor már ássunk tovább a süllyesztőben ! Pol Pot a 2,5 millió halott áldozatával hova tartozik ? Vagy Sztálin a "szitén zenész" ? És Mao ? Ezek is mind csak "véleményüket" mondták, az emberek meg csak úgy meghaltak bánatukban, mert nem értettek vele egyet ?
Ugye csak vicceltél ? :)
Mindegyik mehetett volna a kukába még vélemény korában, de kellően nagy hatást gyakoroltak, mert megfelelően felépített vélemények voltak. Ha nem azok lettek volna, akkor most a Trockista SZU-t rühellenénk. Nem is értem, mit próbáltok megmagyarázni. Breiviknek jelenleg véleménye(meg a saját értelmezésében példamutató tette) van, ha meg egy rakás északinak tele lesz a töke a libsikkel meg a migrikkel és rá hivatkozva elkezdik levágni őket, akkor az már nem nagy hatású vélemény? o_O
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mindegyik mehetett volna a kukába még vélemény korában, de kellően nagy hatást gyakoroltak, mert megfelelően felépített vélemények voltak. Ha nem azok lettek volna, akkor most a Trockista SZU-t rühellenénk. Nem is értem, mit próbáltok megmagyarázni. Breiviknek jelenleg véleménye(meg a saját értelmezésében példamutató tette) van, ha meg egy rakás északinak tele lesz a töke a libsikkel meg a migrikkel és rá hivatkozva elkezdik levágni őket, akkor az már nem nagy hatású vélemény? o_O
Breivik ??? Ez egyre jobb lesz. :)

Az ilyen Breivik félékre kell egy két "fejvadász", de nem munkaügyis, hanem szó szerinti, mesterlövész csúzlikkal, aztán kiadni nekik a melót. Ha az elhárítás haverokat is kimutat, azokkal együtt. Aztán "problem solved". Tulajdonképpen ezért fordulnak elő az ilyen esetek, mert tutyimutyik a levadászásban.

Tudod vannak a "dúvadak", azokat gondolkodás nêlkül kéne levadászni. Mindegy milyen náció. Utána nem lenne gond a könyveikkel sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Breivik ??? Ez egyre jobb lesz. :)

Az ilyen Breivik félékre kell egy két "fejvadász", de nem munkaügyis, hanem szó szerinti, mesterlövész csúzlikkal, aztán kiadni nekik a melót. Ha az elhárítás haverokat is kimutat, azokkal együtt. Aztán "problem solved". Tulajdonképpen ezért fordulnak elő az ilyen esetek, mert tutyimutyik a levadászásban.

Tudod vannak a "dúvadak", azokat gondolkodás nêlkül kéne levadászni. Mindegy milyen náció. Utána nem lenne gond a könyveikkel sem.
Hogy vitázhatnánk hadtörténelemről, ha nem lettek volna az elmúlt évtízezredekben ilyenek szerte a világon? :D Miben különböznek a történelem egyéb nagy vezetőitől, akik aztán elkezdtek népeket learatni a hódításvágyukban és rákényszeríteni az akaratukat mindenre?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hogy vitázhatnánk hadtörténelemről, ha nem lettek volna az elmúlt évtízezredekben ilyenek szerte a világon? :D Miben különböznek a történelem egyéb nagy vezetőitől, akik aztán elkezdtek népeket learatni a hódításvágyukban és rákényszeríteni az akaratukat mindenre?
Az ilyenekről mint Breivik nem vitázni kell, hanem pontot tenni az ügyre. A pont pedig a megfelelő helyen legyen. A homlokán, de nem feljelölve. :oops:

Most nem lenne vele probléma, hogy reklamál a fegyház körülményei miatt. Ha kiteszik a pontot többet nem reklamálna. :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 819
30 429
113
Az ilyenekről mint Breivik nem vitázni kell, hanem pontot tenni az ügyre. A pont pedig a megfelelő helyen legyen. A homlokán, de nem feljelölve. :oops:

Most nem lenne vele probléma, hogy reklamál a fegyház körülményei miatt. Ha kiteszik a pontot többet nem reklamálna. :)
Vagy be kell vetni a ellenség térfelén. :oops: Értelmet adni az életének.;):rolleyes:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Az ilyenekről mint Breivik nem vitázni kell, hanem pontot tenni az ügyre. A pont pedig a megfelelő helyen legyen. A homlokán, de nem feljelölve. :oops:

Most nem lenne vele probléma, hogy reklamál a fegyház körülményei miatt. Ha kiteszik a pontot többet nem reklamálna. :)
Így intézve egyszerű a történet, de amúgy nagy egészében nézve is ilyen egyszerű? Miért van ez az igény benned a kilövésére? A cselekedete egy racionálisan és precízen kivitelezett akcióban csapott le a nagybetűs HATALOM neuralgikus pontjára. A jövőre, ahogyan az teszi, sokkal nagyobb tömegekkel. Az ő cselekedete miért többedrangú? Az elvtelen aljaemberek sokaságát, akik a jelened hatalmi ágaiban ülnek, miért nem akarod kilövetni valakikkel, akik ha hajlamosak lennének kilőni őket a saját elveik miatt, akkor Breivikek lennének, tehát őket is ki akarnád lövetni a saját elveid miatt? Mi is legyen veled??? Hmm?

Szóval mi is a kép a valóságban? Mert degradálhatjuk a dolgot egyszerű mániákus tömeggyilkosságra, ha kihagyjuk a valóság szövetét, ahogyan az illúziókban létező tömegek szeretik leegyszerűsített és ostoba műsoradagokban megkapni a narratívát. Ha nem indokolta volna, nem hívott volna fel valamiért a cselekvésre, nem lenne látható a folyamat, amire hivatkozva tette, akkor el lehetne könyvelni ennyinek, de csak akkor, ha a világot kötelező narratívakövetőként csak alárendelt pozícióból nézte volna, ahogyan mindazok, akik szerte a világon végignézik az összes mocskot a saját társadalmukban is és egy életen keresztül kocsmapolitizálva minden beszélgetés végén megegyeznek, hogy ki tudja mit lehetne tenni, ki tehetne ellene,valamit tenni kell, de biztos nem ezt, mert ez működik, blablabla.

Szóval milyenek ezek a Breivikek, akikre pontot tennél? Az antifa minden tagja ugyanolyan, csak szabadlábon vannak, mert ők azok az oldal, akiket nem akarnak kilőni, Breivik meg ebbe a közegbe nyúlt bele és láss csodát, minden sikolt. Nincs nevesítve a mindennapokban, talán te sem tudod felmondani agyból a neveit az elmúlt évek iszlamista terroristáinak, sőt, nem akarod kilövetni a titkosszolgálatok patkányembereit sem, akik a legférgebb tetteket is elkövetik a szent Narratívért, de ha valaki veszi a bátorságot ugyanolyan szabadnak lenni és a valóságos emberi léptékre emelkedni, ahol tervez és kivitelez a maga valós szintjén, azt alattvalóként lövetnéd akkor is, ha veled ezt amit megtett, járulékos veszteségként megtenné a saját hatalmad egy akciójában. Szerintem ez baj. Breivik oda csapott, ahol születnek a társadalmi folyamatok topikban olvasható elmebeteg agyhalál szüleményei, ezért aztán egyöntetűen degradálni kell, mert veszélyes a világ elbaszására ez a fajta gondolkodás. :D

Gratulálok.
 
Status
Not open for further replies.