[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
A két háború eltérő hatása a demográfiára...:

total-population-afghanistan-1813-2020.jpg
Én azt nem értem, hogy mit esznek? Értem, hogy biztosan nem hegység, meg sivatag egész Afganisztán, mint a hírekben, de az állandó háborúban, komoly technológia nélkül, honnan tudnak ennyi plusz élelmiszert termelni? Vagy miből veszik meg? Az is rendben, hogy nem pazarolnak annyit, mint mi itt Európában, de Magyarországon, ami azért elég jó fekvésű helyen van 15-20 millió ember élemiszerét tudnánk megtermelni. Ott meg a semmiben vannak negyvenmilliónyian...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 885
35 639
113
Én azt nem értem, hogy mit esznek? Értem, hogy biztosan nem hegység, meg sivatag egész Afganisztán, mint a hírekben, de az állandó háborúban, komoly technológia nélkül, honnan tudnak ennyi plusz élelmiszert termelni? Vagy miből veszik meg? Az is rendben, hogy nem pazarolnak annyit, mint mi itt Európában, de Magyarországon, ami azért elég jó fekvésű helyen van 15-20 millió ember élemiszerét tudnánk megtermelni. Ott meg a semmiben vannak negyvenmilliónyian...
Fő eledelük szerintem a mákos rétes, a mákos bejgli és a mákos tészta megszórva rengeteg mákkal.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 145
113
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Na és melyik vállalja a kockázatot, hogy a katonai repcsikkel esetleg később népirtást csinálnak ?

Szerinted melyik lesz ilyen "bátor" vagy féleszű ???

Elárulom az én tippem: EGYIK SEM !!! ;)

Egy ilyen után az egész világ rájuk szállna ! Arról nem is beszêlve, hogy nekik kéne bevonulniuk legalább addig, amíg megsemmisítik a gépeket így korrigálva a hibát !

Épeszű országot NEM fogsz találni aki felszereli őket harci repülőkkel. Szerintem ennyire ostoba ország (aki képes lenne erre) NINCS ! :)
Ó, az amerikaiak is bombázgatnak rendszeresen mindenféle lakodalmakat is. De nem is arról volt szó, hogy bombázgatnak, hanem, hogy üzemeltetni tudják. Illetve nem a harci repülőkkel való felszerelésről volt szó, hanem az ott hagyott technika üzemeltetéséről, illetve a repülésbiztosításról.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 358
113
„Az afgán kormány döntő harcot folytatott a hajléktalanság, a gyermekbetegségek és az írástudatlanság ellen. Az ország szeretné látni gyermekeit egészségesnek, vidámnak és boldognak ”: 41 évvel ezelőtt, 1980. augusztus 17 -én nyílt meg az első úttörőtábor Kabulban.

Mit tett az agresszív szovjet kormány és annak bábkormánya Afganisztánnal?
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 372
113
Érdekes fejtegetés a gépeket illetően:

Alapból mashogy állnak a repülésbiztonsághoz az amerikaiak. Sokkal lazábban kezelik mint mi.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 507
5 069
113
Erről már akartam tegnap írni, de jobbnak láttam megvárni a sajtót.
Akik kivételesen jobban is értesültek mint én, úh. win-win :)

Amúgy meg ennyit a hollandokról, megint...
"Úgy tudjuk, jelenleg már folynak egyeztetések arról, miként juthatnak ki a magyarok Afganisztánból. A 24.hu-nak sikerült telefonon elérnie az egyik magyart, aki a lapnak elmondta: szombat hajnal óta vannak a kabuli repülőtéren. Azt mondta, biztonságban vannak, és úgy tudja, hogy vagy kedden vagy szerdán elrepülnek Afganisztánból. De nem a magyar kormány segítségével, hanem a holland külügy közreműködésével. Beszélt arról is, meglepve olvasta, hogy a külügy nem tud kint tartózkodó magyarokról, miközben 25 társával már hosszú idő óta kint dolgoznak."

 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 721
15 528
113
"Úgy tudjuk, jelenleg már folynak egyeztetések arról, miként juthatnak ki a magyarok Afganisztánból. A 24.hu-nak sikerült telefonon elérnie az egyik magyart, aki a lapnak elmondta: szombat hajnal óta vannak a kabuli repülőtéren. Azt mondta, biztonságban vannak, és úgy tudja, hogy vagy kedden vagy szerdán elrepülnek Afganisztánból. De nem a magyar kormány segítségével, hanem a holland külügy közreműködésével. Beszélt arról is, meglepve olvasta, hogy a külügy nem tud kint tartózkodó magyarokról, miközben 25 társával már hosszú idő óta kint dolgoznak."

Jó kérdés, hogy ilyenkor a hollandok vagy a mi felelősségünk őket visszahozni Európába.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Fő eledelük szerintem a mákos rétes, a mákos bejgli és a mákos tészta megszórva rengeteg mákkal.
Ha már szóba hoztad a méltán világhírű afgán mákos tésztát:)....

"A tálibok 2001-es bukása óta az afgán kormány a nemzetközi közösség segítségével több mint 9 milliárd amerikai dollárt (mintegy 2700 milliárd forintot) költött az ópium alapanyagának számító mákültetvények megsemmisítésére - jórészt eredménytelenül. Afganisztán továbbra is a világ legnagyobb ópiummák-termesztő országa, ez a növény pedig a koronavírus-járvány alatt még jelentősebb bevételforrása lett a kiszolgáltatott, továbbra is zavaros viszonyok között működő szegény ország gazdasága számára."

https://www.origo.hu/gazdasag/20210507-afganisztan-mak-opium-gazdasag-1.html
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 721
15 528
113
Ha már szóba hoztad a méltán világhírű afgán mákos tésztát:)....

"A tálibok 2001-es bukása óta az afgán kormány a nemzetközi közösség segítségével több mint 9 milliárd amerikai dollárt (mintegy 2700 milliárd forintot) költött az ópium alapanyagának számító mákültetvények megsemmisítésére - jórészt eredménytelenül."

https://www.origo.hu/gazdasag/20210507-afganisztan-mak-opium-gazdasag-1.html
Hmmm, akkor ez a 9 milliárd is nagyon jól hasznosult :)