Kína interkontinentális ballisztikus rakétái (ICBM)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1945

Guest
Több mint 100 új silót építettek az interkontinentális ballisztikus rakétákhoz az északnyugati Jumen város közelében a sivatagban.
Gansu tartományában több száz négyzetkilométeren folyik az ezzel kapcsolatos munka.

ICBMs-Yumen.png


A 119 azonos építkezés felvételei nukleáris robbanófejjel felszerelt ballisztikus rakéták indítóállomásaira jellemzőek.

ICBMs-Yumen-2.webp


ICBMs-Yumen.webp


Ebből a pozícióból már elkerülhető az amcsi GMD ABM rendszer elfogói a keleti partra való indítás esetén, a nyugati parti városokra mért csapás esetén pedig a GMD túlterhelésére kell hagyatkozniuk a kínaiaknak.

ICBMs-Yumen.jpg


Témába vágó videó:

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
Ez nem a legjobb jel...
Várható volt, hogy Kína nem szeretne annak a lehetősége nélkül maradni sokáig, hogy egy atomháborúban ne tudjon kellő pusztítást végezni az USA hátországában, mivel csak ez szavatolja az egyensúlyt a két nagy közt. Az hogy az USA ha akarja meg tudja semmisíteni Kínát úgy, hogy az teljesen az Oroszokra van hagyatva, hogy akkor majd bosszúból ŐK is kitáraznak ezért az amerikaiakra, nem opció Kínának, ezt én megértem, s jelenleg Kína a saját fajsúlyához képest nagyon kicsi atomütőerőt tart fenn.

Azt gondolom, ez már időszerű régóta, bár nyilván nem jó jel ebben igazad van, csak semmi meglepő.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Várható volt, hogy Kína nem szeretne annak a lehetősége nélkül maradni sokáig, hogy egy atomháborúban ne tudjon kellő pusztítást végezni az USA hátországában, mivel csak ez szavatolja az egyensúlyt a két nagy közt. Az hogy az USA ha akarja meg tudja semmisíteni Kínát úgy, hogy az teljesen az Oroszokra van hagyatva, hogy akkor majd bosszúból ŐK is kitáraznak ezért az amerikaiakra, nem opció Kínának, ezt én megértem, s jelenleg Kína a saját fajsúlyához képest nagyon kicsi atomütőerőt tart fenn.

Azt gondolom, ez már időszerű régóta, bár nyilván nem jó jel ebben igazad van, csak semmi meglepő.

Igen azt tudom, hogy ők hivatalosan meglehetősen keveset tartanak hadrendben. Csak azért ha megnézzük a világ eseményeit eléggé nagy felforduláosk elé nézünk.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and zsolti

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Várható volt, hogy Kína nem szeretne annak a lehetősége nélkül maradni sokáig, hogy egy atomháborúban ne tudjon kellő pusztítást végezni az USA hátországában, mivel csak ez szavatolja az egyensúlyt a két nagy közt. Az hogy az USA ha akarja meg tudja semmisíteni Kínát úgy, hogy az teljesen az Oroszokra van hagyatva, hogy akkor majd bosszúból ŐK is kitáraznak ezért az amerikaiakra, nem opció Kínának, ezt én megértem, s jelenleg Kína a saját fajsúlyához képest nagyon kicsi atomütőerőt tart fenn.

Azt gondolom, ez már időszerű régóta, bár nyilván nem jó jel ebben igazad van, csak semmi meglepő.
Arra gondolsz, hogy ha a kínaiak elpukkantják a száz közeli nukijukat az usákokra, vagy bárkire akkor a föld még lakható marad?
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
T

Törölt tag 2361

Guest
Arra gondolsz, hogy ha a kínaiak elpukkantják a száz közeli nukijukat az usákokra, vagy bárkire akkor a föld még lakható marad?
+ egy kizarolag usa-kina balheban, a fuggetlenek mondott ruszkik is majd ebbe esetbe, ugy orulnek hogy a kinai raketak repulnek oroszorszag terulete felett.

az hogy haverkodnak, az nem jelenti hogy a ruszki ugral orometol ha valahol az o udvarjaba landol 1-2 meghibasodott kinai atom. annak sem fog most orulni ha a kinaikra hivatkozva az amcsi odatelepiti a reketavedelmet, mert igy a ruszkinak is a legerosebb kartya a jatekba sem lesz tobbe olyan eros.

ilyen kinai huzzasok, csak eltavolitjak a ruszkikat tolluk.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
+ egy kizarolag usa-kina balheban, a fuggetlenek mondott ruszkik is majd ebbe esetbe, ugy orulnek hogy a kinai raketak repulnek oroszorszag terulete felett.

az hogy haverkodnak, az nem jelenti hogy a ruszki ugral orometol ha valahol az o udvarjaba landol 1-2 meghibasodott kinai atom. annak sem fog most orulni ha a kinaikra hivatkozva az amcsi odatelepiti a reketavedelmet, mert igy a ruszkinak is a legerosebb kartya a jatekba sem lesz tobbe olyan eros.

ilyen kinai huzzasok, csak eltavolitjak a ruszkikat tolluk.
Ez volt a kérdés: Arra gondolsz, hogy ha a kínaiak elpukkantják a száz közeli nukijukat az usákokra, vagy bárkire akkor a föld még lakható marad? Nem erre reagáltál.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
Arra gondolsz, hogy ha a kínaiak elpukkantják a száz közeli nukijukat az usákokra, vagy bárkire akkor a föld még lakható marad?
Bőven lakható marad jó része, igen, s nem ez a kérdés itt, hanem az hogy az amerikaiak a saját rakétavédelmi pajzsukban/egyéb Anti ICBM/ABM megoldásaikban hisznek-e annyira, hogy elhiszik róla hogy minimális Kínai fej érné el a területüket egy esetleges jövendőbeli Kína-USA eszkaláció során. Minél több és minél korszerűbb kínai hordozórakéta van, meg egy valag új csali - kamu ICBM indító, esetleg új technológia kínai oldalon ami nem csak számosságát, de minőségét tekintve is fel tudja adni a leckét
az USA ABM rendszerének, annál kisebb az esélye hogy megpróbálnak majd velük szemben egy első csapást. Nos úgy néz ki, ezt Kína is tudja, érzi, nem véletlen csinálják a plusz silókat, meg bele a csali - igazi rakétákat.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Bőven lakható marad jó része, igen, s nem ez a kérdés itt, hanem az hogy az amerikaiak a saját rakétavédelmi pajzsukban/egyéb Anti ICBM/ABM megoldásaikban hisznek-e annyira, hogy elhiszik róla hogy minimális Kínai fej érné el a területüket egy esetleges jövendőbeli Kína-USA eszkaláció során. Minél több és minél korszerűbb kínai hordozórakéta van, meg egy valag új csali - kamu ICBM indító, esetleg új technológia kínai oldalon ami nem csak számosságát, de minőségét tekintve is fel tudja adni a leckét
az USA ABM rendszerének, annál kisebb az esélye hogy megpróbálnak majd velük szemben egy első csapást. Nos úgy néz ki, ezt Kína is tudja, érzi, nem véletlen csinálják a plusz silókat, meg bele a csali - igazi rakétákat.
Semmi nem marad lakható. Nukleáris télköszönt ránk. Abszolút nem értem, hogy miről beszélsz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
Semmi nem marad lakható. Nukleáris télköszönt ránk. Abszolút nem értem, hogy miről beszélsz.
Főleg ha még célba érkezés, robbanás előtt megsemmisítik a nagy részét az amerikai ABM rendszerek...

Én sem értem hogy TE miről beszélsz, Kína eddig igen nagy önmérsékletet mutatott nukleáris töltetek és telepített hordozó eszközök számában, főleg a saját világban betöltött szerepéhez képest, gyakorlatilag mára szerintem az első hatalom, de abban mindenki egyet ért hogy legrosszabb esetben is a második. Ehhez képest eddig nagyon kicsi atomütőerő állt rendelkezésükre, annyi történik jelenleg, hogy egy kicsit javít az USA-hoz, Oroszokhoz képest ezen a lemaradásán.

Ne azon morgolódj dühös fejeket rakosgatva, hogy a Kínaiak az eddigi max 100 töltet helyett esetleg telepítenek 300-at, fájjon az hogy hány ezer van az USA-nak, ha már ennyire aggódni akarsz!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
Csak a mad helyreállítása zajlik
Így van, én is ennyit látok ebbe bele, fokozódik a nemzetközi helyzet, és Kína feladja az eddig úriember hozzáállását, hogy neki nem kell annyi töltet mint amit a jelentősége, mérete, lehetőségei szerint arányban állnak a többi atomhatalommal.

Úgy látszik, most már kell, ennyi.
 
M

molnibalage

Guest
Így van, én is ennyit látok ebbe bele, fokozódik a nemzetközi helyzet, és Kína feladja az eddig úriember hozzáállását, hogy neki nem kell annyi töltet mint amit a jelentősége, mérete, lehetőségei szerint arányban állnak a többi atomhatalommal.

Úgy látszik, most már kell, ennyi.
Jaj..
Nem...
Mivel eddig nem volt ABM eddig elég volt kevesebb is. Szóval most sem lő annyira túl a célon.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
Jaj..
Nem...
Mivel eddig nem volt ABM eddig elég volt kevesebb is. Szóval most sem lő annyira túl a célon.
Pont erről beszélek én is. Még mindig nem fog túllőni a célon, mert nem több ezret telepítenek, csak annyit hogy ne lehessenek magabiztosak az amerikaiak a saját ABM rendszereikben még véletlenül sem. Illetve azért ezen túl én presztízst is látok bele, de valóban nem tolják túl egyelőre a biciklit, viszont az változni fog, hogy ilyen másodvonalas hatalmaknak is mint pl. Pakisztán/India, több töltete legyen mint a Kínaiaknak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 826
113
Főleg ha még célba érkezés, robbanás előtt megsemmisítik a nagy részét az amerikai ABM rendszerek...

Én sem értem hogy TE miről beszélsz, Kína eddig igen nagy önmérsékletet mutatott nukleáris töltetek és telepített hordozó eszközök számában, főleg a saját világban betöltött szerepéhez képest, gyakorlatilag mára szerintem az első hatalom, de abban mindenki egyet ért hogy legrosszabb esetben is a második. Ehhez képest eddig nagyon kicsi atomütőerő állt rendelkezésükre, annyi történik jelenleg, hogy egy kicsit javít az USA-hoz, Oroszokhoz képest ezen a lemaradásán.

Ne azon morgolódj dühös fejeket rakosgatva, hogy a Kínaiak az eddigi max 100 töltet helyett esetleg telepítenek 300-at, fájjon az hogy hány ezer van az USA-nak, ha már ennyire aggódni akarsz!
Az a több 100 rakéta simán túlterheli az ABM rendszert...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 418
44 031
113
Az a több 100 rakéta simán túlterheli az ABM rendszert...
Az a több száz igen.

Jelenleg hivatalosan 100 alatti TÖLTETÜK van csak, olyan országoknak mint India - Pakisztán, GBR, Franciák több van. Valahol az rémlik hogy 80-90 töltetet írtak le, hogy hivatalosan annyi van Kínának.

Ez viszont ma már lehet hogy kevés, nem csak szerintem, a mellékelt műholdképek szerint szerintük is, mert telepítenek újakat!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 826
113
Az a több száz igen.

Jelenleg hivatalosan 100 alatti TÖLTETÜK van csak, olyan országoknak mint India - Pakisztán, GBR, Franciák több van. Valahol az rémlik hogy 80-90 töltetet írtak le, hogy hivatalosan annyi van Kínának.

Ez viszont ma már lehet hogy kevés, nem csak szerintem, a mellékelt műholdképek szerint szerintük is, mert telepítenek újakat!
De van MIRV rakétajuk.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Főleg ha még célba érkezés, robbanás előtt megsemmisítik a nagy részét az amerikai ABM rendszerek...

Én sem értem hogy TE miről beszélsz, Kína eddig igen nagy önmérsékletet mutatott nukleáris töltetek és telepített hordozó eszközök számában, főleg a saját világban betöltött szerepéhez képest, gyakorlatilag mára szerintem az első hatalom, de abban mindenki egyet ért hogy legrosszabb esetben is a második. Ehhez képest eddig nagyon kicsi atomütőerő állt rendelkezésükre, annyi történik jelenleg, hogy egy kicsit javít az USA-hoz, Oroszokhoz képest ezen a lemaradásán.

Ne azon morgolódj dühös fejeket rakosgatva, hogy a Kínaiak az eddigi max 100 töltet helyett esetleg telepítenek 300-at, fájjon az hogy hány ezer van az USA-nak, ha már ennyire aggódni akarsz!
Mond, te normális vagy? Nem kérem, hogy nézz utána, hogy mondjuk 100 nuki mit tenne a föld lakosságával, mert ezt te mások mellett is jobban tudod. Na pá-pá, többet nem vitázok veled, mert értelmetlennek tartom. Nem kívánom, hogy az usákok védelmi ernyője alatt próbáld ki azt amit írtál.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 551
113
Jelenleg hivatalosan 100 alatti TÖLTETÜK van csak, olyan országoknak mint India - Pakisztán, GBR, Franciák több van. Valahol az rémlik hogy 80-90 töltetet írtak le, hogy hivatalosan annyi van Kínának.
Nagyon rosszul tudod. 350 az atomtöltetek száma. Minden évben 30-al növekedik. 2030-ig megakarják duplázni a mennyiséget.