[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Hát csak valami spéci mód fog működni, beöltöztetik őket és irány a reptér határának egy olyan része ahol nincs akkora figyelem, ott egy kis készpénz segítség, vagy lehet Pakisztán felé úton, talán erre nem számít senki most. Nyilván ezért nem nyilatkoznak.

Amúgy minden ok mellett, nem tudom megérteni, ha valaki a nélkül, hogy tudatná előre elutazott oda magánügyben azt sem, hogy elmúlt hetekben nem lépett le.
Itt 10.000 Km nyugatabbra is már több hete nyilvánvaló volt, hogy itt a vége.
Elképesztő fegyelmezetlenség vagy butaság.
Én elhiszem, hogy a mai világban az átlag emberek valamiért iszonyatos hülyeségekbe mennek bele (autópályán szembe, il-ferro ingyenautó, "afgán nyaralás"), majd a legegyszerűbb a kormányt hibáztatni, még azért is ha nem esik az eső. Amikor azt hallom, hogy a tálibok győzelme után több mint 1 nappal, reptéri káosz után jelentkezik valaki, hogy "hahó én itt vagyok az Omar Mulla caddesi 7-ben", egyszerűen nem értem mire gondol.

Szóval miután kihoztam őket, azért leülnék velük elbeszélgetni, hogy ezt most miért.
A tolmácsok, segítők meg végképp érthetetlen, ha ki akartuk hozni, akkor már rég megtehettük volna, ez akkor a kormány sara/figyelmetlensége, ha meg maradni akartak még pénzt keresni, akkor persze meg kell tenni amit tudunk, de normális keretek között.

Nekem kezd az az érzésem lenni, hogy mindenki az usa kiskutyájaként várta, hogy ameddig a gazdi katonái vannak, addig semmi nem lehet Kabulban, meg majd a gazdi segít és úgyis elintézi, és hollandtól ukránig, orosztól-Ugandáig mindenki meglepődött mennyire impotensek lettek.
Igen ezzel egyetértek, amúgy meg annyira jellemző, hogy amikor vasárnap beütött a krach és hétfőn "Zombiháború" volt a kabuli repülőtéren az volt a tipikus válasz politikuséktól, hogy alábecsültük a biztonsági helyzetet, mondják ezt úgy, hogyha a 6 éves Pistikétől megkérdezik akkor egyből rávágja,hogy az afgán kormányerők napokon belül összefognak omlani, pedig ő csak akkor hallott erről amikor esténként a tv előtt tologatta a csattogós lepkéjét....
 
  • Tetszik
Reactions: theo

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 419
5 026
113
Hát csak valami spéci mód fog működni, beöltöztetik őket és irány a reptér határának egy olyan része ahol nincs akkora figyelem, ott egy kis készpénz segítség, vagy lehet Pakisztán felé úton, talán erre nem számít senki most. Nyilván ezért nem nyilatkoznak.

Amúgy minden ok mellett, nem tudom megérteni, ha valaki a nélkül, hogy tudatná előre elutazott oda magánügyben azt sem, hogy elmúlt hetekben nem lépett le.
Itt 10.000 Km nyugatabbra is már több hete nyilvánvaló volt, hogy itt a vége.
Elképesztő fegyelmezetlenség vagy butaság.
Én elhiszem, hogy a mai világban az átlag emberek valamiért iszonyatos hülyeségekbe mennek bele (autópályán szembe, il-ferro ingyenautó, "afgán nyaralás"), majd a legegyszerűbb a kormányt hibáztatni, még azért is ha nem esik az eső. Amikor azt hallom, hogy a tálibok győzelme után több mint 1 nappal, reptéri káosz után jelentkezik valaki, hogy "hahó én itt vagyok az Omar Mulla caddesi 7-ben", egyszerűen nem értem mire gondol.

Szóval miután kihoztam őket, azért leülnék velük elbeszélgetni, hogy ezt most miért.
A tolmácsok, segítők meg végképp érthetetlen, ha ki akartuk hozni, akkor már rég megtehettük volna, ez akkor a kormány sara/figyelmetlensége, ha meg maradni akartak még pénzt keresni, akkor persze meg kell tenni amit tudunk, de normális keretek között.

Nekem kezd az az érzésem lenni, hogy mindenki az usa kiskutyájaként várta, hogy ameddig a gazdi katonái vannak, addig semmi nem lehet Kabulban, meg majd a gazdi segít és úgyis elintézi, és hollandtól ukránig, orosztól-Ugandáig mindenki meglepődött mennyire impotensek lettek.
Nem, a probléma az volt, és nem csak nekünk, hanem mindenkinek, hogy az ameriakiak úgy vonultak ki, hogy semmiféle egyeztetés nem volt, sőt, ez nem is egy szervezett, biztosított kivonulás volt, hanem inkább fejvesztett kirohanásnak tűnt. A kint lévő haderő döntő többsége (80%) volt az USA haderő. Ha az elhűzta a csíkot, sokszor éjszaka, minden figyelmeztetés nélkül, akkor bizony mindenki más (az a 20%) ott állt letolt gatyával. A talibán meg nem egy egységes szervezet, az nem egy hadsereg ami előretör, van frontvonal, stb. Kabulban pl. előbb jelentek meg a fegyveres helyi "alvó" csoportok az utcákon, mint, hogy máshonnan odaértek volna. Miközben az afgán haderő gyakorlatilag kapitulált és felszívódott. Ennek sok oka van, de az most lényegtelen. Nem véletlen, hogy minden egyes szövetséges most eléggé ki van akadva az USA-ra, és Bidenre. Nem az volt a kérdés, hogy ki kell e vonulni, hanem a hogyan.
 
  • Tetszik
Reactions: polyfag
W

Wilson

Guest
Hogy ti hány nyelven tudtok!
Igazad van már tolom is bele a mesterséges intelligenciába:).

Tessék már le is fordította:).

Hindi nyelvről fordítva:

दुखद खुलासा..अमेरिकी जहाज से गिरने वालों में एक युवा फुटबॉलर भी

  • 16 अगस्त को विमान से गिरकर 3 लोगों की हुई थी मौत
  • मरने वालों में #JAKI अनवारी भी शामिल
  • अफगानिस्‍तान के नेशनल फुटबॉलर जाकी अनवारी भी शामिल थे
  • ईश्वर उनकी आत्मा को शांति दें


Egy fiatal futballista is azok közé tartozott, akik leestek az amerikai repülőröl

Augusztus 16 -án 3 ember halt meg, miután leesett a repülőgépről.
#JAKI Anwari is a halottak között volt.
  • Zaki Anwari, Afganisztán válogatott labdarúgója is érintett volt.
  • Isten nyugosztalja

:( :(
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
off:

Na most ez divat, hogy mindenki szagért.
Ha akkor én is.

Szerény véleményem ebben a kérdésben az, hogy vagy hagyjuk őket és magasról teszünk rá mi folyik ott, maximum az érdekeink mentén kereskedünk velük és húzunk egy nagyon éles határt, mindenféle globalizáció marhaság nélkül vagy, ha mindenáron demokratizálni akar valaki egy ilyen országot, javaslom először vegyen elő egy történelemkönyvet.

Ez utóbbi esetben sikeresen lehet demokratizálni bárkit, a recept 1944-45 Németország.
Az összes házat, hidat, várost, kikötőt, utat, vasúti sint, de még a falu végi vécésort is a földig kell rombolni.
Bombázás is kell, de nem ám precíziósan, hanem ahogy az amik csinálták, 3600db liberator/ támadás és szőnyeg, hogy még 100 év múlva is feldobja föld a bombákat.
A helyiekből milíciát úgy szervezni, hogy politikai tisztek mindenkit lőjenek le aki esetleg visszafordulna. És nem szarakodni, hogy ki akar milicista lenni, hanem azt mondani az leszel és irtod a sajátjaid, vagy irány Szibéria, esetleg ott helyben tarkólövés, persze a legnagyobb trébe belehajtani őket mindig.
A női lakosság nagyrészét hetekig csoportosan megerőszakoló katonák, a férfi lakosságból 5 millió kiirtása, másik 8 millió kényszermunkára hurcolás Szibériába, hogy 20 év múlva a tizedük roncsként térjen haza. A halottjaikat hónapokig nem engedni eltemetni, még az ezt megpróbálókat is vagy megerőszakolni és vagy lelőni.
Minden túléléshez szükséges dolgot lerombolni, elvenni tőlük.
A saria bíróságokhoz és saria rendőrséghez pontosan úgy kell hozzáállni, mint ahogy a szovjetek az SS-hez viszonyultak.
Az állataikat elhajtani, termőföldeket felégetni, a gépeket, berendezéseket megsemmisíteni, a lakosság értékeiket szabad prédává tenni a katonáknak.
Aztán a bevonulók parancsnokainak együtt ki kell jelenteniük, hogy nem tekintik őket egyenrangú embernek és, hogy nem azért vannak hogy megmentsék a civileket, hanem azért, hogy kiirtsák belőlük az agressziót.
A megszálló cirka 4 milliós katonaságnak teljes ellátását a helyieknek kellene megtermelniük, hogy amint Berinben, vagy itt Budapesten volt, az olajoshordóról nyalogassák a fáradt olajat.
Ez után csinálni egy is győztesek közötti farokméregetést és várni, hogy ők akarják megkapni a kaját amit ledobnak nekik repülőről, de úgy ám, hogy a másik győztes ezt akadályozza és szerencsésnek érezzék magukat, ha elcsípnek egy száraz zsömlét zsidócsillaggal, mindeközben szuronnyal kényszeríteni őket az újjáépítésre.
Már a "béke" első napjaiban minden hadurat, törzsfőt, de még egy tizedest is nyilvános perekben halálraítélti és kivégezni.
Persze közben még legalább másfél évig terrorizálni a megmaradt lakosságot.
Persze kötelezni őket jóvátételre, meg a megszálló katonaság ellátására mondjuk 30 évig.
Nem 20 év proxyháború hoz megoldást, hanem az ha megtörik a nép lelkét, ha nem az aknavetöt szereli össze a gyerek, hanem a megmaradt rokonával szántja a földet, hogy tudjon mit enni, akkor nem jut eszébe a jihad.

Nézzétek meg a németeket 1500 évig háborúztak mindenkivel akivel csak eszükbe jutott, azóta félnek még pislogni is, valahogy már nem akarnak.

Tudom elég barbár módon hangzik az amit leírtam és megmondom őszintén látni se szeretnék ilyet, de máshogy ez nem megy. Mivel a mai világban erre a nyugat egyetlen állama sem képes, sem katonailag, sem emberileg, sem politikailag (ebbe a nyugatba, most Oroszo.-t is beleértem), igy jobb lenne békénhagyni őket.


Bocs ha valaki ledobta ettől az ékszíjat, csak megpróbáltam érzékeltetni, a háborúnak nevetett ár/érték alapú katonásdit és a ténylegesen rendszer és szemlélet változtató háború közötti különbséget. :)

ui: mindenkinek aki nem látta javaslom az 1945 Berlin c. doku sorozatot
Bocsi, de hasonlóval próbálkoztak a szovjetek a 1980-as években.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Nem, a probléma az volt, és nem csak nekünk, hanem mindenkinek, hogy az ameriakiak úgy vonultak ki, hogy semmiféle egyeztetés nem volt, sőt, ez nem is egy szervezett, biztosított kivonulás volt, hanem inkább fejvesztett kirohanásnak tűnt. A kint lévő haderő döntő többsége (80%) volt az USA haderő. Ha az elhűzta a csíkot, sokszor éjszaka, minden figyelmeztetés nélkül, akkor bizony mindenki más (az a 20%) ott állt letolt gatyával. A talibán meg nem egy egységes szervezet, az nem egy hadsereg ami előretör, van frontvonal, stb. Kabulban pl. előbb jelentek meg a fegyveres helyi "alvó" csoportok az utcákon, mint, hogy máshonnan odaértek volna. Miközben az afgán haderő gyakorlatilag kapitulált és felszívódott. Ennek sok oka van, de az most lényegtelen. Nem véletlen, hogy minden egyes szövetséges most eléggé ki van akadva az USA-ra, és Bidenre. Nem az volt a kérdés, hogy ki kell e vonulni, hanem a hogyan.
Na oké, de akkor miért tartanak fenn az országok katonai és civil hírszerzést és elhárítást?
Mert nekem ez nagyon olyannak tűnik, hogy jött az email Washingtonból, hogy semmi nem lesz, az üti láttamozta, a vezetés meg ásított egyet, hogy keleten a helyzet változatlan. Mint ha egyik ország se támaszkodott volna a saját információira.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 419
5 026
113
Na oké, de akkor miért tartanak fenn az országok katonai és civil hírszerzést és elhárítást?
Mert nekem ez nagyon olyannak tűnik, hogy jött az email Washingtonból, hogy semmi nem lesz, az üti láttamozta, a vezetés meg ásított egyet, hogy keleten a helyzet változatlan. Mint ha egyik ország se támaszkodott volna a saját információira.
Akkor még egyszer. Az tudott volt, hogy az USA kivonul, csak éppen az nem, hogy így. Olvasgasd akár az amerikai (még a bal oldaliak is) lapokat, és látni fogod, hogy mindenkit váratlanul ért, hogy az USA így vonult ki. Nem volt semmiféle egyeztetés a szövetségesekkel, semmiféle menetrend. Mindenki arra készült, valahol jogosan, hogy majd szervezetten kivonulnak együtt a szövetségesek. Erre mi lett? Ők leléptek, a többiek meg oldják meg ahogy akarják. Arra tényleg nem számított senki, hogy mindez (akivonulás és az összeomlás vele együtt) ennyire gyors lesz.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: polyfag and Filter

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 419
5 026
113
Akkor még egyszer. Az tudott volt, hogy az USA kivonul, csak éppen az nem, hogy így. Olvasgasd akár az amerikai (még a bal oldaliak is) lapokat, és látni fogod, hogy mindenkit váratlanul ért, hogy az USA így vonult ki. Nem volt semmiféle egyeztetés a szövetségesekkel, semmiféle menetrend. Mindenki arra készült, valahol jogosan, hogy majd szervezetten kivonulnak együtt a szövetségesek. Erre mi lett? Ők leléptek, a többiek meg oldják meg ahogy akarják. Arra tényleg nem számított senki, hogy mindez (akivonulás és az összeomlás vele együtt) ennyire gyors lesz.
Ja és még valami: azt mondhatja Biden, hogy az Afgánok tudták, hogy egyszer majd elmennek, miért nem készültek fel, meg, hogy ő úgy tudta, hogy van egy 300000-es hadseregük, nem gondolta... de a szövetségeseimmel, hacsak nem román zászló alatt játszom, de az másik liga, nem teszem meg, hogy így szarban hagyom őket, főleg nem úgy, hogy én hívtam oda őket a szent háború nevében.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 052
66 623
113
  • Tetszik
Reactions: tomcat1
K

kamm

Guest
Ja és még valami: azt mondhatja Biden, hogy az Afgánok tudták, hogy egyszer majd elmennek, miért nem készültek fel, meg, hogy ő úgy tudta, hogy van egy 300000-es hadseregük, nem gondolta... de a szövetségeseimmel, hacsak nem román zászló alatt játszom, de az másik liga, nem teszem meg, hogy így szarban hagyom őket, főleg nem úgy, hogy én hívtam oda őket a szent háború nevében.
Megjegyzem, az a 300 ezres letszam valojaban 240 ezer volt, a kulonbseg a kamu katonak, akiknek a beret zsebre rakta a parancsnok, ezt is tudtak ideat, a 240 ezerben meg benne volt a rendorseg is, masik 60-70 ezer, akiknek katonai ertekuk nem sok lett volna.
Ezzel egyutt egy 180 ezres hadero siman le kellett volna mosson 75 ezer papucsost - csak hat ugye azok okosan a helyi oregek tanacsaval dolgoztak osswze es azok meg raszoltak a szolgalo fiatalokra, hogy ejnye-bejnye, maris megegyeztek a vertelen atallasrol.

Torzsi viszonyok, azok sokkal erosebbek, mint a demokraciexport, ezt keptelenek voltak az amerikaiak megerteni eddig mindenhol. Ugyanigy jartak Irakban, Libiaban, mindenhol.
 
W

Wilson

Guest
Azért lehet látni, hogy a tálibok is valahol érzik, ha mindenki aki tud angolul makogni és van valami sütnivalója, azt nem kellene elengedni. Nem marad senki az nekik is gáz. Nem a tömeget lövik hanem "csak" elijesztik az embereket.
Még......

Ez már hétfőn elkezdődött már akkor megjelentek az első híradások arról, hogy a tálibok erősen korlátozzák az afgánok bejutását a repülőtérre, nem hülyék ők sem....
 
  • Tetszik
Reactions: theo
K

kamm

Guest
Plusz gondolj bele, Juszuf 2004-ben tolmacsolt 2-3 evig a jenkiknek. Akkor volt 2 gyereke. Most van+2 felesege, 9 gyereke + 6 unokaja...
Itt van egy csomo allam, ahol tart karokkal varjak oket. Egyebkent igazuk van, egyes teruletekrol elvandoroltak az emberek, oda hibatlan lesz az afgan, aki mar beszel valamennyire angolul es nem fog pufogni, ha nincsen csatornazva a telek, ahol majd hazat epit stb. Viszont a megszokottol elteroen itt van viz, aram, kapnak ingyenes oktatast es szerintem eu ellatast is, nincsenek hadurak, ugyanugy vezethet taxit, csak 10xx annyiert (amit aztan persze elkolt rentre meg minden masra.)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and theo

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
.
.
Szerintem a táliboknak nevezett társaság elég heterogén, és a jövő dönti el, hogy háború nélkül meddig és mennyire tarthatók egybe. Könnyen lehet, hogy a rendőr kivégzése valami helyi kis egység önálló akciója volt saját hatáskörben.
Eddig egyszerű volt egy csomó primitiv, iskolázatlan, a valláson meg a kalasnyikovon kivül semmihez se értő embert összefogni, egyszerű klasszikus szlogenek, halál amerikára, halál a zsidókra, meg vivjuk ki allah országának függetlenségét. Oké, hirtelen megvan. Most minőségileg új fejezet van, valamit a békében is kezdeni kell ezekkel a kalasnyikovosokkal, akik eddig innen-onnan összeverbuválódtak.
.
A tálib vezetésnek nem lesz egyszerű, mert ha próbálnának is esetleg tényleg békésebbek lenni, és a nyugattal is egyezkedni, akkor könnyen úgy járnak, hogy a vallási fanatizmust igénylő kalasnyikovosok új frakciót alkotnak, és máris megint polgárháború van, és a mostani tálibok a puhány amerikabarátok, akikkel szemben ki kell vivni allah dicsőségére a szabadságot....
Gondolom egy ilyen csőcseléket csak kőkemény módszerekkel lehet úgy ahogy kordában tartani, azonnali kivégzések, csonkolás, évekig tartó súlyos börtön büntetések. Feltételezem szét-szét is csapnak maguk között, csak olyankor nem pörög az okosteló.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 560
14 386
113
Akkor még egyszer. Az tudott volt, hogy az USA kivonul, csak éppen az nem, hogy így. Olvasgasd akár az amerikai (még a bal oldaliak is) lapokat, és látni fogod, hogy mindenkit váratlanul ért, hogy az USA így vonult ki. Nem volt semmiféle egyeztetés a szövetségesekkel, semmiféle menetrend. Mindenki arra készült, valahol jogosan, hogy majd szervezetten kivonulnak együtt a szövetségesek. Erre mi lett? Ők leléptek, a többiek meg oldják meg ahogy akarják. Arra tényleg nem számított senki, hogy mindez (akivonulás és az összeomlás vele együtt) ennyire gyors lesz.

Ja és még valami: azt mondhatja Biden, hogy az Afgánok tudták, hogy egyszer majd elmennek, miért nem készültek fel, meg, hogy ő úgy tudta, hogy van egy 300000-es hadseregük, nem gondolta... de a szövetségeseimmel, hacsak nem román zászló alatt játszom, de az másik liga, nem teszem meg, hogy így szarban hagyom őket, főleg nem úgy, hogy én hívtam oda őket a szent háború nevében.
Ezeket a veretes kijelentéseket mire alapozod?
Az elmúlt 20 évben mennyi időt töltöttél el abban a szarfészekben?
Válaszolhatsz privátban is.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 915
7 620
113
Azért lehet látni, hogy a tálibok is valahol érzik, ha mindenki aki tud angolul makogni és van valami sütnivalója, azt nem kellene elengedni. Nem marad senki az nekik is gáz. Nem a tömeget lövik hanem "csak" elijesztik az embereket.
Még......


Vagy csak elő ünneplik tüzijátékkal augusztus 20-át , pest megyében is sok helyen előbb van , mert 20.-ázni mindenki feljön budapestre
 
W

Wilson

Guest
Na oké, de akkor miért tartanak fenn az országok katonai és civil hírszerzést és elhárítást?
Mert nekem ez nagyon olyannak tűnik, hogy jött az email Washingtonból, hogy semmi nem lesz, az üti láttamozta, a vezetés meg ásított egyet, hogy keleten a helyzet változatlan. Mint ha egyik ország se támaszkodott volna a saját információira.
Ugye már egy két napja fenn van a neten, hogy Bindent állítólag figyelmeztette a Pentagon és a hírszerzés, (azt hiszem itt kamm posztolta) hogy ennek katasztrófális kimenetele is lehet, tegnap az is kiderült, hogy a német kormánynak már legalább két hete folyamatosan jelezte a saját kabuli afganisztáni nagykövetsége, hogy napról napra rohamosan romlik a helyzet, úgyhogy erre a nem csinálunk semmit, csak nézzük a köldökünket hozzáállásra nincs racionális magyarázat..
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 560
14 386
113
Akkor sokadjára ismét leírom a fórum közösségének.
A Talibán maga az Afgán nép.
Tetszik vagy sem, 20 év alatt a lakosság max 15%-át sikerült nyugati értelemben civilizálni.
Ennek, a 15%-nak a fele is bármikor képes a dzsihádra ha egy imám vonyítani kezd.
Nem közénk valók, nem értik mi mit akarunk, miről beszélünk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 052
66 623
113

"Magyar Levente elmondta, a magyarok már biztonságban vannak, és valószínűleg csoportokban érkeznek Budapestre még csütörtökön. Szólt arról is, hogy csütörtök hajnalban felszálltak Magyarországról azok a repülőgépek, amelyek a még mindig Afganisztánban lévő magyar civilekért és azokért az afgánokért mennek, akik a magyar csapatokat korábban segítették. A gépek Üzbegisztán érintésével érkezhetnek meg Kabulba – tette hozzá."
Ha csoportokban erkeznek akkor ertsuk ugy hogy autoval?
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Akkor még egyszer. Az tudott volt, hogy az USA kivonul, csak éppen az nem, hogy így. Olvasgasd akár az amerikai (még a bal oldaliak is) lapokat, és látni fogod, hogy mindenkit váratlanul ért, hogy az USA így vonult ki. Nem volt semmiféle egyeztetés a szövetségesekkel, semmiféle menetrend. Mindenki arra készült, valahol jogosan, hogy majd szervezetten kivonulnak együtt a szövetségesek. Erre mi lett? Ők leléptek, a többiek meg oldják meg ahogy akarják. Arra tényleg nem számított senki, hogy mindez (akivonulás és az összeomlás vele együtt) ennyire gyors lesz.
Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Pontosan értem én, hogy mindenkit váratlanul ért, igen, de éppen ez a hiba.
Erre mondom, hogy mint a gazdi kiskutyája.
Az egy dolog, hogy az amcsik ezt csinálták, de ettől függetlenül minden országnak ott volt a lehetősége, hogy maga vizsgája a tényeket és mérlegeljen.
A twitteren láttam !szombaton! egy videót, ahol egy helyi videózza a gúlákba rakott fegyvereket és felszereléseket Kabul egyik elővárosának szélén, valami erdőszélen. Az ezzel foglalkozók nem hiszem el, hogy ezekkel nem voltak tisztában.
Meg azzal, hogy ebből mi következik.

Elég beszédes, ha visszaolvasol kb. 40 oldal felé írta valaki, hogy mikor következik ez be, kb. egy hónappal ezelőtt! és ha egy nyílt fórumon, egy fórumtársunk, tű pontosan leírta, hogy mi következik, akkor kb. egy Andorrai biztonsági szakembertől is elvárható lenne szerintem, hogy ne az amerikai csöcsbe kapaszkodjon.
Eleve abnormális, hogy várhatja el azt bárki, hogy ott maradt 2500 amcsi katona a majd mindent megold azért, hogy nyugodtan kivihessem a sörömet. Igazából a 2500 amerikai mellett már múlthéten nem szabadott volna egyetlen másik országnak sem ott lenni, de felültek a kamunak. Csak arra gondolj mennyire nem volt senki képben, mikor pár hete a törökökkel akartunk repteret őrizni, még kimondani is vicc.

Tehát nincs közöttünk véleménykülönbség, csak egyszerűen ez el lett baltázva, mert majd az Usa.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and Wilson