[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
New warning from U.S. Embassy Kabul: The United States government "cannot ensure safe passage" to the airport in Kabul for evacuation.

Micsoda szégyen ez nekik.
Na akkor jelenleg az a helyzet, hogy az amcsik sem tudják senkinek sem garantálni,hogy biztonságosan kijusson a repülőtérre, a tálibok gyakorlatilag csak a külföldieket engedik be a repülőtérre,az afgánokat gyakorlatilag egyáltalán nem.Egyre kíváncsibb vagyok arra, hogy a magyar külügy, hogy akarja kihozni a magyarokat segítő afgánokat?
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Na a hollandok pont leszarják őket, köszönés nélkül léptek le, még azt sem köszönték meg hogy a magyarok védték őket évekig! Most is fontosabb nekik az afgán szakács és kertész kimentése családostul.

Egyébként a németek hozták ki őket, majd Üzbegisztánból Frankfurtba mentek polgári géppel, onnan jönnek haza.

Erre gondoltam.
Kicsit hitelesebb nekem, ha egy bajtársuk mond valamit, mint amikor valaki olyan aki alig várja, hogy végre meghaljon egy magyar és 128-as betűmérettel írhassa le, hogy ZORBÁN, már ott a sajtótájékoztatós "nem kaptam választ, hogy a kormány terroristának tekinti-e a tálibokat"-nál kinyitottam a svájci bicskát.

Nem véletlenül van az, hogy az ide kommentelők nagyrésze, a világ minden alternatív hírforrását keresik, nem ezt a magyarnak nevezett pro-konrta politikai bérsajtót. :::középső ujj felemel:::
 
W

Wilson

Guest
Erre gondoltam.
Kicsit hitelesebb nekem, ha egy bajtársuk mond valamit, mint amikor valaki olyan aki alig várja, hogy végre meghaljon egy magyar és 128-as betűmérettel írhassa le, hogy ZORBÁN, már ott a sajtótájékoztatós "nem kaptam választ, hogy a kormány terroristának tekinti-e a tálibokat"-nál kinyitottam a svájci bicskát.

Nem véletlenül van az, hogy az ide kommentelők nagyrésze, a világ minden alternatív hírforrását keresik, nem ezt a magyarnak nevezett pro-konrta politikai bérsajtót. :::középső ujj felemel:::
Főleg úgy, hogy jó pár magyar média termék innen szipkázza az infót:).
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 553
10 886
113
Meg ez is:


Amikor áprilisban leültünk tárgyalni a hollandokkal, mi lesz, ha beüt a krach, mi az evakuációs terv, a menekülési útvonal, az derült ki, hogy ők beülnek a kocsikba, felülnek a repülőre és hazamennek, de a magyarok nincsenek benne a menekítési tervben, ezért is voltak a kint reked magyar kollégáim egészen tegnapig kint. Mondhatjuk azt, hogy rendesek voltak, mert adtak négy autót, oldjátok meg, de abban se egy GPS, se egy térkép, se semmi nem volt.

Szombattól kedd estig nagyon rázós volt a helyzet. Az elején nem érezték, mert hitegették őket a hollandok, hogy menjenek szállodába, majd odaküldenek értük valakiket, de nem lehetett elérni senkit. Kedden már azt mondták: „kihátráltak mögülünk, itt halunk meg”.
Na, a cikket megosztotta az Index a saját FB oldalán, amit kap az interjúalany nevesítve, az finoman szólva is erős. :D
Elvileg annyi igaz a sztoriból, hogy járt kint, de ennyi.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 632
5 398
113
Na a hollandok pont leszarják őket, köszönés nélkül léptek le, még azt sem köszönték meg hogy a magyarok védték őket évekig! Most is fontosabb nekik az afgán szakács és kertész kimentése családostul.

Egyébként a németek hozták ki őket, majd Üzbegisztánból Frankfurtba mentek polgári géppel, onnan jönnek haza.

A hollandok megígérték nekik hogy segítenek kijutni.
Azt egyébként honnan veszitek, hogy a németek hozták ki őket? Nekem mindenhol a külügy közleménye jön találatnak, amiben csak annyit írnak, hogy egy szövetséges ország gépén jutottak ki.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 198
113
A hollandok megígérték nekik hogy segítenek kijutni.
Azt egyébként honnan veszitek, hogy a németek hozták ki őket? Nekem mindenhol a külügy közleménye jön találatnak, amiben csak annyit írnak, hogy egy szövetséges ország gépén jutottak ki.
A hollandok küldtek egy gépet, de ott a pilóták beszartak és sebtiben, üresen hazarepültek. Ezt ők úgy fogalmazták meg, hogy niztonsági fenyegetés miatt megszakították a küldetést. Erre jött az, hogy a flansziák majd kihozzák őket, de úgy tudom, a végén német géppel jöttek üzbegisztánig.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Igen ez egy érdekes dolog, ha valaki egy afganisztáni tartomány rendőrfőnöke volt akkor valószínüleg, semmi jóra nem számíthat a tálibok részéről...
.
.
Szerintem a táliboknak nevezett társaság elég heterogén, és a jövő dönti el, hogy háború nélkül meddig és mennyire tarthatók egybe. Könnyen lehet, hogy a rendőr kivégzése valami helyi kis egység önálló akciója volt saját hatáskörben.
Eddig egyszerű volt egy csomó primitiv, iskolázatlan, a valláson meg a kalasnyikovon kivül semmihez se értő embert összefogni, egyszerű klasszikus szlogenek, halál amerikára, halál a zsidókra, meg vivjuk ki allah országának függetlenségét. Oké, hirtelen megvan. Most minőségileg új fejezet van, valamit a békében is kezdeni kell ezekkel a kalasnyikovosokkal, akik eddig innen-onnan összeverbuválódtak.
.
A tálib vezetésnek nem lesz egyszerű, mert ha próbálnának is esetleg tényleg békésebbek lenni, és a nyugattal is egyezkedni, akkor könnyen úgy járnak, hogy a vallási fanatizmust igénylő kalasnyikovosok új frakciót alkotnak, és máris megint polgárháború van, és a mostani tálibok a puhány amerikabarátok, akikkel szemben ki kell vivni allah dicsőségére a szabadságot....
 
  • Tetszik
Reactions: theo and Wilson
W

Wilson

Guest
.
.
Szerintem a táliboknak nevezett társaság elég heterogén, és a jövő dönti el, hogy háború nélkül meddig és mennyire tarthatók egybe. Könnyen lehet, hogy a rendőr kivégzése valami helyi kis egység önálló akciója volt saját hatáskörben.
Eddig egyszerű volt egy csomó primitiv, iskolázatlan, a valláson meg a kalasnyikovon kivül semmihez se értő embert összefogni, egyszerű klasszikus szlogenek, halál amerikára, halál a zsidókra, meg vivjuk ki allah országának függetlenségét. Oké, hirtelen megvan. Most minőségileg új fejezet van, valamit a békében is kezdeni kell ezekkel a kalasnyikovosokkal, akik eddig innen-onnan összeverbuválódtak.
.
A tálib vezetésnek nem lesz egyszerű, mert ha próbálnának is esetleg tényleg békésebbek lenni, és a nyugattal is egyezkedni, akkor könnyen úgy járnak, hogy a vallási fanatizmust igénylő kalasnyikovosok új frakciót alkotnak, és máris megint polgárháború van, és a mostani tálibok a puhány amerikabarátok, akikkel szemben ki kell vivni allah dicsőségére a szabadságot....
Igen én is ezt írtam korábban, hogy most jön a neheze a tálib vezetés számára mert most már egy országot kell irányítani, ráadásul ott vannak a nyakukon a tálib katonák akiknek nagyon sürgősen valami más elfoglaltságot kell találniuk...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Na akkor jelenleg az a helyzet, hogy az amcsik sem tudják senkinek sem garantálni,hogy biztonságosan kijusson a repülőtérre, a tálibok gyakorlatilag csak a külföldieket engedik be a repülőtérre,az afgánokat gyakorlatilag egyáltalán nem.Egyre kíváncsibb vagyok arra, hogy a magyar külügy, hogy akarja kihozni a magyarokat segítő afgánokat?
Hát csak valami spéci mód fog működni, beöltöztetik őket és irány a reptér határának egy olyan része ahol nincs akkora figyelem, ott egy kis készpénz segítség, vagy lehet Pakisztán felé úton, talán erre nem számít senki most. Nyilván ezért nem nyilatkoznak.

Amúgy minden ok mellett, nem tudom megérteni, ha valaki a nélkül, hogy tudatná előre elutazott oda magánügyben azt sem, hogy elmúlt hetekben nem lépett le.
Itt 10.000 Km nyugatabbra is már több hete nyilvánvaló volt, hogy itt a vége.
Elképesztő fegyelmezetlenség vagy butaság.
Én elhiszem, hogy a mai világban az átlag emberek valamiért iszonyatos hülyeségekbe mennek bele (autópályán szembe, il-ferro ingyenautó, "afgán nyaralás"), majd a legegyszerűbb a kormányt hibáztatni, még azért is ha nem esik az eső. Amikor azt hallom, hogy a tálibok győzelme után több mint 1 nappal, reptéri káosz után jelentkezik valaki, hogy "hahó én itt vagyok az Omar Mulla caddesi 7-ben", egyszerűen nem értem mire gondol.

Szóval miután kihoztam őket, azért leülnék velük elbeszélgetni, hogy ezt most miért.
A tolmácsok, segítők meg végképp érthetetlen, ha ki akartuk hozni, akkor már rég megtehettük volna, ez akkor a kormány sara/figyelmetlensége, ha meg maradni akartak még pénzt keresni, akkor persze meg kell tenni amit tudunk, de normális keretek között.

Nekem kezd az az érzésem lenni, hogy mindenki az usa kiskutyájaként várta, hogy ameddig a gazdi katonái vannak, addig semmi nem lehet Kabulban, meg majd a gazdi segít és úgyis elintézi, és hollandtól ukránig, orosztól-Ugandáig mindenki meglepődött mennyire impotensek lettek.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 779
113
a reptéren jelenleg jelenlévő 4-600 afgán katonát és a más országokba menekülteket (pár százat onnan is össze tudnak majd kaparni) én speciel abba a kis csücsökbe dobnám be jó nagy csomag felszereléssel (USA nak is az lenne az érdeke kína végett)
Ez az, folytassuk a háborút, amit nem lehet megyőzni. :)
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
A hollandok küldtek egy gépet, de ott a pilóták beszartak és sebtiben, üresen hazarepültek. Ezt ők úgy fogalmazták meg, hogy niztonsági fenyegetés miatt megszakították a küldetést. Erre jött az, hogy a flansziák majd kihozzák őket, de úgy tudom, a végén német géppel jöttek üzbegisztánig.
Azt Bosznia óta tudjuk, hogy a hollandok meddig katonák és mettől fegyverrel sétáló városnemnéző civilek. Semmi meglepő.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 449
23 617
113
A hollandok küldtek egy gépet, de ott a pilóták beszartak és sebtiben, üresen hazarepültek. Ezt ők úgy fogalmazták meg, hogy niztonsági fenyegetés miatt megszakították a küldetést. Erre jött az, hogy a flansziák majd kihozzák őket, de úgy tudom, a végén német géppel jöttek üzbegisztánig.
Nem a magyarokért mentek

Világosan közölték, a holland követség védelmét ellátó magyarok nem a holland követség alkalmazásában állnak ezért nem foglalkoztak velük (oldja meg az a külsős cég amely foglalkoztatja őket)
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 198
113
Nem a magyarokért mentek

Világosan közölték, a holland követség védelmét ellátó magyarok nem a holland követség alkalmazásában állnak ezért nem foglalkoztak velük (oldja meg az a külsős cég amely foglalkoztatja őket)
Nem is írtam, hogy értük mentek, csak annyit, hogy a holland gép tük üresen visszajött.