[HUN] Airbus A319

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
Pontosan erre kértek bennünket, hogy ezt ne...
Igen, én is láttam, már akkor, amikor még a betonon volt a gép. Mégsem tettem be.

Miért gondoljuk, hogy a 24.hu újságírója naphosszat flightradar-t böngészi, hogy kiszúrja a gépet?
Itt úgy is szólnak, ha éppen elindult. Mi több 1-1 gép kapcsán félórás jelentéseket is kaphat. o_O
Ezért nem is írtam róla, amíg ki nem tudódott!
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
505
1 388
93
Pontosan erre kértek bennünket, hogy ezt ne...
Igen, én is láttam, már akkor, amikor még a betonon volt a gép. Mégsem tettem be.

Miért gondoljuk, hogy a 24.hu újságírója naphosszat flightradar-t böngészi, hogy kiszúrja a gépet?
Itt úgy is szólnak, ha éppen elindult. Mi több 1-1 gép kapcsán félórás jelentéseket is kaphat. o_O
Akkor idéznék tőled:

"NEM vesz részt a mentésben. Az egy sima charter járat."
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and hete

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 617
5 332
113
Pontosan erre kértek bennünket, hogy ezt ne...
Igen, én is láttam, már akkor, amikor még a betonon volt a gép. Mégsem tettem be.

Miért gondoljuk, hogy a 24.hu újságírója naphosszat flightradar-t böngészi, hogy kiszúrja a gépet?
Itt úgy is szólnak, ha éppen elindult. Mi több 1-1 gép kapcsán félórás jelentéseket is kaphat. o_O

Délután 5-kor volt sajtótájékoztató, hogy jön a gép. Az után kezdtek csak itt is lenni posztok. Most akkor írj egy lebaszós mailt a külügynek is, hogy de Szendi bá megkért.... Ha már hivatalosan is bejelentették, miért ne lehetne követni, posztolni?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 341
46 134
113
Akkor idéznék tőled:

"NEM vesz részt a mentésben. Az egy sima charter járat."
De hogy honnan indul az nem mindegy. Érdemes megnézni az index cikkét a témában. Ők háromnegyed ötkor élesítették a cikket, hogy majd éjfélkor ideér. És nini negyed 12 és landolt a gép. Szerinted miért nem a pontos érkezést adták meg? Azért abban egyetérthetünk, hogy a 3/4-ed órás eltérés nem véletlen.
Délután 5-kor volt sajtótájékoztató, hogy jön a gép. Az után kezdtek csak itt is lenni posztok. Most akkor írj egy lebaszós mailt a külügynek is, hogy de Szendi bá megkért.... Ha már hivatalosan is bejelentették, miért ne lehetne követni, posztolni?
Jah, bejelentették, hogy éjfélkor jön.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 341
46 134
113
Ja, én is sokkal többet tudok ennél... Ezért írtam a hozzászólásaimat rébuszokban, már szerda óta!
Én viszont nem tudok ennél többet. És úgy általában igaz az emberek 99,9%-ára. Nekem tök véletlen volt, hogy ránéztem a flightradarra, és kiszúrtam a gépet a betonon.
De most őszintén, mivel lettünk többek azzal, hogy betetted, hogy 15 perce felszállt, és ezzel egyértelműsítetted, hogy mit és hol kell keresni? Én is betettem egy itteni privát beszélgetésbe, na bumm...
És mennyivel lettünk volna kevesebbek, ha hallgatsz a kérésre, és csak mondjuk akkor posztolsz, ha már 10 perce leszállt.
Legalább dolgozzon már meg az a nyomorult újságíró a pénzéért. Aztán meg csodálkozik a nagytudású 24.hu-s újságíró, ha a telefonján érdekes appok kezdenek el megjelenni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 910
73 319
113
Délután 5-kor volt sajtótájékoztató, hogy jön a gép. Az után kezdtek csak itt is lenni posztok. Most akkor írj egy lebaszós mailt a külügynek is, hogy de Szendi bá megkért.... Ha már hivatalosan is bejelentették, miért ne lehetne követni, posztolni?
Azóta azon gondolkozom, hogy ezt miért kellett előre bejelenteni... bőven elég lett volna holnap reggel 6:00-tól a hírekben elmondani, hogy X embert elszállítottak a térségből.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and ms07

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 617
5 332
113
Azóta azon gondolkozom, hogy ezt miért kellett előre bejelenteni... bőven elég lett volna holnap reggel 6:00-tól a hírekben elmondani, hogy X embert elszállítottak a térségből.

Valaki spotter úgy is kiszúrta volna, így hogy nyilvános jeladóval jött, és wizznek nincs arra desztinációja. De jogos a kérdésed.

De hogy honnan indul az nem mindegy. Érdemes megnézni az index cikkét a témában. Ők háromnegyed ötkor élesítették a cikket, hogy majd éjfélkor ideér. És nini negyed 12 és landolt a gép. Szerinted miért nem a pontos érkezést adták meg? Azért abban egyetérthetünk, hogy a 3/4-ed órás eltérés nem véletlen.

Jah, bejelentették, hogy éjfélkor jön.

A 3/4 óra eltérés nem biztos, hogy azért van, amiért gondolod, lehet kedvező hátszelet kaptak. Múltkor pl mi is jóval előbb leértünk Krétâra, mint tervezve volt
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and BJani

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 549
113
Akkor ha már hivatalosan úgyis megírták:
Már egy ideje megtették ugyanitt, amikor kirepült a két A319 ugyanoda. Komplett idiótának kell lenni pár napja, ha nem akarod tudni, hogy a buharai civil repülőtér a művelet központja és komcsi házmesternek, ha ezen valamit titkolni akarsz, miután minden részlete és összessége teljesen nyilvánosan zajlik a műveletnek, nagyjából azt is tudjuk az afgán tweetekből, hogy mikor landolnak és indulnak a gépeink Kabulból vagy éppen a reptér melyik részén állnak, milyen környezetben, stb.!
Valaki spotter úgy is kiszúrta volna, így hogy nyilvános jeladóval jött, és wizznek nincs arra desztinációja. De jogos a kérdésed.
Én is linkeltem tegnap a Wizz gépet, hogy ez az és mikor érkezik nagyjából. Ha fenn van a flightradaron, hogy jöh Buharából, akkor nincs semmilyen titok.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 549
113
De hogy honnan indul az nem mindegy. Érdemes megnézni az index cikkét a témában. Ők háromnegyed ötkor élesítették a cikket, hogy majd éjfélkor ideér. És nini negyed 12 és landolt a gép. Szerinted miért nem a pontos érkezést adták meg?
A flightradaron mindig friss a pontos érkezés időpontja az aktuális helyzet alapján, csak meg kell nézni! Az a helyzet, hogy a kormányunk hülyét csinált belőled és a sok komcsi házmesterből is! Még arról is szóltak, hogy úton a gép, ahogy kezdettől nyilvános volt a művelet központja is. Kiálltak a nyilvánosság elé, felizgatták a sok házmestert, majd viccet csináltak az egész műveletből. No ne értsük félre, valóságosan sem volt semmi titkos benne ha egyszer a flightradaron rajta vannak az amerikai légi utántöltők és a műveletben részt vevő gépek majd mindegyike, mert ebben nincs semmi titok! Csak Budapesten bohóckodtak saját magukkal, egy kis fontoskodás, cirkusz a népnek, ennyi volt ez a "mentőakció" a valóságban, nem titkos bevetés. :)
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
Már egy ideje megtették ugyanitt, amikor kirepült a két A319 ugyanoda. Komplett idiótának kell lenni pár napja, ha nem akarod tudni, hogy a buharai civil repülőtér a művelet központja és komcsi házmesternek, ha ezen valamit titkolni akarsz, miután minden részlete és összessége teljesen nyilvánosan zajlik a műveletnek, nagyjából azt is tudjuk az afgán tweetekből, hogy mikor landolnak és indulnak a gépeink Kabulból vagy éppen a reptér melyik részén állnak, milyen környezetben, stb.!

Én is linkeltem tegnap a Wizz gépet, hogy ez az és mikor érkezik nagyjából. Ha fenn van a flightradaron, hogy jöh Buharából, akkor nincs semmilyen titok.
Szerintem meg voltak még páran, akik nem tudták, és mégsem "komplett idióták"! Nem mindenkinek van ideje figyelgetni a flightradart, és hogy mit tweetelnek róla!
Viszont nálad vannak mentális problémák, azt már látom!
A Kövér házmester "úr" meg hogy kapcsolódik a témához?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 341
46 134
113
Az a helyzet, hogy a kormányunk hülyét csinált belőled és a sok komcsi házmesterből is!
:D :D :D
Hogy ki, és mikor csinál magából hülyét?

Mivel a légierő gépein még mindig nincsenek önvédelmi rendszerek, azzal biztos nem fognak jönni:
Hiába van technika, ha használhatatlan arra, amire vettük! Több év kevés volt a kormánynak a gépek felszerelésére...

Pedig kell. Fognak bőven repülni műveleti területre! Ha lesz KC390, akkor is az Airbusok maradnak a fő csapatszállítók például.
Én pl. szeretek magamból hülyét csinálni, ha ezzel másokat szórakoztatok. De nem gondolom, hogy pont azzal csinálnék magamból hülyét, hogy betartok egy olyan kérést amit Honvédség parancsnoka intézett a nyilvánosság felé.
Tudod, van olyan ember, aki tudja, hogy mikor kell befogni. Na te nem ilyen vagy.
És még dicsekszel is vele, hogy:
Én is linkeltem tegnap a Wizz gépet, hogy ez az és mikor érkezik nagyjából. Ha fenn van a flightradaron, hogy jöh Bxxxxxból, akkor nincs semmilyen titok.
Ha 45-ödszöre írod le egy üzbég település nevét, azzal senkinek nem segítesz. De legalább magadról állítasz ki bizonyítványt.

@Madár Fokker pl. nem kezdett kivagyi hadoválásba. Megértette, hogy miért dobtam a kommentjére dühítő smile-t, majd továbblépett.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 549
113
A magyar állam és a fegyveres erők egy szalmaszálat nem tettek keresztbe azért, hogy bármely lényeges részletét akárcsak megpróbálják eltitkolni ennek a műveletnek. Ez a teljes nyilvánosság előtt zajlott tényszerűen. Ehhez képest gondolja át mindenki az itteni hisztijét a titkosságról! Ennyi.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 617
5 332
113
Csakhogy eldöntsük a vitát...
Alumínium létra... :)
20210822-211331.jpg

Ez az első olyan kép, amit nem biztos, hogy meg kellett volna "keringetni" még a neten. Ennek ellenére még az olyan közeli "média" is szart Ruszin kérésére, mint az lhsn (egyik tagja)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
A magyar állam és a fegyveres erők egy szalmaszálat nem tettek keresztbe azért, hogy bármely lényeges részletét akárcsak megpróbálják eltitkolni ennek a műveletnek.
Ezt megalapozatlan kijelentésnek tartom. Az egész story elején mindenkinek az volt a baja, hogy:
  • a kormány állitása szerint nincs kint magyar, közben már rég készültek a listák, majd persze -utólag- bevallották, hogy vannak kint magyarok,
  • mindenki kint van a sajátjaiért (vagy legalább a sört haza hozza :) ), csak mi nem. Közben kiderült, -utólag-, hogy már többször voltunk kint,
  • a légiparádékról elmaradó Airbusok láttán kezdődtek a találgatások, hogy mert valószinűleg kint vannak a gépek ill. kezdődött a FR24-es hajsza a gépek után...
  • végül kénytelenek voltak elhinteni pár morzsát, hogy lenyugodjanak a firkászok - mint pl. az éjszakai érkezés vagy Ruszin beszámolója ahol már számokat is hallhattunk...
Ugyanúgy az események után futottunk, mint mások, csak jellemzően mi vagyunk a leggyorsabbak, mert mi ugye "megszállotjai vagyunk" a haditechnikai témáknak, amivel nincs is gond, :rolleyes: pl. én voltam az első - azt hiszem -, aki ide afganaisztáni magyar Airbus-os képet tett be...
Ehhez képest gondolja át mindenki az itteni hisztijét a titkosságról! Ennyi.
Ez nem hiszti, csak észrevételek és vélemények voltak...