[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Praktikusan lehetetlen amit elvársz.

A magyarok szombaton mentek oda Kabulba. Akkor már egy hete állt a balhé és a százezres pánikban lévő tömeget próbáltak / próbálnak kordában tartani és valami szisztémát kialakítani hogy hogyan válogasság ki azokat akiket el karnak vinni.
A kerítésen kívülre menni = életveszély (lelőnek, agyontaposnak, stb...)
Gondolom figyeled hogy csak SF csapatok merészkednek a kerítésen kívülre, este, nagy titokban.
Senki magyar nem fog kisétálni a reptérről, kézenfogni egy afgánt és bevinni a reptérre.

Ebben az egész szituációban az az igazi kihívás - nemcsak nekünk hanem minden ott jelen lévő NATO országnak - hogy hogyan szervezzék ki a menteni kívánt embereket a reptérre úgy hogy ők nem mehetnek be értük, és azoknak meg a tömegen kersztül kijönni szín tiszta életveszély.

Az USA nem azért nem engedi me a mi általunk kívánt embereket mert ki akarnak velünk b...ni, hanem mert még arra sincs kapacitásuk hogy saját embereit kiválogassák, nemhogy még a szövetséges országoknak kedves afgánokat.

Ha figyeled a híreket most az a rendszer hogy sikerült valamiféle sorba terelni az embereket. (vagy legalábbis igyekeznek)
A sor elharad az előszűrést végző katonák előtt. Azok elkérik az illető afgán papírjait. Ránéznek az orruk előtt lévő listára, ha az illető rajta van a listán akkor beljebb engedik ahol részletesebben kezdenek el foglalkozni a pacákkal.
Ha nincs rajta akkor meg rövid úton kipenderítik.
Egy - egy emberre van max- 30 sec. eldönteni hogy megy vagy marad.
Ha nincs rajta a listán akkor senki nem fog odahívni senkit. A sornak haladni kell, mert Aug.31.ig végezni akarnak, és addig még kurva sok ember papírjait végig kell nézni.
ezt a hozzászólást osztom, engedelmeddel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 513
46 480
113
Praktikusan lehetetlen amit elvársz.

A magyarok szombaton mentek oda Kabulba. Akkor már egy hete állt a balhé és a százezres pánikban lévő tömeget próbáltak / próbálnak kordában tartani és valami szisztémát kialakítani hogy hogyan válogasság ki azokat akiket el karnak vinni.
A kerítésen kívülre menni = életveszély (lelőnek, agyontaposnak, stb...)
Gondolom figyeled hogy csak SF csapatok merészkednek a kerítésen kívülre, este, nagy titokban.
Senki magyar nem fog kisétálni a reptérről, kézenfogni egy afgánt és bevinni a reptérre.

Ebben az egész szituációban az az igazi kihívás - nemcsak nekünk hanem minden ott jelen lévő NATO országnak - hogy hogyan szervezzék ki a menteni kívánt embereket a reptérre úgy hogy ők nem mehetnek be értük, és azoknak meg a tömegen kersztül kijönni szín tiszta életveszély.

Az USA nem azért nem engedi be a mi általunk menteni kívánt embereket mert ki akarnak velünk b...ni, hanem mert még arra sincs kapacitásuk hogy saját embereit kiválogassák, nemhogy még a szövetséges országoknak kedves afgánokat.

Ha figyeled a híreket most az a rendszer hogy sikerült valamiféle sorba terelni az embereket. (vagy legalábbis igyekeznek)
A sor elharad az előszűrést végző katonák előtt. Azok elkérik az illető afgán papírjait. Ránéznek az orruk előtt lévő listára, ha az illető rajta van a listán akkor beljebb engedik ahol részletesebben kezdenek el foglalkozni a pacákkal.
Ha nincs rajta akkor meg rövid úton kipenderítik.
Egy - egy emberre van max- 30 sec. eldönteni hogy megy vagy marad.
Ha nincs rajta a listán akkor senki nem fog odahívni senkit. A sornak haladni kell, mert Aug.31.ig végezni akarnak, és addig még kurva sok ember papírjait végig kell nézni.
Az a gond, hogy a reptér kapujában álló emberek jelentős részének külföldi útlevele van. Tehát előszőr el lehetne talán azokat az embereket hozni...
Mert azért egy útlevél kicsit más kategória, mint az amerikaiak által kiküldött bianco vízum...
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Ez még csak szájkarate. 30-31.-én viszont ronda dolgok leszenek, ha addig nem tudjuk kihozni akit akarunk akkor annyi.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 015
32 435
113
Ha figyeled a híreket most az a rendszer hogy sikerült valamiféle sorba terelni az embereket. (vagy legalábbis igyekeznek)
A sor elharad az előszűrést végző katonák előtt. Azok elkérik az illető afgán papírjait. Ránéznek az orruk előtt lévő listára, ha az illető rajta van a listán akkor beljebb engedik ahol részletesebben kezdenek el foglalkozni a pacákkal.
Ha nincs rajta akkor meg rövid úton kipenderítik.
Egy - egy emberre van max- 30 sec. eldönteni hogy megy vagy marad.
Ha nincs rajta a listán akkor senki nem fog odahívni senkit. A sornak haladni kell, mert Aug.31.ig végezni akarnak, és addig még kurva sok ember papírjait végig kell nézni.

A németek állítólag gyalog 1 órát sétálva hoztak ki embereket, full gearben. Na jó, ők mégis csak a KSK, és lehet, hogy a kirúgott nácikat már lecserélték perfekt pastu nyelv- és helyismerettel rendelkezőkre. Vagy transzneműekre, ki tudja, azoknak meg már a látványára is fut a talibán.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 513
46 480
113
Szép szép szép.

RR azt kérte a médiától ne pofázzanak amíg kint vannak az embereinek!

Erre a magyar külügyminiszter teszi ezt, egyértelműen politikai céllal! o_O
Ha az ott lévő emberekre gondolna akkor ő is befogná a p..... :mad:


Nem lehet ezt diplomáciai úton rendezni?
Nebasszon már föl. Ez egy értelmes okos ember.

Tudja most ott, hogyan történik a beléptetés?
Hogyan azonosítják magukat a kimenekítésre váró afgánok?
Ott ahol nem amcsik engednek be mindenki bejöhet a reptérre? o_O


Szép hosszan leírtam 2012ben, hogyan történt odakint a beléptetés.
Aztán inkább visszatöröltem.
Bár nem gondolom a tálibok, bármely terrorszervezet ne lenne tisztába vele de mégis.
Annyit, hogy több ember többször többféle módon ellenőrizte le a személyt, és még egy microsimkártyát sem tudtak becsempészni.

De ez emberenként több percet vett igénybe, egy kialakított működő rendszerben/nagyjából "biztononságban"( ami annyit tesz ha valaki elpukkantja magát egyszerre 2 max 3 emberünk bánja) .

De nálunk előfordult hogy 4 leszerelt kmz-s toppan oda az egyik kapura.
Mivel nálunk volt egy onnan jött srác aki ismerte őket nem csak ök mondták magukról.

Szóval 4 magyar/volt kmz-s.
Amerikai szerződéssel a kezükben(szó szerint) .
Az amerikai kormány álltál felbérelt emberek akik afgánokat képezni jöttek a tálibok ellen.

Na lehet tippelni beengedtük e őket a reptérre vagy hagytuk kint rohadni Kabulban. o_O

Szóval ha valaki odasétál az amikhoz, hogy mi a magyarokat segítettünk engedj be, akkor ők erre gyertekcsak?

Az ott álló tálib mellett mutat valami bizonyítékot?

Odamegy a KRDs és ő mutat rá, vállal kezességet a személyre?
Ha igen nem tudom elképzelni, hogy ne engednék be!!!


DE HA ESETLEG ÍGY IS VAN Szíjjártó ne a médiában üzengessen, hanem hivassa be az amcsi nagykövetet!
RR hívja föl az amcsi katonai atassét!
Oldják meg diplomáciai úton,csöndben.

Hányinger.
Szerintem nézd meg még egyszer!
Ezt most én nagyon nem érzem.
Ebben semmilyen politikai töltet nem volt. Ürügyminiszterként voltak sokkal kellemetlenebb beszédei - főleg az elején.
Én a korábban belinkelt kanadai példa alapján simán el tudom képzelni, hogy pont az játszódott le, mint amit leírtál, hogy a magyar KRD-s ellenére sem engedtek be magyar vonatkozású embereket.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 950
18 441
113
Ez még csak szájkarate. 30-31.-én viszont ronda dolgok leszenek, ha addig nem tudjuk kihozni akit akarunk akkor annyi.

31-re a Honvédségnek el kel hagynia Kabult. Szerintem szeptember 1-én, ha marad ott amerikai katona, a talibok akciózni fognak. Megállapodtak, 31-ben. Most ne jelentgesse ki Biden hogy még maradnának pár napot, mert ez nem így megy. ,Maradhatnak persze erőből, de akkor ne csodálkozzanak ha a talibok megtámadják a repülőteret.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
31-re a Honvédségnek el kel hagynia Kabult. Szerintem szeptember 1-én, ha marad ott amerikai katona, a talibok akciózni fognak. Megállapodtak, 31-ben. Most ne jelentgesse ki Biden hogy még maradnának pár napot, mert ez nem így megy. ,Maradhatnak persze erőből, de akkor ne csodálkozzanak ha a talibok megtámadják a repülőteret.
Tálibok pont ma adtak ki egy nyilatkozatot, hogy tesznek Bidére, 31. éjfél után birtokba veszik a repteret.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and honved

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 362
14 351
113
Szerintem nézd meg még egyszer!
Ezt most én nagyon nem érzem.
Ebben semmilyen politikai töltet nem volt. Ürügyminiszterként voltak sokkal kellemetlenebb beszédei - főleg az elején.
Én a korábban belinkelt kanadai példa alapján simán el tudom képzelni, hogy pont az játszódott le, mint amit leírtál, hogy a magyar KRD-s ellenére sem engedtek be magyar vonatkozású embereket.
Nem azt mondtam, hogy nem mond igazat!
Azt mondtam, hogy ezzel nem jutnak előrébb.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nézd akkor elmagyarázom neked miről beszélek,nagyon érthetően, a Pandzsir völgyi ellenállókat nagy valószínűséggel Moszkva is támogatja ezt tudják a tálibok is ezért kérték fel Moszkvát a közvetítésre és a tádzsikok ezért vitték erősítést az ellenállóknak, szerintem nincs itt szó semmilyen bepalizási kísérletről a talibánok pontosan tudják, hogy Moszkva áll a felkelők mögött..
Még egy adalék a helyzethez, azt hittem ezt nem kell elmagyarázni. A koalíció nem segíthetett az ellenállóknak, mert azonnal bedőlt volna az evakuáció egy tálib megtorlással. Kína és Oroszország szintén nem segíthetett az ellenállóknak mert szintén bedőlhetett volna a béke a reptérnél és Kabulban. Pakisztán szóba sem jöhetett. Olyan külső erőt kellett találni, aki nem érintett és nem támadható az ígérete megszegésével. Ők a Kirgizek akiknek nemzetiségük van bent a völgyben. Kényes játék ez, Kínának és az Oroszoknak a teljes misszióra is vigyázniuk kellet, nehogy a segítséggel megvaduljon a taliban.
Amíg az evakuáció folyik nem léphet senki többet. Csak a Kirgizek vihetnek utánpótlást a völgybe. Mindenki keze tiszta, a taliban senkit nem vádolhat, nem rúghatja fel az evakuációs szerződést, mert azért is vád alá és válaszcsapások alá kerülne. Ez egy szép nagy csiki-csuki a talibannak, aki belement.

Mi van ha a szerződés szegő gyilkolászós talibant a hatalomba segíti a trojka ? Véres lesz a taliban által kiontott vértől Kína és Oroszország keze. Ez egy lavinát indít el. Kikiáltják őket terroristákat támogató államoknak. Ez diplomáciai és gazdasági szankciókkal jár, ahol a tét iszonyatos összegekre rúghat. Ezt nem kockáztathatta egyikük sem. Szépen meg is oldották. Igazából Kína és Oroszország most valójában a missziós országoknak segít, hogy a hibáik ellenére végrehajthassák az evakuációkat. Nem mozdulhat egyik sem hogy ez a kényes egyensúly ami van fel ne boruljon. Firkászoknak bloggereknek ! Ez egy stratégiai elemzés. Eszébe ne jusson senkinek ezt publikálni ééés fejtegetni amíg a teljes evakuáció (beleértve az összes országot !!!) le nem zajlott !!! Utána írhat róla bárki aki akar !
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Még egy adalék a helyzethez, azt hittem ezt nem kell elmagyarázni. A koalíció nem segíthetett az ellenállóknak, mert azonnal bedőlt volna az evakuáció egy tálib megtorlással. Kína és Oroszország szintén nem segíthetett az ellenállóknak mert szintén bedőlhetett volna a béke a reptérnél és Kabulban. Pakisztán szóba sem jöhetett. Olyan külső erőt kellett találni, aki nem érintett és nem támadható az ígérete megszegésével. Ők a Kirgizek akiknek nemzetiségük van bent a völgyben. Kényes játék ez, Kínának és az Oroszoknak a teljes misszióra is vigyázniuk kellet, nehogy a segítséggel megvaduljon a taliban.
Amíg az evakuáció folyik nem léphet senki többet. Csak a Kirgizek vihetnek utánpótlást a völgybe. Mindenki keze tiszta, a taliban senkit nem vádolhat, nem rúghatja fel az evakuációs szerződést, mert azért is vád alá és válaszcsapások alá kerülne. Ez egy szép nagy csiki-csuki a talibannak, aki belement.

Mi van ha a szerződés szegő gyilkolászós talibant a hatalomba segíti a trojka ? Véres lesz a taliban által kiontott vértől Kína és Oroszország keze. Ez egy lavinát indít el. Kikiáltják őket terroristákat támogató államoknak. Ez diplomáciai és gazdasági szankciókkal jár, ahol a tét iszonyatos összegekre rúghat. Ezt nem kockáztathatta egyikük sem. Szépen meg is oldották. Igazából Kína és Oroszország most valójában a missziós országoknak segít, hogy a hibáik ellenére végrehajthassák az evakuációkat. Nem mozdulhat egyik sem hogy ez a kényes egyensúly ami van fel ne boruljon. Firkászoknak bloggereknek ! Ez egy stratégiai elemzés. Eszébe ne jusson senkinek ezt publikálni ééés fejtegetni amíg a teljes evakuáció (beleértve az összes országot !!!) le nem zajlott !!! Utána írhat róla bárki aki akar !
Sokadszorra irom, Indiát mindenki elfelejti. Tajtékoznak a táliboktól, a táliboknál meg már India felosztásáról keringenek pr cuccok.
India jelenleg a Föld bolygó 1-2. legnagyobb lélekszámú országa és a 3. legnagyobb gazdasága. Nem elhanyagolható haderővel.
Nincs kizárva, hogy fordítani akarnak ők is egyet a bilin.
Nézzétek meg bármelyik Indiai hirportált, olyan cikkek, videók vannak tökéletes angollal, mint ha már háborúban lennének.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
@Leonidas Akkor rossz hírem van a számodra, a tálibok mindenképpen maradni fognak, 1994-1995-ben beálltak mögéjük a pakik, és azóta is rendületlenül támogatják őket. Pakisztán számára kulcsfontosságú, hogy Kabulban paki-barát kormányzat legyen. Afganisztán a stratégiai mélységet jelenti Pakisztán számára. A tetejébe él vagy 30 millió pastun Pakisztánban is, akik az arányukhoz képest felülreprezentáltak a pakisztáni haderőben és titkosszolgálatoknál, és törzsi kapcsolatrendszerük révén rendkívül össze vannak fonódva az afganisztáni pastun törzsekkel is. Lehet terroristázni a tálibokat, csak ez éppen arról tanuskodik hogy gőzöd sincs a dolgok mibenlétéről. A tálib mozgalom egy pán-pastun mozgalom, amely képes egyesíteni a pastun törzseket, viszont az ideológiáját nem a nacionalizmus, hanem a fundamentalista deobandi irányzat biztosítja. A tálibok soha nem tevékenykedtek Afganisztánon és Pakisztánon kívül. Az idegen önkéntesek(arab, kaukázusi, közép-ázsiai) alkalmazása a törzsi háború sajátos jellegéből fakad, amely során a részt vevők igyekeznek külső szereplőket a maguk oldalán bevonni a küzdelembe. Ez a többi hadviselő félnél is igy volt a 90-es években a tadzsikokat és a hazarákat Irán, míg az üzbégeket Üzbegisztán támogatta. Azt se felejtsük már el hogy a mudzsahid kormányzat idején legalább 65 ezer ember vesztette életét a frakciók közötti harcokban. Volt hogy a miniszterelnök tüzérsége az elnök csapatait lőtte, tekintet nélkül a civilekre.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 950
18 441
113
Megnéztem a külügyminiszter beszédét, most. Diplomatikusan fogalmazott, de határozottan. Egyértelműen lejött, az amerikai fél ott, tett rá magasról hogy mi is ki akarjuk hozni a mi embereinket. Elég nehéz lehetett a helyzet, hogy a külügyminiszter sajtótájékoztatón hozza fel a témát, a megszokott, felek közti bizalmas diplomáciai kommunikáción túl.
Mindenesetre az is árulkodó lehet, hogy a mi gépeinkre létrán kellett felmenni az érintetteknek. Vajon hány gép lehet ott egyszerre, illetve hány lépcső van, amit a gépekhez szoktak vinni, ki és beszálláskor, a repülőtéren ? Másnak se jutott, vagy csak nekünk nem biztosították ? Azért láttuk már más szituációban ezeket a gépeinket és ott nem aluminium létrán másztak fel rá az utasok. :)
Néztem a flight radart elég sokszor a hétvégén, sok mindent láttam. Mondjuk úgy, amikor mi ott lehettünk géppel, akkor kizárólag amerikai C-17 gépek lehettek még ott a repülőtéren. ( mondjuk ez csak tipp )
Szóval, ha a miniszter ezt szóvá tette, akkor ott lehetett egyet nem értés rendesen.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A németek állítólag gyalog 1 órát sétálva hoztak ki embereket, full gearben. Na jó, ők mégis csak a KSK, és lehet, hogy a kirúgott nácikat már lecserélték perfekt pastu nyelv- és helyismerettel rendelkezőkre. Vagy transzneműekre, ki tudja, azoknak meg már a látványára is fut a talibán.
Elég necces is volt a dolog ahogy olvasom...
Sikerült e módon kihozni néhány kislányt, de nem hiszem hogy a maradék pár ezer esetében is ez lesz a meoldás.

Csak gondolj bele...
Beüt a gebasz és az SF fiúk belefutnak néhány tálibba akiket le kell lôjenek:
  • ha utána visszajutnak a reptérre akkor is oda lesz a mostani iszonyú abszurd és törékeny helyzet amikor a tálibok legalábbis passzivan nézik az egész vircsaftot.
  • ha meg nem jutnak vissza a reptérre és elakadnak valahol a városban akkor az Mogadishu 2.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
31-re a Honvédségnek el kel hagynia Kabult. Szerintem szeptember 1-én, ha marad ott amerikai katona, a talibok akciózni fognak. Megállapodtak, 31-ben. Most ne jelentgesse ki Biden hogy még maradnának pár napot, mert ez nem így megy. ,Maradhatnak persze erőből, de akkor ne csodálkozzanak ha a talibok megtámadják a repülőteret.
jahh,, akkor viszont jönnének a Buff-ok... róka fogta csuka..
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Szerintem majd később. Most kényes az egyensúly.
Plusz elvileg van nemzetközi jog, még akkor is ha egyre inkább xarik rá mindenki.
Elvileg az utolsó általuk elismert kormánynak adhatják vissza akinek a jelenlegi vezetője ugye a felkelökkel van, vagy megvárják mig elismerik az új entitást és akkor adhatják vissza. Vagy ha nagyon lerohadnának addig, akkor a nemzetközi jog ad lehetőséget tovább érékesítésre és a befolyt összeg általuk elismert entitás felé történő átutalására.
Persze itt jön a ki, kit és miért kérdés....
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas