Challenger -1 / -2 / -3 (Egyesült Királyság)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
ezek szerintem senki sem....

azok a hk-k 2km-en álló célra lényegében 100%-kos találattal tüzeltek....ezt hozta ki a modelled?
nem....akkor rosszak a modell paraméterei...ilyen egyszerű ez
Jó, b*meg nem figyeltél.

  1. A lövészetek egy része 1300 méterről volt.
  2. Pont azért, mert azt magyaráztam sokadjára már te nagyon te, hogy ezzel mérték a tűzvezetés pontosságát, mert ha az pontos, akkor 0.25 mil táján is minden találni fog. Ehhez képest mi a realitás? Láttad 8/20-as arány volt volt a hunter kill teszten (ha jól emlékszem azon volt.) Na, szerinted mitől volt? Hiába kicsi a löveg szórása, ha mellélő a rendszer, mert a szóráközéppontot nem tudja a célra vinni rendesen.
  3. 2-3 km távolságban a löveg szórását méred ki te nagyon te 0 célzási hiba esetén (ezért lőnek álló célra, álló löveggel a szórás mérésekor), mert tökéletes célzás esetén is mellémegy. Ha ettől nagyon elmaradó találati arány van, akkor a célzás szar. Csak egyszerűbb ezt kisebb távolságon kimérni.

100% találati aránnyal mi? Hát persze...
1500 m

231207943_571142947217421_817232664869723597_n.jpg


2000 méter

236308729_356146265995112_7505728231115065293_n.jpg


3000 méter
236299546_4406256366121739_2304965927529417489_n.jpg


Tessék, volt erről is számolgatás.


Nagyon elegem van abból, hogy egyesek milyen kötekedősek és találnak ki ideákat annak fényében, hogy mit mutatott meg az ember eddig és hányszor.

Minden ismert szórású lövegre a modellem igen pontosan közelítette a teszlövészeteket. Biztos véletlen.
uff
b*meg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 821
113
Jó, b*meg nem figyeltél.

  1. A lövészetek egy része 1300 méterről volt.
  2. Pont azért, mert azt magyaráztam sokadjára már te nagyon te, hogy ezzel mérték a tűzvezetés pontosságát, mert ha az pontos, akkor 0.25 mil táján is minden találni fog. Ehhez képest mi a realitás? Láttad 8/20-as arány volt volt a hunter kill teszten (ha jól emlékszem azon volt.) Na, szerinted mitől volt? Hiába kicsi a löveg szórása, ha mellélő a rendszer, mert a szóráközéppontot nem tudja a célra vinni rendesen.
  3. 2-3 km távolságban a löveg szórását méred ki te nagyon te 0 célzási hiba esetén (ezért lőnek álló célra, álló löveggel a szórás mérésekor), mert tökéletes célzás esetén is mellémegy. Ha ettől nagyon elmaradó találati arány van, akkor a célzás szar. Csak egyszerűbb ezt kisebb távolságon kimérni.

100% találati aránnyal mi? Hát persze...
1500 m

231207943_571142947217421_817232664869723597_n.jpg


2000 méter

236308729_356146265995112_7505728231115065293_n.jpg


3000 méter
236299546_4406256366121739_2304965927529417489_n.jpg


Tessék, volt erről is számolgatás.


Nagyon elegem van abból, hogy egyesek milyen kötekedősek és találnak ki ideákat annak fényében, hogy mit mutatott meg az ember eddig és hányszor.

Minden ismert szórású lövegre a modellem igen pontosan közelítette a teszlövészeteket. Biztos véletlen.
uff
b*meg
Ott a hiba, hogy egy gépagyú sorozatlövéssel a te modellednél pontosabban lő 2000 méteren. Érted ezt? Nem a levegőbe beszélünk, ott a videó, nézd meg. 1980 méterről gépágyúval sorozat lövéssel 100%-os találati arány.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 821
113
Tetszett amit láttam. De jobban tetszett volna ha azt látom, hogy eltalálsz RPG-vel egy toronykoszorút 100 méterről ;)
Ne haragudj, de ha ezt sokáig fioytatod letiltalak. Hülyeseget beszélsz folyamatosan. Még ha csak én állítottam volna ezt akkor oké. De tőlem függetlenül már akkor tanították ezt, amikor még talán meg sem születtem. Totálisan kézetlen vagy és osztod az észt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Ehez a toronykoszorús dologhoz én annyit hozzátennék, hogy a jenkik konkrétan ezt tesztelték az M48 harckocsinál, részletesen megvolt hogy milyen eséllyel lehet eltalálni, mit okoz a találat melyik fegyvertél stb. Nem ígérek semmit, de majd rákeresek, hátha megtalálom. Igen meglepő eredmények voltak!
 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli and Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Tetszett amit láttam. De jobban tetszett volna ha azt látom, hogy eltalálsz RPG-vel egy toronykoszorút 100 méterről ;)
A toronykoszorút gyenge pontnak oktatják páncéltörő fegyver alkalmazásakor amúgy. És az is mivel ha nem is ütöd át a páncélt a tornyot nagy eséllyel megbénítja. 100 méterről még el is lehet találni ha szerencséd van. Az más kérdés, hogy milyen bizonyossággal, de 100-on még érdemes rápróbálni ha nincs nagy szél.
 
M

molnibalage

Guest
Ott a hiba, hogy egy gépagyú sorozatlövéssel a te modellednél pontosabban lő 2000 méteren. Érted ezt? Nem a levegőbe beszélünk, ott a videó, nézd meg. 1980 méterről gépágyúval sorozat lövéssel 100%-os találati arány.
És ez hol mond ellent a moddellemnek?
Segítek. Sehol.

Ez azt jelenti, hogy valaki csinált egy ennyire kis szórású löveget...
Aminek semmi köze a modellem pontossághoz.
De még ez sem sikerült felfogni.

A modellem semmi mást nem csinál, mint
  1. kiszámolom vele egy ismert szórású löveg találati arányát kétféle módon
  2. vagy ellenkező irányba becsül.
Teljesen mindegy, hogy honnan származik a bemenete.

A videón levő lövegnek a szórása 0.20 mil táján vagy alatta van ekkora távon.
Ennyi.
Igen, döbbenetes.
De ettől a modell érvényes.

A szezont keverted össze a fazonnal.
Dudi, ilyenkor érzem azt, hogy tudsz dolgokat, de érteni nem értesz.
 
S

speziale

Guest
  1. Pont azért, mert azt magyaráztam sokadjára már te nagyon te, hogy ezzel mérték a tűzvezetés pontosságát, mert ha az pontos, akkor 0.25 mil táján is minden találni fog. Ehhez képest mi a realitás? Láttad 8/20-as arány volt volt a hunter kill teszten (ha jól emlékszem azon volt.) Na, szerinted mitől volt? Hiába kicsi a löveg szórása, ha mellélő a rendszer, mert a szóráközéppontot nem tudja a célra vinni rendesen

Látod-látod, itt kezdődnek a problémák:

görög teszt:

"Test 11 : Evaluation of the precision on still target (still; @2000m; target : 2,3x2,3m still; 10 APFSDS).

Test 12 : Evaluation of the precision of firing on the move on still targets (40km/h; same conditions as before)."

eredmények:

The results for test 11 and 12:

Tank Abrams M1A2 - 17 hits of 20;

Tank Leclerc " - 20 hits of 20;

Tank Leopard 2A5" - 19 hits of 20;

szerintem megkockáztathatjuk, hogy ami mellé ment az menetből leadott lövés volt....vagyis álló helyzetből itt bizony 10/10 találat van 2000 méteren

egyébként meg elolvashattad volna a magyar katonák nyilatkozatát az első Leo2 lövészetük után....ők is azt mondták, hogy álló célra fölösleges gyakorolni a tankkal, mert szinte biztos a találat...és ez egy A4-es!

A hunter killer-nél is sikerült a legszarabb eredményt kiemelned....a Leo2 ugyanis 17/20-at kozott ott is...ráadásul a hunter-killer-nek nem tudom milyen relevanciája van akkor, amikor a löveg szórásáról beszélünk


másrészt megint nem követed az eseményeket:


kiemelem:

“The DM73 maintains exactly the same penetrator of the DM63 currently in service,” Mr. Henselmann explains, “we worked only on the propulsion system, mainly to increase the combat range rather than to increase performances, as requested by the customer.”

"The speed increase must be considered when we take in count the greater ranges required by the customer, 4-4.5 km"

de hülyék ezek...nem tudják, hogy 2km-nél távolabb úgysem lehet pontosan lőni
 
M

molnibalage

Guest
Látod-látod, itt kezdődnek a problémák:

görög teszt:

"Test 11 : Evaluation of the precision on still target (still; @2000m; target : 2,3x2,3m still; 10 APFSDS).

Test 12 : Evaluation of the precision of firing on the move on still targets (40km/h; same conditions as before)."

eredmények:

The results for test 11 and 12:

Tank Abrams M1A2 - 17 hits of 20;

Tank Leclerc " - 20 hits of 20;

Tank Leopard 2A5" - 19 hits of 20;

szerintem megkockáztathatjuk, hogy ami mellé ment az menetből leadott lövés volt....vagyis álló helyzetből itt bizony 10/10 találat van 2000 méteren

egyébként meg elolvashattad volna a magyar katonák nyilatkozatát az első Leo2 lövészetük után....ők is azt mondták, hogy álló célra fölösleges gyakorolni a tankkal, mert szinte biztos a találat...és ez egy A4-es!
Távolságot nem tettek hozzá, ebben a formában értelmezhetetlen.
Amúgy a hh tankok szórása van meg.

Mondom, nem figyeltél. A 0.20 mil körüli szórással van ez meg és a lőlapra, ami nagyobb cél, mint a hk.
Ezt is mutatja a C lövészet.

Szóval bocs, kibaszottul nem figyeltél, de a hangod az nagy.
A modellem pont ez mutatta ki, hogy akkor a marketing adatot tudhatják ma a hk-k, a 0.20 milt.
A szovjet '80-as évek végi lövészetet te bee valaki, az is 0.23 mil táján volt.
A hunter killer-nél is sikerült a legszarabb eredményt kiemelned....a Leo2 ugyanis 17/20-at kozott ott is...ráadásul a hunter-killer-nek nem tudom milyen relevanciája van akkor, amikor a löveg szórásáról beszélünk
Arról IS, csak megint kurvára nem figyelsz és csak falbaszod az agyam.
de hülyék ezek...nem tudják, hogy 2km-nél távolabb úgysem lehet pontosan lőni
2 km után kezd el esni a találat arány 0.20 mil táján. 0.25 mil kb. az amit a C1 löőlapon látsz.

De sebaj, legközelebb talán majd figyelsz.
Bár legközelebb magyarázza el újra a faszom.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
S

speziale

Guest
Távolságot nem tettek hozzá, ebben a formában értelmezhetetlen.
Amúgy a hh tankok szórása van meg.

édes f*szom...mi az, hogy nincs távolság? ez itt akkor mi??

" (still; @2000m; target : 2,3x2,3m still; 10 APFSDS)"

Mondom, nem figyeltél. A 0.20 mil körüli szórással van ez meg és a lőlapra, ami nagyobb cél, mint a hk.
Ezt is mutatja a C lövészet.

leegyszerűsítem, hogy megértsd: ha a modelled nem azt hozza ki, hogy 2000m-en 10-ből 10 találat van, akkor rosszul van kalibrálva a modelled...
de nyilván egyszerűbb lemenni alpáriba, mint beismerni, hogy nincs igazad

másrészről, csak halkan jegyzem meg, hogy egy Leo2A4 szembőli célfelülete 6,6m2...ami jóval nagyobb mint a 2,3*2,3m-es céltábla
 
M

molnibalage

Guest
édes f*szom...mi az, hogy nincs távolság? ez itt akkor mi??

" (still; @2000m; target : 2,3x2,3m still; 10 APFSDS)"



leegyszerűsítem, hogy megértsd: ha a modelled nem azt hozza ki, hogy 2000m-en 10-ből 10 találat van, akkor rosszul van kalibrálva a modelled...
de nyilván egyszerűbb lemenni alpáriba, mint beismerni, hogy nincs igazad

másrészről, csak halkan jegyzem meg, hogy egy Leo2A4 szembőli célfelülete 6,6m2...ami jóval nagyobb mint a 2,3*2,3m-es céltábla
A magyarok nem tettek hozzá távolságot, hogy "nincs értelme gyakorolnio"
Nagyon megy az értő olvasás is...

édes f*szom...mi az, hogy nincs távolság? ez itt akkor mi??

" (still; @2000m; target : 2,3x2,3m still; 10 APFSDS)"



leegyszerűsítem, hogy megértsd: ha a modelled nem azt hozza ki, hogy 2000m-en 10-ből 10 találat van, akkor rosszul van kalibrálva a modelled...
de nyilván egyszerűbb lemenni alpáriba, mint beismerni, hogy nincs igazad

másrészről, csak halkan jegyzem meg, hogy egy Leo2A4 szembőli célfelülete 6,6m2...ami jóval nagyobb mint a 2,3*2,3m-es céltábla
97-98% táját hozza ki kör felületre, de a 2,5x2,5 NÉGYZETES lőlap ennél nagyobb felület.

Tessék.
eubkFiN.png


De erről is volt már szó.
Örülök, hogy figyelsz...
Ja, nem...
Kötekedés az megy...

Kezd nagyon elegem lenni abból, hogy van aki elvégzi a házi feladatot és van aki meg csak pofázik úgy, hogy meg sem érti...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
S

speziale

Guest
A magyarok nem tettek hozzá távolságot, hogy "nincs értelme gyakorolnio"
Nagyon megy az értő olvasás is...


97-98% táját hozza ki kör felületre, de a 2,5x2,5 NÉGYZETES lőlap ennél nagyobb felület.
De erről is volt már szó.
Örülök, hogy figyelsz...
Ja, nem...
Kötekedés az megy...
egészen elképesztő vagy...ott van a görög teszt... 2000m 2,3*2,3m...milyen 2,5*2,5m-ről beszélsz? megjegyzem az is csak 6,25m2, ami még mindig kisebb mint a Leo2A4 felülete

te azon pörögsz, hogy a magyar lövészethez nem írtam távolságadatot...a görög tesztről ott az adat, a Lynx videóben pontosan látod a távolság adatot....és én kötedek?

emlékeim szerint egyébként a cikkben amit ha jól emlékszem @dudi rakott be, le volt írva, hogy 2km-en gyakoroltak....de nincsen időm mindent visszakeresni, és nem vagyok benne biztos...ezért nem írtam le....
de ha @dudi elő tudja keresni azt a cikket, akkor ki fog derülni
 
M

molnibalage

Guest
egészen elképesztő vagy...ott van a görög teszt... 2000m 2,3*2,3m...milyen 2,5*2,5m-ről beszélsz? megjegyzem az is csak 6,25m2, ami még mindig kisebb mint a Leo2A4 felülete

te azon pörögsz, hogy a magyar lövészethez nem írtam távolságadatot...a görög tesztről ott az adat, a Lynx videóben pontosan látod a távolság adatot....és én kötedek?

emlékeim szerint egyébként a cikkben amit ha jól emlékszem @dudi rakott be, le volt írva, hogy 2km-en gyakoroltak....de nincsen időm mindent visszakeresni, és nem vagyok benne biztos...ezért nem írtam le....
de ha @dudi elő tudja keresni azt a cikket, akkor ki fog derülni
Ja értem, nincs időd semmire, csak pofázni...

Amúgy az még vastagbőrössebb, hogy a AAA cikkben ott letölthető Excel, megosztottam, mindenki arra formázza, amire akarja, leírás is van benne.
Ki használja? Ja, csak én.

Vastaps...

De igen. még én vagyok az alpári, mert persze "stílusom" mindig csak nekem lehet...
De baromságokat beszélni, na azt szabad és leszarozni a modellt, azt is lehet.
Amikor neked a nagy büdös semmid van.

Ez a kemény, nem a kád széle.
Ilyenkor gondolkozom el, hogy minek gyártok tartalmat?
Hogy pár hangos ember verje a nyálát és terjessze tovább hülyeségeit úgy, hogy a nagy semmivel támasztja azt alá?
 
W

Wilson

Guest
Megmondom őszintén nem értem miért van nálad ennyire "beakadva" ez a dolog mivel pl az orosz hadseregben is pl az RPG kiképzésen is a toronykoszorút mint a harckocsik egyik támadható sebezhető pontját oktatják. Ha annyira lehetetlen lenne eltalálni akkor hidd el Ivánék sem oktatnák....
Toronykoszorút eltaláltad már azóta? :rolleyes:
Itt ez az orosz ábra amelyet az iraki amerikai harckocsi sérülések és veszteségek alapján alkották meg.

Jól látható rajta, hogy be van rajta jelölve a harckocsi test és a harckocsi tornyának "találkozási pontja"




Как уничтожить американский боевой танк Абрамс Танк Абрамс, М1а1, Война, Уязвимые места абрамса, Видео, Длиннопост
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7
M

molnibalage

Guest
Itt ez az orosz ábra amelyet az iraki amerikai harckocsi sérülések és veszteségek alapján alkották meg.

Jól látható rajta, hogy be van rajta jelölve a harckocsi test és a harckocsi tornyának "találkozási pontja"




Как уничтожить американский боевой танк Абрамс Танк Абрамс, М1а1, Война, Уязвимые места абрамса, Видео, Длиннопост
Lehetek szemét?
Én is be tudtam rajzolni a találkozási pontomat Claudia Schifferrel és Cindy Crawforddal egy lapra, de attól az még nem volt valószínű soha.... :D:rolleyes:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 821
113
És ez hol mond ellent a moddellemnek?
Segítek. Sehol.

Ez azt jelenti, hogy valaki csinált egy ennyire kis szórású löveget...
Aminek semmi köze a modellem pontossághoz.
De még ez sem sikerült felfogni.

A modellem semmi mást nem csinál, mint
  1. kiszámolom vele egy ismert szórású löveg találati arányát kétféle módon
  2. vagy ellenkező irányba becsül.
Teljesen mindegy, hogy honnan származik a bemenete.

A videón levő lövegnek a szórása 0.20 mil táján vagy alatta van ekkora távon.
Ennyi.
Igen, döbbenetes.
De ettől a modell érvényes.

A szezont keverted össze a fazonnal.
Dudi, ilyenkor érzem azt, hogy tudsz dolgokat, de érteni nem értesz.
A modelled azt sugallja, hogy pontatlanok a harckocsiágyúk, mert rossz számokkal dolgozol benne. Folyamatosan a rossz paraméteres modellre alapozva érvelsz.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0