Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
A B személy. Legalábbis a covid miatt.
Na ne mond. Akkor miért van az, hogy X oltottan is meghal, Y meg enyhe tünetekkel megússza oltatlanul?
Az, hogy valakin hogy jön ki a covid, az nem csak és kizárólagosan az oltáson múlik, szerintem ez ennél összetettebb. Máskülönben nem úsznák meg sokan az oltatlanok közül, és nem halnának meg emberek akik be vannak oltva.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Na ne mond. Akkor miért van az, hogy X oltottan is meghal, Y meg enyhe tünetekkel megússza oltatlanul?
Az, hogy valakin hogy jön ki a covid, az nem csak és kizárólagosan az oltáson múlik, szerintem ez ennél összetettebb. Máskülönben nem úsznák meg sokan az oltatlanok közül, és nem halnának meg emberek akik be vannak oltva.
Azért barátom, mert az élettudományok valószínűségi, vagy ha úgy jobban tetszik, statisztikai tudományok, ez nem statika, ahol van egy maximális érték, és ha 100ból 100szor vizsgálod akkor is összedől, ha felé mész. Éppen ezért használunk ilyen szitokszavakat, mint szignifikancia vizsgálat, p próba stb.
Ezek alapján az oltottak szignifikánsan kisebb eséllyel kapják el a fertőzést, ha mégis, akkor szignifikánsan kisebb esélyel lesznek súlyos tüneteik, és még ebben az esetben is az esélye, hogy meghalnak. Így bár ennek ellenére is előfordulhat az, amit írsz, de a valószínűségek a sokaságra mást mondanak.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Nem.
Itt meg simán összekevered a terjedést azzal, hogy a fertőzés KÖVETKEZMÉNYE súlyosabb, ha szar az egészséged.

Ha valakinek szar az egészsége, akkor szerintem logikus, hogy könnyebben fogja terjeszteni a betegséget is. Számomra ez elég magától értetődőnek tűnik, de persze tévedhetek is.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
De akkor közelítsük meg másfelől: kinek lesz jobb az immunitása, az elhízott, alkoholista, de beoltott "A" személyé, vagy az egészséges életmódot folytató, nem alkoholista és nem elhízott, de be nem oltott "B" személyé? Melyikük fogja vajon leterhelni az egészségügyi rendszert?
Mindkettő. A normális testsúly nem életbiztosítás és az elhízás nem halálos ítélet.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Hivatalos brit kormányjelentés
https://assets.publishing.service.g...le/1018547/Technical_Briefing_23_21_09_16.pdf

Ha megnézzük a 19/20 oldlakon lévő 5. táblázatot, annak is utolsó sorát, akkor érdekes adatokat látunk az oltott és nem oltott kovid-áldozatok arányáról. Ezek szerint majd 3/4-e oltott volt.
Az oltottak esetén csak a "≥14 days post dose 2 " oszlopot érdemes figyelembe venni, a többi érdemben oltatlannak számít a delta esetén. Így az összes halotton belül 63,45% volt teljesen oltott.

Csak hogy tisztán lássuk, ha 100%-os átoltottság lenne, akkor meg kivétel nélkül oltottak halnának meg a betegségtől, igaz belőlük nagyon kevés lenne. Ez viszont korántsem jelentené a vakcinák hatástalanságát.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 187
113
Az oltottak esetén csak a "≥14 days post dose 2 " oszlopot érdemes figyelembe venni, a többi érdemben oltatlannak számít a delta esetén. Így az összes halotton belül 63,45% volt teljesen oltott.

Csak hogy tisztán lássuk, ha 100%-os átoltottság lenne, akkor meg kivétel nélkül oltottak halnának meg a betegségtől, igaz belőlük nagyon kevés lenne. Ez viszont korántsem jelentené a vakcinák hatástalanságát.
Haló! Miről van szó?
A reklám szerint nem kellene meghalljanak az oltottak! Nem arról megy a mantra, hogy aki oltott az nem hal meg, aztán dehogynem.
Ha egy táradalom 80% felett át van oltva, mint pl. a Brit, és közel azonos eredményeket produkál mint korábban oltatlanul, akkor mi van?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Haló! Miről van szó?
A reklám szerint nem kellene meghalljanak az oltottak! Nem arról megy a mantra, hogy aki oltott az nem hal meg, aztán dehogynem.
Ha egy táradalom 80% felett át van oltva, mint pl. a Brit, és közel azonos eredményeket produkál mint korábban oltatlanul, akkor mi van?
Nem tudok mást mondani, mint amiket már az elmúlt hosszú hónapok alatt leírtam.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Putyin kijelentette, hogy nem támogatja a koronavírus elleni kötelező oltás gondolatát


Putyin: meg kell győznie és be kell bizonyítania, hogy az oltás jobb, mint a betegség


A főorvos elmondta, hogy a moszkvai 52. számú kórház ágyai 92% -ban megteltek

 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 981
113
Kézdivásárhelyi Kórház:

Madaras doktor szerint: „Az utolsó ügyeletben nekem az volt a legnagyobb problémám, hogy ha még egyetlen oxigénterápiát igénylő beteg érkezett volna, nem lett volna, ahol elhelyezzük.”

"Nekünk is voltak beoltott betegeink, akiknek a tesztje pozitív lett, de az ő állapotuk gyorsan jobbra fordult, pár napon belül hazaküldhettük őket"

"A kórházban jelenleg nincs is oltott beteg, (42 ágyas a covid osztály) az orvosokat pedig már közel 95 százalékban be is oltották. Az ápolók védettsége 40 százalékos. A kisegítő személyzet esetében azonban siralmas a helyzet, tízből egynek ha van oltási igazolványa."


 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 794
113
Ezt én nem igazán értem, hogy miért jó.
Számomra egy felelős vezetés szimpatikusabb, mint egy indokolatlan szabadságot adó és ezzel együtt indokolatlanul felelőtlen.
Valszeg nem is én vagyok a célközönsége ennek a fene nagy szabadságnak, amúgy is maszkot hordok zárt térben kivetel nélkül.
Te nagyon elenyésző kisebbség vagy, mérési pontatlanság egy közv.kutatásban.

Szvsz. Én sem akarok semmilyen korlátozást, maszkot se. Ekkora oltásbőségnél a saját felelősség korszakot éljük. Aki akar hordjon maszkot, aki akar oltasson. Én remélem hvégén megkapom a 3ik adagom, Janssen.

1 határ van, ha túlcsordul a kórházi kapacitás. Akkor rangsorolni kellene felelősségi alapon. Tehat aki oltottként lett beteg előre, többiek forduljanak dr. Gödény orvosi csapatához ... de tudom ilyen nem lesz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 794
113
Ezt mondd Kővári László barátomnak és apámnak, akik belehaltak ebbe a "vergődésbe".

A baj az, hogy egyeseknek nem meg át a védőoltás fontossága.
  • az nem csak azért van, hogy magadat védjed, hanem azt is, aki bármi oktból védtelen
  • mert önhibádon kívül nem biztos, hogy védett vagy, mert nincs 100%-os hatásosságú védőoltás, tehát oltás ellenére is lehetsz védtelen, amiről adott estben nem is tudsz
  • viszont, ha végre beoltaná magát a sok oltatlan, akkor a nyájimmunitáshoz közeli állapottal az is védve lenne a terjedés ellen, ha neki éppen valamiért nem ad elég védelmet
Nem igaz, hogy ezt még mindig magyarázni kell... :(
Én is ezt gondoltam. De sajnos az oltások az új vírusvariációkkal szemben nem tűnnek olyan Jokernek, amilyennek anno beharangozták.
Az egyéni felelősség meg olyan alacsony, hogy minden képzeletet alulmúl. Így haladunk, úgy ahogy. Ha fullra a kórház, mahd szólunk az osztrakoknak, mint ahogy most nekünk a románok. Keletre haladva az eü. felelősség egyre alacsonyabb. Ez addig így lesz, amig az ingyenes TB ellátás nem lesz elvárásokhoz kötve. Dohányzó tüdőbetegnek csak akkor jár ingyenes ellátás, ha leszokik. Cukorbetegnek, ha diétázik, fogy. Stb, stb. Az embereket önmaguktól nem lehet megmenteni, akkor vállalják a következményeket is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 794
113
E
Tavaly, okt. 20.

48757 fertőzött (+989)
1960 kórházban (+64)
197 lélegeztetőgépen (+9)
32909 aktív eset (+626)
14637 gyógyult (+325)
1211 elhunyt (+38)
910368 mintavétel (+6332)
24780 hatósági házi karanténban (-149)
(by Zeal)
z érdekes. Tavaly ilyenkor majd dupla ennyi kórházi eset volt!