• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
Olyan helyen, ahol lépten nyomon meg akarják ölni az embert - tökmindegy mivel - minden egyes túlélt nap egy ajándék és óriási tapasztal az élettől. Persze, fotelból ez máskép látszik, a billentyűzet előtt max. csak a porcicák ellen küzdesz...
A magyar katonától én azt várom el hogy magyarországon lövesse le magát ha muszály, nem pedig Maliban (vagy akárhol...)
A magyar katona ha épp nincs háború de viszket a tenyere és stresszhelyzetre meg vérszagra vágyik, akkor menjen le szabolcsba fizetés napon egy kocsmába, és megkapja amire vágyik...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 212
14 062
113
A magyar katonától én azt várom el hogy magyarországon lövesse le magát ha muszály, nem pedig Maliban (vagy akárhol...)
A magyar katona ha épp nincs háború de viszket a tenyere és stresszhelyzetre meg vérszagra vágyik, akkor menjen le szabolcsba fizetés napon egy kocsmába, és megkapja amire vágyik...
Most nem tudom.
Játszod a hülyét?


Streszhelyzetben gyakorolja a szakmáját!
Egy kocsmai verekedésnek ehez semmi köze.

És nem vérszagra vágyik az átlag katona.
Tudod nem pszcihopaták.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 333
46 093
113
A magyar katonától én azt várom el hogy magyarországon lövesse le magát ha muszály, nem pedig Maliban (vagy akárhol...)
A magyar katona ha épp nincs háború de viszket a tenyere és stresszhelyzetre meg vérszagra vágyik, akkor menjen le szabolcsba fizetés napon egy kocsmába, és megkapja amire vágyik...
Nagyot mész ma, koma! :cool: :D
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 961
5 895
113
Mert állampolgári kötelességről nem hallottál ugye! Attól mert adót fizetsz azt hiszed neked minden alanyi jogon jár és úgy beszélhetsz másokkal ahogy csak akarsz! Több tiszteletet pláne olyannak aki a hazáját védi és többek közt a te fenekedet!

Tessék megoogliztam neked.

Az állampolgárokat ugyanakkor kötelességek is terhelik. Ezek közül a legfontosabb a törvények és jogszabályok betartása, az adó fizetése és a honvédelmi kötelezettség. Ez utóbbi lehet fegyveres (a katonai szolgálatot teljesítőké), fegyver nélküli (rendkívüli állapot esetén) és polgári szolgálat (például katasztrófavédelmi feladatok ellátása). Szerepel az Alaptörvényben a szülők gondoskodási kötelessége kiskorú gyermekükről, de a nagykorú gyermek hasonló kötelezettsége is a rászoruló szülőkről. Kötelességünk még az épített és természeti környezet védelme is.

-törvények és jogszabályok betartása.
nem voltam még bűnteve, ergo csak betartom azokat a fránya jogszabályokat
- adó fizetése
pipa
-honvédelmi kötelezettség
fenébe, hogy nem hívnak maliba, vagy tankot repcsit vezetni menő napszemcsiben
-polgári szolgálat
pipa
-szülők gondoskodási kötelessége kiskorú gyermekükről/rászoruló szülőkről
pipa
-az épített és természeti környezet védelme
grafitizni se időm sem tehetségem, ahol tehetem szelektíven gyűjtök

 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
A magyar katonától én azt várom el hogy magyarországon lövesse le magát ha muszály, nem pedig Maliban (vagy akárhol...)
Én azt várnám el, hogy magyarországon ölje ha kell az ellenségét, azzal a tapasztalattal és hidegvérrel, amire a kint töltött évek edzették.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 484
18 586
113
Tessék megoogliztam neked.

Az állampolgárokat ugyanakkor kötelességek is terhelik. Ezek közül a legfontosabb a törvények és jogszabályok betartása, az adó fizetése és a honvédelmi kötelezettség. Ez utóbbi lehet fegyveres (a katonai szolgálatot teljesítőké), fegyver nélküli (rendkívüli állapot esetén) és polgári szolgálat (például katasztrófavédelmi feladatok ellátása). Szerepel az Alaptörvényben a szülők gondoskodási kötelessége kiskorú gyermekükről, de a nagykorú gyermek hasonló kötelezettsége is a rászoruló szülőkről. Kötelességünk még az épített és természeti környezet védelme is.

-törvények és jogszabályok betartása.
nem voltam még bűnteve, ergo csak betartom azokat a fránya jogszabályokat
- adó fizetése
pipa
-honvédelmi kötelezettség
fenébe, hogy nem hívnak maliba, vagy tankot repcsit vezetni menő napszemcsiben
-polgári szolgálat
pipa
-szülők gondoskodási kötelessége kiskorú gyermekükről/rászoruló szülőkről
pipa
-az épített és természeti környezet védelme
grafitizni se időm sem tehetségem, ahol tehetem szelektíven gyűjtök
Ügyes vagy! Mit vársz? Tapsot?! Tapsolok neked!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Na akkor olvasd el a következő hozzószólást...méghogy nem pszichopata.:D
Egyszer mondott valaki olyan okosságot is, hogy: "ne te halj meg a hazádért hanem haljon meg az ellenség az övéért". Erre is próbáltam végtelenül egyszerűen a témára fűzve utalni a hozzászólásommal, de nyilván nem volt célod - újabb szokásod szerint - értelmezni is az olvasottakat. Nem baj. :D
A koncepciód egyébként is alapból megbukott ott, hogy ahogyan azt többen jelezték nem vagyok katona a magyar honvédségnél, igy sajnos azon elvárásodnak sem tudok megfelelni, hogy "lelövessem magam, ha muszály". :(
bb
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Először is; Nem vagyunk batárok!
Másodszor; az én adóforintjaimból igenis elvárom, hogy baromira legyél felkészülve megvédeni seggem értékeim, hisz arra esküdtél fel. Ha már itt tartunk. Több tisztelettel a magamfajta civilek irányába hisz az én adóforintjaimból (!) játszhattok katonásdid, kapjátok a fizetéseteket.

.....

Vágtak-e már pofán terhes macskával?

Kettőtök közül egyedül te vagy sík hülye a hadsereghez. Igazából nem ketten vagytok a beszélgetésben. Van az élő céltábla, ahogy te hívod. Én Oszama Bin Ladennek szoktam inkább hívni, mert ez a becses neve, de ő nem hülye a harcászathoz. Veled összehasonlítva egészen biztosan nem. Van Krisss, aki szintén nem. Csak te (és amúgy én) nem értesz hozzá, csak a hőbörgéshez.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 961
5 895
113
Vágtak-e már pofán terhes macskával?

Kettőtök közül egyedül te vagy sík hülye a hadsereghez. Igazából nem ketten vagytok a beszélgetésben. Van az élő céltábla, ahogy te hívod. Én Oszama Bin Ladennek szoktam inkább hívni, mert ez a becses neve, de ő nem hülye a harcászathoz. Veled összehasonlítva egészen biztosan nem. Van Krisss, aki szintén nem. Csak te (és amúgy én) nem értesz hozzá, csak a hőbörgéshez.

És még én válogassam meg a stílusom. Itt hülyéznek megint.

Na de sebaj, addig addig amig majd csak bann lesz a vége
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 961
5 895
113
Vágtak-e már pofán terhes macskával?

Kettőtök közül egyedül te vagy sík hülye a hadsereghez. Igazából nem ketten vagytok a beszélgetésben. Van az élő céltábla, ahogy te hívod. Én Oszama Bin Ladennek szoktam inkább hívni, mert ez a becses neve, de ő nem hülye a harcászathoz. Veled összehasonlítva egészen biztosan nem. Van Krisss, aki szintén nem. Csak te (és amúgy én) nem értesz hozzá, csak a hőbörgéshez.

Kérlek mutass olyan hsz-t tőlem ahol harcászattal vagy hadsereggel kapcsolatban hülyeségeket beszélek.
Én ide informálódni járok (azért van fórum?!), sokszor elolvasom ami érdekel és ha épp elcsípem a sok oldal között. nagyra értékelem krissnek is a tudását. De sajnos sokszor önti el agyát vérgőzös düh -meg másét is- ha valakinek van véleménye és az nem egyezik a sajátjával.

De nem baj, van még időt megtanulni dolgokat.
 
  • Vicces
Reactions: Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 117
119 428
113
Kérlek mutass olyan hsz-t tőlem ahol harcászattal vagy hadsereggel kapcsolatban hülyeségeket beszélek.
Én ide informálódni járok (azért van fórum?!), sokszor elolvasom ami érdekel és ha épp elcsípem a sok oldal között. nagyra értékelem krissnek is a tudását. De sajnos sokszor önti el agyát vérgőzös düh -meg másét is- ha valakinek van véleménye és az nem egyezik a sajátjával.

De nem baj, van még időt megtanulni dolgokat.
Az a baj, hogy megalapozott véleményt még nem tudtál felmutatni egyetlen fröcskölődésed során sem.
Amikor kértelek, hogy mondj miérteket beduzzogtál aztán ennyi. Egy szakmai kérdésben a szakmai érvek a döntők, nem a hited vagy személyes esztétikai preferenciáid.

Szóval ha valamiről véleményt nyilvánítasz (főleg ha negatívat) úgy, hogy igazából semmit sem tudsz róla az egyáltalán véleménynek tekinthető-e?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 117
119 428
113
A magyar katonától én azt várom el hogy magyarországon lövesse le magát ha muszály, nem pedig Maliban (vagy akárhol...)
A magyar katona ha épp nincs háború de viszket a tenyere és stresszhelyzetre meg vérszagra vágyik, akkor menjen le szabolcsba fizetés napon egy kocsmába, és megkapja amire vágyik...
Csakhogy vissza evezzünk civilizáltabb vizekre kicsit
@rudi elvileg pilóta vagy ha jól tudom ? (ha tévedek javíts ki, de mindenképp a repülés áll hozzád a legközelebb és ebben a kérdésben tisztelem a tudásod és a széleskörű ismereteid)

Hogy egy olyan példával éljek a kérdésben ami közelebb áll hozzád.

Tegyük fel, hogy vadászpilótát képzel.
Ha pl fogsz egy kezdőt és rápakolod egy légcsavaros alapgépre és utána egyből egy vadászra abból jól felkészített pilóta lesz? Elméletileg meg lehet csinálni csak a végeredmény nem lesz az igazi és a pilóta nem fog értelmesen felkészülni a nagy teljesítményű vadászra, mintha részt vett volna egy sugárhajtóműves komolyabb okatógépen is egy képzésen.

Ugyan ilyen a missziós tevékenység is, egy lépcső a teljes értékű felékszítésben.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Tegyük fel, hogy vadászpilótát képzel.
Ha pl fogsz egy kezdőt és rápakolod egy légcsavaros alapgépre és utána egyből egy vadászra abból jól felkészített pilóta lesz? Elméletileg meg lehet csinálni csak a végeredmény nem lesz az igazi és a pilóta nem fog értelmesen felkészülni a nagy teljesítményű vadászra, mintha részt vett volna egy sugárhajtóműves komolyabb okatógépen is egy képzésen.
Bárhogy lehet pilótát képezni...
Egy vadászpilótát lehet akár egyből vadászgépen is képezni (persze kétülésesen...)
A kérdés csak az hogy mennyi ideig fog így tartani a képzés és főleg mennyibe fog kerülni?
Kiképző gépek és szimulátorok azért léteznek mert azokon könnyebb tanítani, olcsóbbak és végeredményben gyorsabb az egész folyamat.

Az egész hasonlít a mondjuk a teherautó vezető képzéshez.
El lehet kezdeni a képzést egyből egy teherautón is, de valószínű gyorsabb, hatékonyabb ha az ember először egy személyautót tanul meg vezetni és csak utána ül át teheratóra.

Ugyan ilyen a missziós tevékenység is, egy lépcső a teljes értékű felékszítésben.
Nem igazán látom hogy milyen releváns képességek azok amiket csak a sivatagban, missziós tevékenységben tud a katona elsajátítani?
Attól amit ott csinál, lát nem lesz sem erősebb, sem okosabb, nem lesz jobb lövő, stb...legfeljebb a látottak után hálát ad a szerencséjének hogy a világ szerencsésebb felére született.

Tágabb értelemben politikai hasznot nem jelent a részvétel. A Mali háború pont olyan megnyerhetetlen szélmalom harc mint Afganisztán volt és várhatóan a vége is pont u.olyan szégyenteljes lesz mint az afgán szezoné volt.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Kérlek mutass olyan hsz-t tőlem ahol harcászattal vagy hadsereggel kapcsolatban hülyeségeket beszélek.
Én ide informálódni járok (azért van fórum?!), sokszor elolvasom ami érdekel és ha épp elcsípem a sok oldal között. nagyra értékelem krissnek is a tudását. De sajnos sokszor önti el agyát vérgőzös düh -meg másét is- ha valakinek van véleménye és az nem egyezik a sajátjával.

De nem baj, van még időt megtanulni dolgokat.

Nekem azzal volt és van a bajom, hogy te bevallottan civil vagy és nem értesz a katonasághoz. Ahogy én sem. Mivel tőlem adófizetőként nem kérsz rá pénzt, hogy ne értsél hozzá, így senkinek nincs baja vele, még dicsérendő dolog is lenne, hogy érdekel a téma és szabadidődben feljössz kicsit olvasgatni, mélyíteni a tudásodat.
Viszont egy profi katona... igazából aszem nem is egy, hanem legalább három, elmondja neked, hogy amikor fröcsögsz arról, hogy semmi szakmaiság nem lesz Maliban, meg agyaggalamb lövészet az egész, akkor ez tételesen nem igaz. És erre fel te elfogadod az ő szakmai véleményét vagy sem, ez engem nem érdekel, de kikelsz azzal, hogy "katonsádit játszik a te pénzeden", meg értékelje át, hogy ha ő izgul egy 'Al-Kaida szintű' hadsereg ellen, akkor alkalmatlan és gőze nincs a valódi háborúról...
Kevés ember veri ki a biztosítékot nálam, általában értetlenül szoktam nézni, mikor mások érzelemből, idegesen vitatkoznak velem vagy mással, de ez már azért pofátlanság.

Bármilyen más szakma képviselőjével szemben dettó hülyeségnek tartanám, hogy én nem értek hozzá, de meg akarom mondani neki, hogyan képezze ki a feltörekvő fiatalokat és mit gondoljon a szakmában bizonyos dolgokról. Nonszensznek tartom. Nem csak a 'katonáskodás játszás' terén, de ezt hagyjuk. Minden szakmában nagyon okosak az emberek, csak még nem volt alkalmam látni, hogy milyen munkát ad ki a kezéből, amit nagy hangon kritizál.
Több Abrams halt bele az unalomban ezek ellen a nemzetközi terrorista hálózatok ellen vívott küzdelembe, mint ahány Leopárdunk nekünk összesen lesz. Maliban egy olyan országba mennek a katonák, ahol az elnököt a csatatéren lőtték le az ártalmatlan kecskebaszók, ahogy te fogalmaztál.
Nem vonom kétségbe, szerintem is így van, hogy a magyarok többsége szkeptikus a harmadik világ megboldogítása és a világbéke eljövetele iránt. Szerintem meg a magyar katonának nem kell politizálni. Ha az állami vezetőktől utasítást kap, hogy holtan akarnak látni néhány vallási fanatikust, akkor azt a parancsot neki végre kell hajtani. Senki nem kérte meg -tudtommal- sem Krissst, sem Dudit, sem mást, hogy értekezzenek arról, hogy mit gondolt a NATO tagságunkról, hogy egy francia tanárnak van-e nagyobb joga az élethez Párizsban vagy egy fura vallási nézeteket valló mohamedánnak a sivatagban. Vagy szerinte minek minősül tinik között felrobbantania magát az embernek Angliában. Van az országnak egy külpolitikai orientációja, ami nem katonai döntés volt, hanem politikai nem is egy népszavazással.
Az, hogy kétségbe vonod a misszióba kimenő katonák bátorságát pusztán azért, mert neked politikailag nem tetszik az, amit a franciák ott csinálnak, az számomra felháborító. Az meg gyanúm szerint tudatos ferdítés, hogy a laktanya hadserege szerintem jobb harcértékkel bír, mint egy missziót megjárt állomány.A Néphadsereg remek szervezet volt kb. ugyan ezzel a ne menjünk soha az országból ki mentalitással.

Hangsúlyoznám, ha a kritikád megmaradna abban, hogy a politikai döntéssel van bajod, hogy a franciák és a magyarok -meg a németek- politikai nyomást gyakorolnak szegény országokra a migráció fékezéséért, az nem zavarna. Az, hogy te szakembereket -nevesül most honvédeket- válogatás nélkül sértegetsz, csak mert bajod van a politikai döntés meghozatalával, az baj. És szerintem lementél tegnap egy olyan szintre, ami egyik fórumtárshoz sem méltó.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Pogány

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 961
5 895
113
Nekem azzal volt és van a bajom, hogy te bevallottan civil vagy és nem értesz a katonasághoz. Ahogy én sem. Mivel tőlem adófizetőként nem kérsz rá pénzt, hogy ne értsél hozzá, így senkinek nincs baja vele, még dicsérendő dolog is lenne, hogy érdekel a téma és szabadidődben feljössz kicsit olvasgatni, mélyíteni a tudásodat.
Viszont egy profi katona... igazából aszem nem is egy, hanem legalább három, elmondja neked, hogy amikor fröcsögsz arról, hogy semmi szakmaiság nem lesz Maliban, meg agyaggalamb lövészet az egész, akkor ez tételesen nem igaz. És erre fel te elfogadod az ő szakmai véleményét vagy sem, ez engem nem érdekel, de kikelsz azzal, hogy "katonsádit játszik a te pénzeden", meg értékelje át, hogy ha ő izgul egy 'Al-Kaida szintű' hadsereg ellen, akkor alkalmatlan és gőze nincs a valódi háborúról...
Kevés ember veri ki a biztosítékot nálam, általában értetlenül szoktam nézni, mikor mások érzelemből, idegesen vitatkoznak velem vagy mással, de ez már azért pofátlanság.

Bármilyen más szakma képviselőjével szemben dettó hülyeségnek tartanám, hogy én nem értek hozzá, de meg akarom mondani neki, hogyan képezze ki a feltörekvő fiatalokat és mit gondoljon a szakmában bizonyos dolgokról. Nonszensznek tartom. Nem csak a 'katonáskodás játszás' terén, de ezt hagyjuk. Minden szakmában nagyon okosak az emberek, csak még nem volt alkalmam látni, hogy milyen munkát ad ki a kezéből, amit nagy hangon kritizál.
Több Abrams halt bele az unalomban ezek ellen a nemzetközi terrorista hálózatok ellen vívott küzdelembe, mint ahány Leopárdunk nekünk összesen lesz. Maliban egy olyan országba mennek a katonák, ahol az elnököt a csatatéren lőtték le az ártalmatlan kecskebaszók, ahogy te fogalmaztál.
Nem vonom kétségbe, szerintem is így van, hogy a magyarok többsége szkeptikus a harmadik világ megboldogítása és a világbéke eljövetele iránt. Szerintem meg a magyar katonának nem kell politizálni. Ha az állami vezetőktől utasítást kap, hogy holtan akarnak látni néhány vallási fanatikust, akkor azt a parancsot neki végre kell hajtani. Senki nem kérte meg -tudtommal- sem Krissst, sem Dudit, sem mást, hogy értekezzenek arról, hogy mit gondolt a NATO tagságunkról, hogy egy francia tanárnak van-e nagyobb joga az élethez Párizsban vagy egy fura vallási nézeteket valló mohamedánnak a sivatagban. Vagy szerinte minek minősül tinik között felrobbantania magát az embernek Angliában. Van az országnak egy külpolitikai orientációja, ami nem katonai döntés volt, hanem politikai nem is egy népszavazással.
Az, hogy kétségbe vonod a misszióba kimenő katonák bátorságát pusztán azért, mert neked politikailag nem tetszik az, amit a franciák ott csinálnak, az számomra felháborító. Az meg gyanúm szerint tudatos ferdítés, hogy a laktanya hadserege szerintem jobb harcértékkel bír, mint egy missziót megjárt állomány.A Néphadsereg remek szervezet volt kb. ugyan ezzel a ne menjünk soha az országból ki mentalitással.

Hangsúlyoznám, ha a kritikád megmaradna abban, hogy a politikai döntéssel van bajod, hogy a franciák és a magyarok -meg a németek- politikai nyomást gyakorolnak szegény országokra a migráció fékezéséért, az nem zavarna. Az, hogy te szakembereket -nevesül most honvédeket- válogatás nélkül sértegetsz, csak mert bajod van a politikai döntés meghozatalával, az baj. És szerintem lementél tegnap egy olyan szintre, ami egyik fórumtárshoz sem méltó.

Végig se olvasom mert erre nincs időm.
De

Én egy szóval sem mondtam a szakmaiasságot nélkülözést, meg az agyaggalamb lövészetet.
Miért adtok olyan szavakat a számba amiket nem mondtam? Aztán várjátok az alátámasztást?
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 961
5 895
113
Az a baj, hogy megalapozott véleményt még nem tudtál felmutatni egyetlen fröcskölődésed során sem.
Amikor kértelek, hogy mondj miérteket beduzzogtál aztán ennyi. Egy szakmai kérdésben a szakmai érvek a döntők, nem a hited vagy személyes esztétikai preferenciáid.

Szóval ha valamiről véleményt nyilvánítasz (főleg ha negatívat) úgy, hogy igazából semmit sem tudsz róla az egyáltalán véleménynek tekinthető-e?

Az a baj, hogy te olyanra vársz alátámasztást ami nem is létezik.