[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 208
33 630
113
Elméletileg ezeket mind megsemmisítették.
Ez nem egesszen igaz folyamatoszan szanalnak a tervek kozul es folyamatosan keszulnek ujjak a vezerkari tisztek feladata (o plnzt keresnek vele mellesleg) valaohol olvastam az elelmiszer tartalekaink teljes megsemmisiteset. Ez sem igaz. Csak a hideghaboru vegevel csokkentek a mertekek mint oly.sok minden mase es mashol. Es az osszetetele is valtozott keszetelek helyett tejpor tojaspor huspor cukor es gabona van. Egy olyan faluba szulettem ahol egy megye gabonaja van uszajokra pakolva. Tudom hol vannak az intervencios gabonasilok.minden evben uj gabonaval tolve regit eladva. Es azt is tudom hogy nem csak ott.van ilyen raktar. Keszetelekbol az alapanyag raktarozasra. Altak at ami idokozonkent konnyen eladhato lasd postan evrol evre kaphato extra olcso tejpor csak a keszlet erejeig
 

spunkmeyer

Member
2011. március 31.
83
43
18
Vendég: Csoma Mózes Tanszékvezető, ELTE Koreai Tanszék és Ugrósdy Márton kutató, Külügyi és Külgazdasági Intézet, Amerika-szakértő

Kun Miklós történész, Oroszország-szakértő az M1 Ma este című műsorában
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 905
113
Ez nem egesszen igaz folyamatoszan szanalnak a tervek kozul es folyamatosan keszulnek ujjak a vezerkari tisztek feladata (o plnzt keresnek vele mellesleg) valaohol olvastam az elelmiszer tartalekaink teljes megsemmisiteset. Ez sem igaz. Csak a hideghaboru vegevel csokkentek a mertekek mint oly.sok minden mase es mashol. Es az osszetetele is valtozott keszetelek helyett tejpor tojaspor huspor cukor es gabona van. Egy olyan faluba szulettem ahol egy megye gabonaja van uszajokra pakolva. Tudom hol vannak az intervencios gabonasilok.minden evben uj gabonaval tolve regit eladva. Es azt is tudom hogy nem csak ott.van ilyen raktar. Keszetelekbol az alapanyag raktarozasra. Altak at ami idokozonkent konnyen eladhato lasd postan evrol evre kaphato extra olcso tejpor csak a keszlet erejeig

Én ezt olyantól tudom, aki egész magas beosztásig vitte a műszakiak között.
Ő mondta, hogy annak idején kb. mindenre volt valami terv, aztána gengszterváltás környékén ezeket megsemmisítették, egész szobányi tervek repültek és állítja, hogy ezeket nem pótolták, konkrét példaként azt hozta fel, hogy ha Óbudán lenne egy földrengés és eltörnének a panelekben a gázcsövek, akkor senkinek fogalma sem lenne, hogyan evakuáljanak, és hova rakják az embereket.
 

spunkmeyer

Member
2011. március 31.
83
43
18
Borhi Lászlótól. Ugye ez megvan (7 éves és másról szól): "Magyar-amerikai kapcsolatok". Nem egy hétköznapi újságíró szint. Sem akkor, sem most.
Ugyanakkor Steve Bannont már kirúgták. 2 nappal az itt is linkelt interjú után. Ez gyors volt. Tehát lehet, hogy mégis lesz valami. Hadgyakorlat biztos 21. és 31. között.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 377
7 860
113
http://magyaridok.hu/kulfold/ukran-tagadas-nem-mi-szallitottunk-raketat-eszak-koreanak-2085064/
Miért van egy olyan érzésem hogy hazudnak az ukik mint a vízfolyás. Micsoda? Ilyet feltételezni! Orbánék kispisták kurrupció tekintettében ő hozzájuk képest. Lásd a horvát migeket, a magyar An 26 kat és még sorolhatnánk. Aki szabolcsi itt a fórumon menyit is tudna mesélni, az ártatlan szent ukrán lelkekről.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Borhi Lászlótól. Ugye ez megvan (7 éves és másról szól): "Magyar-amerikai kapcsolatok". Nem egy hétköznapi újságíró szint. Sem akkor, sem most.
Ugyanakkor Steve Bannont már kirúgták. 2 nappal az itt is linkelt interjú után. Ez gyors volt. Tehát lehet, hogy mégis lesz valami. Hadgyakorlat biztos 21. és 31. között.
Sajnos nem követem Borhi László munkássággát, mindenesetre amit a linkelt cikkben leírt abban igaza lehet.
Szerintem is a további é. koreai fejlemények sokban attól fognak függeni hogy a Pufit normálisnak minősítik e az USA-ban.

Ha igen akkor feltételezik hogy működhet vele - és rajta keresztül É. Korával - szemben is a kölcsönös elrettentés és nem történik semmi. É. Korea besorol o_O és Kína mellé - akiknek a rakétái jelenleg is az USA-ra vannak irányítva - cserébe pedig az USA-is dedikál néhány rakétát É. Koreának.

Ha nem akkor gond van, mert akkor azt feltételezik hogy a Pufi nem csak kölcsönös elrettentésre akarja majd használni a bombáit mint a többi normális atomhatalom, hanem politikai zsarolás eszközének tekinti azokat és a továbbiakban bomba bevetésével fenyegetve akarja majd a politikai céljait elérni (pl. szankciók feloldása, stb...)

Továbbá ahogy a cikk írja:
"Amennyiben az USA meghátrál, mert még a viszonylag kismértékű atomcsapást is elfogadhatatlan veszteségnek tartja, akkor ez szinte beláthatatlan távlatokat kínál fel a hasonlóan gyenge atomhatalmak számára, és újabb lökést ad abba az irányba, hogy a nemzetközi rendet el nem fogadó államok akár csak egy-két nukleáris eszközre szert tegyenek a szinte beláthatatlan zsarolási potenciál elérésére."

Az Irániak máris bejelentették hogy felpörgetik a rakéta fejlesztésüket és azt hogy amennyiben az USA felmondja az atom megállapodást akkor katonai atomprogramot indítanak.
Ha az Irániaknak lesz bombája akkor borítékolható hogy Szaud-Arábiának is kell majd és így tovább...

Ezt az USA egyszerűen nem engedheti meg és akkor háború lesz.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A Pufi meglatogatta a szilard hajtoanyagú rakétákat gyártó üzemet
D6IRC5AJBFANVLUNADML7BANJE.jpg

A képen látható tablón egy új, három fokozatú szilárd hajtóanyagú ICBM tervei láthatóak.
Az amik kezdenek kicsúszni az időből...
Ha ezt a rakétát is sikerül az É. Koreaiaknak megépíteniük akkor
- az ICBM-ek indítási helyzetbe hozási ideje órákról percekre csökken
- a szilárd hajtóanyagú rakéták jóval nagyobb gyorsulással indulnak. Cca. egy perccel rövidebb a gyorsítási szakasz. Még kevesebb esély lesz hogy az amik indítás után még működő hajtóművel kapják el a Pufi rakétáit.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Meg annyi hogy a Pufiék nem szaroznak. Több generációnyi lépcsőfokot átugorva egyből szálerősítésű kompozitból készítik a szilárd hajtóanyagot tartalmazó tartályokat.

Ezek az E. Koreai mèrnökök vagy mind zsenik, vagy valaki megint iszonyú sáros ebben az ügyben is...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A kommunista diktatúra vezetője, Kim Dzsongun, elrendelte, hogy gyártsanak több szilárd hajtóanyagú rakétát. A rakéta- és atomkísérletek miatt már eddig is büntetőintézkedések sújtották Phenjant, ám az Egyesült Államok most szankciókat vetett ki kínai és orosz cégekre is, amelyek gyanúja szerint segítik az észak-koreai atomprogramot. Kína szerint ez elhibázott taktika.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Meg annyi hogy a Pufiék nem szaroznak. Több generációnyi lépcsőfokot átugorva egyből szálerősítésű kompozitból készítik a szilárd hajtóanyagot tartalmazó tartályokat.

Ezek az E. Koreai mèrnökök vagy mind zsenik, vagy valaki megint iszonyú sáros ebben az ügyben is...
Hát én rakétatechnikából nem vagyok profi, de azért egy-két dolgot tudok:
- a szilárd hajtóanyagú rakétáknál nincs külön hajtóanyag-tartály és tüzelőtér - maga a tartály a tüzelőtér
- vagyis ott nagyon magas hőmérséklet (jóval 1000 C fokon túl) és nyomás van üzem közben
- amiben nem vagyok tájékozott: van-e olyan hőálló kompozit, amely ezeket a magas üzemi értékeket elviseli?
- mert ha nincs, akkor a fotón látható tartály az egy folyékony üzemanyagú rakéta tartálya lehet, vagy max egy fémtartály/tüzelőtér külső hőszigetelő burkolata - esetleg...
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
En inkabb abban nem biznek, hogy a nyilvanos fotokon barmi is a projektjeik valosagos eleme :) Siman kitehetnek olyan faliujsagot is ahol a holdraszallast szamitgatjak, a valosagban meg tengeralattjarot terveznek (kis tulzassal) :p
 
T

Törölt tag 1586

Guest
- vagyis ott nagyon magas hőmérséklet (jóval 1000 C fokon túl) és nyomás van üzem közben
- amiben nem vagyok tájékozott: van-e olyan hőálló kompozit, amely ezeket a magas üzemi értékeket elviseli?...

Google a barátunk úgyhogy ha rákeresel a "wound filament rocket motor case" kifejezésre kb. millió találatot ad ki arról hogy hogy is néz ki egy ilyen rakéta motor.
Csak egy pár példa:
C95doAhVYAADfe-.jpg

Így néz ki az orosz változat:
C95e7y0UMAEW9Ze.jpg


És a számok hogy miért is tértek át a használatára:
C95gd0jU0AAPpjR.jpg

Ennek az olasz cégnek a weboldalán - http://www.avio.com/en/innovation/carbon-fiber/ - nagyon szépen bemutatják a gyártási folyamatot.
Egy hőszigetelő rétegre tekercselik rá a carbon-aramid rétegeket. A hőszigetelő anyag valami para-polyphenylene sulfide termoplasztik.